Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 15:18   #81
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Nisam mislila dobiti odgovor koji će mi promjeniti život, nego tak, zanima me razmišljanje drugih ljudi.

Stvarno nemam ništa protiv tog da netko napravi svadbu i za milijun kuna, ako si to može priuštiti i sad se po stoti put vraćan na istu: u Hrvatskoj se rade svadbe koje većina mladenaca ne može priuštiti i tu mi ne treba nikakvo istraživanje, dovoljno je da se uzme kalkulator u ruke
I kaj? Smeta te financijska neorganizacija i život iznad standarda? Ne kužim.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:24   #82
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Živciraju me društvene norme na našem brdovitom balkanu.
Cuj, ljudi su ti svugdje ljudi. Ne vjerujem da na prekrasnom Zapadu nema ekipe koja si zeli omastit brk nekom svadbicom. Pa kaj nisu jednako bljutavi i oni registri darova? Znas ono, super si mi frendica ak mi kupis bas onaj set posudja za koji sam ti prethodno "naredila" da mi ga kupis!
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:25   #83
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
I kaj? Smeta te financijska neorganizacija i život iznad standarda? Ne kužim.
Da, zato što je u Hrvatskoj nenormalan broj ljudi na državnoj sisi (uhljebe ćemo ostaviti po strani). Koji troše daleeko iznad svojih mogućnosti, žive od raznih naknada, doplataka i ne znam čega, a sa druge strane izdvajaju po 10k, 15k eura za svadbu. Zapravo ne izdavaju, nego očekuju od drugih da će im to "platiti" i tako druge ljude bezveze koriste za ispunjenje nepotrebnog hira, a o tome i je ova tema.

Pa jednu četveročlanu obitelj nečija svadba ne može koštati ispod 4000 kuna, po današnjim prilikama, sa oblekom i to sam malo rekla. Znamo svi kako ljudi danas žive.

Uglavnom, bilo bi mi drago da se pola Hrvata spusti na zemlju i izađe iz spilje.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:30   #84
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Da, zato što je u Hrvatskoj nenormalan broj ljudi na državnoj sisi (uhljebe ćemo ostaviti po strani). Koji troše daleeko iznad svojih mogućnosti, žive od raznih naknada, doplataka i ne znam čega, a sa druge strane izdvajaju po 10k, 15k eura za svadbu. Zapravo ne izdavaju, nego očekuju od drugih da će im to "platiti" i tako druge ljude bezveze koriste za ispunjenje nepotrebnog hira, a o tome i je ova tema.

Pa jednu četveročlanu obitelj nečija svadba ne može koštati ispod 4000 kuna, po današnjim prilikama, sa oblekom i to sam malo rekla. Znamo svi kako ljudi danas žive.

Uglavnom, bilo bi mi drago da se pola Hrvata spusti na zemlju i izađe iz spilje.
Pa jel ko kaže da ti na tim vjenčanjima moraš bit nazočna?

Kaj je sljedeće? Tema o tome kako Hrvati idu na skijanje?

Jel znaš nekog na socijalnoj naknadi a da ju ne bi trebao primat? Prijavi

Tebi je vjenčanje hir, nekome nije. Jesmo svi isti? Fala Bogu nismo.
Ne vidim razloga da te žulja nečiji novčanik dokle god ne utječe na tebe
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:34   #85
Quote:
snjesska kaže: Pogledaj post
Što se krije u mom srcu? Da se nisi previše uzbudila? Oko ove teme? Koji je ovo ton?

Voliš velike svadbe, strasno ih braniš...i žene koje sanjaju te svadbe...super. Ja ih ne napadam. Niti mislim da sam neki autoritet. Niti si ti ili bilo koji drugi zagovornik svadbenih cirkusa. Već se ti i ja ne slažemo po tom pitanju, što misliš koliko je još takvih? Mnogo.

Zato sam i napisala ranije, svakom ono što mu paše...ali ne nitko ne može tvrditi da svi gosti obožavaju balske svadbe. Kao što bi se i ti ubila na livadskoj. Nek ljudi rade onako i ono što žele, ali uvijek će se nać šačica onih kojima je to nezamisliv izbor (koji god bio), čak i među gostima.
ton kojim ti pokusavam reci da rijeci gadjenje, trpljenje, robija ne spada u opis sretnog zivota. kakav je to ton?
uopce ne branim velike svadbe, moja sigurno nije bila velika, meni dovoljna, ali branim pravo da neko ima veliku svadbu, ako to zeli- bez zuci sa strane.
sta tebe briga od cega oni zive ili ne zive?
imam skoro duplo vise godina od tebe i deset puta vise posjeta na svadbama...i na livadama i u lijepim, otmjenim prostorima...na koncu- to je potpuno nebitno. svako radi svadbu prema sebi- ili ju ne radi uopce. a kad ti se nesto gadi- onda se okrenes i odes, a ne ides sjediti tamo i svakih pet minuta uzdisati na kakvoj si robiji.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:40   #86
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Živciraju me društvene norme na našem brdovitom balkanu. Ako krenem o ovom u diskusiju sa nekim od bliskih ljudi, reći će da sam škrta, a to je daleko od istine.
ti ozbiljno zelis reci da samo na balkanu ljudi rade svadbe koje ne mogu u gotovini platiti?
a real estate bubble i uopce ekonomske krize su isto kreirane na balkanu?
balkanci pokupovali nekretnine po americi?
znati balansirati izmedju zelja i mogucnosti je zivotni zadatak, bilo kada, bilo gdje, za bilo koga.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:48   #87
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, bilo bi mi drago da se pola Hrvata spusti na zemlju i izađe iz spilje.
pa i jesu na zemlji, problem je što su nezainteresirani nafuravat se na nebo

sitne duše ljube zemlju i ne pokušavaju malo poletit
Zalizani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:53   #88
Quote:
Zalizani kaže: Pogledaj post
pa i jesu na zemlji, problem je što su nezainteresirani nafuravat se na nebo

sitne duše ljube zemlju i ne pokušavaju malo poletit
Ima i tu nešto.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:00   #89
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
hajde budi lijepo iskrena prema sebi i reci da osjecas strah.
reci da se osjecas nedovoljno nagradjenom za svoj trud.
reci da se osjecas kako su neki sa manje truda dobili da uzivaju u vise.
reci da se bojis da neces imati djecu i da nikad neces naci nekoga ko bi bio tvoj partner.
i reci da zavidis onima koji tebi uz nos organiziraju takve svadbe, ne misleci na sutra.
dok ti, zrtva, sve radis kako treba, a nikako na zelenu granu.
to sve fino reci sebi.
a onda sebi jednako uvjerljivo i emotivno reci da ipak volis svoju superiornu poziciju, da se ne bi mijenjala sa mladicama kojima zenik radi za 3600kn, a svekrva placa svadbu.
a onda sebi reci da niti ti, niti tvoja kolegica iz srednje, koja nikad nije studirala, nemate recept za najbolji zivot ikad. da svako ima svoj kriz ili karmu da odradi.
i prestani se usporedjivati sa drugima.
to si sigurno vec milijun puta cula, ali sad je vrijeme da to primijenis.
prestani prvo TI zivjeti prema necijim ocekivanjima (kako se od nekih ocekuje svadba, od tebe se izgleda ocekivao trud i ucenje i asketizam ili si sama ti nekako postavila sebi takva ocekivanja).
oprosti sebi i tim neodgovornim mladenkama nesavrsenstvo i zivi svoj zivot.
onako kako ti hoces.

Izvrstan, izvrstan post. Svaka cast. Nazalost, autorica nije shvatila jednu jotu onoga sto si napisala nego isti cas usla u defenzivu, u otpor.

Sve sto si napisala je nacin kako se postize zadovoljan i sretan zivot.
Ali, ne. I ne, i ne.
Prestrasno.
Vec duze vrijeme nisam vidjela temu sa ovolikom kolicinom neuroze i to kod full mladih ljudi
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:08   #90
Mislim da mi trza oko na vaše postove i samo mi se pojačava gamofobija... evo na počinje mi izbijati osip jer sam se sjetila unajmljenih limuzina, golubova, živčanih bridzilla, djeveruša u neukusno kratkim minjacima od haljina što sjaje, pijanih muških gostiju u roza ili ciklama košuljama ili takvim kravatama, hladnog ili mlakog odojka, klinaca koji jure oko stola pa kada padnu urlaju jače od glazbe, Magazinovih pjesmuljaka, skidanja podvezice ustima, bacanje buketa i očajna bitka za buket onih budućih bridezilla, skupljanje love dok dernek traje, konfeta, malih bočica ulja ili rakije za goste plus fotka mladenaca ... majko moja, majko moja!
Ljepljenje love bendu ili glavnom muzikašu za narudžbu pjesme, svadljivi glupi gost koji ne podnosi alkohol, ne zna pjevati, ne zna plesati a hoće sve to... jaooo spasi me Bože!
Još se ne bi udala ga ga i je je... to kad čujem odmah se oduzmem od straha.

Zadnje uređivanje pozitivax : 03.05.2016. at 16:22.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:13   #91
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

Izvrstan, izvrstan post. Svaka cast. Nazalost, autorica nije shvatila jednu jotu onoga sto si napisala nego isti cas usla u defenzivu, u otpor.

Sve sto si napisala je nacin kako se postize zadovoljan i sretan zivot.
Ali, ne. I ne, i ne.
Prestrasno.
Vec duze vrijeme nisam vidjela temu sa ovolikom kolicinom neuroze i to kod full mladih ljudi
a cini mi se da si i ti isto pisala...
eh da mi je ova pamet, a one godine
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:23   #92
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
realno svako od nas ima možda krug od 10,15 stvarno BITNIH ljudi uključujući i obitelj.
Pa, ne bi se složila. Kako ko. kako kad i tak. Mi kad smo se ženili, većina mojih prijatelja je već imala po dvoje djece. Tak da uz debelu redukciju, smo pozvali 20ak obitelji, prosjek 4 člana.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:28   #93
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
a cini mi se da si i ti isto pisala...
eh da mi je ova pamet, a one godine
Eh, da.
Ja se zapravo ne mogu sjetiti sto me u tim godinama ovako nerviralo. Mislim, nista
Ali da sam mogla biti mudrija....eeee, to uvijek
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:32   #94
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Živciraju me društvene norme na našem brdovitom balkanu. Ako krenem o ovom u diskusiju sa nekim od bliskih ljudi, reći će da sam škrta, a to je daleko od istine.
Pa ako ovako nastavis, doci ce te brdoviti Balkn glave
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:43   #95
Ja mogu shvatit i velike svadbe, i male svadbe, i one u prirodi i one u najskupljoj sali.
Mogu shvatiti i one s dj-em i one s cajkama, harmonikašima, prodavanjima mlade, bijelim golubicama , posuđenim bmw-ima i limuzinama i svašta takvog. Bila sam na svakojakim svadbama.
Sve mi je to ok, i sve to poštujem ako je to ono što su mladenci željeli i što su sami tako zamislili i organizirali. I takve svadbe, većinom budu super i svi se dobro provedu i dugo pamte. A tko to financira, kako, koliko... računam da mladenci znaju, ja to ne moram znat.

Ono kaj ne mogu skužit je velika svadba za hrpu znanih i neznanih (pa čak i s poslovnima partnerima roditelja kao gostima , nažalost i na takvoj svadbi sam bila) do koje nikad ne bi došlo da se nije desila trudnoća. A onda su roditelji jedne i druge strane uzeli stvar u svoje ruke i napravili svadbu.
A 2-3 godine kasnije dotični mladenci na sudu dokazuju što je, a što nije bračna stečevina.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:49   #96
Mene živciraju loši, zlonamjerni i vječno nadrndani ljudi.

Ne živciraju me ljudi koji si ponekim odlukama kroz život možda isti zakompliciraju, a možda im se rizik i isplati i ispadnu savršeno sretni s nekim ne baš promišljenim odlukama.
Svatko ima svoj put, ne živciraju me oni koji krenu drukčijim od moga, pa se pokaže da je pogrešan.

Uz napomenu: dok njihova djela ne utječu na druge ljude (čitaj: potencijalnu djecu).

Apropo teme-toliko mi je bio savršen dan vjenčanja, da bih ga ponavljala barem svakih 5 godina.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:52   #97
Stvarno nije moj problem ako netko hoce dici kredit kako bi se jednu noc proveselio ili je spreman za to raditi 2 godine. Meni to nema smisla, al kaj sad....svako ima svoje veselje.
Tema je da gotovo nitko ne organizira svadbu svojim novcima, a ako ju i organizira, onda ocekuje, kao sto sam vec navela, da mu se vrati barem to sto je ulozio i da u vecini slucajeva zaradi jer ajde razumijem cak i svadbe do 100 ljudi, ali nitko mi ne moze reci da netko radi svadbu od 300 ljudi samo zato da bi pocastio sve te ljude i sa njima proslavio svoju ljubav.

Zao mi je sto se i kod takvog cina sve vrti oko novaca. Meni fkt nema smisla darivati novcano mladence. Kada se rodi beba, to je vec druga prica.
Kao sto sam rekla, na ovu temu me potakla druga u kojoj je odgovor na pitanje koliko treba netko dati novaca na svadbi bio: za pocetak se raspitaj koliko kosta stolica.

Zasto? Zasto bi uopce bilo briga gosta koliko kosta stolica i zasto bi prema tome odredivao koliko ce dati, a svi znamo da tako to funkcionira 😂
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:54   #98
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post

Apropo teme-toliko mi je bio savršen dan vjenčanja, da bih ga ponavljala barem svakih 5 godina.
Ili sedam barem
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:55   #99
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ili sedam barem


Ja sam ciljala na istog muža, ali može i ovo tvoje.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:56   #100
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Da, zato što je u Hrvatskoj nenormalan broj ljudi na državnoj sisi (uhljebe ćemo ostaviti po strani). Koji troše daleeko iznad svojih mogućnosti, žive od raznih naknada, doplataka i ne znam čega, a sa druge strane izdvajaju po 10k, 15k eura za svadbu. Zapravo ne izdavaju, nego očekuju od drugih da će im to "platiti" i tako druge ljude bezveze koriste za ispunjenje nepotrebnog hira, a o tome i je ova tema.

Pa jednu četveročlanu obitelj nečija svadba ne može koštati ispod 4000 kuna, po današnjim prilikama, sa oblekom i to sam malo rekla. Znamo svi kako ljudi danas žive.

Uglavnom, bilo bi mi drago da se pola Hrvata spusti na zemlju i izađe iz spilje.
A ti si provela kao neko istraživanje pa na statistički relevantnom uzorku potvrdila koliko ima ljudi koji su se ženili i platili svadbu iznad nekog iznosa koji ti smatraš za njih prihvatljivim? Isto tako si potvrdila koliko ima onih koji očekuju da će im gosti to platiti?
Gle, ne treba generalizirati. Svadbe na kojima sam ja bio ljudi su platili onoliko koliko su mogli. I što sad ako netko po tvojoj procjeni nema baš love, ali ima po tvojoj procjeni skuplju svadbu? Očito da je namaknuo lovu i da nekako to može platit. Da li očekuje da će mu gosti to vratit ti to ne možeš tvrdit jer ne znaš i nemaš pojma otkud mu lova (osim možda za tu i tamo neki slučaj gdje si bila na svadbi i pitala). Ljudi se snađu.
I u čemu je problem da netko ode na more radit da ušpara za vjenčanje? Netko voli pare portošit na auto, netko na putovanje, netko na drogu, a netko si želi platit vjenčanje. I to je legitimna želja.
Kako će to vjenčanje izgledat ostaje na toj osobi i koliko je spremna platit. Da, tu može biti i puno neukusa, ali jebiga nisu svi isti. Ja iskreno sumnjam da netko ima svadbu koju ne može platit pa makar posudio pare i onda ih vraćao. Čim ih uspješno vraća, znači da je bilo u njegovim financijskim mogućnostima.
To što ti smatraš da je taj novac mogao biti bolje potrošen je tvoj problem i tvoja ideja dobrog trošenja novaca. Nekima je glupo kupovat skupu odjeću, nekima je glupo trošit na putovanja, ali sve su to legitimne želje i interesi i tiču se samo osoba koje ih imaju.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.