Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 15:52   #221
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne kupovati ništa prije roditeljskog
Mi smo trebali 5 crtančica (PID, GK, EJ, VJ i HJ) i matematiku 1, kasnije pisanke A. Bilježnice omotane u omote i stavljene u knjigu predmeta kojoj pripadaju.
pernica: 3-5 olovaka HB, gumica, škare, ljepilo u sticku, drvene bojice
likovna mapa
likovna kutija: plastični stolnjak za prekriti stol, čaša, krpica za brisanje, flomasteri, drvena lovka meka (B), 3 kista za vodene boje različite veličine, vodene boje, astele, bijela tempera, plastelin
slažem se s ovim, tako je bilo i kod nas.
imali smo vremena par dana za kupiti, i nije bila gužva po dučanima.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:56   #222
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
Kakvu pernicu za prvasice? Ove sto dodju s torbama su obicno na jedan kat a bez flomastera. Dakle, unutra su drvene bojice, jedna olovka, ravnalo, gumica i ostrilo. Jeli to dovoljno ili treba imati i flomice u pernici za prvasice? Ili se flomici mogu ponijeti posebno u njihovoj kutijici?
Ili da uzmem onu najvecu pernicu, na tri kata a torbu bez ikakvih dodataka onda? Hoce li ta velika pernica stati uopce u torbu? Joj, jesam ga zakomplicirala
Ima li negdje na webu kakva slika skolske torbe za prvasica i sve opreme koja je potrebna? :vizualac:
našima za sada nisu potrebni flomasteri, sve bojaju bojicama.
jednom je učiteljica za likovni naglasila da ponesu flomastere (znači u polugodištu su im trebali 1x do sada).
ako gledaš dugoročno, da će pernica trajati više razreda, onda kupi.

mi smo pernicu kupili u tisakmedia na nekom sniženju.
bit će još sniženja, treba samo pratiti.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:58   #223
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kupili smo danas herlitzovu torbu u nn za 220kn. još je pala pernica, mala dodatna pernica, bojice i flomići.
jel valjaju kaj maped proizvodi (bojice, flomići...)?
izvrsni!
sve ostale bojice nam pucaju.
ja kupujem svojem one deblje bojice (jer je ljevak, a preporuka je za ljevake da idu deblje trokutaste olovke i bojice).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.01.2017., 16:10   #224
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
Ja bih kupila biljeznica na ovom snizenju ali nemam pojma koliko ih treba, koje su to tocno i koliko razlicitih dezena da uzmem. Koliko biljeznica oni potrose u prvom razredu po predmetu? Da uzmem za isti predmet istu koricu, da se lakse snalazi?
Treba li kupovati one plasticne korice i za biljeznice? Koje da uzmem? Jao, meni ova oprema za prvasice toliko konfuzna. A htjela sam sve sad rijesit da nemam frke onaj vikend prije pocetka skole. Ja sam toliko izludjena sa tim vrstama biljeznica, sto dimenzija, debljina, vrsta crta, cijena. Ja cu biti ona na roditeljskom koja ce sve slikat da se bolje kasnije snadje u kupovini
Biljeznice :
Crtancica u pocetku za svaki predmet osim matematike....
Tu je matematika 1
Iz hrv crtancice brzo odbace i prelaze na pisanku A....e njih najvise treba.....moji su vec na 4-toj pisanki A od pocetka.....
Crtancice imaju iz svih ostalih predmeta jos iste od samog starta....ne trose ih previse....
Tako da crtancice nemoj gomilati....
A mulleru im kupujem sve sto treba...
Crtancice su id 1.50kn pa na vise....
Matematicke isto tako..
Treba ti mala tekica koja se zove informativka....
Takodjer u mulleru sam kupila i okvire za biljeznice.....
I naljepnice za knjige i biljeznice....




Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:13   #225
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kupili smo danas herlitzovu torbu u nn za 220kn. još je pala pernica, mala dodatna pernica, bojice i flomići.
jel valjaju kaj maped proizvodi (bojice, flomići...)?
Maped izvrsna marka.....




Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne kupovati ništa prije roditeljskog
Mi smo trebali 5 crtančica (PID, GK, EJ, VJ i HJ) i matematiku 1, kasnije pisanke A. Bilježnice omotane u omote i stavljene u knjigu predmeta kojoj pripadaju.
pernica: 3-5 olovaka HB, gumica, škare, ljepilo u sticku, drvene bojice
likovna mapa
likovna kutija: plastični stolnjak za prekriti stol, čaša, krpica za brisanje, flomasteri, drvena lovka meka (B), 3 kista za vodene boje različite veličine, vodene boje, astele, bijela tempera, plastelin
Sve je receno



Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:24   #226
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Biljeznice :
Crtancica u pocetku za svaki predmet osim matematike....
Tu je matematika 1
Iz hrv crtancice brzo odbace i prelaze na pisanku A....e njih najvise treba.....moji su vec na 4-toj pisanki A od pocetka.....
Crtancice imaju iz svih ostalih predmeta jos iste od samog starta....ne trose ih previse....
Tako da crtancice nemoj gomilati....
A mulleru im kupujem sve sto treba...
Crtancice su id 1.50kn pa na vise....
Matematicke isto tako..
Treba ti mala tekica koja se zove informativka....
Takodjer u mulleru sam kupila i okvire za biljeznice.....
I naljepnice za knjige i biljeznice....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Mojem uopce nisu trebale niti crtancice niti pisanke A, pisu u pisanku B sve predmete otpocetka.
I usto naravno matematika 1.
Ja sam sav pribor kupovala u konzumu na popustu vikend prije pocetka skole.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 06:22   #227
Ma posve je nemoguce temeljem popisa jedne skole predvidjeti sto zele u drugoj. Tisi treba pisanke B, ja pisanke A, netko crtancice - svaka skola svoju politiku vodi.

Isto i za pribor za likovni. Morali smo nabaviti i tus (na kraju godine neotvoren), glinamol (na kraju godine neotvoren), tempere (potroseno 30% jedne) itd...
Ove godine je ispalo da trebamo i 2B olovke i ugljen za crtanje, ali nismo dobili tu informaciju na pocetku nego smo negdje tokom skolske godine dobili "velikodusnu" poruku da nema veze sto do sada jos uvijek nismo kupili ali neka sad napokon kupimo (ne znam koji smajlic staviti, ali navikne se covjek s vrenenom dobivati taj tip poruka u kojima si uvijek kriv ti kao roditelj...)

Sto se pernica tice mislim da je svakako bolje uzeti neku s flomicima, pogotovo za dijete u boravku, jer tamo puno crtaju a ionako trebaju flomici za likovni. Moja ih je koristila svakodnevno.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:41   #228
joj ja obecala staviti slike pernice! ne znam vise kome ali imam slike u mobu, sad cu pokusati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:04   #229
ovo joj je bila premala


ova joj je ok
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:09   #230
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ovo joj je bila premala


ova joj je ok
O Summer, pedeset nijansi plave

Moja bi isto toliko bojica, no nosi i flomastere u pernici pa ne stanu. Ima još jednu manju pernicu za ljepilo, škare i šiljilo s kutijicom (mada moja ne šilji olovke , piše s tupima tak da ih nosi bar 4 komada).

S flomasterima su radili par puta do sada, sve mi žao što ih nisam potrpala u kutiju za likovni, a pernicu napunila s pedeset nijansi plave.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:15   #231
kak je imala tu malu pernicu prvo, flomice je naucila nositi u maloj okrugloj vrecastoj pernici pa sad kad je dobila vecu samo je dopunila bojice
ali realno, u ovu vecu stanu i bojice i flomici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:41   #232
ovakvu drugu pernicu smo i mi kupili plus još jednu "vrećastu" za dodatne bojice i flomiće.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:17   #233
Zene, hvala na savjetima. Jucer smo uzeli i torbu i pribor, pernicu sve. Nakon toga sam dosla kuci i procitala ove zadnje upise pa se sad mislim da smo se zaletjeli
Nekako su komentari prije i nakon kupovine ispali razliciti. Uglavnom, mi smo gotovi a jeli torba dobra i koliko viska pribora imamo saznat cemo na jesen.

Ne uspijevam odolit pa cu jos postavit par pitanja; kakva je to krpica za brisanje koju spominjete? Gdje se kupuje taj nekakva stolnjak za stol, kako to izgleda, nikad nisam vidjela u prodaji tako nesto?! Jesam li trebala uzeti pregacu za likovni? I one su jucer bile na popustu, hocu, necu, na kraju sam zaboravila. Ovi prodavaci u nn ne trude se bas da prodaju. Ako pitas, ljubazni su, ali da bi ti netko pomogao i izvadio ono sto trazis ili se malo rastrcao po ducanu, ma kakvi.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:38   #234
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post

Ne uspijevam odolit pa cu jos postavit par pitanja; kakva je to krpica za brisanje koju spominjete? Gdje se kupuje taj nekakva stolnjak za stol, kako to izgleda, nikad nisam vidjela u prodaji tako nesto?! Jesam li trebala uzeti pregacu za likovni? I
Krpica za brisanje nakon likovnog ti može biti obična krpica za obrisati stol. Nešto malo, ne treba biti ogromno. Mojoj se dobra pokazala ova spužvasta https://images-popusti.njuskalo.hr/d...ommy-26181.jpg
Samo što sam je ja još na pola prerezala da joj je lakše ocjediti je.

Za prekriti stol za likovni dobra ti je obična vrećica, malo deblja (kao one debele Billine ili Konzumove, bilo kakve, samo da su deblje jer se tanke teško slažu nakon upotrebe i gužvaju se pod crtežom). Razrežeš je tak da se da rastvoriti. Ili kakakv stari plastični stolnjak (ali to je teško pospremit u kutiju za likovni, puno mjesta zauzme. vrećica je najbolja.

Pregača mojoj nije trebala ali to ovisi o djetetu. ja ne bih kupovala ako dijete nije nešto turbo nespretno . Ionako je nećete taj dan kad je likovni u najbolju odjeću odjenuti .

Bit će sve ok, opustite se.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:26   #235
da, krpica bilo kakva. Evo i night je stavila link
moja ima baš plastični stolnjak (onaj za kuhinju, za stol) ali samo mali komadićak, tek toliko da prekriva njenu polovicu stola (cca 0,5m). Kad se smota ne zauzima puno mjesta Ovo sa plastičnom vrećom smo probali ali se K žalila da joj bježi i gužva se
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:53   #236
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
Zene, hvala na savjetima. Jucer smo uzeli i torbu i pribor, pernicu sve. Nakon toga sam dosla kuci i procitala ove zadnje upise pa se sad mislim da smo se zaletjeli
Nekako su komentari prije i nakon kupovine ispali razliciti. Uglavnom, mi smo gotovi a jeli torba dobra i koliko viska pribora imamo saznat cemo na jesen.

Ne uspijevam odolit pa cu jos postavit par pitanja; kakva je to krpica za brisanje koju spominjete? Gdje se kupuje taj nekakva stolnjak za stol, kako to izgleda, nikad nisam vidjela u prodaji tako nesto?! Jesam li trebala uzeti pregacu za likovni? I one su jucer bile na popustu, hocu, necu, na kraju sam zaboravila. Ovi prodavaci u nn ne trude se bas da prodaju. Ako pitas, ljubazni su, ali da bi ti netko pomogao i izvadio ono sto trazis ili se malo rastrcao po ducanu, ma kakvi.
Ma tamo gdje prodaju stolnjake plasticne na metre....nek ti odrezu komad.....ili doma ako imas kakav stari.....

Nas su trazili stare nase majice da imaju za stavit prek sebe, a krpica je komad odrezan od jedne poflekane majice koju sam mislila baciti...


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:22   #237
Pa sta nije jednostavnije staviti im paket vlaznih maramica u kutiju pa nek obrisu sve nakon crtanja? Tako rade kod nas u vrticu. Nekako nemogu zamisliti mog klinca kako ispire truleks, stavlja ga negdje susiti, pere stolnjak, s necim ga brise?!, i onda to kasnije sve slozi i stavi u kutiju. I to bez incidenata.
Ah dobro, sve cemo saznati na vrijeme. Vidim da svi to znate, znaci tako se radi u vise skola. Jooj, dijete mi raste :nisam sigurna koji smajlic stavit:
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:53   #238
pa ne moze se bas sve oprati s klupa, pogotovo nekakvi tusevi i slicno. nasi su i u vrticu imali zastite za stolove
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:48   #239
Kod nas su za likovni tražili stare novine kao zaštitu za klupe, meni je to super rješenje (kao i u mojim školskim danima) a mislim da je i djeci jednostavno samo sve skupiti i baciti u smeće.
Al opet, sve ovisi od škole do škole, ili do učiteljice
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:54   #240
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
Pa sta nije jednostavnije staviti im paket vlaznih maramica u kutiju pa nek obrisu sve nakon crtanja? Tako rade kod nas u vrticu. Nekako nemogu zamisliti mog klinca kako ispire truleks, stavlja ga negdje susiti, pere stolnjak, s necim ga brise?!, i onda to kasnije sve slozi i stavi u kutiju. I to bez incidenata.
Ah dobro, sve cemo saznati na vrijeme. Vidim da svi to znate, znaci tako se radi u vise skola. Jooj, dijete mi raste :nisam sigurna koji smajlic stavit:
zakja ne mozes zamisliti? pa nasi su to u vrticu radili
moja doma zna ak hoce nes farbat, da mora najlon na stol staviti.
taman posla da zamrlja sa rozim i sljokicastim stol, pa da eksperimentiram sa vlaznim maramicama i eksperiment ne uspije

tih najlona, ca 9 kn ima u konzumu/sparu ili necem slicnom.
dobro dodje i vreca za smece, stari stoljnjak...
defintiivno nije nesto sto moras kupit u muelleru za 30kn jer ima naziv pokrivke za stol za likovni, ili je sastavni dio paketa za likovni koji kosta 150kn+

truleks ionak kupis paket od 3-5kom za doma, koda je problem jedan komad dat u skolu.
i mozes kupiti kad skola pocne, ne u sijecnju, 9mjeseci prije polaska u skolu
napravis i rodis dijete za to vrijeme.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.