Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 09:55   #61
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
... Pocela sam raditi sa 14 godina i zasluzila sam vise. Ovaj posao je djelomicno na meni izgraden. Izvanka nas gledaju kao homogenu obitelj, radisnu i vrijednu. Nije mi problem naci posao. Ali zasto bih morala? Zasto da ne trazim to sto mi je dostojno? Jesam li pohlepna, trazim li kruha preko pogace?

....
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
... jer uz kreditno opterecenje, sada kada treba svaku kunu za kupnju te nekretnine, zasto ne bi smanjili troskove mojim odlaskom na burzu? pogotovo jer je posao sezonskog karaktera.
s jedne strane želiš ono što te pripada (jer si sudjelovala u izgradnji obiteljskog biznisa), a s druge strane se rasprostireš kao krpa za brisanje
odluči se!
po ovom što si napisala o obiteljskim odnosima, trebala bi si stalno postavljati pitanja iz gornjeg posta, a ne iz ovog dolje kojim nudiš vlastitu budućnost drugima na raspolaganje
oca, naravno, ne možeš (niti trebaš) preodgojiti, ali možeš promijeniti svoj stav
za početak stavi na papir (vaše usmene) dogovore, iznos ulaganja... pa sve do gubitka staža da bi otac mogao namaknuti (još jednu) nekretninu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:20   #62
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post



Molim admina da zakljuca temu.
Nisam dosla ovdje zbog novaca, nego zbog odnosa.
Fokus se stalno gura na poslovnu stranu ove price, o kojoj velika vecina ovdje ustvari nema puno pojma.
Pa bilo je komentara koji su stavili fokus i na sam odnos, ali se na njih nisi posebno osvrnula.

Uglavnom, ti imaš određen status u očima svog oca. On te očito ne doživljava kao vrijednog poslovnog partnera, niti te općenito posebno doživljava kao osobu. Patrijarhalan je i ti mu ne vrijediš dovoljno samo zato jer si žensko.

To ti se nikad neće promijeniti.
Jer da bi se tu nešto promijenilo on bi trebao kompletno promijeniti svoj sustav vrijednosti i ličnost, a to je kod odrasle osobe nemoguće.

Ono što je mislim najgore u cijeloj priči je da će tvoj sin u formativnim godinama imati jedan izrazito loš primjer odnosa između žene i muškarca, kao i odnosa između roditelja i djeteta. Meni je to iskreno najproblematičnije u tvojoj priči. Osobno nikad ne bih izabrala dijete izložiti takvoj obiteljskoj sredini i tako lošem primjeru.
Da mi dijete sutra gleda žene kao djed iz čijeg je primjera imao za učiti, da me sutra dijete ne poštuje jer je naučilo da je sasvim normalno da pater familias jedini ima autoritet, da mi dijete nauči da je normalno trpiti i biti žrtvom disfunkcionalnog odnosa....
Ti loši statusi u obitelj, ako se ostajanjem u toksičnim odnosima produljuju, šire se na buduće generacije kao virus.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:29   #63
Trudite se uzalud. Ona ima tzv.Otrovnog, manipulativnog oca čije će odobravanje i ljubav, prihvaćanje silno željeti cijeli život.
Negdje duboko u sebi ona se smatra nezahvalnom i krivom jer smatra da je u njoj problem što se otac ponaša prema njoj kao prema otiraču za pod.
Vidjela sam takve ljude i oni su uvijek na kraju žrtva obiteljske sebičnosti a niti ne dobivaju ljubav, niti su voljeni... samo potrebni i najčešće iskorišteni u obitelji.
Kaže da je on patrijahalan i da ga razumije jer se mlada udala i razvela...a zapravo sebe krivi i smatra to velikom greškom, kaj je nebuloza koja se rijetko i u najzatucanijim krajevima može čuti. Time opravdava loše ponašanje oca i majke prema njoj.
To samo psiholog može odvuzlati.

Fućkaš ga ŽUD-ovci.
To ne bu još dugo riješila. Za to treba otići psihologu. Ona je već sada u deep dinajlu. Želi popraviti odnos a ne vidi da je otac manipulator i da je ponižava sa tim kreditima, zaduživanjima, ekonomskim iskorištavanjem itd. S to je direktan način na koji joj pokazuje tko je ona njemu. Otresek...rekla bi moja bakica
Misli da bu dizanjem kredita i samožrtvovanje popravila odnos i tata će je shvatiti ozbiljno.
Ma neće ženo draga, daj si dokaži !

Ovo uopće ne shvaća a niti prihvaća da nije normalno očinsko ponašanje i da nikada nbe bu popravila odnos sa takvom budalom od oca. Pardon ali nema boljeg opisa. Toi je vrlo sebičan i uskorgrudan otac koji je nju vrhunski izdresirao.
Ima li nade ? Da ako se ona odvoji i ne digne taj kredit, ne uvali sebe u ropstvo.
Apsolutno je ludo i apsurdno ulagati u nešto na što nemaš prava, što ne buš dijelio, u biznis gdje si na razini krpe pa i niže itd itd.
Ona to ne vidi jer je navikla na takve odnose u obitelji. Posebno prema njoj.
Kaj bu se dogodilo ?
Niklada ne bu naprijed i uvijek bu žrtva svoga oca i familije a na kraju će je braća, sestre ili ostali ako ih ima, šutnuti nogom u g.......
Spas ? Dobar psiholog i osamostaljivanje. On a prvo ima nisko samopouzdanje, nikakvo samopoštovanje i oca manipulatora.
Jedino kaj bu bilo je još veća vezanost za toga emotivnog, pasivnog agresivca i još veće otuđenje od sebe i svoga života.
Kaj ne vidite da ga brani ?
Priči je kraj. Neka se zaduži, neka ode na burzu itd. Tipu koji diže valjda kaj 50-100 ili više tisuća kuna kredita, ima biznis ne može kćerku držati ni na minimalcu i tretira ju kao sluškinju svoga ega. Kao da tatica uštedi lovicu. Na kćerkici. Nema tu ni onoga osnovnog ljudskog poštovanja prema njoj. Ako velim da je seljačina ne bih pogriješila.
Fuj.
Zamislite da se ona ovo uopće ne pita, jel to ljudski i normalno od oca doživjeti ? A ništa nema od toga, sad čak ni posao a da o lovi i ne govorim.
Ako banka proguta sve onda ne bu ništa ni naslijedila osim problema.
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
. jer uz kreditno opterecenje, sada kada treba svaku kunu za kupnju te nekretnine, zasto ne bi smanjili troskove mojim odlaskom na burzu? pogotovo jer je posao sezonskog karaktera.
Quote:
Imam 27 godina, razvedena i imam dijete od 7godina. Zivim vec 6 godina u kuci koju su mi roditelji dali na koristenje. Nije velika, ali sluzi svrsi. Kuca nije moja niti ce ikada biti.
Quote:
Takodjer mi ne odgovara sto sam sad od "super kceri koja spasava obiteljski posao" postala "lijena krava koja nista ne radi".
Quote:
Sve moram opravdavati, za sve se moram izboriti.
Quote:
Gdje poceti... hajmo od kraja. Ovih dana mi se realizira kredit u banci. Sva dobivena sredstva kao i cijelu moju ustedevinu ulazem u obiteljski posao. Iako definicija "obiteljski" posao bas i ne odgovara situaciji. "Ocev" posao mozda bolje. Na meni je samo da radim najbolje sto mogu. Ali odlucit ne mogu nista, niti imam dojam da moje misljenje nesto vrijedi ili da se uzima u obzir. Radim za minimalac.


Osta ona u tom selu i uz taticu Veliki Ego Bizmismen zauvijek. Ne zna za bolji tretman i ne može se odvojiti od obitelji. Ni kao odrasla osoba. Iako je otac zdrav i prav.Trebala je ostati u inozemstvu, uzeti klinca sa sobom i tamo graditi budućnost a ne u Donjim Frčkanovcima i kreditima.
Tko joj garantira da će oni to sve prodati u slučaju nezgofde i vratiti kredit koji diže ?

Ajmo dalje. Roditelji su često najveći manipulatori i pasivni zlostavljači, živi otrov za živote djece. Neki.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:50   #64
Ne mislim da je taj čovjek nužno uskogrudan i sebičan.
Jer uskogrudan i sebičan otac teško da bi prihvatio da ona ode raditi u inozemstvo dok mu je unuk ostavljen na čuvanje i odgoj.

Isto tako autorica je rekla da joj otac uredno podmiruje sve svoje dugove, da je već sličan odnos imao s njenom sestrom i sav kredit vratio, kao i to da postoji osiguranje u vidu nekretnina i vrjednijih pokretnina. Da je to jedini problem (a nije) ja bih to na njenom mjestu uredila nekim ugovrčićem, zlu ne trebalo i gotova priča.

Mislim da je jedini problem u cijeloj priči izrazita patrijarhalnost njenog oca i da sva toksična ponašanja u biti proizlaze iz toga.
Otac je ne shvaća kao ravnopravnog partnera jer je za njega žena po definiciji manje vrijedna.
Otac ne pomišlja da joj da udio u poslu jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je tjera iz prostorije kad dođu poslovni partneri jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je u boljim odnosima s njom kad ima muškarca u svom životu, jer kroz tog muškarca ona se kao bezvrjedno žensko u njegovim očima uopće može vrednovati.

Vidjela sam takve odnose i to je iz mog iskustva apsolutno nepromjenjivo.
I visoko zarazno za buduće generacije.

Zadnje uređivanje choupette : 21.11.2016. at 11:10.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:50   #65
Znam da će zazvučati bahato i kao parola, ali svejedno, nema druge istine, iz odnosa, kombinacija i načina života koji nas ne zadovoljavaju, živciraju i ne pružaju nam potrebno, može se samo otići. Oni nisu malo loši, to ne postoji, oni su loši!
Svejedno je tko, roditelji, partner, ludi šef, bilo tko, je neposredan uzrok. Moramo mijenjati svoj život, jer njih promijeniti nećemo. Ili zadovoljiti jednog dana. Pokušala si, zar ne? Sada je vrijeme za drugi film, u kojemu redateljsku palicu držiš sama. Hoće biti teško? Da, jako! Ima li šanse da ipak dobro završi? Dakako! Ima li šanse da ovo stanje dobro završi? Nema!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:07   #66
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Znam da će zazvučati bahato i kao parola, ali svejedno, nema druge istine, iz odnosa, kombinacija i načina života koji nas ne zadovoljavaju, živciraju i ne pružaju nam potrebno, može se samo otići. Oni nisu malo loši, to ne postoji, oni su loši!
Svejedno je tko, roditelji, partner, ludi šef, bilo tko, je neposredan uzrok. Moramo mijenjati svoj život, jer njih promijeniti nećemo. Ili zadovoljiti jednog dana. Pokušala si, zar ne? Sada je vrijeme za drugi film, u kojemu redateljsku palicu držiš sama. Hoće biti teško? Da, jako! Ima li šanse da ipak dobro završi? Dakako! Ima li šanse da ovo stanje dobro završi? Nema!
Meni ne zvučiš bahato.

I da, slažem se.
Odnos je dinamika koja ne ovisi samo o nama. Ako druga strana ne surađuje i frustrira nas, ne možemo je ničime prisliti da magično postane netko tko surađuje i s kime imamo harmoničan odnos.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:09   #67
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je taj čovjek nužno uskogrudan i sebičan.
Jer uskogrudan i sebičan otac teško da bi prihvatio da ona ode raditi u inozemstvo dok mu je unuk ostavljen na čuvanje i odgoj.

Isto tako autorica je rekla da joj otac uredno podmiruje sve svoje dugove, da je već sličan odnos imao s njenom sestrom i sav kredit vratio, kao i to da postoji osiguranje u vidu nekretnina i vrjednijih pokretnina. Ja bih to na njenom mjestu uredila nekim ugovrčićem, zlu ne trebalo i gotova priča.

Mislim da je jedini problem u cijeloj priči izrazita patrijarhalnost njenog oca i da sva toksična ponašanja u biti proizlaze iz toga.
Otac je ne shvaća kao ravnopravnog partnera jer je za njega žena po definiciji manje vrijedna.
Otac ne pomišlja da joj da udio u poslu jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je tjera iz prostorije kad dođu poslovni partneri jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je u boljim odnosima s njom kad ima muškarca u svom životu, jer kroz tog muškarca ona se kao bezvrjedno žensko u njegovim očima uopće može vrednovati.

Vidjela sam takve odnose i to je iz mog iskustva apsolutno nepromjenjivo.
I visoko zarazno za buduće generacije.

Mislim da je manipulator a uostalom majka tj. baka je čuvala dijete. Kaj se je on to silno žrtvovao ? Pa to mu je unuk a i ona je sigurno tateku slala lovu za maloga i kuću. Svima.
Tako je dijete mogao čuvati bilo tko. Kaj sada to znači da je treba iskorištavati ? Svoju kćer, samohranu majku sa malim djetetom koja ide na burzu da bi sveti tatek uštedil siću ?
Koja mu diže sa sestrom lovu za biznis(nekretninu pretpostavljam za neki hotel ili restač) a obje nemaju nikakvih prava iako daju lovu ?
Nikakvih. Kao da su klinkice glupačice. Mislim tako ih veliki mačo man tretira. Daj pare ženo ali se ne petlja u veliki posao.
Gdje on to nju ozbiljno shvaća podržava i bar razumije kao otac ? Prije i sada. Gdje ?
A općenito ?
Koja će lova promijeniti zatucanu seljačinu sa idejama iz 11 stoljeća, o emancipaciji žena ?


Ona se treba maknuti od oca i toga biznisa jer bu od svega imala samo velikih problema.Treba se zaposliti i nać si muškarca, svoj život a ne visiti cijeli život u želji da odobrovolji i usreći tateka ne bi li je tatek volio.
To ili sa sestrom tražiti udio u tome biznisu preko advokata i ugovora. Ovako je to samoubilački potez.
Problem je kaj se ni ona ni sestra to ne usude. Tak ih je odgojio.
Fućkam ti se ja na ovakve očeve.
Ovo je pomalo oprostite emocionalno bezdrava povezanost i nikome od njih ne koristi.
Tata je živio kak je živio. Kaj bi sada glumatal velikoga bossa, biznismena i kaj ja znam na grbači svojih kćeri ? Koje nemaju prava ni koliko crno pod noktom.Ako dižem kredit za neki biznis onda hoću udio. To ili doviđenja.
Da ne bi dizala kredite za nečije pres******, za osobu koja me tretira kao buhu na mom Juri.
Kaj got ! Ima sina, treba misliti na sina, na svoju sreću, mir, slobodu a ne na velike planove malo zatucanog i dosta manipuzlativnog Big Daddya.
Dok je slala lovu, zarađivala vani bila je dobra a sada ništa ne vrijedi.
Fuj. To su primitivni ljudi.

Može ona dignuti milju eura kredit ali i dalje će tati biti manje vrijedna, nevažna, nitko bitan...nu žemsko. Bojim se da će to shvatiti sama kaj je i dobro za nju. Možda se konačno odlijepi od tatekovih potreba, želja, misli o njoj i počne misliti na sebe.
On ju ne poštuje i nikada je kao žensko neće poštovati. Nikadaje shvaćati ozbiljno. Samo iskorištavati.
Dok to ne shvati nikam se ne bu makla.

Znate onaj seljački majnd set prema ženama, zbog kojega je moja mama ostavila zatucanog dečka iz svoga sela 7 dana prije svadbe ?
" Kad na nju sve za nju a kada sa nje i kožu sa nje "
Neš razbojniče !
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:20   #68
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je taj čovjek nužno uskogrudan i sebičan.
Jer uskogrudan i sebičan otac teško da bi prihvatio da ona ode raditi u inozemstvo dok mu je unuk ostavljen na čuvanje i odgoj.
Iz napisanog se dalo zaključiti da je dijete bilo "ostavljeno" svom ocu, ne dedi.
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:23   #69
A ti pozitiva znaš kako je to uzeti dijete na potpunu brigu i čuvanje?
Da znaš, onda bi znala da je najmanji problem kad uzimaš dijete to tko će mu skuhati ručak, a najveći to što dok god ti je povjereno i živi u tvom domu ti snosiš odgovornost za njega.
I nema nikakve veze što je to dijete unuče, jer je ono prvenstveno briga svojih roditelja.

Ja kao majka i dijete koje je bilo neko vrijeme kod bake i djeda dok je majka radila u inozemstvu mogu reći da to nije nikakav picin dim.
I kad se lova šalje.
Jer ne može lova kompenzirati odgovornost.

Meni su roditelji kad sam im predložila da im pustim dijete i odem raditi vani sezonu (dok sam kratko bila bez posla) rekli da se ne mičem i da će mi poslati para koliko hoću dok ne uleti nešto.

Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
Iz napisanog se dalo zaključiti da je dijete bilo "ostavljeno" svom ocu, ne dedi.
U uvodnom je pisalo samo da je dijete bilo ostavljeno ocu...nije specificirano čijem.

Ma neka je i djetetovom, i dalje mislim da se ne radi nužno o pukoj sebičnosti autoričinog oca nego prije o čistom patrijarhalizmu. Ona je žensko, ergo za njega ne vrijedi, ergo se njome može služiti po volji (a ona ima da bude kuš).

Zadnje uređivanje Azz : 21.11.2016. at 19:30. Reason: spajanje postova
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:41   #70
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A ti pozitiva znaš kako je to uzeti dijete na potpunu brigu i čuvanje?
Da znaš, onda bi znala da je najmanji problem kad uzimaš dijete to tko će mu skuhati ručak, a najveći to što dok god ti je povjereno i živi u tvom domu ti snosiš odgovornost za njega.
I nema nikakve veze ima što je to dijete unuče, jer je ono prvenstveno briga svojih roditelja.

Ja kao majka i dijete koje je bilo neko vrijeme kod bake i djeda dok je majka radila u inozemstvu mogu reći da to nije nikakav picin dim.
I kad se lova šalje.
Jer ne može lova kompenzirati odgovornost.

Meni su roditelji kad sam im predložila da im pustim dijete i odem raditi vani sezonu (dok sam kratko bila bez posla) rekli da se ne mičem i da će mi poslati para koliko hoću dok ne uleti nešto.
Znam.

Otac ima svoj biznis, ugostiteljstvo, hotelijerstvo, nekaj, ima imanja, uspješan kakti, ima se i love, strojeva, zaposlenika valjda i bla bla bla a kćerka je morala ostaviti malu bebu da bi hrmbala negdje vani i npr. prala stubišta bogatašima u nekoj hladnoj Njemačkoj ?

Morala je ostaviti maloga sinčića jer nije za nju tu bilo hrane i posla ?
Samohranu mamu van na hrmbanje a djecu neka odgajaju bake i djedovi.
Da je bar bila udata pa da je otac bio uz dijete i brinuo o njemu. To ili ona tu a muž vani.
Nego ko zadnji gladan siromak, morala je ostaviti bebu i zarađivati ojreke.

Bem ti ja takve očeve, takve biznismene, takve djedove i bake i takve trule "bogate" obitelji bez duše.
Prvo treba imati odgovornost prema sebi i djetetu a ne ostaviti klinca u pelenama bakama i dedama na odgoj da bi se zaradilo kaj ?
Nova kuća na tri kata i novi merđo ? Da selo vidi ?
Kaj će to djetetu ako nema mame ?

Ne bi ja ostavila svoju malu bebicu nikome, ni za kakve novce. Nikada. Dok je dijete malo treba stalno majku, treba ljubav majke i oca a ne babe i korabe. Kaj će mi lova ako dijete nmije uz mene.
Fućkaš lovu. Kaj poslije se ta ljubav kompenzira kućom trokatnicom ?
To je moj stav i sorry ako to smeta onima koji tako ne misle.
Al da ne offtopičarimo....

Nije nikaj zaradila. Nema ni svoju kuću a tatek ni ovu ne bu na voljenog unuka prepisao, da ga bar malo zaštiti ako propadne felki, felki bizmis.
Bljak i fuj... i ne vucite me za jezik.
Odnos sa takvim tatekom nikada ne bu nitko popravio jer on je zatucan.
Nema te love i kredita.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:00   #71
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je taj čovjek nužno uskogrudan i sebičan.
Jer uskogrudan i sebičan otac teško da bi prihvatio da ona ode raditi u inozemstvo dok mu je unuk ostavljen na čuvanje i odgoj.

Isto tako autorica je rekla da joj otac uredno podmiruje sve svoje dugove, da je već sličan odnos imao s njenom sestrom i sav kredit vratio, kao i to da postoji osiguranje u vidu nekretnina i vrjednijih pokretnina. Da je to jedini problem (a nije) ja bih to na njenom mjestu uredila nekim ugovrčićem, zlu ne trebalo i gotova priča.

Mislim da je jedini problem u cijeloj priči izrazita patrijarhalnost njenog oca i da sva toksična ponašanja u biti proizlaze iz toga.
Otac je ne shvaća kao ravnopravnog partnera jer je za njega žena po definiciji manje vrijedna.
Otac ne pomišlja da joj da udio u poslu jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je tjera iz prostorije kad dođu poslovni partneri jer je žensko, tj. manje vrijedna.
Otac je u boljim odnosima s njom kad ima muškarca u svom životu, jer kroz tog muškarca ona se kao bezvrjedno žensko u njegovim očima uopće može vrednovati.

Vidjela sam takve odnose i to je iz mog iskustva apsolutno nepromjenjivo.
I visoko zarazno za buduće generacije.
otac otac otac...
ne može se složiti cijeli život-po kriterijima oca.
na kraju krajeva-gdje to piše da se mora cijeli život jedne osobe vrtjeti oko oca.
on si ima svoj život,autorica svoj.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:51   #72
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post



Molim admina da zakljuca temu.
Nisam dosla ovdje zbog novaca, nego zbog odnosa.
Fokus se stalno gura na poslovnu stranu ove price, o kojoj velika vecina ovdje ustvari nema puno pojma.
alo ženo, pričamo ti da se osamostališ i prestaneš živjeti tako da ti je u centru svega otac kojem se treba dokazivati.
odi živi svoj život.. a to nećeš moći dok ti bude visio nad glavom i na računu njegov kredit.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:36   #73
Da se ona sposobna osamostalit, ne bi ni bilo ove teme.
Rađe crnči za vlastitog čaću i opet nema ništa.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:26   #74
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
@racchella: obrt mog oca u 15 godina poslovanja nikada nije bio u blokadi niti je ikada ikome ostao sto duzan. Da, jedan je od rijetkih sto se toga tice. Ali to dovoljno govori o njegovom odnosu prema novcu. Sestra nije nista ulozila. Samo je digla na svoje ime kredit koji on redovito otplacuje, uz zivotno osiguranje koje se prilikom dizanja sklopilo na njeno ime, koje takodjer uplacuje.
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
nema jer sve ulaze u posao. opreme, nekretnine, strojevi, itd.
sada sve ulaze u tu nekretninu.
i ne dizem mu kredite, nego jedan kredit. i idem na burzu jer imam dovoljno staza da par mjeseci dobivam novce od burze. jer uz kreditno opterecenje, sada kada treba svaku kunu za kupnju te nekretnine, zasto ne bi smanjili troskove mojim odlaskom na burzu? pogotovo jer je posao sezonskog karaktera.
Ovo nema nikakve logike.
Uspješan obrtnik bez dana blokade bi trebao imati dovoljno lijep bonitet da bez frke može dobiti kredit. Zašto bi tražio nekog drugog da mu diže kredit?
Osim ako dio love ubere na crno, pa kroz to plaća rate kredita, što bi ujedno objasnilo zašto si sam ne digne kredit... ne prikazuje dovoljno visok profit, je li tako?
Znaš li da ako ga ulove, kao obrtnik odgovara svojom cjelokupnom imovinom?
Od srca ti želim što manje inspekcija...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 21:11   #75
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Da se ona sposobna osamostalit, ne bi ni bilo ove teme.
Rađe crnči za vlastitog čaću i opet nema ništa.
naravno da je sposobna-samo iz nekog razloga njoj imponira
omalovažavajući odnos sa njenim ocem.
postoje i patrijarhalni očevi-koji nikada neće dati veću važnost ženskim članovima obitelji-ali-će nastojati materijano zaštiti majku i dijete.
po upisima-tog nema u ovom slučaju.dapače-izložio ih i riziku.
tako da mislim da bi autorica trebala razmisliti.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:41   #76
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ovo nema nikakve logike.
Naravno da nema. Srećom, dijete ima oca koji zna kako je to samostalno se brinuti o djetetu, pa će Đurđa, pođu li stvari po zlu, moći mirna srca rintati po inozemstvima znajući da je malome dobro.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 08:51   #77
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Naravno da nema. Srećom, dijete ima oca koji zna kako je to samostalno se brinuti o djetetu, pa će Đurđa, pođu li stvari po zlu, moći mirna srca rintati po inozemstvima znajući da je malome dobro.

stvarno ne znam koje bi to dijete radije odabralo majku koja rinta u inozemstvu, od one koja je uz nju/njega dok ono raste, sazrijeva i prolazi kroz svoje djetinjstvo, ranu mladost...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:46   #78
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
nema jer sve ulaze u posao. opreme, nekretnine, strojevi, itd.
sada sve ulaze u tu nekretninu.
i ne dizem mu kredite, nego jedan kredit. i idem na burzu jer imam dovoljno staza da par mjeseci dobivam novce od burze. jer uz kreditno opterecenje, sada kada treba svaku kunu za kupnju te nekretnine, zasto ne bi smanjili troskove mojim odlaskom na burzu? pogotovo jer je posao sezonskog karaktera.
Čime ćeš ti vraćati taj kredit?
Dobivaš li keša na ruke išta pored tog minimalca?
Ako ne dobivaš, baci sve skupa.


Bez obzira na keš, mora ti se uplaćivati za mirovinsko i zdravstveno kako spada.

Obični si zaposlenik, a sad s kreditom i rob firme od koje nemaš ništa.
Traži sklapanje ortačkog ugovora s ocem i testament da ti ostavi toliko i toliko da se ne dijeli sve na majku i sestru, ne znam koliko vas već ima.
Ako zakočiš novce od kredita, možda to i napravi.

Ako nema ništa od toga, bolja ti je alternativa inozemstvo nego da si nula u očevoj firmi.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 10:19   #79
Ako ti podignes kredit a ni minimalcu si,kad ga platis,od cega planiras zivjeti?
Rezije hrana potrebstine za kucu/djete?
Nije mi jasno

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:17   #80
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
stvarno ne znam koje bi to dijete radije odabralo majku koja rinta u inozemstvu, od one koja je uz nju/njega dok ono raste, sazrijeva i prolazi kroz svoje djetinjstvo, ranu mladost...
slažem se.mama uvijek nedostaje kao uporište u odrastanju.
kao i otac,naravno.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.