Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 01:24   #141
Quote:
Bjelkon kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, prvi put ovdje na forumu. Dosao ovdje radi komunikacije s drugim ljudima i vecinom cu se drzati na ovom djelu podforuma jer me to sad u ovoj fazi zivota i najvise zanima

Da skratim svoju pricu. Prijateljstvo nakon prekida? Hmmmmm. Moze ali samo ako su obje strane se emocionalno pomirile s prekidom i sve kroz "normalni" razgovor rekli/ popricali jedno s drugim. I naravno ako vam to prijateljstvo ne steti (niste nervozni, ljuti, zalosni stogod).

Ja sam sa sad svojom bivsom djevojkom prekinuo prije nesto vise od mjesec dana i tih zadnjih cca 1.5 do 2 mjeseca vezesu su bili muka za mene. Jednostavno shvatis da ne ide kada se dogovorite za izlazak van, a tebi muka sto ides van s njom.
Prekid je bio s moje strane i nakon prekida nemam vise osjecaj tereta na sebi. Lakse mi je. Tako da sad sa bivsom nema sanse za prijateljstvom jer me meduostalim nakon tri dana izbrisala sa face-a, vibera, what's up-a i slicno. Meni je zao, ali tako je to.

Natrag na temu jedna moja frendica je bila u vezi s svojim bivsim 7 godina, ali su prekinuli jer su oboje osjecali da im je ljubav isparila. Tako su postali frendovi. I to je cak i islo nekih 2-3 godine. Culi su se, dopisivali ponekad, bili na kavama, da bi se on taman nekih mjesec dana prije njene obrane diplomskog rada, posvadao s njom. Rekao joj da je bezobrazna, manipulatorica itd. i od tada svatko na svoju stranu. Sto je najcudnije ona nema pojma sto mu je to ona ucinila ili rekla da bi ovaj imao takvu reakciju

Tako da prijateljstvo nakon prekida. Vrlo rijetko da se dogodi, ali ne i nemoguce.
On je nakon nekgo vremena htio nesto vise.

Meni se cini da je prijatelstvo nakon dulje veze u biti neka vrsta poluprekida.
Nismo do kraja u stanju rascistiti sa tom osobom. KLjudi shvate da im zajedno naprosto ne valja da nisu jedno za drugo, ali su naviknuti jedno na drugo. To je nesto kao veza bez obaveza, ali bez sexa.
Jedan od problema je sto je stvarno za neke osjecaje treba dulje vremena da splasnu, dosta je tesko da voditi prijateljske razgovore sa osobom pred kojom si nekad govorio sve. Sada joj govoris puno toga manje, previse je tu razlika izmedju ljubavi i prijateljstva a ljubav neka jos ostaje i nakon prekida mada se naziva mrznjom.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:56   #142
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
On je nakon nekgo vremena htio nesto vise.
Nisam gledao to na takav nacin, ali to je najvjerojatnije bila istina u njegovom slucaju.
Samo mi opcenito onda nije jasno zasto ljudi tako postanu bezobrazni i povrijede drugu osobu. Zasto joj jednostavno nije rekao "Slusaj ne mogu da vise budemo prijatelji jer i dalje gajim neke osjecaje prema tebi, a ti si krenula dalje i to mi je tesko za slusati i gledati." ?

Mislim i meni je iz nekog razloga ( vjerojatno jer sam musko ) teze pricati o svojim emocijama, ali nikad ne bi tako nekog napao da bi nesto postigao. U njegovom slucaju prekid.
Bjelkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:31   #143
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
Ponukana mnogim situacijama nakon propalih veza koje obično vode ''želim da ostanemo prijatelji'' pitam se što to točno prijateljstvo podrazumijeva? samo pozdravljanje i razmjenjivanje par riječi kad se eventualno susretnemo ili ipak nešto snažnije prijateljstvo?

Razumijem da je nakon dugotrajnih veza teško uspostaviti prijateljstvo, no što je nakon onih kraćih, poluveza ( fuck friends, otvorena veza )? Ima li nade za tu ''povratka na staro'' jer emocije su bile slabe ili ih nije bilo?

Zanima me i jedna kategorija, a to su ženskaroši- mogu li oni sa svojim bivšima biti prijatelji ili ih tretiraju samo kao broj koji se dogodio?
Moze da znaci dvije stvari:
1. Umanjivanje "osjecaja krivnje" zbog prekida, pa ono "da ostanemo prijatelji", bez da to stvarno misli....
2. Ostavljanje rezervne opcije za mozebitni seks (u buducnosti), kad sve druge stvari propadnu...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.