Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 10:20   #41
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Osim zlatnog doba Woodstocka, ali to je sad neki drugi par postola, da se topično ne širimo.
Poše tebe, onda se ziher pricalo 'jebes tu slobodnu ljubav i LSD, da nema toga, neb' me ostavila.'
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 31.08.2017., 10:29   #42
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Imate li želju saznati ili vjerujete uvijek osobi pa makar kad vam u facu kaže da se "ne trebaš brinuti"?
Mislite li da ima smisla se cijelo vrijeme dopisivati s nekime ili smatrate da to može dovesti do toga da u živoj situaciji onda nemate o čemu pričati?

Čim čujem "ne trebaš brinuti" pali mi se alarm jer znam da to znači upravo suprotno. I značilo je. Isto tako vrijedi "ma meni to ne znači puno", a svaki dan nešto prčka po tim mrežama Vječna znatiželja i sumnja. I onda malo po malo... Posve glup način za održavanje kontakta u vezi (osim u slučaju neke velike udaljnosti), ali je postalo toliko uobičajeno da više ni ne postoji pojam o tome koliko je u biti... Nemam riječi. Ne smanjuju se teme uživo, barem sa mnom to nije problem
Ali, dobra metoda za smanjivanje kontakta kada se to želi. Također provjerena metoda za rasprave o ozbiljnim temama koje se nekako čine lakše i bezazlenije od strane inicijatora Koliko je živaca otišlo tako...
U svakom slučaju stupanj retardacije postaje sve veći. Čak nekada ni nije namjerno, jednostavno je postalo opće prihvaćeno.

Ne pušim ja te priče "ne smeta mi, ne gledam ništa, nije me briga, trć bljuc"
Dok se tamo svaki dan nešto škica i operira, poštedite me priče.
MiracleMan is offline  
Old 31.08.2017., 10:54   #43
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Poše tebe, onda se ziher pricalo 'jebes tu slobodnu ljubav i LSD, da nema toga, neb' me ostavila.'
Pusti LSD, jednu drugu pilulu se onda krivilo za "nemoral".
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 31.08.2017., 10:57   #44
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Pusti LSD, jednu drugu pilulu se onda krivilo za "nemoral".
Pusti ti LSD, ja necu.




__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 31.08.2017., 11:01   #45
Nisam iscitavala cijelu temu.
Ja sam svoj brak prekinula kad sam spoznala da moj bivsi ozbiljno sara po drustvenim mrezama.
Ali nisu drustvene mreze bile krive. Ja sam ih isto imala pa ih nisam koristila na nacin na koji je on koristio.
Kad odnos stima, niti ne sumnjas. Kad ne stima, a nisi u stanju to iskomunicirati ili cucis u sigurnoj zoni dok ne nadjes neki bijeg/drugi opciju, onda si 0 za mene.
Skitaljka is offline  
Old 31.08.2017., 13:19   #46
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Nisam iscitavala cijelu temu.
Ja sam svoj brak prekinula kad sam spoznala da moj bivsi ozbiljno sara po drustvenim mrezama.
Ali nisu drustvene mreze bile krive. Ja sam ih isto imala pa ih nisam koristila na nacin na koji je on koristio.
Kad odnos stima, niti ne sumnjas. Kad ne stima, a nisi u stanju to iskomunicirati ili cucis u sigurnoj zoni dok ne nadjes neki bijeg/drugi opciju, onda si 0 za mene.
i da i ne. ja ne znam od čega su se ljudi napijali dok nije počela komercijalna i široka proizvodnja alkohola? naravno da je i onda bilo nekih biljki za "žvakati" i puknuti se, ali to nije ni blizu bilu toliko naširoko

isto tako ta priča jel kriva laka dostupnost tih mreža ili labilnost osobe, to je upitno. i jedno i drugo, nikad nije samo jedno

sam proces odnosa i dinamika odnosa, percepcija, se promijenila pojavom tih mreža. ljudi su postali kao roboti, sude o tebi i tvom identitetu na osnovu nekog profila negdje, itd. svi su dobili 5 minuta slave (tko je onda ustinu slavan ako su svi slavni?) i priliku da se pokažu, itd.
blagotebi is offline  
Old 31.08.2017., 14:30   #47
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post

isto tako ta priča jel kriva laka dostupnost tih mreža ili labilnost osobe, to je upitno. i jedno i drugo, nikad nije samo jedno
.
Apsolutno se ne slazem. Ako ti je dobro u nekom odnosu, nemas potrebe traziti dalje. Pa sve da ti netko stane pred tebe.
Skitaljka is offline  
Old 31.08.2017., 15:24   #48
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ljudi su postali kao roboti, sude o tebi i tvom identitetu na osnovu nekog profila negdje
Kao prvo, ove kajsujeli našistari-rečenice "ah, ljudi su postali ovakvi i onakvi, mladi su nepristojni, hrana je bezukusna, bičesutra propast svjeta..." su ti staračke.

Kao drugo, po čemu su ti neki bolji, ljudskiji, nerobotskiji ljudi sudili o tebi i tvom identitetu u predinternetsko vrijeme? "Neki profil negdje" čovjek sastavi sâm, i kakav god bio neki i koliko god bio negdje, daleko je bolja osnova za suđenje o nečijem identitetu od rekla-kazala usmene predaje ili metoda poput bacanja graha ili gledanja u kavu.
Lord Byron is offline  
Old 31.08.2017., 17:02   #49
Quote:
MiracleMan kaže: Pogledaj post
Čim čujem "ne trebaš brinuti" pali mi se alarm jer znam da to znači upravo suprotno. I značilo je. Isto tako vrijedi "ma meni to ne znači puno", a svaki dan nešto prčka po tim mrežama Vječna znatiželja i sumnja. I onda malo po malo... Posve glup način za održavanje kontakta u vezi (osim u slučaju neke velike udaljnosti), ali je postalo toliko uobičajeno da više ni ne postoji pojam o tome koliko je u biti... Nemam riječi. Ne smanjuju se teme uživo, barem sa mnom to nije problem
Ali, dobra metoda za smanjivanje kontakta kada se to želi. Također provjerena metoda za rasprave o ozbiljnim temama koje se nekako čine lakše i bezazlenije od strane inicijatora Koliko je živaca otišlo tako...
U svakom slučaju stupanj retardacije postaje sve veći. Čak nekada ni nije namjerno, jednostavno je postalo opće prihvaćeno.

Ne pušim ja te priče "ne smeta mi, ne gledam ništa, nije me briga, trć bljuc"
Dok se tamo svaki dan nešto škica i operira, poštedite me priče.
Yes! ono svaki trenutak kad niste zajedno...ona/on tipka po mobitelu
pr3stig3 is offline  
Old 31.08.2017., 22:21   #50
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Poše tebe, onda se ziher pricalo 'jebes tu slobodnu ljubav i LSD, da nema toga, neb' me ostavila.'
Baš me zanima kako se onda izlazilo iz grupne veze.

- "Ej ljudi, bilo mi je super, thanks for all the orgies, jel mi itko vidio bokserice?"
- (utripani ljudi) "Lice ti je naranča, imaš ljepotu Boga."
- "I ja vas Vidimo se dogodine!"

#user has left the group
Alexa is offline  
Old 31.08.2017., 23:35   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ove kajsujeli našistari-rečenice "ah, ljudi su postali ovakvi i onakvi, mladi su nepristojni, hrana je bezukusna, bičesutra propast svjeta..." su ti staračke.

Kao drugo, po čemu su ti neki bolji, ljudskiji, nerobotskiji ljudi sudili o tebi i tvom identitetu u predinternetsko vrijeme? "Neki profil negdje" čovjek sastavi sâm, i kakav god bio neki i koliko god bio negdje, daleko je bolja osnova za suđenje o nečijem identitetu od rekla-kazala usmene predaje ili metoda poput bacanja graha ili gledanja u kavu.
profil je fikcija i predstavlja veoma krivu sliku osobe (perceptivno). sad je druga priča što ljudi vole krive slike i maštati, tu ja ne mogu ništa. ljudskoj želji i potrebi za obmanama i maštom ja ne mogu ništa, to je tako kako je
blagotebi is offline  
Old 01.09.2017., 08:08   #52
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Poše tebe, onda se ziher pricalo 'jebes tu slobodnu ljubav i LSD, da nema toga, neb' me ostavila.'


pizdili na los trip
jamesbond is offline  
Old 01.09.2017., 08:09   #53
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako se onda izlazilo iz grupne veze.

- "Ej ljudi, bilo mi je super, thanks for all the orgies, jel mi itko vidio bokserice?"
- (utripani ljudi) "Lice ti je naranča, imaš ljepotu Boga."
- "I ja vas Vidimo se dogodine!"

#user has left the group
jamesbond is offline  
Old 01.09.2017., 13:32   #54
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Yes! ono svaki trenutak kad niste zajedno...ona/on tipka po mobitelu
Ma i kad ste zajedno Uvijek neko škicanje, ovo ono. Pušćaj taj mobitel više
MiracleMan is offline  
Old 27.08.2018., 07:19   #55
ja mislim da je fejs poboljsao odnose, i da se danas ljudi zahvaljujuci fejsu puno lakse i brze upoznaju.
Magdalena Black is offline  
Old 27.08.2018., 07:32   #56
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Koliko možete vjerovati nekome s kim imate pa čak i ozbiljan odnos da sa strane se ne dopisuje s drugim osobama?
Jeste li bili u sličnim situacijama? Jeste li se povrijedili?

Imate li želju saznati ili vjerujete uvijek osobi pa makar kad vam u facu kaže da se "ne trebaš brinuti"?
Mislite li da ima smisla se cijelo vrijeme dopisivati s nekime ili smatrate da to može dovesti do toga da u živoj situaciji onda nemate o čemu pričati?

Ajde ekipa raspišite se....
ne vidim problem u dopisivanju ili kakvoj drugoj komunikaciji
jednako tako ne vidim problem ni u zivom razgovoru i odlasku na kavu
mislim, jebem ti ljubav i povjerenje i postovanje ako se ne usudis partnericu samu pustiti, jer mislis da ce se nataknuti na neki kurac cim ti izmakne iz vidnog polja
ljudi koji su nam partneri imaju pravo na svoju individualnost i na svoju privatnost
ne vjerujem da prilika cini lopova, nego da lopov ceka priliku

pa onda, bolje je sto prije saznati imamo li posla s lopovom
osobno, imam iskustvo da mi je brak zavrsio jer je bivsa upoznala nekoga preko fb, ali mi ne pada na pamet za to kriviti aplikaciju
jednako tako ni nakon tog iskustva mi ne pada na pamet bojati se prevare u sljedecoj vezi, niti panicariti ni kontrolirati, ni zamarati se s kibidabi teorijama
ako nekome ne vjerujem, onda u toj vezi necu ni biti, a isto ocekujem i od druge strane
ZgSash is offline  
Old 27.08.2018., 07:49   #57
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
profil je fikcija i predstavlja veoma krivu sliku osobe (perceptivno). sad je druga priča što ljudi vole krive slike i maštati, tu ja ne mogu ništa. ljudskoj želji i potrebi za obmanama i maštom ja ne mogu ništa, to je tako kako je
sjeti se toga sljedeci put kad se nasminkas, stavis push-up grudnjak i obuces hulahopke dizajnirane da ti stisnu i podignu guzu, te kad se nades s nekim i umilno smjeskas na svaku glupost koju izvali...

ako ti je odnekud poznato, to je zato jer je to takoder jedan vrlo lazni profil, samo u rl
ZgSash is offline  
Old 06.01.2019., 00:03   #58
Pa meni je fejs puno pomogao u upoznavanju ljudi
Magdalena Black is offline  
Old 06.01.2019., 21:00   #59
Quote:
Magdalena Black kaže: Pogledaj post
Pa meni je fejs puno pomogao u upoznavanju ljudi
Fejs je iole nomalna platforma za upoznavanje.
Bar vidiš osobu s druge strane , ko je i šta je.

Ja šta sam primjetio , u zadnjih par godina, je da sva ta komunikacija, chat, fotke, čitav online dejting, vrijede svima sve manje i manje. Mislim, čitav taj osjećaj "susreta" s nekim je ništavan jer:
1. puno je prevara, lažnih slika i profila
2. može imati izuzetno zanimljiv, duhovan, sexy razgovor prvi dan. to ti ništa ne garantuje da ce se osoba pojaviti online ikad više. svaki sljedeci put kad započneš čet, davaćeš od sebe sve manje i manje.
S druge strane, pozitivno je jer ćeš bar u stratu saznati da li je dotična zauzetu/udata/ uopće zainteresovana za vezu ili ne.

Iz ličnog iskustva, online dejting je funkcionisao sjajno prije par godina. Bilo je kul upoznati se s nekim iz fotelje doma i dogovoriti sastanak. Nakon par promašaja priznajem da sam imao i uspješnih veza nakon svega toga.

Danas su stvari došle do usijanja. information overload originalnost je nemoguce sacuvati ako se čuješ sa 50 cura mjesečno.

opet glavno je pitanje, gdje ovaj svijet ide ?

ako ce biti sve kako Black mirror Dating epizoda kaže , onda neka bude. neka bude sve automatsko, matching algoritam koji radi posao za nas, ali bar da se na kraju desi neka veza.

ovo sve danas ide ka otudjenosti, pasivnosti i čemu već ne
jalle7 is offline  
Old 06.01.2019., 21:23   #60
Thumbs down

Meni nikakva aplikacija,drustvena mreža ne može zamijeniti kontakt uživo.

Može čovjek biti idealan na društvenim mrežama,ako uživo ne zna zainteresirati sugovornika i ne vidi dalje od svog mobitela - uzalud mu trud svirači što troši vrijeme na prodaju magle (svog profila) drugima
Chocobella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.