Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 14:27   #81
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ček ček, ti smatraš "svojim" pokretnine i nekretnine od roditelja svog supruga?
Jer ovdje se govori upravo o tome, nekretnina nije ni od njegove žene već od njenih roditelja....
Ta nekretnina komotno može biti predmet dosmrtnog/doživotnog uzdržavanja sa nekom trećom osobom pa lijepo oboje imaju frišku figu.
Ne moraju se ni rastajati. Oboje će skupa u podstanare...
Kaj se cudis? Eto ti teme na LJESu gdje sam treba pricekat da starci umru i da dobijes stan. Samo eto, tih par godina, dekada...
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:27   #82
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa uzme na račun i prebaci na račun u sloveniji/austriju/ najbolje crnu goru
nije da mu žena gleda izbode i platnu listu valjda
ako je tako,ima većih problema

ne znam što je gore; skrivati od partnera/partnerice crni fond, ili kopati po njegovim/njezinim platnim listama, mada znam da jako puno ljudi to radi.

i mene i brata su odmalena učili da su svi novci koje u kući netko prihoduje 'naši'. i svi smo znali gdje stoje pare i da možemo uzeti ako nam treba, a opet se nismo usudili uzeti više od onoga što nam je bilo nužno.

kada sam stupila u ozbiljnu vezu i kasnije u zajednički život, meni je bilo sasvim normalno da je sve 'naše'. nikada se nije brojalo tko koliko ulaže, nego je svatko pridonosio zajednici koliko je mogao. danas si mislim da li sam bila budala, ne znam...

osobno mi se teško oteti onoj; novaca i stvari će biti, nas neće, a onda jebeš sve....i kuće i aute i ulaganja....
puno manje je očito stresno biti sam, osigurati si što možeš i high life. seks je ionako svugdje dostupan, a ne treba se bakćati sa popratnim problemima inog tipa.



Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ja kad sam sa bivsom uredjivao nasu sobu (zivjeli kod mojih) u 3 godine veze ja ulozio preko 10 tisuc kuna a ona jedva 1 tisucu kuna i iskreno nisam ocekivao da sam joj duzan vratiti tih 1 tisucu u te 3 godine zajednickog zivota no ona je trazila i to cak na jako losu i ruznu foru al ja ko ja vratio i taj njezin ulog pa je nakraju bilo cist racun,nema vise ljubavi,hvala i bok
to mi je baš onako - jadno. bura u čaši vode.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:34   #83
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ček ček, ti smatraš "svojim" pokretnine i nekretnine od roditelja svog supruga?
Jel, to je suprotno od tuđeg z tvom opisu ili?
Mojih rodtielja, moje prve obitelji! Tako su me naučili, da svatko od nas može i treba uzeti bilo što što mu je potrebno, a ostali imaju. Još kao klinka nisam trebala pitati oca recimo za njegov auto, nego se samo dogovoriti komu je važniji tom prilikom. I to prilično ravnopravno. Mada više to ne koristim, jer nema potrebe, moj otac je uvijek od svog auta napravio odmah 4 ključa. I kuće, kleti, apartmana .....
Bilo mi je posve nerazumljivo kada sam počela s mužem što je on znao nazvati svoje u Njemačku tada i pitati možemo li napuniti njihov bazen i kupati se, ili u njihovom dvorištu organizirati roštilj za društvo. Uvjerena sam da bi moj stari svisnuo od tuge da bilo što drugo i drugdje učinim, a da je moguće u našem vinogradu, apartmanu na moru, dvorištu, ili slično.
Neki dan je nazvao i samo rekao da mu kažem koji tjedan mi je najzgodniji da se koristi mojim autom, jer bi svoj dao na farbanje. Nije tu bilo nikakvih upitnika, ili ne daj bože, razmišljanja je li rezvoar pun ili prazan. Tamo ti je, ne treba mi....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:37   #84
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Mojih rodtielja, moje prve obitelji! Tako su me naučili, da svatko od nas može i treba uzeti bilo što što mu je potrebno, a ostali imaju. Još kao klinka nisam trebala pitati oca recimo za njegov auto, nego se samo dogovoriti komu je važniji tom prilikom. I to prilično ravnopravno. Mada više to ne koristim, jer nema potrebe, moj otac je uvijek od svog auta napravio odmah 4 ključa. I kuće, kleti, apartmana .....
Bilo mi je posve nerazumljivo kada sam počela s mužem što je on znao nazvati svoje u Njemačku tada i pitati možemo li napuniti njihov bazen i kupati se, ili u njihovom dvorištu organizirati roštilj za društvo. Uvjerena sam da bi moj stari svisnuo od tuge da bilo što drugo i drugdje učinim, a da je moguće u našem vinogradu, apartmanu na moru, dvorištu, ili slično.
Neki dan je nazvao i samo rekao da mu kažem koji tjedan mi je najzgodniji da se koristi mojim autom, jer bi svoj dao na farbanje. Nije tu bilo nikakvih upitnika, ili ne daj bože, razmišljanja je li rezvoar pun ili prazan. Tamo ti je, ne treba mi....
Daj mi molim te objasni kakve to ima veze sa nekretninom koja je u vlasništvu roditelja drugog supružnika? Jel ti smatraš da kuća od roditelja tvog supružnika je i tvoja? Polažeš neka prava na nju?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:41   #85
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kaj se cudis? Eto ti teme na LJESu gdje sam treba pricekat da starci umru i da dobijes stan. Samo eto, tih par godina, dekada...
Nije baš objektivno uspoređivati, pa niti navesti u istoj rečenici, jadnike koji čekaju nečiju smrt da prežive, i shvaćanje kako novac i imovina ne bi smjeli određivati društvene, socijalne, odnose među najbližima.
Trebala sam naplatiti gorivo mami, ili ocu kada se oporavio, kada sam nedavno napravila 2000 km dok je bio u Magdaleni, a mama se odvikla vožnje?
Jebali vas novci.....ufffff
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:52   #86
Quote:
Bundesland kaže: Pogledaj post
JOHABI

Vidim da Vaše (životno) iskustvo je bilo odlučujuće da shvatite što sam želio reći,i da ne quotam svaki post,pogodili se srž.

Ostali ,izuzevši možda dsvbo,SubSV....nije problem u tih max. 100 000 kn...iako mi je malo glupo nazivati ih tričavih ,kad ih zaradiš svojim rukama,mislim da ne misliš baš tako

samo jedno pitanje (za samog sebe, nije potreban meni odgovor); da li bi ti volio tu ženu jednakim žarom da nije jedinica i da nema potencijal nasljeđivanja određene imovine?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:55   #87
Ocete moj model: prvo smo 7-8 godina zivjeli u stanu njegovih staraca koji je bio dosta star. Ali prostran, topao, funkcionalan i besplatan.
Time smo ustedjeli 192 000 kn barem (8*12*2000).
Sakupljeni novac (ne sav) smo ulupali u tu istu tudju nekretninu u kojoj i dalje zivimo. Da, nije moje. Da, mogu sutra ici "na ulicu". Ali nisam nista izgubila.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:57   #88
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te objasni kakve to ima veze sa nekretninom koja je u vlasništvu roditelja jednog supružnika? Jel ti smatraš da kuća od roditelja tvog supružnika je i tvoja? Polažeš neka prava na nju?
Pa ima očite veze, meni su moji dali svoj stančić iz otkupa društvenih stanova, od 50 kvadrata, u kojemu sam živjela sama, pa sa sadašnjim mužem 3 i nešto godina. Jer sam tako željela i dogovorila s njim. Niti na kraj pameti mi nije bilo pitati starce išta oko toga. Ili kada je jedna od opcija bila prodati ga za veći s njim. Mada je po prirodi stvari njihovo vlasništvo na papiru. To je naše naprosto i može u svakom trenutku biti upotrijebljeno najsvrsishodnije za onoga kome je potrebno. Pa zar je to doista tako rijetko i čudno?
Ne treba mi ničija više kuća, ali da, muž mi je jedinac i neminovno ćemo se u nekoj ne dalekoj budućnosti, morati brinuti i o njoj. Dakle ona jest i moja odgovornost i vlasništvo. Naprosto, mada ja nemam baš ništa protiv, oni, baš kao niti moji, sigurno neče rasprodati imovinu i potrošiti ju kružeći svijetom. To je realnost za njih sve, kolikogod mi drobili da imaju na to svako moguće pravo.
To je samo realan pogled, makar postoji i opcija da sutra izgori. To je život, stvarnost.
Mada smo off već, jer bit je u dobronamjernosti i vjeri u drage ljude, niti više, niti manje. Muž, mama, tata i sestra su meni u toj zoni, bez ijednog ograničenja i sumnje. Makar dok su svaki pojedinačno to što sam napisala.
Valjda istom logikom i mužu njegov najbliži krug.
I zbilja me žalosti čuđenje nad tom činjenicom
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:01   #89
ja da sam na mjestu njegove žene (jadna) bih napravila ovako:
starci bi nam iznajmljivali taj stan. pola najma plaćam ja, pola on.
ja dignem kredit za uređenje i starci mi svaki mjesec vraćaju moju polovicu koju plaćam za najam (jer eto mogu, poklone mi to natrag) i onda s tom polovicom plaćam ratu kredita.

ako se brzo rastanemo, on izlazi iz stana, a meni ostaje kredit.
ako ostanemo skupa nakon otplate kredita za uređenje, starci mi i dalje vraćaju moju polovicu za najam, a muž svoju i dalje plaća.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:04   #90
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa ima očite veze, meni su moji dali svoj stančić iz otkupa društvenih stanova, od 50 kvadrata, u kojemu sam živjela sama, pa sa sadašnjim mužem 3 i nešto godina. Jer sam tako željela i dogovorila s njim. Niti na kraj pameti mi nije bilo pitati starce išta oko toga. Ili kada je jedna od opcija bila prodati ga za veći s njim. Mada je po prirodi stvari njihovo vlasništvo na papiru. To je naše naprosto i može u svakom trenutku biti upotrijebljeno najsvrsishodnije za onoga kome je potrebno. Pa zar je to doista tako rijetko i čudno?
Ne treba mi ničija više kuća, ali da, muž mi je jedinac i neminovno ćemo se u nekoj ne dalekoj budućnosti, morati brinuti i o njoj. Dakle ona jest i moja odgovornost i vlasništvo. Naprosto, mada ja nemam baš ništa protiv, oni, baš kao niti moji, sigurno neče rasprodati imovinu i potrošiti ju kružeći svijetom. To je realnost za njih sve, kolikogod mi drobili da imaju na to svako moguće pravo.

I zbilja me žalosti čuđenje nad tom činjenicom
Violeta tvoj pogled na svijet je vrlo lijep ali pomalo naivan. I donekle pogrešan. Ti nisi budući vlasnik nekretnina od roditelja svog supružnika. Kad tvoj suprug i nasljedi nekretnine od svojih roditelja ti nemaš pravo ništa potraživati niti postaješ vlasnik jer nasljedstvo ne ulazi u bračnu stečevinu.
Mene žalosti stupanj svojatanja tuđeg
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:05   #91
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
ja da sam na mjestu njegove žene (jadna) bih napravila ovako:
starci bi nam iznajmljivali taj stan. pola najma plaćam ja, pola on.
ja dignem kredit za uređenje i starci mi svaki mjesec vraćaju moju polovicu koju plaćam za najam (jer eto mogu, poklone mi to natrag) i onda s tom polovicom plaćam ratu kredita.

ako se brzo rastanemo, on izlazi iz stana, a meni ostaje kredit.
ako ostanemo skupa nakon otplate kredita za uređenje, starci mi i dalje vraćaju moju polovicu za najam, a muž svoju i dalje plaća.
Možda i iznajmiti kvalitetnog odvjetnika da o tome napravi neprobojan Ugovor, pa se konzultirati s još jednim, ono ipak da imaš i drugo mišljenje za svaki slučaj? Oko odnosa s najdražim čovjekom na svijetu. Joj
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:05   #92
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ček ček, ti smatraš "svojim" pokretnine i nekretnine od roditelja svog supruga?
Jer ovdje se govori upravo o tome, nekretnina nije ni od njegove žene već od njenih roditelja....
Ta nekretnina komotno može biti predmet dosmrtnog/doživotnog uzdržavanja sa nekom trećom osobom pa lijepo oboje imaju frišku figu, ništa neće nasljediti njegova supruga, čak ni nužni dio. Može jedna roditelj preminuti a drugi dovede novu ženu/muža. Ima svega...
Ne moraju se ni rastajati
Oboje će skupa u podstanare...
Imam primjer od frendovog buraza.
Ozenio se,zivjeli su u kuci na katu od njezinih roditelja,u medjuvremenu su dobili dijete.
Taj buraz je ulupao svu lovu (cca 20 tisuc eura) u cijelo uredjenje gornjeg kata za njih dvoje i dijete.
Prvo su mu njezini starci svaki dan kvocali kaj nije dobro,kaj ne valja,kak on to mora srediti i popravljati,kak se on to lose brine za njih i za sve a covjek doslovce radio svaki dan za zenu i dijete.
Lik je poceo pucati lagano po savovima,zena stala na stranu roditelja jer ipak je ona njihova kcer i roditelji su u pravu (ona nije radila pa nije ni ulagala).
Sljedecih par dana,kako su bili u svadji i njegova zena trazila od njega da ode svojim starcima da si ona razmisli a i on kako i sta dalje.
U tih par dana brava na vratima promjenjena,njegova odjeca i obuca u dvoristu,dolaze papiri za rastavu.
Dao je sve i izgubio je sve! Nazalost,buraz to vise nije mogao psihicki ni fizicki izdrzati i ubio se.
Kaze mi njegov brat da mu zena ni njezini roditelji nisu dosli ni na sprovod,niti su vratili ono sto je on dao,ulagao,stvarao svojim rukama.
Jadno i zalosno
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:08   #93
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
To je naše naprosto i može u svakom trenutku biti upotrijebljeno najsvrsishodnije za onoga kome je potrebno.
očito je. i rijetko i čudno. i to zbog toga što se većina ljudi grčevito drži za neke sigurnosti koje to nisu i što nisu skloni nekim ljudskim dogovorima. osobno ne poznajem ni jednu familiju u bližoj okolini, a da se ne spore oko imovine, nasljedstva i sličnoga.. tako da ljubavni odnosi kada deterioriraju nisu iznimka, ali čovjek se zapita čemu se spajati s nekim ako u startu ideš u kalkulacije.

ono. hell no. . to bi ipak trebalo biti nešto drugo.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:09   #94
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Violeta tvoj pogled na svijet je vrlo lijep ali pomalo naivan. I donekle pogrešan. Ti nisi budući vlasnik nekretnina od roditelja svog supružnika. Kad tvoj suprug i nasljedi nekretnine od svojih roditelja ti nemaš pravo ništa potraživati niti postaješ vlasnik jer nasljedstvo ne ulazi u bračnu stečevinu.
Mene žalosti stupanj svojatanja tuđeg
Meni je jednom prilikom moja bivsa koja je zivjela samnom bubnula samo odjednom da dal ja znam da nakon 3 godine zajednickog zivota ona ima pravo na pola mog stana

Reko,mozda i je to tako (nemam pojma iskreno) ali si se zajebala u jedno ... nisi,niti ne mozes biti vlasnik pola stana jer je stan vlasnistvo mojih roditelja a ne mene a ti zivis pod njihovim krovom,ne mojim.

Mislim da su joj taj dan potonule sve ladje
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:13   #95
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Violeta tvoj pogled na svijet je vrlo lijep ali pomalo naivan. I donekle pogrešan. Ti nisi budući vlasnik nekretnina od roditelja svog supružnika. Kad tvoj suprug i nasljedi nekretnine od svojih roditelja ti nemaš pravo ništa potraživati niti postaješ vlasnik jer nasljedstvo ne ulazi u bračnu stečevinu. To što si ti zamišljaš, misliš je zakonom uređeno drugačije.
Mene žalosti stupanj svojatanja tuđeg
Zakon? Kada me djelovanje zakona na moj brak bude živo zanimalo, ja ću već biti preko sedam mora i sedam gora od te institucije. Bez ijedne gorke misli oko novca!
Potraživati? Ja nikada nisam, ali baš ništa, niti od koga, potraživala! Možda je puka sreća, ali sve što sam ikada dobila, dobila sam s velikim smješkom i zadovoljstvom, ako ne većem, a ono jednakom mojem.
Ne znam, mi se nećemo oko toga razumjeti nikada, drugačije je naše iskustvo i razmišljanje.
Samo anegdota za kraj. Kada su mi starci kupili jedan žuti, polovni, Tico kada sam završila 1. godinu faksa, mama kaže da stari nije dobro spavao noć prije, od razmišljanja bi li stavio i ogromnu mašnu na krov i kako ću se iznenaditi i razveseliti ....
50.000 kuna.....ma, fućkaš to!!!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:17   #96
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Možda i iznajmiti kvalitetnog odvjetnika da o tome napravi neprobojan Ugovor, pa se konzultirati s još jednim, ono ipak da imaš i drugo mišljenje za svaki slučaj? Oko odnosa s najdražim čovjekom na svijetu. Joj
s čovjekom koji računa da je ok živjeti u besplatnom stanu i očekuje da samo ja ulažem u njegovo uređenje, svakako.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:20   #97
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Zakon? Kada me djelovanje zakona na moj brak bude živo zanimalo, ja ću već biti preko sedam mora i sedam gora od te institucije. Bez ijedne gorke misli oko novca!
Potraživati? Ja nikada nisam, ali baš ništa, niti od koga, potraživala! Možda je puka sreća, ali sve što sam ikada dobila, dobila sam s velikim smješkom i zadovoljstvom, ako ne većem, a ono jednakom mojem.
Ne znam, mi se nećemo oko toga razumjeti nikada, drugačije je naše iskustvo i razmišljanje.
Samo anegdota za kraj. Kada su mi starci kupili jedan žuti, polovni, Tico kada sam završila 1. godinu faksa, mama kaže da stari nije dobro spavao noć prije, od razmišljanja bi li stavio i ogromnu mašnu na krov i kako ću se iznenaditi i razveseliti ....
50.000 kuna.....ma, fućkaš to!!!
Nećemo se razumjeti jer ti nikako ne možeš odvojiti poimanje odnosa prema materijalnim dobrima unutar iste obitelji ( ti- tvoji roditelji) te odnosa prema tuđim materijalnim dobrima tebe i svekića.
To nije istoznačnica.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:30   #98
Quote:
Bundesland kaže: Pogledaj post
...

Vaše mišljenje.
napravite postbračni ugovor
nažalost, znam puno previše primjera gdje se vode dugogodišnji ratovi da se dokaže što je čije
da li si o ovom razgovarao sa ženom? što ona misli?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:43   #99
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nije baš objektivno uspoređivati, pa niti navesti u istoj rečenici, jadnike koji čekaju nečiju smrt da prežive, i shvaćanje kako novac i imovina ne bi smjeli određivati društvene, socijalne, odnose među najbližima.
Trebala sam naplatiti gorivo mami, ili ocu kada se oporavio, kada sam nedavno napravila 2000 km dok je bio u Magdaleni, a mama se odvikla vožnje?
Jebali vas novci.....ufffff
Vidim da tebi paralele, te sarkazam, prolete direktno iznad glave.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:47   #100
Činjenica je da autor ne poznaje dovoljno roditelje od cure i stoga ne zna što može očekivati od njih. Ja sam se jako iznenadila kad sam doživjela što sam doživjela od svekrve i svekra u njihovom stanu. Dali su ga nama u smislu da nam ga daju (naravno ne i ugovorno) da tu živimo i uređujemo stan, da se ponašamo kao da je naš. Kada smo se oženili, već slijedećeg dana je krenuo urnebes, a da ne govorim kako mi je život izgledao kada se rodilo dijete jer nisam na svome. Zato treba biti oprezan, ne znaš što možeš očekivati od svojih roditelja, a kamoli tuđih.

Činjenica je da dosta roditelja neće gledati blagonaklono i poštivati snahu/zeta koji dolazi u njihovo, to sam na svojoj koži dobro naučila. Međutim, čini se da autor nema svoju nekretninu i da nema zapravo neke druge opcije s ovom partnericom. Najbolja bi mu bila neka bogatašica koja ima svoj vlastiti stan i po mogućnosti ga odmah pola prepiše na njega . To tak nejde. Ako nema svoje ništa, ne znam kako može očekivati neku sigurnost u slučaju razvoda, nema je ni sada. Osim u slučaju da tijekom tog braka zajedno nešto stvore i odsele se, ovako ne kužim što uopće hoće . Ko da se ja sad žalim da muž i ja odlazimo iz stana od svekra, a sve što smo uložili ostavljamo tu. Uložili smo da, da bi tu živjeli neko vrijeme. Mogli smo plaćati i podstanarstvo, to bi bila druga opcija. Možda bi nas koštalo više, ali bi sačuvali živaca.

Ako će živjeti u tom stanu sa vlastitom ženom i djetetom koje planira ne vidim zašto je tako strašno uložiti ne previše novaca u uređenje (tu je govor o nekih desetak tisuća eura). Ipak odlazi živjeti u kuću koja nije njegova, i za tu kuću je netko trebao raditi i zaraditi da bi on sada sa svojom obitelji tu živio.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.