Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2016., 10:17   #221
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Inace,mm je ostavljeno dijete .
I moj tata. Mama ga je ostavila baki i otišla u inozemstvo, tamo se udala. Tata mu je već imao novu ženu u dosta udaljenom gradu.
Žao mi ga je, ali njemu nije bilo žao nas kad je umjesto doma, tražio naokolo novu ljubav da se spasi od ''užasnog'' doma. Lako ti je postati nesretan doma kad nikad nisi tamo i ni ne poznaješ te ljude u svom domu.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 16.12.2016., 10:21   #222
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
I moj tata. Mama ga je ostavila baki i otišla u inozemstvo, tamo se udala. Tata mu je već imao novu ženu u dosta udaljenom gradu.
Žao mi ga je, ali njemu nije bilo žao nas kad je umjesto doma, tražio naokolo novu ljubav da se spasi od ''užasnog'' doma. Lako ti je postati nesretan doma kad nikad nisi tamo i ni ne poznaješ te ljude u svom domu.
ili kada si općenito nesretan pa te drugi moraju ispunjavati..
brezia is offline  
Old 16.12.2016., 10:54   #223
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To je mozda tebi i slicnima tebi najbolje sto moze uciniti....meni je to nezamislivo, zisku
Ja se svaki dan uspijem iznenaditi sto hoda po ovom svijetu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 16.12.2016., 11:18   #224
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
I moj tata. Mama ga je ostavila baki i otišla u inozemstvo, tamo se udala. Tata mu je već imao novu ženu u dosta udaljenom gradu.
Žao mi ga je, ali njemu nije bilo žao nas kad je umjesto doma, tražio naokolo novu ljubav da se spasi od ''užasnog'' doma. Lako ti je postati nesretan doma kad nikad nisi tamo i ni ne poznaješ te ljude u svom domu.
Htjela sam nesto jos prije napisati, pa sam se suzdrzala. Nije problem u nasim odlukama, nego kako te iste uticu na one oko nas, posebno na nasu djecu. Imam utisak, kada sve pogledam da su mali iskoraci sa strane, uglavnom se stvara lanac ponasanja. Samo se siri krug povrijedjenih. Tvoj otac je pogresno naucio,on je bio ostavljen i povrijedjen i on je to isto ucinio svojoj djeci. Tako je u puno slucajeva. Moju prijateljicu iz osnovne je ostavila majka i preudala se, ona sama je rodila dvoje vanbracno i ostavila ih svom starom...ali je redovno uzimala djecji doplatak za djecu. Kad je on umro,djeca su presla njenoj majci... Kci joj se udala sa nepunih osamnaest...vidjecemo da li se igra nastavlja.
Totalni off- Night,ne mogu vjerovati sta ti je u potpisu
Ertrinken is offline  
Old 16.12.2016., 11:25   #225
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Htjela sam nesto jos prije napisati, pa sam se suzdrzala. Nije problem u nasim odlukama, nego kako te iste uticu na one oko nas, posebno na nasu djecu. Imam utisak, kada sve pogledam da su mali iskoraci sa strane, uglavnom se stvara lanac ponasanja. Samo se siri krug povrijedjenih. Tvoj otac je pogresno naucio,on je bio ostavljen i povrijedjen i on je to isto ucinio svojoj djeci. Tako je u puno slucajeva. Moju prijateljicu iz osnovne je ostavila majka i preudala se, ona sama je rodila dvoje vanbracno i ostavila ih svom starom...ali je redovno uzimala djecji doplatak za djecu. Kad je on umro,djeca su presla njenoj majci... Kci joj se udala sa nepunih osamnaest...vidjecemo da li se igra nastavlja.
Totalni off- Night,ne mogu vjerovati sta ti je u potpisu


baš isto pomislih
brezia is offline  
Old 16.12.2016., 11:32   #226
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
[/B]
baš isto pomislih
Vidis kako se covjek moze iznenaditi
Ertrinken is offline  
Old 16.12.2016., 11:37   #227
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
postoji još nešto u vezi ovoga,
možda će zvučati kao floskula, ali
kada mi je bilo najteže na površini me držalo
poštovanje prema samoj sebi i mir sa svojim postupcima...
na kraju kada se okreneš unatrag postane neprocjenjivo
Pa apsolutno...to je jedan neprocjenjiv osjećaj

Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja se svaki dan uspijem iznenaditi sto hoda po ovom svijetu.
Čitam i ne vjerujem....pa nije ni čudo da smo kao društvo tu gdje jesmo kad su ovakvi savjeti "normalni"
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 16.12.2016., 13:10   #228
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Ja,unatoc svemu, volim svoj zivot. Volim svoju obitelj,svoje prijatelje,posao (imam tu srecu pa sam jedna od tih koja zbilja uziva na poslu ).

Hocu reci da ne zelim mijenjati sebe,bar ne vise nego sto me cijela ta situacija mijenja ...prisilno.
Ovo je baš lijepo pročitat. Ti najbolje znaš kakva si i što možeš, a što ne. Na kraju krajeva, sreća je jedini cilj.


Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
postoji još nešto u vezi ovoga,
možda će zvučati kao floskula, ali
kada mi je bilo najteže na površini me držalo
poštovanje prema samoj sebi i mir sa svojim postupcima...
na kraju kada se okreneš unatrag postane neprocjenjivo
A gle, ona je u miru sa svojim postupcima. Ta osoba bila je idealna supruga i majka do trenutka kad nije saznala istinu. Ona smatra da baš iz poštovanja prema sebi mora uzet najbolje što može iz tog braka, da joj on to duguje i da je dužna osigurati djeci siguran život. Iz toga proizlazi njezin mir. Po njoj ona radi ispravnu stvar. Nikom ne nanosi zlo.
Svatko od nas ima neke druge gabarite. Što je za mene čist obraz, za nju je biti bedak. Različiti smo. Hoću reć da i nju sad u toj situaciji na površini drži poštovanje prema sebi, jer ga drugačije doživljava. Ono spašavanje braka s drugim djetetom isto je nešto na što se zgražavam. Ne čudim se , pošto je isto jako česta pojava, al ljigava. Dok ovo s opremanjem stana i buksanjem love dokle ide, to mi je više zabavno. Tu ju podržavam. Ne pakira žena lovu za novu torbicu, već za djecu. Zajedničku djecu.

Eto, ako ništa drugo, možemo zaključit da su djeca iz nefunkcionalnih obitelji ćešće i sama nefunkcionalni roditelj od onih iz stabilnih obitelji.
mittara is offline  
Old 16.12.2016., 13:25   #229
ima nas stvarno svakakvih,
ona je možda ok s tim,
ja tako ne bih živjela ni dana,
a dok sam živa i donekle zdrava djeci nije i neće ništa faliti,
možda sa strane zvuči glupo, ali bivšem je na mogućnostima i savjesti,
ali već smo debelo off top
brezia is offline  
Old 16.12.2016., 13:42   #230
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Htjela sam nesto jos prije napisati, pa sam se suzdrzala. Nije problem u nasim odlukama, nego kako te iste uticu na one oko nas, posebno na nasu djecu.
Naravno da utječu, samo se često stavljaju u treći plan. Ne zagovaram uopće shitybračni život samo zbog djece, ali mislim da bi ljudi trebali biti odgovorniji prema sebi, partneru i toj djeci jednom kad se odluče na takav život.
Ovako je to piece of shit, malo bi ovako, malo bi onako, kako god se takav život prezentira kao nešto super high high. Sranje je, ali onima oko tebe.

Želim vjerovati da se takav obrazac ponašanja ne mora uvijek preslikati.
Jest da imam mlad, tek sedmogodišnji brak i da smo do sad sve dobro i loše prošli držeći se za ruke, ali me svejedno ponekad ulovi neki strah da se ''nešto ne dogodi''.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 18.12.2016., 09:42   #231
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
N

Želim vjerovati da se takav obrazac ponašanja ne mora uvijek preslikati.
Jest da imam mlad, tek sedmogodišnji brak i da smo do sad sve dobro i loše prošli držeći se za ruke, ali me svejedno ponekad ulovi neki strah da se ''nešto ne dogodi''.

naravno da ne mora uvijek ...sestra mm je pravi obiteljski tip.
Doduse,bio je i mm do nema dugo. Ali ne treba s tim zamarati i dopustiti da nam proslost odredjuje tko smo.
Meni je to zapravo i prilicno krepi izgovor.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 03.01.2017., 01:03   #232
Znam jedan slucaj gdje je majka ostavila muza i 3 sina. Isto nitko ne zna zasto.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Andeo is offline  
Old 03.01.2017., 03:32   #233
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Želio bih baš čuti ženska mišljenja o ovoj situaciji.....
Na koncu, kad se situacija donekle smiri, shvatiti ces da si zapravo sretan covjek. Nemaju svi muskarci tu srecu, da se rijese jedne takve zene.
Zena-majka, koja ostavi svoju djecu... tu nema ni komentara ni opravdanja.
Sve se moze preboljeti.
RobinUd is offline  
Old 04.01.2017., 22:25   #234
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Smirenost je ono na čemu sam radio na sebi, i to je glavni preduvjet da normalno funkcioniram,...


a ja sam mislio da ja jedem govna.....stari moj, za ovakve živce ti spomenik treba dići...
reficuL is offline  
Old 05.01.2017., 10:39   #235
Quote:
Andeo kaže: Pogledaj post
Znam jedan slucaj gdje je majka ostavila muza i 3 sina. Isto nitko ne zna zasto.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Ljudi se valjda vise ne slazu i nemaju nista zajednicko i jedan odluci otici, a ovo napustanje i nevidjavanje djece je tesko objasniti, ocito se netko zeli rjesiti svih briga i poceti sve ispocetka, samo sta obveza ipak ostane, alimentacija, samo ako je osoba normalna i mentalno zdrava mislim da to ipak ostane na savjesti do kraja zivota...

Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Na koncu, kad se situacija donekle smiri, shvatiti ces da si zapravo sretan covjek. Nemaju svi muskarci tu srecu, da se rijese jedne takve zene.
Zena-majka, koja ostavi svoju djecu... tu nema ni komentara ni opravdanja.
Sve se moze preboljeti.
Mogu ti rec da me je dosta brzo sve proslo, valjda zbog nacina na koji se sve to odvilo, i sad se vec osjecam vrlo dobro i pozitivno gledam dalje na zivot...

Quote:
reficuL kaže: Pogledaj post
a ja sam mislio da ja jedem govna.....stari moj, za ovakve živce ti spomenik treba dići...
Nije lako ali covjek mora biti na sve spreman, samo treba biti zdrav duh i pozitiva u svemu.
salevart is offline  
Old 14.01.2017., 15:56   #236
Moje zensko misljenje je da nema tog muskarca ili odnosa, nema te monotonije, dosade, nema tog nasilja, manipulacija ili novaca (mozda je on u pitanju) koji bi me natjerao da ostavim svoju djecu i nestanem bez traga.

Ali moralo je tu u vasem odnosu prethodno biti "zvona za uzbunu". Ne moguce je da se toliko izrazen nedostatak empatije (da je cak u stanju ostaviti svoju djecu) nije prije pojavljivao.

Jesi siguran da ona nije naletila na nekog serijskog ubojicu ili slicno?

Zadnje uređivanje Blackheartgirl : 14.01.2017. at 16:10.
Blackheartgirl is offline  
Old 15.01.2017., 12:31   #237
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Želio bih baš čuti ženska mišljenja o ovoj situaciji..već su mi neke rekle da je da se očito psihički slomila i da više nije mogla podnijeti tu situaciju u kojoj je bila, ali svi se čude kako ne pita za djecu,razumio bi da ju je netko pretukao ili tako nešto ali nije bilo uopče nasilje u pitanju već očito njeno nezadovoljstvo u vezi mene praktički od početka braka...
Možda za razliku od mene u njoj vidiš kraljicu, ali sa dužnim poštovanjem za mene je tvoja bivša draga obična jeftina fuksica koja se udala uglavnom iz dva razloga. Jer joj je gotovo istekao "rok trajanja", ili jer je njena sredina naučila da udata žena vrijedi od neudate. Nakon sklapanja braka kao osoba bez pretjerano puno iskustva sa muškarcima otišla je sa prvim kojeg je upoznala a taj prvi je mogao biti svako pa bih te htio nešto pitati... Koliko uopšte vrijedi osoba kojoj su bitnije nečije tekstualne poruke i fotošopirane slike od djece, sretnog braka i tebe odnosno šta te muči? Nostalgija, Nostradamus, ili pitanje "čime sam to zaslužio"? Zašto želiš spasiti utopljenicu koja je sama sebi Gordijevim čvorom vezala sidro za noge? Pusti je neka se utopi, to je njena želja.

Nisi ti nikakav dosadnjaković niti si uradio nešto što ne treba nego je zec navikao na kupus. Kakvo god mu lijepo jelo servirao on zna samo za kupus. Isto tako i ta tvoja. Očigledno nije navikla na džentlemene nego na siledžije koje je omalovažavaju pa si u njenom životu čitavo vrijeme bio velika nepoznanica. Zato je i otišla sa nekim koga "poznaje bolje od tebe".

Zaboravi je i potraži sreću sa stotinama drugih koje će u tebi vidjeti ono što i jesi - tebe. Onakvog kakav i jesi, odnosno onakvog kakvog te trebaju.

Ne budi tužan, budi sretan što te je napustila u tvojim najboljim godinama kada si možeš promjeniti život za 100 posto ako to poželiš. Ono što je valjalo iz tog braka ostalo je sa tobom, ono što nije otišlo je pa se slobodno počni smatrati sretnim a ne nesretnim čovjekom.
Brian Walker is offline  
Old 09.02.2017., 16:26   #238
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Definitivno se slazem sa time, ako nikako ne ide razvod je jedino rjesenje i maknut uteg oko vrata, al onda oni koji imaju djece nemogu samo tako ih zaboraviti ko da nisu njihova, to je tipican primjer egoizma i vlastititog samozadovoljstva
Vidim...nema novosti od nje?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 09.02.2017., 16:42   #239
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Vidim...nema novosti od nje?
Prisjetili ste se teme od prije mjesec, dva vidim..

Nista novog, kao da je nestala sa ovog svijeta, kad ce se i hoce li se vise ikada javiti tko to zna, znaju si djeca uzet njene slike da je vide, ne placu ali vidim da im fali.

Pitam se uvijek kako to oni prozivljavaju posto nemam iskustva sa time, moji se nisu rastajali.
salevart is offline  
Old 09.02.2017., 16:55   #240
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Prisjetili ste se teme od prije mjesec, dva vidim..

Nista novog, kao da je nestala sa ovog svijeta, kad ce se i hoce li se vise ikada javiti tko to zna, znaju si djeca uzet njene slike da je vide, ne placu ali vidim da im fali.

Pitam se uvijek kako to oni prozivljavaju posto nemam iskustva sa time, moji se nisu rastajali.
Pa ovo ipak nije klasična rastava...majke tvoje djece nema uopće. To je sasvim jedna druga dimenzija. Znaš da im je teško.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.