Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 14:23   #3901
E super, ovo je već velika pomoć!

Čitala sam o kondenzacijskim, definitivno bi išla na takav uređaj, samo nigdje nisam jasno skužila da li mora biti vezan za dimnjak ili je dovoljno spojiti odvod za kondenzat na regular odvod?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:15   #3902
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
sviđa mi se ideja toplih pločica i ljepše bi mi taj prostor izgledao bez radijatora

Sad već razmišljam da i pod parket stavim u dnevni dio jer će mi i tamo stršat radijator
I mi sada renoviramo stan i ide u kupaonu ispod pločica elektr. podno... Fino tople pločice... Ostatak stana nema pločica tako da sam samo na kupaoni
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:45   #3903
Podno grijanje

Koje pločice su najprimjerenije za podno grijanje....kolika debljina pločice se preporuča kao i veličina.
Mramor,porculan,keramika ili neki drugi materijal?
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:51   #3904
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
Koje pločice su najprimjerenije za podno grijanje....kolika debljina pločice se preporuča kao i veličina.
Mramor,porculan,keramika ili neki drugi materijal?
imaš temu podno grijanje
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:19   #3905
Wink

Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
imaš temu podno grijanje
davor1973, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons

tražim u tražilici i evo što dobijem...također tražim svoje postove i opet ovo dobijem....ne razumijem.malčice sam stariji pa nisam fejsbuk generacija.trebao bih malu pomoč ukoliko ste voljni
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:02   #3906
https://www.forum.hr/showthread.php?t=32552&page=196
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:55   #3907
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
davor1973, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons

tražim u tražilici i evo što dobijem...također tražim svoje postove i opet ovo dobijem....ne razumijem.malčice sam stariji pa nisam fejsbuk generacija.trebao bih malu pomoč ukoliko ste voljni
evo kolega je stavio link
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:15   #3908
Ko je tu lud?:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:36   #3909
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
davor1973, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons

tražim u tražilici i evo što dobijem...također tražim svoje postove i opet ovo dobijem....ne razumijem.malčice sam stariji pa nisam fejsbuk generacija.trebao bih malu pomoč ukoliko ste voljni
Nisi jedini. Ja isto svasta ispitujem ovdje pa mi kazu da trazim, a search mi blokiran. I isto sam davor. Pretpostavljam da je slucajnost, ali tko zna

Javljanje modovima nije pomoglo.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:20   #3910
e moj mastore...

Forumaši potreban mi je Vaš savjet.

Kuća je građena prije nekih dvadeset godina, lokacija Slavonija, prizemnica oko 100 m2 stambeni prostor + oko 70 m2 prostorija gdje je grijani bazen, kuća je građena klasičnim ciglenim blokom (15 x 20 cm), vanjska izolacija stiropor 5 cm, plastična stolarija. Podno grijanje u uvedeno je u cijeli prostor, energent plin. Postoje dva kruga grijanja za kuću i za bazenski dio.
E sad sve bi bilo super da instalateru kotlovnice nije bila prva kuća s takvim sustavom ili da se malo raspitao kako bi to trebalo izgledati ali dobro...nije dobro ali sad nema povratka.
Sama izvedba instalacija kotlovnice ima propusta da nije postavio niti jedan miš ventil, da ima samo jedna tlačna posuda na kotlu dok na spremniku vode nema pa je kotao na spoju procurio itd... U kotlovnicu je ugrađen plinski kotao Buderus Logano G234 (44kw) + spremnik Logalux L (mislim da je kapacitet oko 150 l) + buderusova automatika.
Više nema potrebe za grijanjem cijelog prostora i bazena tako da instalirani sustav na početku bio dobro prekapacitiran, a sad je to barem po mojoj procijeni minimalno 2x.

Sad mi je potrebno Vaše mišljenje što bi Vi napravili.
Razmišljam da li ima smisla, mislim na potreban uloženi novac, prepraviti postojeće instalacije, ubaciti neki veliki spremnik vode od npr. 1000 l, kako bi kotao se rjeđe palio, a kad se upali da ima što grijati ili
bi vi preporučili da idem na novi sustav tj. odgovarajući kondenzacijski bojler.

Naravno ako vi možda imate neko treće rješenje ili neku kombinaciju molim Vas da mi predložite.
eufratovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:58   #3911
Nisam stručnjak, ali kondenzacijski bojleri imaju dobru modulaciju, mogu raditi 20-100% opterećenja.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:20   #3912
@eufratovo
Učestalost paljenja plinskog kotla je štetna jer...?
Pa što bi rekli za protočno dobivanje sanitarne tople vode preko kombiniranog zidnog plinskog bojlera. Pali se na svako puštanje tople vode!
Sa velikim spremnikom PTV dobivate veće toplinske gubitke (grije se kotlovnica) i veliku stagnaciju vode ako je ne trošite u tolikoj mjeri.

Meni ovo liči na prethodne postove gdje se zbog estetike uvodi podno ili zgodno je imati tople pločice zimi (ne zbog potrebe za grijanjem) ili imam bazen koji ne koristim i ne koristim cijelu kuću pa bih još malo potrošio kad se već ima...
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:23   #3913
Quote:
eufratovo kaže: Pogledaj post
... U kotlovnicu je ugrađen plinski kotao Buderus Logano G234 (44kw) + spremnik Logalux L (mislim da je kapacitet oko 150 l) + buderusova automatika. ......
Niš ne diraj, kao što piše davorradman!
Sa nekim spremnikom stvaraš samo gubitke!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:39   #3914
Hvala Vam na odgovorima.

Kako ste preporučili ništa neću kombinirati s postojećim sustavom, a kad se odlučim za neke promjene trebao bih prijeći na kondenzacijski sustav ako do tada ne smisle nešto treće.
eufratovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:50   #3915
Quote:
eufratovo kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovorima.

Kako ste preporučili ništa neću kombinirati s postojećim sustavom, a kad se odlučim za neke promjene trebao bih prijeći na kondenzacijski sustav ako do tada ne smisle nešto treće.
Moj prelazak sa buderusa 234 na kondenzacijski bojler duplo manje snage (44 na 22 kW) je rezultirao 10-15% manjom potrošnjom.

A ti izračunaj da li ti se to isplati?
Ako je nešto riknulo - mijenjaj, inače nije isplativo.
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:23   #3916
Meni osobno s to čini mala ušteda obzirom da kostaju skoro 50% više, nekako nisam ni sam pametan

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:20   #3917
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ko je tu lud?:klap:
Prebačeno s interijera...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:37   #3918
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
@eufratovo
Učestalost paljenja plinskog kotla je štetna jer...?
Pa što bi rekli za protočno dobivanje sanitarne tople vode preko kombiniranog zidnog plinskog bojlera. Pali se na svako puštanje tople vode!
Sa velikim spremnikom PTV dobivate veće toplinske gubitke (grije se kotlovnica) i veliku stagnaciju vode ako je ne trošite u tolikoj mjeri.

Meni ovo liči na prethodne postove gdje se zbog estetike uvodi podno ili zgodno je imati tople pločice zimi (ne zbog potrebe za grijanjem) ili imam bazen koji ne koristim i ne koristim cijelu kuću pa bih još malo potrošio kad se već ima...
Koliko sam ja čitao, učestalo paljenje znači da je kotao predimenzioniran, ima manju učinkovitost, i ubrzava mogućnost kvara na bojleru ili pojavu korozije.

U kojim točno postotcima i omjerima, nemam pojma, samo sam vidio univerzalno savjete da se proba izbjeći taj "short cycling".
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:12   #3919
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Meni osobno s to čini mala ušteda obzirom da kostaju skoro 50% više, nekako nisam ni sam pametan

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
zato i kažem da nema potrebe mijenjati dok nešto ne crkne

Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja čitao, učestalo paljenje znači da je kotao predimenzioniran, ima manju učinkovitost, i ubrzava mogućnost kvara na bojleru ili pojavu korozije.

U kojim točno postotcima i omjerima, nemam pojma, samo sam vidio univerzalno savjete da se proba izbjeći taj "short cycling".
buderus ima 200 kg željeza što mu služi kao "puffer", zagrije se na zadanu temperaturu i onda ju sa svojom masom neko vrijeme drži

kondenzacijski bojler je igračka po težini zato kada se upali i ugasi nema akumuliranu toplinu i može dosta brzo reagirati na zadanu promjenu temperature

ušteda mi je upravo unoliko koliko su i napisali u prospektu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:44   #3920
Navodi se u papirima, idealno, stari bojleri oko 85%, kondenzacijski oko 95%.
Znaci, ako je lose izolirana kuca i racuni godisnji recimo 7000kn, godisnja usteda 700kn. Znaci treba 10 i vise godina da se isplati. Ja isto pod tim uvijetima nikako ne bih mijenjao dok ne rikne. Ako radi stari dobro, naravno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.