Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 18:11   #9121
Arizin, od kud vadiš te podatke za cijelu EU?
Hugh Mungus is online now  
Old 04.01.2017., 18:20   #9122
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Arizin, od kud vadiš te podatke za cijelu EU?
Evo izvoli...http://ec.europa.eu/eurostat/web/asy...cs-illustrated

Ovdje ti je sve, imaš sa strane u tablicama http://ec.europa.eu/eurostat/statist...arterly_report
arizin is offline  
Old 04.01.2017., 18:37   #9123
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
...
Kod takvih sporazuma pitanje je postoji li u drugoj zemlji pristup učinkovitom sustavu azila, što se ne može tvrditi za sustav azila u Srbiji. Stoga vraćanje izbjeglica u Srbiju ne bi bilo u skladu s međunarodnim i europskim pravnim standardima. Slična je situacija i s vraćanjem izbjeglica u Grčku, za koju je Europski sud za ljudska prava ustvrdio da nema pravedan sustav azila, da postoje veliki nedostaci u pristupu postupku azila, da ne postoji pravna zaštita koja bi štitila izbjeglice od vraćanja u zemlju u kojima im prijeti rizik od nečovječnog postupanja ili kažnjavanja. Slično je odlučio i Sud EU."
...
To je sud odlučio za Grčku (kad je već bila u EU).

No tko je za Srbiju odlučio tako nešto (tj. ono boldano)??

Ali ako je netko bitan to zaista odlučio, kako to da je Srbija mogla otvoriti pregovaračko poglavlje o pravosuđu u pregovorima s EU?
Hlebyn is offline  
Old 04.01.2017., 18:55   #9124
Srbija nema nešto takvo, Grčka je tužena od jednog migranta zbog nehumanog ponašanja nakon čega je europski sud donio presudu kako je ona nesigurna zemlja....Mađari su velik dio vratili u Srbiju barem onaj dio koji se nije provukao prema Njemačkoj jer migranti stalno dolaze i svi oni idu opet prema graničnim prijelazima...
To je u početku bila frka nema tu razloga za svađu oni će proći na ovaj ili onaj način.Bio mi je dobar jedan Afganistanac koji je valjda 7 puta deportiran iz Engleske u Francusku u zadnji par godina.Kaže idem opet šta će u Francuskoj...

Tako i ovdje možeš ti njih držati par mjeseci, no ako je on namjenio doći do Švedske ili Njemačke on tamo dolazi.Kad on jednom tamo dođe makar ga i htjeli vratiti ako ima rodbinu pogotovo ženu i djecu tuži državu zbog takovg ponašanja i odvajanja od obitelji te sud u 99% presudi u njegovu korist.

Kakve deportacije, pa ni relokacija ne funkcionira već evo skoro 2 godine gdje će oni tamo više njih pronaći.Pa Šveđani nemaju toliko vojske+policije i svih drugih službi da se deportira tolika masa ljudi prema zdjim statistikama preko 100 000 kojima je odbijen azil.Još najbolje priključit će i obitelji.Budu migranti za par godina deportirali Šveđane nego će ovi njih...
arizin is offline  
Old 04.01.2017., 19:06   #9125
No da, Mađarska ih je puno vratila u Srbiju.

Zašto onda mi ne vraćamo? I zašto sivkić piše da tome postoje prepreke kao za Grčku?
Hlebyn is offline  
Old 04.01.2017., 19:36   #9126
Meni samo nije jasno zašto izdajemo azil ekonomskim migrantima? Iz tablice koju sam linkao se vidi da su 2015. od 115 zatraženih odobrena 94 zahtjeva za azilom a ako zbrojimo sirijce, ukrajince, somalijce, bez državljanstva i one nepoznetog državljanstva u čijim državama je ratno stanje dobijemo brojku 24. (i to je nategnuto zbog nedostatka informacija pojedinih grupa ali neka bude) Znači da je 70 tražitelja izuzev prethodno navedenih dobilo azil ali po kojoj točno osnovi? Evo još jednom tablice pa pogledajte iz kojih država sve dolaze; https://www.mup.hr/UserDocsImages/Do...l_1-6.2015.pdf
Hugh Mungus is online now  
Old 04.01.2017., 19:42   #9127
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno zašto izdajemo azil ekonomskim migrantima? Iz tablice koju sam linkao se vidi da su 2015. od 115 zatraženih odobrena 94 zahtjeva za azilom a ako zbrojimo sirijce, ukrajince, somalijce, bez državljanstva i one nepoznetog državljanstva u čijim državama je ratno stanje dobijemo brojku 24. (i to je nategnuto zbog nedostatka informacija pojedinih grupa ali neka bude) Znači da je 70 tražitelja izuzev prethodno navedenih dobilo azil ali po kojoj točno osnovi? Evo još jednom tablice pa pogledajte iz kojih država sve dolaze; https://www.mup.hr/UserDocsImages/Do...l_1-6.2015.pdf
Ovo pitanje uputit vladi.
Complicated is offline  
Old 04.01.2017., 20:00   #9128
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Da im je odbijen zahtjev u Austriji ne bi mogli podnijeti zahtjev u RH niti u jednoj drugoj članici EU.
Mogu ga tražit u bilo kojoj ali ne u dvije u isto vrijeme.

Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Il kod nas mogu sve... Kad je nedavno bilo spašeno oko 60,70 imigranata u kamionu, u prvom pročitanom članku pisalo je da će zbog nelegalnog prelaska biti vraćeni u Srbiju. Kasnije je pisalo da mogu zatražiti azil.
Vratit će ih u Srbiju ako ne traže međonarodnu zaštitu u RH.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali ako je netko bitan to zaista odlučio, kako to da je Srbija mogla otvoriti pregovaračko poglavlje o pravosuđu u pregovorima s EU?
Quote:
Zašto onda mi ne vraćamo? I zašto sivkić piše da tome postoje prepreke kao za Grčku?
Normalno da je netko bitan tako odlučio i zato ih ne možemo vraćat,a uostalom to je dogovor zemalja eu-a a ne sviju zemalja.Otvorit poglavlje se može uvijek ali ga se ne može zatvorit dok se sve ne uredi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.01.2017., 20:30   #9129
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno zašto izdajemo azil ekonomskim migrantima? Iz tablice koju sam linkao se vidi da su 2015. od 115 zatraženih odobrena 94 zahtjeva za azilom a ako zbrojimo sirijce, ukrajince, somalijce, bez državljanstva i one nepoznetog državljanstva u čijim državama je ratno stanje dobijemo brojku 24. (i to je nategnuto zbog nedostatka informacija pojedinih grupa ali neka bude) Znači da je 70 tražitelja izuzev prethodno navedenih dobilo azil ali po kojoj točno osnovi? Evo još jednom tablice pa pogledajte iz kojih država sve dolaze; https://www.mup.hr/UserDocsImages/Do...l_1-6.2015.pdf
Iz te tablice se vidi da ih je 33. ostvarilo pravo na međunarodnu zaštitu u 2015. godini. Daj pogledaj malo bolje. Nije isto biti tražitelj azila i dobiti azil. Također, u 2015. godini je sigurno azil dobilo i nekoliko ljudi koji su podnijeli zahtjev u 2014. godini.
peggy-nely is offline  
Old 04.01.2017., 20:43   #9130
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Iz te tablice se vidi da ih je 33. ostvarilo pravo na međunarodnu zaštitu u 2015. godini. Daj pogledaj malo bolje. Nije isto biti tražitelj azila i dobiti azil. Također, u 2015. godini je sigurno azil dobilo i nekoliko ljudi koji su podnijeli zahtjev u 2014. godini.
U toj tablici nema statistike po nacionalnosti za prethodne godine osim 2015. a ove brojke koje sam naveo se odnose na brojke za posljednjih deset godina. Razlika ne može biti puno veća osim što vjerojatno ima manje sirijaca pošto u to vrijeme u Siriji još nije bilo rata.

Možda bi ova tablica za migracije iz 2015. donekle dala neke odgovore koliko migranata se zadržava u Hrvatskoj samo što se ove brojke odnose na sve migrante a ne samo na azilante.
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicatio...02_01_2016.htm
Hugh Mungus is online now  
Old 04.01.2017., 20:56   #9131
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
U toj tablici nema statistike po nacionalnosti za prethodne godine osim 2015. a ove brojke koje sam naveo se odnose na brojke za posljednjih deset godina. Razlika ne može biti puno veća osim što vjerojatno ima manje sirijaca pošto u to vrijeme u Siriji još nije bilo rata.

Možda bi ova tablica za migracije iz 2015. donekle dala neke odgovore koliko migranata se zadržava u Hrvatskoj samo što se ove brojke odnose na sve migrante a ne samo na azilante.
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicatio...02_01_2016.htm
A da upišeš u Google riječ "azil"? Rat nije jedina osnova za dobiti azil. A 200-tinjak odobrenih azila u 25 godina neovisnosti zaista nije brojka prema kojoj bi itko (pa i najprimitivniji ljudi) pomislio da mi dijelimo taj status šakom i kapom. Stvarno je u najmanju ruku pretjerano tvrditi da dajemo azil ekonomskim migrantima.
peggy-nely is offline  
Old 04.01.2017., 20:56   #9132
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno zašto izdajemo azil ekonomskim migrantima?
ne dajemo jer ga za to ne bi mogli ni tražit.
http://www.policija.hr/main.aspx?id=188055
http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/...arodne-zastite

http://www.jrs.hr/2017/01/03/priopce...s-podrucja-rh/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.01.2017., 21:11   #9133
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"
za koju je Europski sud za ljudska prava ustvrdio da nema pravedan sustav azila, da postoje veliki nedostaci u pristupu postupku azila, da ne postoji pravna zaštita koja bi štitila izbjeglice od vraćanja u zemlju u kojima im prijeti rizik od nečovječnog postupanja ili kažnjavanja. Slično je odlučio i Sud EU."
Mlaćenje prazne slame na koje se recimo Madžarska ne obazire.

Poanta je da svi ti ljudi uopće nisu azilanti nego ekonomski migranti.

Quote:
Quote:
Zato jer je Porin prihvatilište za tražitelje međunarodne zaštite A ježevo prihvatni centar za strance odakle se prisilno udaljuju.
Točno!
Što je pisac htio reći...?
thortwins is offline  
Old 04.01.2017., 21:30   #9134
ne dajemo, ali dok traje provjera, lako je biti trazitelj azila.

i nije rat jedini razlog zbog kojeg se moze traziti azil. svako ugrozavanje zivota moze biti razlog. bas sam se sjetila stare price koju sam pocitala na jednom malom forumu. zena iz bg je pricala o svojm frendovima s faksa koji su dugo pokusavali doci do kanade. nakon onog krvavog gay pridea sinula im je ideja - skupili sve moguce podatke o napadima na homoseksualce u srbiji i pravac kanada. zatrazili su azil a konto seksualne orijentacije koju su glumili i prilozili dokaze da im je zivot ugrozen. brzinski dobili azil, garsonjeru, soc. pomoc, no prilozili su fini dopis u kojem su naveli da ne zele zivjeti na racun poreznih obveznika vec raditi i placati poreze i gotovo odmah dobili i radnu dozvolu i dugogodisnji boravak. nasli posao, odselili svatko na svoju stranu, nasli si cure i evo i ih tamo gdje su zeljeli, a da im zivot nikad nije bio ugrozen.
pikuli is offline  
Old 04.01.2017., 21:33   #9135
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
... A 200-tinjak odobrenih azila u 25 godina neovisnosti zaista nije brojka prema kojoj bi itko (pa i najprimitivniji ljudi) pomislio da mi dijelimo taj status šakom i kapom. ...
Dijelimo li azil škrto ili ne, uopće nije jasno iz "200-tinjak odobrenih azila u 25 godina neovisnosti", a to je prije par godina objasnila, vjerovali ili ne, Vesna Pusić valjda dok je još bila ministrica vanjskih poslova RH. Na pitanje voditelja emisije na TV Mreži odgovorila je da ljudi koji podnesu zahtjev za azil RH u najvećem broju "nestanu" iz države prije nego se postupak privede kraju. To je dakle bio razlog malog broja dodijeljenih azila, a ne neka hrvatska "azilna strogost" ili "škrtost". Drugim riječima, TADA bi obično klisnuli prema Zapadnoj Europi u što ranijoj fazi postupka, a pitanje je i jesu li uopće podnosili zahtjeve pod pravim imenima. Ali TADA još nije bila izbila ona akutna migrantska kriza.

SADA imamo problem s ljudima koje Zapadna Europa tjera van iz svojih država u našu državu, te prijeti opasnost da ćemo im u našem stilu, poslušnički, zaista dijeliti azile šakom i kapom ako nam "Zapad" tako naredi.

Zadnje uređivanje Hlebyn : 04.01.2017. at 21:46.
Hlebyn is offline  
Old 04.01.2017., 21:40   #9136
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
A da upišeš u Google riječ "azil"? Rat nije jedina osnova za dobiti azil. A 200-tinjak odobrenih azila u 25 godina neovisnosti zaista nije brojka prema kojoj bi itko (pa i najprimitivniji ljudi) pomislio da mi dijelimo taj status šakom i kapom. Stvarno je u najmanju ruku pretjerano tvrditi da dajemo azil ekonomskim migrantima.
Kako ćeš ti provjeriti jednog nigerijca koji dolazi u Europu zbog političkog/vjerskog progona a u državi nema ratnog stanja? Zar ne bi bilo logičnije da odseli o drugi dio vlastite države s obzirom da su vjerski podjeljeni a teoretski bi to svatko mogao reći i u Europi zatražiti azil, njih 170 milijuna?

Kad smo kog Nigerije... muslimani ako su progonjeni od strane kršćana, ako već neće u svojoj državi, mogu zatražiti azil u susjednom Nigeru koji je većinom muslimanski a kršćani u Kamerunu koji je većinom kršćanski. U Europu dolaze zbog ekonomskih prilika i zato ih se naziva ekonomskim migrantima.
Hugh Mungus is online now  
Old 04.01.2017., 21:46   #9137
Da, ljudi puno bježe prije kraja postupka ali to je uglavnom zbog dugotrajnosti istoga. U pravilu traje minimalno 6 mjeseci, što je zaista previše. A i realno, dosada nije bilo baš puno "pravih tražitelja azila". Sada je dugačije, puno je Sirijaca i Iračana, ali ni to nisu neke ogromne brojke. Trenutno se u RH nalazi oko 600 tražitelja azila. Od toga će 200 kidnuti, 200-300 će odbiti, znači možda će 100 ljudi dobiti azil. A ako mi ne želimo nikome davati azil, trebali bi istupiti iz Konvencije o izbjeglicama. Nije to tako teško.
peggy-nely is offline  
Old 04.01.2017., 21:51   #9138
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Kako ćeš ti provjeriti jednog nigerijca koji dolazi u Europu zbog političkog/vjerskog progona a u državi nema ratnog stanja? Zar ne bi bilo logičnije da odseli o drugi dio vlastite države s obzirom da su vjerski podjeljeni a teoretki bi svatko to mogao reći i u Europi zatražiti azil, njih 170 milijuna?

Kad smo kog Nigerije... muslimani ako su progonjeni od strane kršćana, ako već neće u svojoj državi, mogu zatražiti azil u susjednom Nigeru koji je većinom muslimanski a kršćani u Kamerunu koji je većinom kršćanski. U Europu dolaze zbog ekonomskih prilika i zato ih se naziva ekonomskim migrantima.
Nigerijci u 99% slučajeva podnose zahtjev na temelju homoseksualne orjentacije. A to jesu li oni ekonomski migranti utvrđuju službe za azil i ako jesu onda ih odbiju. I gotova priča.
peggy-nely is offline  
Old 04.01.2017., 21:56   #9139
Pa objasnio sam (odnosno Vesna Pusić je objasnila tada na TV Mreži) da je obična insinuacija,
ili u najboljem slučaju nesporazum, to da "Hrvatska ne želi nikome davati azil".

Dakle - ne, nego migranti velikom većinom nisu tu željeli ostati, nego su željeli u bogatije zemlje.
Sada je međutim druga igra, jer mnogi od njih neće imati boljeg izbora. Već su ušli u Njemačku ili
Austriju, ali ih ovi šupiraju natrag nama.
Hlebyn is offline  
Old 04.01.2017., 21:56   #9140
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Mlaćenje prazne slame na koje se recimo Madžarska ne obazire.

Poanta je da svi ti ljudi uopće nisu azilanti nego ekonomski migranti.
Normalno da se ne obazire jer su u schengenu a mi nismo a želimo ući i onda moramo slušat.
Pa svi znaju da su ekonomski migranti.



Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Točno!
Što je pisac htio reći...?
Napisao si nešto što nije uopće moguće.
Quote:
Ako se ovi osjećaju toliko ugroženi da prosvjeduju, zašto ih se ne sprovede u zaštićeni, visokom ogradom ograđen azil u Ježevu?

Tamo bi bili sigurni od ovakvih napada.
A ako bi se požalili na smještaj u Ježevu i rekli da hoće natrag u Porin, onda bi ih trebalo pitati tko im je organizirao prosvjed i napisao transparente.

Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Da, ljudi puno bježe prije kraja postupka ali to je uglavnom zbog dugotrajnosti istoga. U pravilu traje minimalno 6 mjeseci, što je zaista previše.

A ako mi ne želimo nikome davati azil, trebali bi istupiti iz Konvencije o izbjeglicama. Nije to tako teško.
Nije previše a bježe jer im je cilj ionako drugačiji.

Dajemo,onome tko ia dokaze za svoje tvrdnje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.