Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 15:01   #61
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
CEGA? Ajde probaj ne srati dva dana na bojistu.

Onda ces brzom brzinom otkrti sve svece.
Kolega, nemojte se srditi i odmah preći na ti.
Vi se ljutite kad netko nije vrstan šupkolog, pa postajete agresivni, spominjate neka bojišta i tako...pa nije valjda da se praznite samo na bojištu
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:18   #62
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
RKC je možda zrela za reforme, ali kakve reforme ? Tko će odlučivati o karakteru tih reformi ? Za koju grupaciju vjernika ? Koje su to 'današnje društvene norme' ?

...
Nisam kompetentan da ti odgovorim na ova pitanja, jedino mogu prokomentirati.
Reforma jedino može biti pokrenuta iz samog vrha RKC, trebala bi biti jednaka za sve vjernike koji se osjećaju pripadnicima iste.
Same društvene norme,kao i društvo u cijelini je podložno evoluciji, ako RKC želi ostati dijelom života svojih vjernika mora pratiti evoluciju društva.
Recimo pobačaji kad je ugrožen život, upotreba kondoma u područjima epidemije AIDS-a ...
Kažem nisam kompetentan niti poznam tematiku, ali vjerovatno ima još dosta toga.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:34   #63
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
prvo naučit razliku izmedju zapisa s mrtvog mora (izrael), tzv. dead sea scrolls, te nag hammadi (egipat) zapisa, tzv. gnostička evandjelja.
Kolegice nema potrebe za pametovanjem. Niti sam spominjao gnostike niti sam spominjao zapise iz Egipta. Spominjao sam zapise iz Izraela, vrijeme njihovog nastanka tj. kada su najvjerojatnije prepisani sa starijih tekstova, očekivanja znanstvenika i stvaran nalaz znanstvenika. I to je to...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:43   #64
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Kolega, nemojte se srditi i odmah preći na ti.
Vi se ljutite kad netko nije vrstan šupkolog, pa postajete agresivni, spominjate neka bojišta i tako...pa nije valjda da se praznite samo na bojištu
Ne praznim se na bojistu, hvala na pitanju, imam vrlo urednu stolicu.

Ne vidim cemu vase pitanje. Hocete mozda neki savjet?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:13   #65
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Nisam kompetentan da ti odgovorim na ova pitanja, jedino mogu prokomentirati.
Reforma jedino može biti pokrenuta iz samog vrha RKC, trebala bi biti jednaka za sve vjernike koji se osjećaju pripadnicima iste.
Same društvene norme,kao i društvo u cijelini je podložno evoluciji, ako RKC želi ostati dijelom života svojih vjernika mora pratiti evoluciju društva.
Recimo pobačaji kad je ugrožen život, upotreba kondoma u područjima epidemije AIDS-a ...
Kažem nisam kompetentan niti poznam tematiku, ali vjerovatno ima još dosta toga.
Hvala na odgovoru...

Slažem se kako početni koraci moraju biti pokrenuti iz vrha RKC, ali oni će, čini mi se, neminovno ići u pravcu decentralizacije, iako to nosi i rizike po jedinstvo.
Društvo evoluira, svakako...
Kako u zadnje vrijeme pišem o globalizaciji, donosim jedan prilog po meni vrlo intesantnog blogera, don Ivice Huljeva... a ima poveznicu i sa ovom temom.

“NE” ISKORJENJIVANJU IZ ZAVIČAJNOG TLA

Quote:
Postoji također prirođena napetost između globalizacije i lokalizacije. Potrebno je posvetiti pozornost globalnoj dimenziji kako bismo izbjegli svakodnevnu uskogrudnost. Istodobno, ne smijemo izgubiti iz vida ono što je lokalno, jer nam to pomaže stajati čvrsto na zemlji. […] Potrebno je uvijek širiti svoje vidike i vidjeti neko veće dobro koje će donijeti blagodati svima. To, međutim, treba činiti bez bježanja od sebe i bez iskorjenjivanja. Potrebno je pustiti korijene u plodno tlo i u povijest vlastitog mjesta u kojem smo rođeni, koje je Božji dar. Riječ je o onome malom, o vlastitom dvorištu, ali sa širim vidikom. (Radost evanđelja, 234, 235)
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:15   #66
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Npr. ti za početak...
Jap...
to ti onda spada ugnjetavanje katolika po katoliku...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:34   #67
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Kolegice nema potrebe za pametovanjem. Niti sam spominjao gnostike niti sam spominjao zapise iz Egipta. Spominjao sam zapise iz Izraela, vrijeme njihovog nastanka tj. kada su najvjerojatnije prepisani sa starijih tekstova, očekivanja znanstvenika i stvaran nalaz znanstvenika. I to je to...
nije to pametovanje, nego ispravka.


Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
....
Prije par godina su pronašli biblijske tekstove s početka Nove ere u nekoj pećini u Izraelu u ćupovima i u oduševljenju su očekivali ne znam ni ja kakve sve tekstove i "izgubljena evanđelja" koje je Crkva sakrila od "običnog puka". /
ponavljam.

gnostička (apokrifna) evandjelja su s početka nove ere. a ona su nadjena u egiptu, nag hammadi.
(dead sea scrolls su iz starijeg razdoblja).

uči od starijih.

ps. i nije prije par godina. ni zapisi s mrtvog mora, ni n. hammadi.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:47   #68
Možda bi bilo dobro da se ovdje ne raspravlja dalje o biblijskoj egzegezi te člancima kršćanske vjere i predaji Katoličke crkve.
(Jbt, kao da ste u 1550. godini u Njemačkoj. )
Nego o tome da aparatčici jedne političke stranke u jednoj velikoj zemlji pripadnike najveće pojedinačne vjerske denominacije u toj zemlji otvoreno smatraju "izrazito nazadnima", u čemu imaju prešutnu podršku vrha stranke.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:52   #69
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo dobro da se ovdje ne raspravlja dalje o biblijskoj egzegezi te člancima kršćanske vjere i predaji Katoličke crkve.
(Jbt, kao da ste u 1550. godini u Njemačkoj. )
Nego o tome da aparatčici jedne političke stranke u jednoj velikoj zemlji pripadnike najveće pojedinačne vjerske denominacije u toj zemlji otvoreno smatraju "izrazito nazadnima", u čemu imaju prešutnu podršku vrha stranke.
Najbrojnija krscanska vjerska denominacija u USA su protestanti, od kojih su najbrojniji baptisti.
Sedam godina za redom broj katolika u USA opada.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:59   #70
Ne, baptisti su najbrojnija denominacija među protestantima. Protestanti zajedno se po definiciji ne smatraju denominacijom. Dakle, katolici su najbrojnija denominacija.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:12   #71
koga briga koji su najbrojniji i jedni i drugi su kršćani, šta sad trebaju i kršćani između sebe zaratiti. realno u SAD-u niko ne zna koliko koga ima jer čini mi se da stvari popis koji se radi ne obuhvaća religiju.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:13   #72
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo dobro da se ovdje ne raspravlja dalje o biblijskoj egzegezi te člancima kršćanske vjere i predaji Katoličke crkve.
(Jbt, kao da ste u 1550. godini u Njemačkoj. )
Nego o tome da aparatčici jedne političke stranke u jednoj velikoj zemlji pripadnike najveće pojedinačne vjerske denominacije u toj zemlji otvoreno smatraju "izrazito nazadnima", u čemu imaju prešutnu podršku vrha stranke.
NE, ne smatraju sve katolike izrazito nazadnima. samo one koji nisu bili na strani clintonice.
rekoh već, progresivni i konzervativni. politika, glasovi, izbori.

ps. ono o spisima sam morala napisat. k'o svaku učiteljicu smeta me neznanje. osobno, ako ponešto znam to je zato jer sam bitke s crkvom i vjerom odavno prošla.


i dalje ostajem pri prvom komentaru: o čemu je ova tema ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:19   #73
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

ps. ono o spisima sam morala napisat. k'o svaku učiteljicu smeta me neznanje. osobno, ako ponešto znam to je zato jer sam bitke s crkvom i vjerom odavno prošla.


i dalje ostajem pri prvom komentaru: o čemu je ova tema ?
većina spisa koje ti spominješ su krivotvorine onoga dobas i nemaju puno veze sa spisima iz biblije osim da je odjednom isus umjesto petru štafetu crkve dao mariji magdaleni i druge slične stvari
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:36   #74
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
NE, ne smatraju sve katolike izrazito nazadnima. samo one koji nisu bili na strani clintonice.
rekoh već, progresivni i konzervativni. politika, glasovi, izbori.

ps. ono o spisima sam morala napisat. k'o svaku učiteljicu smeta me neznanje. osobno, ako ponešto znam to je zato jer sam bitke s crkvom i vjerom odavno prošla.


i dalje ostajem pri prvom komentaru: o čemu je ova tema ?
Aha, nisu svi izrazito nazadni nego samo oni koji nisu za nas. Onda ništa, sve je u redu.
Zanima me zašto takve stvari ne padaju na pamet za izreći nijednome političaru npr. u sekularnoj Francuskoj? Nego se ovdje aparatčici jedne stranke postavljaju iznad jedne uvažene svjetske vjerske organizacije (što god tko mislio o Katoličkoj crkvi, u društvenom smislu je ona upravo to).
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:50   #75
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
...
Kako u zadnje vrijeme pišem o globalizaciji, donosim jedan prilog po meni vrlo intesantnog blogera, don Ivice Huljeva... a ima poveznicu i sa ovom temom.

“NE” ISKORJENJIVANJU IZ ZAVIČAJNOG TLA
Hvala na zanimljivom blogu.

Posebno mi je za oko zapela sljedeća račenica, pa bi je bilo vrijedno ponoviti...
Quote:
...postoji jedno držanje i stanje među ljudima koje uvodi zlo na mala vrata, a riječ je o mlakom i neodlučnom držanju, nezainteresiranosti i nesvrstanosti glede života, dobra i zla. Globalni procesi upravo traže takve pojedince, takvo držanje i takva stanja koja će prema njima podići zastave neutralnosti u ime osobnoga mira i sigurnosti svojih potomaka. Toga se trebamo bojati.
Vidiš, ovo razmišljanje je toliko ljudski, iako postoji poslovica "Put do pakla je popločan dobrim namjerama" ljudi jednostavno nevide da zlo u svijetu i nastaje samo iz razloga jer netko žarko želi napraviti dobro.

Upravo je i sama RKC izvela najveća zlodjela želeći napraviti dobro (netko je žarko želio napraviti dobro, a neko je manipulirao).

Svatko pristupa životnoj bitci na svoj način, sve u svemiru se trudi očuvati energiju i velika večina životnih situacija je istovrsna i bilokakvo trošenje energije nema smisla jer je rezultat isti, ali onda kad je bitno "David je pobjedija Golijata", i svi su mislili da je to djelo Božje, jer je mali pasivni čoban pobijedio velikoga.

Kažu da sudbina nepostoji, ali da je imati sve informacije od bigbenga, moguće je iračunati bilo koji događaj u budučnosti, pa i misli, jer nisu ništa drugo nego skup fizikalno-kemijskih procesa koje imaju uzrok u bigbangu.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:53   #76
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Ne, baptisti su najbrojnija denominacija među protestantima. Protestanti zajedno se po definiciji ne smatraju denominacijom. Dakle, katolici su najbrojnija denominacija.
Veseli:
"U proteklih devet godina, broj krštenih katolika u svijetu rastao je bržim tempom (14,1%) u odnosu na rast svjetske populacije u istom razdoblju (10,8%). Ukupni broj katolika povećao se s milijardu i 115 milijuna, koliko ih je bilo 2005., na oko milijardu i 272 milijuna u 2014. godini. Što se tiče zemljopisne raspodjele ona je vrlo šarolika. Premda, prema podacima iz 2014., na Starom kontinentu živi gotovo 23% od ukupnog broja katolika u svijetu, Europa bilježi najmanji porast broja katolika, nešto manji od 2%. Katolici u Europi čine oko 40% ukupnog stanovništva."
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:55   #77
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
većina spisa koje ti spominješ su krivotvorine onoga dobas i nemaju puno veze sa spisima iz biblije osim da je odjednom isus umjesto petru štafetu crkve dao mariji magdaleni i druge slične stvari
zapisi koje sam spominjala nisu krivotvorine, ako si mislio doslovno. to su originalne priče iz onoga doba. jer trebalo je nekako objasnit gromove, bolesti, etc.
al tu već ulazimo u pdf religija, povijest vs priče.

ps.
à propos m. magdalene, osobno volim tu priču. usvojila sam je u francuskoj, a francuzi tu priču vole jer tako bolje prodaju turistima raznorazne sajtove gdje se je mm iskrcala nakon bijega iz jeruzalema. kao i pećine u kojima je postila i molila se.
dobro se prodaje. iako, manje nego u vrijeme da vinci koda.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:56   #78
Katolici drugima nameću svoje vrijednosti i žele da svi imaju svjetonazor kao i oni
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:15   #79
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Aha, nisu svi izrazito nazadni nego samo oni koji nisu za nas. Onda ništa, sve je u redu.
Zanima me zašto takve stvari ne padaju na pamet za izreći nijednome političaru npr. u sekularnoj Francuskoj? Nego se ovdje aparatčici jedne stranke postavljaju iznad jedne uvažene svjetske vjerske organizacije (što god tko mislio o Katoličkoj crkvi, u društvenom smislu je ona upravo to).
tko kaže da fr. političari ne izjavljuju slične stvari ?
imaju sreću da wiki leaks objavljuje vrlo malo, gotovo ništa, na francuskom. c'est tout.

a ako ćemo dalje o us aparatčicima (uff, slomih jezik ), onda je ovo za temu usa. a nikako kao izdvojena tema.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:19   #80
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
prvo naučit razliku izmedju zapisa s mrtvog mora (izrael), tzv. dead sea scrolls, te nag hammadi (egipat) zapisa, tzv. gnostička evandjelja.
Sva ta znanja su bila tako dragocjena da ih se moralo sakriti iza sedam mora, iza sedam gora, tamo gdje sedam zmajeva spi
...


Cek malo.

A koji kuac su morali sakrivati toliko nepresusno znanje koje je njihovim OTKRICEM donijelo toliko dobra ovome svijetu?

Prdez.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.