Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 19:53   #441
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam jedan veliki problem. Naime cijelo naselje gdje živim (Mrežnički Varoš) nije dobilo račune za prosinac 2011. Danas smo svi susjedi dobili telefonski poziv da nismo podmirili račune T - comu i prijete nam da će nam isključiti telefon i internet.

Što sada da radimo? Ovo nije naša greška već greška dostavljača koji nam nije donio račune. Dok su HP nosile račune nije bilo nikakvih problema sa računima a sada kada ih nosi drugi dostavljač imamo problema.
Kod mene je isto bio problem u dostavljaču. Dva mjeseca za redom dogodilo se da nisam dobio račun od Iskona pa sam ih zvao nakon 20. u mjesecu i račun bi nakon poziva došao u roku dva dana. S obzirom je operater zbog greške njihovog dostavljača obećao da neće zaračunavati kamate na nedostavljene račune, a ipak su ih zaračunali, poslao sam im pismeni prigovor (putem web obrasca) nakon kojeg su se ispričali i poslali ispravke računa umanjene za kamate.

Vjerojatno tebi s T-comom neće ići ovako glatko kao meni s Iskonom.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 22:50   #442
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam jedan veliki problem. Naime cijelo naselje gdje živim (Mrežnički Varoš) nije dobilo račune za prosinac 2011. Danas smo svi susjedi dobili telefonski poziv da nismo podmirili račune T - comu i prijete nam da će nam isključiti telefon i internet.

Što sada da radimo? Ovo nije naša greška već greška dostavljača koji nam nije donio račune. Dok su HP nosile račune nije bilo nikakvih problema sa računima a sada kada ih nosi drugi dostavljač imamo problema.
Ja sam slučajno zametnuo račun i zaboravio na to (izgubio ga među spamom), kako nisam znao da je došao zvao sam t-com i rekao da mi nisu dostavili račun. Poslali su mi drugi i kopiju faxom. Nisu zaračunali kamate.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:41   #443
Trebam jedan odgovor za prijatelja pa nadam se da sam na pravom mjestu.
Stvar je u tome da zbog neplacanja racuna T-mobile doslo do prislinog raskidanja ugovora te T-mobile mu zeli naplatiti penale za svaki mjesec koji je jos preostao do isteka ugovora.
Penali i ti neplaceni racuni iznose oko 1500kn.
Sada on je dobio pismo od firme CoFace da to mora polako podmiriti ako ne da se pokrece ovrha. Pitao je koji je krajnji rok i rekli su mu 25.2.2012 i da nakon toga sistem automatski salje to da se pokrene ovrha.

Sada njega zanima. Nakon tog datuma da li ide odmah ovrha ili dobije prvu, pa drugu opomenu od nekog odvjetnickog drustva i da ako nakon te dvije opomene ne plati se pokrece ovrha?
Ili mozda kroz 15 dana se pokrece odmah ovrha te blokiraju mu sve racune?

Mislim koja je konkretna procedura i da li je netko imao takav problem?
Koliko iznose troskovi ovrhe na 1500kn dugovanja?

Ja sam znam da sam jednom davno bio pitao jedno odvjetnicko drustvo koje ja zastupalo VIP i da su mi rekli da posalju dvije opomene i da nakon toga ako jos nisam platio da pokrecu ovrhu....

Hvala svima!
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 10:30   #444
Tema o ovrsi.

Kad se pokrene ovrha nema vise opomena, dokle bi on da ga se opominje... Slanje opomena i cekanje do pokretanja postupka ovisi o ovrhovoditelji, ali imaju zakonsko pravo nakon datuma dospijeca pokretati ovrhu bez cekanja i moljakanja da se plati.

Sve vec objasnjeno na linkanoj temi, molim da nastavis tamo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:20   #445
cini mi se da sam u ovoj temi jednom davno procitao da se ugovor s vip/tcomom moze raskinuti u roku od 14 dana od sklapanja ako je ugovor nije sklopljen na prodajnom mjestu, nego su te recimo uhvatili na izlazu iz konzuma.

da li to netko može potvrditi?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:15   #446
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
cini mi se da sam u ovoj temi jednom davno procitao da se ugovor s vip/tcomom moze raskinuti u roku od 14 dana od sklapanja ako je ugovor nije sklopljen na prodajnom mjestu, nego su te recimo uhvatili na izlazu iz konzuma.

da li to netko može potvrditi?
Može se, pogledaj odredbe o Ugovoru sklopljenom izvan poslovnih prostorija trgovca, članak 30. do 35. Zakona o zaštiti potrošača.

Preporučeno šalji, tako da imaš dokaz o vremenu kad si tražio raskid ugovora.
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:56   #447
Molio bih pomoc.

Imam ugovor s T-mobile-om,koji sam potpisao prije 13 mjeseci,a jos bi trebao trajati 11 mjeseci. S obzirom da sam uredan platisa,osim jednog mjeseca,kojeg sam platio umanjeno jer ostatak racuna poricen (napravio sam 1.prigovor-odbijen,pa nekakav 2.-stupanjski prigovor-pretpostavljam da ce bit odbijen) zanima me na koji nacin u slucaju negativnog odgovora mogu raskinit ugovor?

Hvala
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:59   #448
Mozes isplatiti preostalih 11 mjeseci pretplate ili popust koji si ostavrio pri sklapanju ugovora, ako si recimo uzeo mobitel. Isplatis sto je za tebe povoljnije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:05   #449
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Mozes isplatiti preostalih 11 mjeseci pretplate ili popust koji si ostavrio pri sklapanju ugovora, ako si recimo uzeo mobitel. Isplatis sto je za tebe povoljnije.
A jeli postoji mogucnost da ne platim ostatak jer ih smatram lopovima? Ili nesto tako.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:12   #450
Naravno da ne.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:15   #451
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Naravno da ne.
A zastita potrosaca?
Promjena drugog operatera?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:19   #452
A postivanje ugovora koji si sklopio? Da oni tebi odjednom zele uskratiti uslugu bez povoda, onda bi itekako htio da se postuje ugovor.

Potpisao si nesto na 24 mjeseca i toliko moras placati. To sto ih ti smatras lopovima nije osnova za raskid ugovora. Drugi put se nemoj polakomiti za mobitelom i akcijama, svi znaju da su pretplate pljacka.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:22   #453
A koja je ono zakonska promjena o telekomunikacijskim uslugama,da se moze raskinut u odredjenim situacijama?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:26   #454
Zakonska promjena se odnosi na to da se vise ne moraju placati samo preostale pretplate, kao sto sam ti napisala u prvom postu. Svaki ugovor se moze raskinuti, ali mora postojati osnova, krivnja jedne strane, neka nastala steta, nepostivanje odredbi, nesto...

Sve ostale je vec receno, molim te da procitas temu malo unazad, nema smisla ponavljati sto puta.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:32   #455
Ok,hvala na trudu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 09:47   #456
Pozdrav,

da iznesem svoj problem. Negdje u dvanaestom mjesecu sam bio potpisao anketu od Optime Telekoma na temelju čega su napravili zahtjev za ugovor da postanem korisnik Optime. Nedavno sam dobio doma obavijest da mi je zahtjev za ugovorom prihvaćen, ali ja taj zahtjev nisam ni potpisao, a da baš i jesam na mene ne glasi telefon nego na mamu tako da koliko ja znam taj ugovor ne može ni biti važeći.
Još mi je žena sa informacija i rekla da se potpis sa ugovora i potpis sa mamine osobne nikako ne podudaraju, ali mi neće poslati kopiju ugovora da ih mogu prijaviti, a nisam iz Zagreba da samo tako kod njih skoknem.
Bio sam im poslao prigovor osmi dan od kad smo primili obavijest jer nismo uopće odmah znali da smo prevareni i evo upravo danas sam odbio primiti opremu koju su mi poslali.
Pitanje je što mi je dalje činiti?
Zvao sam informacije i žena je rekla da pokrenula postupak raskida ugovora, ali baš im i ne vjerujem jer sam ih zamolio prije tjedan dana da mi pošalju poštom kopiju ugovora pa još nikad nije stiglo.
Budući da nemam uopće kopiju ugovora niti znam kako taj potpis izgleda, ne znam da li na ugovoru stvarno i je moj potpis ili su oni krivotvorili taj potpis, uglavnom znam sigurno da to mama potpisala nije.

S pravnikom ću vjerojatno otići tamo budući da mi ne žele poslati kopiju ugovora i prijaviti to, ali vidim da se ovdje razumijete u to pa da zatražim i ovdje savjet.
Uglavnom taj ugovor želim raskinuti.
Hvala.

Zadnje uređivanje ivan13 : 10.02.2012. at 10:42.
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:06   #457
Otkuda njima kopija mamine osobne ako si samo potpisao anketu?
Bez obzira na to, ako je ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija imaš ga pravo raskinuti u roku od 14 dana.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:28   #458
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Otkuda njima kopija mamine osobne ako si samo potpisao anketu?
Bez obzira na to, ako je ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija imaš ga pravo raskinuti u roku od 14 dana.
Pa kad je bila ta anketa ja sam to dečku dao maminu osobnu i potpisao se na anketu (glupo od mene znam). Ali koliko se ja sjećam to nije ni bila nova osobna nego stara osobna.
Više ni sam nisam pametan nit se mogu sjetiti više. Ali mislim da sam mu dao prije staru osobnu na uvid nego novu. A otkud njima kopija nove osobne, to stvarno ne znam. Ja jesam njih nazvao u roku 14 dana kad sam dobio tu obavijest i zatražio sam raskid ugovora, a sad što su oni napravili tko to zna.

Makar po meni taj ugovor ne bi ni smio biti važeći jer je to moj potpis ako i nije krivotvoren, a ne mamin. Jer na mene ni ne glasi telefon.

Prije ću morati tamo otići s nekim pravnikom i kad mi pokažu ugovor odmah to i prijaviti. Druge mi nema.



Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje ivan13 : 10.02.2012. at 11:49.
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 08:54   #459
Pozdrav,

ja ratujem s Vipom

Imam ugovor za sinov mobitel. Obzirom da ga ja ne koristim i ne čeprkam po njemu, tek sam prije 15 dana otkrila da on više ne može telefonirati s njega jer mu je uskraćena usluga. Zablokiran je jer se nisu uspjeli naplatiti računi za 11. i 12. mjesec. On nije ništa rekao da je dobio SMS o računima

Prilikom ugovaranja potpisala sam zahtjev za trajni nalog i mislila problem riješen. Obzirom da je pretplata mala nisam ni primjetila da nije naplaćena s računa.

U svakom slučaju situacija je slijedeća:
1. Vip tvrdi da je odbijena autorizacija trajnog naloga, iz PBZ-a kažu da nisu ni zaprimili zahtjev za naplatom i da je trajni nalog aktivan.

2. Ne mogu pristupiti specifikaciji poziva jer je račun na MOJ VIP blokiran. Isto tako ne mogu ni dobiti podatke za novi račun jer ne mogu pristupiti toj stranici - što znači da će mi opet naplatiti opomenu 25 kn. Sad sam platila napamet račun za 1. mjesec iako nemam ni poziv na broj ni model.

3. Račun za 12. mjesec ne želim platiti jer je 10x veći od njegovog normalnog računa. Zašto!! Zato što Vip tvrdi da je bilo internet prometa za 310 kn. Mobitel koji je u pitanju je Android i na njemu je od samog početka isključen data trafic, što znači da se može spojiti samo putem WiFi.
Na izlistanju koje sam dobila teškom mukom iz Vipa vidi se da je promet napravljen tijekom školskih praznika kada je sin bio doma i koristio kućnu mrežu. Također vrijeme kada je napravljen promet je od 00:00 do 01:00 u noći. U to vrijeme mobitel nije korišten!!!!

Pošizit ću.
Imam li ikakvih prava da mi Vip dokaže da je taj promet stvarno napravljen jer gadovima ne vjerujem ni kolko je crno pod noktom!!!

Imam li ikakvih prava da ne platim troškove opomene jer se Vip nije ni pokušao naplatiti od banke??


Hvala unaprijed (sorrite na monologu)
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 09:32   #460
prije vjerujem VIPU nego djetetu, djeca su zločesta
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.