Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 12:23   #61
U čijim je rukama On/Off switch interneta - Imperije ili Pobunjenika?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:47   #62
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
U čijim je rukama On/Off switch interneta - Imperije ili Pobunjenika?
Odlično pitanje, Šaboviću!
Pa da ti i ja odgovorim pitanjem: čije su puške u rukama? Tvornice oružja? Čija je glazba, graditelja glazbala? Čiji je tvoj život, od tvoje mame i tvog babe?
Internet sad treba svima...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:07   #63
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Odlično pitanje, Šaboviću!
Pa da ti i ja odgovorim pitanjem: čije su puške u rukama?
Neki skolastici ovdje, a?
Apropo pušaka, ako su ruke partizanske i puške su - oni znaju šta rade, i ne daju se otuđiti od sredstava rada.

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Tvornice oružja?
Dok ga ne prodaju...ili izgube.

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Čija je glazba, graditelja glazbala?
Muzika je opšta stvar. Ako i pripada, pripada nama, ljudima. Kome bi drugo?!

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Čiji je tvoj život, od tvoje mame i tvog babe?
Dobro, ovo je lako - moj život je moj. A da mi je babo dao život, babo bi bio ostao bez njega, zar ne?

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Internet sad treba svima...
Hm...ipak je luksuz.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:23   #64
Internetskih brodolomnika na sve strane...nije Umberto jedini.




Dobra stara olovka...i papir.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:55   #65
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Naprotiv, potrebno je nepoznato okruženje: neprijateljstvo da bi se stvorilo prijateljstvo, mržnja da bi se stvaralo poštovanje, potrebno je neznanje i nerazumijevanje kako bi se moglo podučiti i učiti.
Ali ti trebaš biti taj kojeg to neće doticati, neće trovati.... jer ako truje, bolje otići. A zašto truje? Što bi to značilo, psihološki, za onog tko nije imun na neprijateljstvo i mržnju, vulgarnosti?
Može li se biti imun i je li to poželjno?

Quote:
Prosvjećivati....
"Živimo u neprosvijećenom antiprosvjetiteljskom totalitarizmu", dijagnosticira nedavno jedan poznati pisac i filozof u jednom tv intervjuu odgovarajući na novinarsko pitanje, gdje se na ovu njegovu rečenicu nadovezala druga u kojoj kaže kako je teško u takvom svijetu biti pisac...

Dijagnozu imamo, a lijek izbora?

(više ni recept za Bosanski lonac ne mogu pročitati na internetu a da nacionalizam i tu nije umiješao svoje prste; čiji je zapravo Bosanski lonac, jer mu samo ime valjda to ne govori?!)

Sve se pretvara u politiku, ma - gotovo sve.

Ono što mene čudi i nije mi jasno otkud to - je fenomen kompetentnosti - (u kolokvijalnom značenju) svi se osjećaju kompetentnim za sve.
Zato ja mislim da nije toliko ni problem prosvjetiteljskog "kadra" koliko to što ljudi ne žele, neće razumjeti.
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 18:00   #66
Quote:
volver kaže: Pogledaj post
Ali ti trebaš biti taj kojeg to neće doticati, neće trovati.... jer ako truje, bolje otići. A zašto truje? Što bi to značilo, psihološki, za onog tko nije imun na neprijateljstvo i mržnju, vulgarnosti?
Može li se biti imun i je li to poželjno?
Mislim, a možda i maštam, da ima puno više onih koji imaju taj kapacitet, od onoliko koliko su nam vidljivi. No, zašto se ne uključuju? Ima,vjerujem, puno razloga; svakako je jedan od razloga taj što se ne povezuju međusobno, što njeguju i čuvaju vlastitu individualnost i žele odgovarati samo za sebe. Čuvaju snagu za ciljeve koje ne smatraju utopijskim, čuvaju se za užu okolinu. Ne žele "bacati biserje pred svinje", ne žele žrtvu. Ili su naročito svjesni svojih ograničenja, što ih sputava, ta prevelika racionalnost i logičnost. Nježni su, osjećajni i osobno osjetljivi, tašti...itd.

Quote:
volver kaže:
Dijagnozu imamo, a lijek izbora?
Lijek se uvijek nalazi u prirodi, treba ga samo naći i isprobati )))

Quote:
volver kaže:
Ono što mene čudi i nije mi jasno otkud to - je fenomen kompetentnosti - (u kolokvijalnom značenju) svi se osjećaju kompetentnim za sve.
Zato ja mislim da nije toliko ni problem prosvjetiteljskog "kadra" koliko to što ljudi ne žele, neće razumjeti.
A kaj se čudiš, pa tek je najveći rekao da zna da ništa ne zna. Prosvjetar, prosvjećujući, osim što podučava, ima i metodu, to i nije odvojivo.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:41   #67
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Lijek se uvijek nalazi u prirodi, treba ga samo naći i isprobati )))
Ne znam što uopće i raspravljam s tobom kad je to uzaludno - uglavnom se u svemu slažemo, osobito ovom gore.

Quote:
A kaj se čudiš, pa tek je najveći rekao da zna da ništa ne zna. Prosvjetar, prosvjećujući, osim što podučava, ima i metodu, to i nije odvojivo.
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:50   #68
Pojava instant budala.Kad nesto neznas izguglas.
No ako ne znas objasniti podatak ili ga umreziti u aktualno i uciniti ga smislenim,nema pomoci od guglanja.
Da znas,nuzno je vrijeme,S time tek ispadas budala manje.
Gunnaway Judah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.