Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 12:55   #441
Koristi.

Neke ga koriste i do pred porod. Ja sam skoro 15tt i još ću koristiti barem mjesec dana
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:56   #442
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
U uputama piše da se koristi samo u prvom tromjesečju. Ja sam u drugom i ginekolog je svejedno propisao. Što da radim?
koristi ga kako ti je propisao doktor.
ja sam ga koristila do 34.tj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 20:12   #443
Molim iskustva vas koje ste koristile ili koristite utrogesta . Iza sebe imam 2 trudnoce, djeca su rodjena 4 i 7 tjedana ranije. Sada sam opet trudna i prvi put koristim utrogestan. Imala sam i prije nekoliko god.spontani a vjerojatno da malo se ocuva trudnoca. Kakva su vasa iskustva? Koliko god sam smirenija zbog toga strah je tu mala je trudnoca samo da sve bude dobro.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 15:55   #444
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
Molim iskustva vas koje ste koristile ili koristite utrogesta . Iza sebe imam 2 trudnoce, djeca su rodjena 4 i 7 tjedana ranije. Sada sam opet trudna i prvi put koristim utrogestan. Imala sam i prije nekoliko god.spontani a vjerojatno da malo se ocuva trudnoca. Kakva su vasa iskustva? Koliko god sam smirenija zbog toga strah je tu mala je trudnoca samo da sve bude dobro.
cega te je tocno strah?
ja sam ga koristila od samog pocetka zbog potpomognute pa skoro do 20.tt zbog krvarenja.
u pocetku 3x2 pa smanjivali do 1x1.
jedino sto sam uvjerena da su mi zbog njega mucnine potrajale jer svaki put bi se smanjile sa smanjivanjem doze, a kad sam ga prestala uzimati su skroz prestale.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 16:06   #445
Koristila ga u obje trudnoce zbog razlicitih stvari. I na pocetku, i tijekom.
Mucnine nisam imala, samo sam bila na stalnom mijenjaju dnevnih ulozaka jer mi stalno bio iscjedak (mislim,to je normalno, koristila sam 3x2, to mora izac nekako jel)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 22:59   #446
Ja takodjer imam dva prijevremena poroda iza sebe. U trecoj trudnoci uz mirovanje koristila Utrogestan do 36. tjedna, 2x2 vaginalno. Rodila sa 38+3 zdravog djecaka. Moje iskustvo je pozitivno.
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2020., 08:32   #447
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
cega te je tocno strah?
ja sam ga koristila od samog pocetka zbog potpomognute pa skoro do 20.tt zbog krvarenja.
u pocetku 3x2 pa smanjivali do 1x1.
jedino sto sam uvjerena da su mi zbog njega mucnine potrajale jer svaki put bi se smanjile sa smanjivanjem doze, a kad sam ga prestala uzimati su skroz prestale.

Ma zapravo me zanima da li se koristenjem utrogestana zapravo povecava vjerojatnost da ce trudnoca ici uspjesno, tj.da li je njegovom konzumacijom smanjena mogucnost spontanog...iako znam da mozda nema odg.na ovo pitanje ali ipak on je "cuvar trudnoce". Ulazim u tjedan kad sam prije 2 g izgubila bebu pa je zato malo strah i briga veca.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2020., 23:46   #448
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
Ma zapravo me zanima da li se koristenjem utrogestana zapravo povecava vjerojatnost da ce trudnoca ici uspjesno, tj.da li je njegovom konzumacijom smanjena mogucnost spontanog...iako znam da mozda nema odg.na ovo pitanje ali ipak on je "cuvar trudnoce". Ulazim u tjedan kad sam prije 2 g izgubila bebu pa je zato malo strah i briga veca.
Utrogestan je najvise koristan dok se posteljica skroz ne razvije i ne preuzme funkciju zutog tijela. Utrogestan najvise utjece na zuto tijelo koje hrani bebu u prvim tjednima. Svakako ne moze skoditi bebi. U prvoj trudnoci sam ga uzimala cijelo prvo tromjesecje, a u ovoj Duphaston do 20 tt. Samo hrabro i sretno! ❤
Myst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 19:30   #449
Cure, pomoć. Doktor je tekao mojoj ženi da pije utrogestane do 12 kompletiranog tjedna i onda postepeno da smanjuje. Ona je sad 11+1 pa je li to već 12. tjedan ili je 12. tjedan kada bude 12+0? Nigdje ne pronalazimo to na internetu kako se računa. HELP!
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 20:55   #450
Da je meni tako rekao, pila bih cijeli 11 tt ili ih koristila.

Da, kada si 11 tt već si U 12 tjednu ali niš joj neće škoditi da ih pije/troši svih 7 dana 11 tt.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 09:33   #451
Pozdrav svima, u 5+3 sam primjetila jako malo smedjeg iscjedka, bez krvi, sam isjedak, dr me pregledao i prepisao mi utrogestan. Drugi dan sam ustala, i kad sam isla na wc, bilo je krvi, kad sam se obrisala nista i nista vise od krvi, kasnije samo smedji iscjedak.. utrogestan uzimam vaginalno 2xdnevno po 200mg ..e sad, mene zanima ako se ne daj Boze desio spontani jel bih ja prokrvarila bez obzira sto njega uzimam, ili? Betu sam vadila 95 je, danas navecer cu znat druge nalaze...

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.