Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 10:04   #1
Razočaranje u ljude

ne znam gdje ovo točno staviti,no zanima me koliko imate povjerenje u ljude,odnosno koliko ste se razočarali istima...

osobno nisam predruštven,nisam u nekom novom,nepoznatom društvu previše komunikativan,međutim nakon nekog vremena se "sprijateljim" i ostvarim kontakte s nekim ljudima,postanemo poznanici,otvorim se (previše što je najveći problem),izađem iz onih "američkih okvira"...

i onda,uglavnom,ne dobijem slično nazada,iskoristi te na neki način,ostavi te na cjedilu kad ti je najpotrebnije neka bezazlena pomoć i sl...

iskreno,ovih dana sam izgubio bilo kakvu nadu u ljude i odlučio...

da ostvarujem neke kontakte iz interesa s dobar dan,doviđenja,odnosno s nekim kratkim sadržajem privatnih stvari,interesa i sl....i naravno ne računati na nikoga ništa...

jer tako ću stati ravnosušan prema svakome...

vaše mišljenje/iskustva.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 11:23   #2
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ovo točno staviti,no zanima me koliko imate povjerenje u ljude,odnosno koliko ste se razočarali istima...

osobno nisam predruštven,nisam u nekom novom,nepoznatom društvu previše komunikativan,međutim nakon nekog vremena se "sprijateljim" i ostvarim kontakte s nekim ljudima,postanemo poznanici,otvorim se (previše što je najveći problem),izađem iz onih "američkih okvira"...

i onda,uglavnom,ne dobijem slično nazada,iskoristi te na neki način,ostavi te na cjedilu kad ti je najpotrebnije neka bezazlena pomoć i sl...

iskreno,ovih dana sam izgubio bilo kakvu nadu u ljude i odlučio...

da ostvarujem neke kontakte iz interesa s dobar dan,doviđenja,odnosno s nekim kratkim sadržajem privatnih stvari,interesa i sl....i naravno ne računati na nikoga ništa...

jer tako ću stati ravnosušan prema svakome...

vaše mišljenje/iskustva.
to su ovi koje susrećeš već davno počeli primijenjivati. moguće iz istih razloga kao i ti.
a što da ti kažem, iskrenih ljudi ima, ali malo.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 11:36   #3
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ovo točno staviti,no zanima me koliko imate povjerenje u ljude,odnosno koliko ste se razočarali istima...

osobno nisam predruštven,nisam u nekom novom,nepoznatom društvu previše komunikativan,međutim nakon nekog vremena se "sprijateljim" i ostvarim kontakte s nekim ljudima,postanemo poznanici,otvorim se (previše što je najveći problem),izađem iz onih "američkih okvira"...

i onda,uglavnom,ne dobijem slično nazada,iskoristi te na neki način,ostavi te na cjedilu kad ti je najpotrebnije neka bezazlena pomoć i sl...

iskreno,ovih dana sam izgubio bilo kakvu nadu u ljude i odlučio...

da ostvarujem neke kontakte iz interesa s dobar dan,doviđenja,odnosno s nekim kratkim sadržajem privatnih stvari,interesa i sl....i naravno ne računati na nikoga ništa...

jer tako ću stati ravnosušan prema svakome...

vaše mišljenje/iskustva.
ovo je tocno ono sto osjecam zadnja dva dana...
Ali prema jednoj idredenoj osobi...
Ponekad ni milijun i jedna pruzena prilika ne opameti ljude...
Ni one koji su primili pruzenu ruku, a bomo jos manje one koji su je pruzili vec toliko puta....i opekli se, dobili upalu misica, i sve ono sto ide u paketu...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:08   #4
ako hoćeš tzv. prijetelje onda i trebaš biti ono što jesi..sve ostalo su neke igre interesa.

strah od samoće ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:33   #5
Ljudi gledaju samo sebe, i tako se treba postaviti svatko od nas, ja sam prije bio budala koja je svima probala pomoci i izaci u susret, kada tebi treba onda odjeb, ali bas neki dan sam shvatio da sam u potpunosti prestao biti onaj stari ( budala) i da ljude samo odjebem, i mogu reci da sam to trebao napraviti davno prije.

Meni je fascinantno kako ljudi koji su me potakli da postanem takav i dalje znaju srati kako su ljudi danas sebicni, iskreno neda mi se niti objasnjavati ako sami ne shvacaju neke stvari.
deveti- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:33   #6
To je sve manje-više istina, no s takvim stavom vrlo je izgledno da se može dogoditi odbacivanje i te makar jedne vrijedne osobe, koja vam može biti iskren prijatelj ili budući supružnik i sl. Svakom se dogodilo da ga netko iznevjeri, no nekad i najpouzdaniji ljudi imaju loš dan, neodgodive stvari, pri kojima možda ne postupe najbolje te izazovu takve osjećaje kod nas. Zato je bar po meni važnije dobro "filtrirati" osobe koje su nepouzdane, vole iskorištavati, a s njima se mora biti po nekoj sili, biti na dobar dan, doviđenja, a one koji su pouzdani "držati" ih u zoni, makar nas nekad i iznevjere ( u smislu kašnjenja na kavu, ne posuđivanja 100 kn).
skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:20   #7
ja zenu necu nikada naci, to su drugi problemi, a prijtelje mi se vise neda traziti, svi mi sada ulaze u isti kos, pomoci nikome, ako mi odgovara trenutno njohovo drustvo moze, ako ne, zaboli me
deveti- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:26   #8
Pih, amater.
Kad nemaš nikakva očekivanja onda te niti ne mogu razočarati. Doći ćeš i u tu fazu
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:28   #9
Quote:
deveti- kaže: Pogledaj post
Ljudi gledaju samo sebe, i tako se treba postaviti svatko od nas, ja sam prije bio budala koja je svima probala pomoci i izaci u susret, kada tebi treba onda odjeb, ali bas neki dan sam shvatio da sam u potpunosti prestao biti onaj stari ( budala) i da ljude samo odjebem, i mogu reci da sam to trebao napraviti davno prije.

Meni je fascinantno kako ljudi koji su me potakli da postanem takav i dalje znaju srati kako su ljudi danas sebicni, iskreno neda mi se niti objasnjavati ako sami ne shvacaju neke stvari.
I treba gledati samo sebe, u cem je problem s tim stavom. To je najbolji stav ako nisi obiteljski covjek i svaki drugi stav je pogresan.
lex-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:43   #10
imam previse svojih problema da bi mislio o tudjima ..

a ljudi koji misle da ce drugi rjesavati njihove probleme su djetinjasto zatucani .. no nazalost mozete ocekivati da ce drugi pokusati navuci svoje probleme na vas e onda ako to dopustite ste opet po mom misljenju djetinjasto zatucani

gledaj svoja posla .. rjesi svoje probleme .. pa obitelj .. pa ako zivis tako bezbrizno pristojno se ponudi pomoci nekome u granici normale ali zasto bi itko ikome brisao guzicu .. s kojim ciljem .. kakvim dobrom? ocekivanja .. svasta
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 09:19   #11
Quote:
lex-ZG kaže: Pogledaj post
I treba gledati samo sebe, u cem je problem s tim stavom. To je najbolji stav ako nisi obiteljski covjek i svaki drugi stav je pogresan.
Sada i sam to shvatio, kao sto rekoh, prije sam bio budala, bolje se opametiti i kasno nego nikada

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
imam previse svojih problema da bi mislio o tudjima ..

a ljudi koji misle da ce drugi rjesavati njihove probleme su djetinjasto zatucani .. no nazalost mozete ocekivati da ce drugi pokusati navuci svoje probleme na vas e onda ako to dopustite ste opet po mom misljenju djetinjasto zatucani

gledaj svoja posla .. rjesi svoje probleme .. pa obitelj .. pa ako zivis tako bezbrizno pristojno se ponudi pomoci nekome u granici normale ali zasto bi itko ikome brisao guzicu .. s kojim ciljem .. kakvim dobrom? ocekivanja .. svasta
Da ne bi ispalo da sam ja ocekivao da netko mi daje pare, sredi posao, kupi stan ili bude 0 od 24 samnom kada sam u kurcu. Nista takvo, ali tipa kada prekines s curom pa zoves frendove na pivu, pa te svi redom odbiju zato sto im se neda, ne da rade i imaju posla, ili tipa kada slavis rođendan pa ti jedan kaze da misli da ce biti dosadno i ode u grad, neki su malo bolesni a tri vikenda prije isli u grad pod temperaturom, ili kada trebas smjestaj , doslovce da prespavas na podu, druga opcija ti je biti na koldvoru 6 sati, a oni se oproste s tobom laku noc. Ali bitno da bi se ili jesu uvrijedili na iste stvari kada se ja sada tako postavim, kao ono jesi neki, jesi frend, kao da nastane amnezija i zaborave kako su se prije ponasali, valjda su navikli da sam ja tu kada trebam izaci van i kada su u kurcu za popricat i svasta nesto
deveti- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:19   #12
Pih, pored nekih "prijatelja" neprijatelji mi zaista nisu bili potrebni pa opet nisam odustala. Kada te netko po 100-ti put prevesla, iznevjeri itd, znas na cemu si s tom osobom, distanciras se i ides dalje, ali nemoj se mijenjati. Budi ti, iskren i otvoren, vec ces nekoga naci tko ce te voljeti i cijeniti bas takvog kakav jesi. Pa makar jednu osobu, ali ces znati da te voli zbog tebe takvog bez fige u dzepu i biti ce uz tebe bezuvjetno. Mozda i ti koji su te povrijedili shvate neke stvari s vremenom ako se malo odmaknes pa razvijete kvalitetnije prijateljstvo kasnije.

Znam da boli kada te razocaraju i povrijede, ali ima dobrih ljudi, nisu toliko glasni pa ih se teze nade,ali isplati se. I povrijediti ce te kroz zivot jos xy puta, tako to mora biti, ne bi znao cijeniti ono dobro da nisi upoznao i lose.

Oprosti svima, nemoj zivjeti s gorcinom i pici dalje
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:00   #13
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ovo točno staviti,no zanima me koliko imate povjerenje u ljude,odnosno koliko ste se razočarali istima...

osobno nisam predruštven,nisam u nekom novom,nepoznatom društvu previše komunikativan,međutim nakon nekog vremena se "sprijateljim" i ostvarim kontakte s nekim ljudima,postanemo poznanici,otvorim se (previše što je najveći problem),izađem iz onih "američkih okvira"...

i onda,uglavnom,ne dobijem slično nazada,iskoristi te na neki način,ostavi te na cjedilu kad ti je najpotrebnije neka bezazlena pomoć i sl...

iskreno,ovih dana sam izgubio bilo kakvu nadu u ljude i odlučio...

da ostvarujem neke kontakte iz interesa s dobar dan,doviđenja,odnosno s nekim kratkim sadržajem privatnih stvari,interesa i sl....i naravno ne računati na nikoga ništa...

jer tako ću stati ravnosušan prema svakome...

vaše mišljenje/iskustva.
Ja ne vjerujem nikom. Natjeram ih da oni misle da im vjerujem 100%, a u biti su se prevarili. Oni to ne mogu skužiti, koliko ja dobro mogu glumiti. Neke glumce se nikada ne otkrije.
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:21   #14
Zvuči kao neki klišej, ali stvarno ti se nema smisla s time opterećivati, a ni trošiti vrijeme na takve ljude, tj. doslovce ih moljakati za druženje, znaš kako takvima svaka tvoja poruka ili poziv diže ego Tko se hoće družiti družiti će se, ja sam se prije opterećivala time, sad više ne. Takve više niti zovem, niti šaljem poruke niti odgovaram na iste, kad ih vidim ni ne pozdravim ih, jedan "delete" u životu od takvih bi svatko trebao napraviti.

I mene su razočaravali, ja prelazila preko toga, bespotrebno se živcirala, sad mi je zadnja kap koja je prelila čašu bio dogovor za kavu s jednom "frendicom", 2 tjedna se dogovaramo i stalno nešto izmišlja da će mi javiti može li, kad ono ništa, živimo blizu jedna druge, a viđamo se par puta godišnje(nije bilo tako prije 2 godine) Onaj tko nema nikad vremena, stalno odgađa i ne zove nikad prvi jednostavno te ne smatra prijateljem, Eto i što čovjek da radi s takvima nego da se makne i potraži druge ljude, ove ostavi u prošlosti.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:16   #15
Quote:
deveti- kaže: Pogledaj post
Ljudi gledaju samo sebe, i tako se treba postaviti svatko od nas, ja sam prije bio budala koja je svima probala pomoci i izaci u susret, kada tebi treba onda odjeb, ali bas neki dan sam shvatio da sam u potpunosti prestao biti onaj stari ( budala) i da ljude samo odjebem, i mogu reci da sam to trebao napraviti davno prije.

Meni je fascinantno kako ljudi koji su me potakli da postanem takav i dalje znaju srati kako su ljudi danas sebicni, iskreno neda mi se niti objasnjavati ako sami ne shvacaju neke stvari.
Krivo.

Svakome treba dati šansu, dok se ne dokaže da je ne zavređuje. Istovremeno se treba postaviti tako kao da ti se jebe hoće li te taj netko ostaviti na cjedilu i tom nekom to indirektno staviti na znanje.
Teško je pomiriti dvije tako suprotstavljene težnje, ali može se.

Ljudi u načelu nisu zli, ali su fascinirani zlom i padaju u iskušenje da ga tu i tamo personificiraju.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 18:26   #16
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ovo točno staviti,no zanima me koliko imate povjerenje u ljude,odnosno koliko ste se razočarali istima...

osobno nisam predruštven,nisam u nekom novom,nepoznatom društvu previše komunikativan,međutim nakon nekog vremena se "sprijateljim" i ostvarim kontakte s nekim ljudima,postanemo poznanici,otvorim se (previše što je najveći problem),izađem iz onih "američkih okvira"...

i onda,uglavnom,ne dobijem slično nazada,iskoristi te na neki način,ostavi te na cjedilu kad ti je najpotrebnije neka bezazlena pomoć i sl...

iskreno,ovih dana sam izgubio bilo kakvu nadu u ljude i odlučio...

da ostvarujem neke kontakte iz interesa s dobar dan,doviđenja,odnosno s nekim kratkim sadržajem privatnih stvari,interesa i sl....i naravno ne računati na nikoga ništa...

jer tako ću stati ravnosušan prema svakome...

vaše mišljenje/iskustva.

Prijateljstvo. Dug je put od poznanstva do prijateljstva. Osnova stvaranja prijateljstva je povjerenje i to nije relacija koja se prelazi preko noći, u kratkom vremenu nakon upoznavanja. A ići se otvarati osobi koja se tek ovlaš poznaje, i očekivati pomoć u kritičnom trenutku od nje je iluzorno. I onda nastupa razočaranje, jer ljudi ne vole tuđe probleme, previše im je i svojih, ili im jednostavno negativna energija trenutka remeti njihov možda teško stečeni duhovni mir. Zato okreću leđa, ili se ne žele ili ne mogu nositi sa nečijim očekivanjima. U dobru će biti dobro društvo, u zlu će okrenuti leđa i ostaviti te da se sam snalaziš i nosiš sa svojim problemima.

Sprijateljiti se i izgraditi prijateljstvo sa dva različita pojma na vremenskoj crti kojom se prolazi u određenom vremenskom periodu - najčešće veoma dugom. Prijateljstvo je kao čovjek - rodi se, odrasta, prolazi dječje bolesti, pubertet, mladenačke ludosti i tek onda ulazi u ozbiljno životno razdoblje. I tek kada postane ozbiljno, u stanju je nositi se sa svakakvim preprekama i možeš se osloniti na čovjeka sa kojim si ga počeo ostvarivati.


Mislim da ti prerano počinješ ljudima poklanjati povjerenje koje oni zapravo trebaju najprije zavrijediti da bi ga od tebe dobili. Za njih to može biti opterečujuće jer se još ne osjećaju spremnima sa tobom podijeliti tvoje probleme - zapravo je ljudima puno ugodnije dijeliti tuđa zadovoljstva nego tuđe probleme - još nije izgrađena empatija, a bez empatije nema niti osjećaja potrebe za pružiti pomoć. Prije nego izabereš osobu koju bi htio za dublju prijateljsku vezu trebaš jako dobro sagledati njegovu osobnost i procijeniti odgovara li ti karakterom i načinom reagiranja. A isto tako i ti njemu. I u prijateljstvu, kao i u emotivnoj vezi neki se elementi moraju poklopiti obostrano da bi se ono razvilo i opstalo.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:11   #17
Quote:
skylark kaže: Pogledaj post
To je sve manje-više istina, no s takvim stavom vrlo je izgledno da se može dogoditi odbacivanje i te makar jedne vrijedne osobe, koja vam može biti iskren prijatelj ili budući supružnik i sl. Svakom se dogodilo da ga netko iznevjeri, no nekad i najpouzdaniji ljudi imaju loš dan, neodgodive stvari, pri kojima možda ne postupe najbolje te izazovu takve osjećaje kod nas. Zato je bar po meni važnije dobro "filtrirati" osobe koje su nepouzdane, vole iskorištavati, a s njima se mora biti po nekoj sili, biti na dobar dan, doviđenja, a one koji su pouzdani "držati" ih u zoni, makar nas nekad i iznevjere ( u smislu kašnjenja na kavu, ne posuđivanja 100 kn).
Slažemo se,ali je to iskušavanje poprilično skupo...

Quote:
caroline_county kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem nikom. Natjeram ih da oni misle da im vjerujem 100%, a u biti su se prevarili. Oni to ne mogu skužiti, koliko ja dobro mogu glumiti. Neke glumce se nikada ne otkrije.
Nažalost,zbog ovakvih ljudi ja se i razočaram,pa valjda moram i sam biti takav i tražiti žrtvu koja je će biti naivna kao što sam i sam bio..to je problem,i to globalno,svakim danom smo sve veće smeće..

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Prijateljstvo. Dug je put od poznanstva do prijateljstva. Osnova stvaranja prijateljstva je povjerenje i to nije relacija koja se prelazi preko noći, u kratkom vremenu nakon upoznavanja. A ići se otvarati osobi koja se tek ovlaš poznaje, i očekivati pomoć u kritičnom trenutku od nje je iluzorno. I onda nastupa razočaranje, jer ljudi ne vole tuđe probleme, previše im je i svojih, ili im jednostavno negativna energija trenutka remeti njihov možda teško stečeni duhovni mir. Zato okreću leđa, ili se ne žele ili ne mogu nositi sa nečijim očekivanjima. U dobru će biti dobro društvo, u zlu će okrenuti leđa i ostaviti te da se sam snalaziš i nosiš sa svojim problemima.

Sprijateljiti se i izgraditi prijateljstvo sa dva različita pojma na vremenskoj crti kojom se prolazi u određenom vremenskom periodu - najčešće veoma dugom. Prijateljstvo je kao čovjek - rodi se, odrasta, prolazi dječje bolesti, pubertet, mladenačke ludosti i tek onda ulazi u ozbiljno životno razdoblje. I tek kada postane ozbiljno, u stanju je nositi se sa svakakvim preprekama i možeš se osloniti na čovjeka sa kojim si ga počeo ostvarivati.


Mislim da ti prerano počinješ ljudima poklanjati povjerenje koje oni zapravo trebaju najprije zavrijediti da bi ga od tebe dobili. Za njih to može biti opterečujuće jer se još ne osjećaju spremnima sa tobom podijeliti tvoje probleme - zapravo je ljudima puno ugodnije dijeliti tuđa zadovoljstva nego tuđe probleme - još nije izgrađena empatija, a bez empatije nema niti osjećaja potrebe za pružiti pomoć. Prije nego izabereš osobu koju bi htio za dublju prijateljsku vezu trebaš jako dobro sagledati njegovu osobnost i procijeniti odgovara li ti karakterom i načinom reagiranja. A isto tako i ti njemu. I u prijateljstvu, kao i u emotivnoj vezi neki se elementi moraju poklopiti obostrano da bi se ono razvilo i opstalo.
Jako dobro napisano.

Mislim da je to moj glavni problem-pd relativno šutljive osobe do preotvorene osobe u kratkome vremenu.....

morat ću neku šablonu stvoriti i ne izlazizi iz tih okvira...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 16:31   #18
Quote:
caroline_county kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem nikom. Natjeram ih da oni misle da im vjerujem 100%, a u biti su se prevarili. Oni to ne mogu skužiti, koliko ja dobro mogu glumiti. Neke glumce se nikada ne otkrije.
ljudi kao ti su zapravo izrazito inteligentni. kako to uspijevas? podijeli sa svijetom svoju vjestinu
banaica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 17:13   #19
Razumljivo je da se ponekad nekome ne da družiti ili ima neke obveze, ali kad se to pretvori u stalno izvlačenje i opravdavanje jasno je koliko je sati i takav odnos treba prekinuti.

Ali glupo je sad zbog nekih propalih odnosa osvećivati se nekome drugome ako to on ne zaslužuje, nikad nikome ne možeš bezrezervno vjerovati, ali ulaziti s figom u džepu nema smisla, na kraju krajeva tu osobu koja vas je razočarala/ povrijedila nije briga za vas.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 10:31   #20
Logika govori: da se ne bi razočarao u nekog, taj treba biti bolji od tebe. (u onim stvarima koje ti vrednuješ i u kojima bi se mogao razočarati kod dotičnog)
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.