Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 14:59   #41
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
a zašto bi drugima, odnosno radnom kolektivu, bilo prihvatljivo slušati o tuđim seksualnim navadama?
ako je prihvatljivo, da li je OgorcenaMaslina slobodna predložiti da se odu kresnuti u wc ili čak pred svima ako su već voljni dijeliti intimu s njima?
Mislim da je šiljiti činjenice, dodavati do extrema, samo kratica za dokazati nešto što misliš, ali nije nužno sigurno tako.
Sexualne aluzije mogu biti i umjerene i socijalno prihvatljive, čak i duhovite. Ne mora značiti da dijele intimu s nekim. Taj termin može zvučati preizbiljno i prekrupno u odnosu na opisano. Sitan dodir, gesta nježnosti, uopće ne mora biti vulgarna. Autorica priča o dodiru po ramenu, kojoj primjedbi izgovorenoj šapatom, dakle samo prečestoj, po njezinom mišljenju, osobnoj komunikaciji, a ne vulgarnoj. Nikakvo žvaljenje, drpanje i slično nije bilo spomenuto.
A da si čuvaju leđa mi je najnormalnije na svijetu.
Dvojica mojih kolega svaki božji dan opsjedaju zbornicu nogometom i internim humorom i pikanjem. Nisu pederi, pa je to onda OK? Da su u ljubavnoj vezi ne bi bilo? Bilo bi skaredno?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:09   #42
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
....
Sexualne aluzije mogu biti i umjerene i socijalno prihvatljive, čak i duhovite. Ne mora značiti da dijele intimu s nekim. Taj termin može zvučati preizbiljno i prekrupno u odnosu na opisano. ...
mislila sam na ovo:

Quote:
OgorcenaMaslina kaže:
......razgovori o seksu - pred svima....
da sam u uredu prisiljena slušati o tuđem seksualnom životu, vjerojatno bi u nekom trenutku prestala to tolerirati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:16   #43
Radical, o usvojenim modelima ponasanja mozemo pricati u privatnim sferama. U poslovnim vrijede sasvim drugi postulati.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:17   #44
neke firme zabranjuju i zapošljavanje oba supružnika
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:19   #45
Neprofesionalno mi je to, ali ne vidim poantu pisanja o profesionalnosti nekog para na ŽuD-u.
Nisi postavila temu profesionalno ili ne.
Profesionalnost je tek jedan dio koji te žulja, tek usputno, čini mi se.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:21   #46
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
a zašto bi drugima, odnosno radnom kolektivu, bilo prihvatljivo slušati o tuđim seksualnim navadama?
ako je prihvatljivo, da li je OgorcenaMaslina slobodna predložiti da se odu kresnuti u wc ili čak pred svima ako su već voljni dijeliti intimu s njima?
Dakle, sexualnost je nešto savim normalno i uobičajno.. ili možda nije..?
Svakodnevno se zezemo, flertamo, žene se ženstveno oblače, portali su pretrpani sexualnim sadržajem, dakle to je naša svakodnevica, kako u PŽ tako i na radnom mjestu. Ljudi vole slušati o sexualnosti, čak i ovdje kada netko iznosi sočne detalje o svom intimnom i sexualnom životu ljudima teku sline, dakle htjeli mi to ili ne takve teme nas interesiraju... Prevedeno, oni o tome ne bi pričali da pojedini ljudi u kolektivu ne naćule uši i da ih ignoriraju..
Mislim da bi njima pasalo da im netko to predloži..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:22   #47
A kaj točno pričaju o seksu?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:25   #48
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Radical, o usvojenim modelima ponasanja mozemo pricati u privatnim sferama. U poslovnim vrijede sasvim drugi postulati.
Vrijede kako u kojoj firmi.. u nekim firmama vlada jako intimna atmosfera, a u drugima su ljudi zatvoreni u svoje kočake i od 8-16 ne vidiš nikoga osim računala ispred sebe. U mojoj firmi svatko zna sve o svakome. U poslovnim firmama vlada poslovni bon ton kada pričamo o klijentima, nadređenim osobama i slično, među radnim kolegama koji godinama sjede zajedno obično vlada više ili manje prisan odnos, bilo ugodan ili neugodan... Zamisli frizerke, prodavačice, ljude u uredu, pa svatko zna koliko tko djece ima, tko ima ljubavnicu, tko je rastavljen, tko ne priča sa ženom, koga punica gnjavi, zar ne...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:35   #49
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Mislim da je šiljiti činjenice, dodavati do extrema, samo kratica za dokazati nešto što misliš, ali nije nužno sigurno tako.
Sexualne aluzije mogu biti i umjerene i socijalno prihvatljive, čak i duhovite. Ne mora značiti da dijele intimu s nekim. Taj termin može zvučati preizbiljno i prekrupno u odnosu na opisano. Sitan dodir, gesta nježnosti, uopće ne mora biti vulgarna. Autorica priča o dodiru po ramenu, kojoj primjedbi izgovorenoj šapatom, dakle samo prečestoj, po njezinom mišljenju, osobnoj komunikaciji, a ne vulgarnoj. Nikakvo žvaljenje, drpanje i slično nije bilo spomenuto.
A da si čuvaju leđa mi je najnormalnije na svijetu.
Dvojica mojih kolega svaki božji dan opsjedaju zbornicu nogometom i internim humorom i pikanjem. Nisu pederi, pa je to onda OK? Da su u ljubavnoj vezi ne bi bilo? Bilo bi skaredno?
intimno se nalazi duboko. a kada više nije duboko, postaje plitko. grunfov poučak (ili je to možda bio broj jedan?).
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:01   #50
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
neke firme zabranjuju i zapošljavanje oba supružnika
Zbog ovog dole to bi trebalo zakonom propisati. Zar ne postoje neke zemlje kod kojih je to norma?


Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A da si čuvaju leđa mi je najnormalnije na svijetu.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:15   #51
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Neprofesionalno mi je to, ali ne vidim poantu pisanja o profesionalnosti nekog para na ŽuD-u.
Nisi postavila temu profesionalno ili ne.
Profesionalnost je tek jedan dio koji te žulja, tek usputno, čini mi se.
I meni baš i nije jasno šta je ovdje zapravo tema.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:15   #52
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Zbog ovog dole to bi trebalo zakonom propisati. Zar ne postoje neke zemlje kod kojih je to norma?
A čuvanje leđa na poslu je inače rezervirano za supružnike?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:22   #53
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
A čuvanje leđa na poslu je inače rezervirano za supružnike?
Kod njih je zagarantirano.
Meni nepotizam nije prihvatljiv, u bilo kom obliku.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:36   #54
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Kod njih je zagarantirano.
Što je zagarantirano?
Nepotizam?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:01   #55
Primi se posla,ne gledaj šta drugi rade
__________________
Ne trebam veliku lovu ni bogata kuma dosta su mi osjećaji i misli iz srca i uma.
samotnjaknamoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:03   #56
Neprofesionalno i bez radne etike i kulture .Iritantno ponasanje !

A ti si izgleda opterecena njihovim ponasanjam toliko da pratis ko koga kada zove salje ,sjeda ,posjecuje ,ako te iritira ,ignoriraj .

Jeli itko tu radi svoj posao bez obaziranja sta tko drugi radi za radno vrijeme ?
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:09   #57
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
mislila sam na ovo:


da sam u uredu prisiljena slušati o tuđem seksualnom životu, vjerojatno bi u nekom trenutku prestala to tolerirati
E, upravo tako.
Mislim, ovo je neukusno i 7 osnovne, a kamoli na radnom mjestu.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Vrijede kako u kojoj firmi.. u nekim firmama vlada jako intimna atmosfera, a u drugima su ljudi zatvoreni u svoje kočake i od 8-16 ne vidiš nikoga osim računala ispred sebe. U mojoj firmi svatko zna sve o svakome. U poslovnim firmama vlada poslovni bon ton kada pričamo o klijentima, nadređenim osobama i slično, među radnim kolegama koji godinama sjede zajedno obično vlada više ili manje prisan odnos, bilo ugodan ili neugodan... Zamisli frizerke, prodavačice, ljude u uredu, pa svatko zna koliko tko djece ima, tko ima ljubavnicu, tko je rastavljen, tko ne priča sa ženom, koga punica gnjavi, zar ne...
Ja sam samo primjetila da je ta "bliskost" sa kolegama i klijentima o kojoj pričaš je prilično obrnuto proporcionalna iznosu koji na kraju mjeseca sjeda na račun. Znam samo da, s obzirom na posao koji radimo, svakodnevno privatno tr keljanje mojih kolega i mene je neprihvatljivo, gubitak vremena i novca i sigurno bi nas netko iz managmenta pitao za zdravlje da se primijeti da je to redovna pojava. Nedavno je čak i jedna gospođa otpirila iz firme prije reda jer smo svi zajedno zaključili da previše gura nos u privatne stvari.
Inače što se posla tiče, mali smo tim, radimo dugo zajedno, i uvijek se pokrivamo što se tiče posla. Kad se družimo privatno, napijemo se zajedno i super nam je, a na radnom mjestu smo profesionalni.
Jednostavno nemamo vremena ni volje za prosere ove vrste s teme po uredu, jer ljudi hoće čim prije otići doma i raditi doma ono što ne rade u uredu.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Što je zagarantirano?
Nepotizam?
Da, naravno da je.
U mojoj bišoj firmi, američkoj doduše, koji imaju stroga pravila po pitanju vertikalnih veza, menadžer se spetaljo sa svojom tajnicom, i kad se saznalo, dobili su oboje depešu iz centrale da netko od njih dvoje mora otići iz firme.
Naravno, da su vezu držali u tajnosti, nikome ništa, ali nisu. Vertikala zabrana znači konkretno da se mogu spetljati zaposlenici istih funkcija, ali ne podređeni i nadređeni.
I meni je to sasvim ok.
Zašto bi tuđa karijera patila jer se nečija tajnica dobro ševi?
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:28   #58
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post

Da, naravno da je.
U mojoj bišoj firmi, američkoj doduše, koji imaju stroga pravila po pitanju vertikalnih veza, menadžer se spetaljo sa svojom tajnicom, i kad se saznalo, dobili su oboje depešu iz centrale da netko od njih dvoje mora otići iz firme.
Naravno, da su vezu držali u tajnosti, nikome ništa, ali nisu. Vertikala zabrana znači konkretno da se mogu spetljati zaposlenici istih funkcija, ali ne podređeni i nadređeni.
I meni je to sasvim ok.
Zašto bi tuđa karijera patila jer se nečija tajnica dobro ševi?
I tvoj primjer je dokaz da je među kolegama supružnicima nepotizam zagarantiran? Ajde.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:33   #59
Svoj privatni život dijelim s uskim krugom ljudi - užim krugom obitelji i prijateljima, a prijatelje ne tražim na poslu nego u nekim drugim sferama tog mog života. Jednako tako, ne zanima me intima drugih ljudi, onih izvan tog mog uskog kruga, a pogotovo ne na poslu. Kako netko reče, družba je družba, a služba je služba. Na moju sreću, u mojoj firmi nadređenima nije problem svesti neprimjereno ponašanje kakvo autorica opisuje u prihvatljive okvire.

Osim što nismo svi prikriveni egzibicionisti i voajeri, te bi bilo lijepo uzeti u obzir da to nekim ljudima smeta, takvo ponašanje mora utjecati i na radnu učinkovitost - i tih koji plaze jedan po drugom i onih koji gledaju / slušaju. Pogotovo kad se radi o uredu otvorenog tipa. U firmama gdje nema baš puno posla to može biti i prihvatljivo u nekoj mjeri, ali u firmama u kojima se puno radi, netko bi morao potegnuti za golupčiće koji gube vrijeme slanjem porukica i tepanjem. Neprofesionalno je u oba slučaja.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:39   #60
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
I tvoj primjer je dokaz da je među kolegama supružnicima nepotizam zagarantiran? Ajde.
Ne, moj primjer je dokaz da normalne države i kompanije barem znaju prepoznati od kud bi neopotizam mogao doći, pa to preveniraju u startu.

Za razliku od Hrvata, koji jako dobro znaju prepoznati i upiru prstom kad netko drugi napreduje preko "veze", ali ne kad se radi njima samima, onda fućkaju, gledaju u drugu stranu, i smiju se "glupim Amerima " i ostalim državama koje tako funkcioniraju.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.