Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 12:36   #3241
Evo jedno iskustvo iz moje obitelji:
Mom mužu je pocela najednom ispadat kosa prije pola godine, tada je imao dugu kosu i mislili smo da ce prestat ako se ošiša. Istina je da se smanjilo al jos uvijek su me njegove vlasi dolcekale ujutro na jastuku u povecem broju, njemu to i nije toliko smetalo, jest da ga je pogodilo al se pomirio s tim, al ja jako nebi htjela imat tridesetpetogodišnjaka sa čelavom glavom.
Uzela sam od mame neki recept od koprive kamilice i vinskog octa, al to, iako je pomoglo, nije imalo najugodniji miris tako da smo odustali od toga...
Bio je kod dermatologa i nije se nasao tocan uzrok ispadanja kose nego je liječnik zaključio da je to od starosti (nisam znala da su 40te starost), stresa i lose prehrane. Rekao je da, osim promjena prehrambenih navika, pitamo magistru u ljekarni da na da neki šampon za to.
Probali smo ih nekoliko i prvi koji je pokazao dobre rezultate je apivitin šampon sa ružmarinom, a još ima ugodan i prirodan miris . šiša se na kraće a u prehranu smo dodali više povrća, a smanjili meso...
sildenafilum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 12:47   #3242
Ma kupi mu Neril... Garnier ga sd proizvodi, ima u Mulleru. Kosta 77 kn...
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:09   #3243
Već nekih 3 tjedna kosu svakodnevno mažem mješavinom ricinusa, argana i makadamije pomiješane u omjeru 1:1:1. Ulja su kupljena u kemingu, hladno tješena oleo therapy. Na korištenje istih odlučila sam se zbog plave suhe kose koja bez obilne količine silikona izgleda ko slama te zbog njenog sporog rasta. Na moru sam posljednjih 3 tjedna te mi je kosa zapravo cijelo vrijeme pod tom maskom, ulje se ne skida u moru niti ispiranjem u slatkoj vodi. Perem je svaki 4 dan te iza prirodnog sušenja, nakon dva-tri sata, ponovno nanosim ulje. Primjetila sam da mi u zadnjih tjedan dana kosa otpada više nego što je to za nju uobičajno. Prvo sam mislila da je to zbog stalnog nošenja punđa i pletenica, pa kao tek kod češljanja uspiju ispasti sve mrtve vlasi koje normano i moraju ispadati svakodnevno, a sad više ne znam.
Mislite li da pretjerujem s uljima? Jesam li zapravo misleći da štitim kosu od sunca i soli prouzročila suprotno? I može li uopće kosa ispadati od prirodnih ulja? Molim vas za pomoć
maca_i_pol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 14:54   #3244
Quote:
sildenafilum kaže: Pogledaj post
Evo jedno iskustvo iz moje obitelji:
Mom mužu je pocela najednom ispadat kosa prije pola godine, tada je imao dugu kosu i mislili smo da ce prestat ako se ošiša. Istina je da se smanjilo al jos uvijek su me njegove vlasi dolcekale ujutro na jastuku u povecem broju, njemu to i nije toliko smetalo, jest da ga je pogodilo al se pomirio s tim, al ja jako nebi htjela imat tridesetpetogodišnjaka sa čelavom glavom.
Uzela sam od mame neki recept od koprive kamilice i vinskog octa, al to, iako je pomoglo, nije imalo najugodniji miris tako da smo odustali od toga...
Bio je kod dermatologa i nije se nasao tocan uzrok ispadanja kose nego je liječnik zaključio da je to od starosti (nisam znala da su 40te starost), stresa i lose prehrane. Rekao je da, osim promjena prehrambenih navika, pitamo magistru u ljekarni da na da neki šampon za to.
Probali smo ih nekoliko i prvi koji je pokazao dobre rezultate je apivitin šampon sa ružmarinom, a još ima ugodan i prirodan miris . šiša se na kraće a u prehranu smo dodali više povrća, a smanjili meso...
Ja sam isto kupila u ljekarni apivitin šampon sa lovorom protiv ispadanja kose i jos sam kupila neki njihov dodatak prehrani za jačanje kose. Daju mi odlične rezultate i zbog tog mi nije zao izdvojiti novce za to.
I jako mi se svidja sto su od prirodnih sastojaka! kosa mi dobije i na volumenu i na sjaju, a na samponu pise da ne sadrzi silikone, parabene i te ostale kemikalije
brbljuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 19:48   #3245
Ja sam kupila u ljekarni Ducray Anaphase šampon i već nakon drugog pranja kosa mi više ne ispada . Tu i tamo koja dlaka otpadne prilikom češljanja ..
Prije toga katastrofa , dovoljno bi bilo da prođem rukom kroz kosu i da mi ostane među prstima najmanje 10 tak dlaka . Kod češljanja i pranja kose užas , puna četka i tuš kabina dlaka ... Evo sad nakon ovog šampona tu i tamo koja dlaka
Anabella08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:54   #3246
Quote:
maca_i_pol kaže: Pogledaj post
Već nekih 3 tjedna kosu svakodnevno mažem mješavinom ricinusa, argana i makadamije pomiješane u omjeru 1:1:1. Ulja su kupljena u kemingu, hladno tješena oleo therapy. Na korištenje istih odlučila sam se zbog plave suhe kose koja bez obilne količine silikona izgleda ko slama te zbog njenog sporog rasta. Na moru sam posljednjih 3 tjedna te mi je kosa zapravo cijelo vrijeme pod tom maskom, ulje se ne skida u moru niti ispiranjem u slatkoj vodi. Perem je svaki 4 dan te iza prirodnog sušenja, nakon dva-tri sata, ponovno nanosim ulje. Primjetila sam da mi u zadnjih tjedan dana kosa otpada više nego što je to za nju uobičajno. Prvo sam mislila da je to zbog stalnog nošenja punđa i pletenica, pa kao tek kod češljanja uspiju ispasti sve mrtve vlasi koje normano i moraju ispadati svakodnevno, a sad više ne znam.
Mislite li da pretjerujem s uljima? Jesam li zapravo misleći da štitim kosu od sunca i soli prouzročila suprotno? I može li uopće kosa ispadati od prirodnih ulja? Molim vas za pomoć
Ulja se obično smatraju korisnim za kosu, ali ne mora biti tako. Najprirodnije ti je ulje koje tijelo samo stvara, tzv. sebum, ali prekomjerno izlučivanje sebuma stvara upalne procese i šteti kosi i vlasištu.

Ako si staviš prekomjerno ulja i pereš tek svaki 4 dan, tu se mogu stvorit bakterije, javiti mini upale i kosa počinje jače ispadati.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 17:46   #3247
Quote:
Anabella08 kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila u ljekarni Ducray Anaphase šampon i već nakon drugog pranja kosa mi više ne ispada . Tu i tamo koja dlaka otpadne prilikom češljanja ..
Prije toga katastrofa , dovoljno bi bilo da prođem rukom kroz kosu i da mi ostane među prstima najmanje 10 tak dlaka . Kod češljanja i pranja kose užas , puna četka i tuš kabina dlaka ... Evo sad nakon ovog šampona tu i tamo koja dlaka
da li je to ovaj šampon možda:
http://www.mojaljekarna.hr/product_i...nje-kose-p-877

shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 19:38   #3248
Primjetila sam da mi u zadnje vrijeme kosa pojacano pada
Posebno se brinem za nju ovo ljeto, radim prirodne maske svaki tjedan, ne koristim nikakvu toplinu,ne farbam se i zastitim je kad idem na sunce
Da li mi mozda fali nekog vitamina? Mislila sam mozda za pocetak uzeti si vitamin B, cula sam da je on dobar protiv ispadanja kose? Da li mi moze naskoditi ako ga uzmem "na svoju ruku"?

Ili da u home made maske pocinjem dodavati ricinusovo ulje? Za sad koristim makadamija ili kokosovo

Zadnje uređivanje Galadriel : 10.08.2012. at 19:45.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 23:10   #3249
ja sam glede svog opadanja prvo obavila laboratorijske pretrage i nalaz mi nije bio dobar, imam puno premalo željeza (3, a minimalno je ja mislim 8 - 30inesto), a osim toga imam jos problema s bubrezima i cestim urinarnim infekcijama kojima se ne moze naci razlog (u zadnje tri godine se ne sjećam kad sam imala ok nalaz urina i urinokulture), plus ginekoloskih problema (polip endometrija, koji ne mogu ici odstraniti jer mi urinokultura nije ok), bas sam neki dan bila kod dermatologa sa svim tim nalazima i ona je rekla, buduci da je samo zeljezo noviji problem, a kosa mi opada zadnjih par mjeseci,da po njenom,to je kod mene glavni razlog opadanja, ali i da ovo ostalo dvoje pridonosi tome. dobila sam tablete zeljeza koje moram piti barem 3 mjeseca i tek onda mogu krenuti s nekim samponima i losionima protiv opadanja, jer u početnoj fazi nece imati nikakvog efekta, a potrosit cu novce bezveze, tak barem ona kaze.

zato radije idi prvo u labos napraviti kks i zeljezo, a onda u ljekarnu na ono ispitivanje vitamina i minerala (besplatno je),pa vidi. ja tome u ljekarni inace bas ne vjerujem, al cu otici ovih dana, cisto da vidim hoce li mi pokazati manjak zeljeza!

btw,dr je jos rekla da ce kosa prije opadati zbog nekog unutarnjeg razloga nego vanjskog (sunce,krivi sampon,farbanje i sl)

ne znam kak tebi,ali meni kosa opada sad vec u pramenovima i u 3 mj sam izgubila oko trecinu kose. suprotno onome sto sam ja mislila - imam puno kose (ali je tanka pa sam mislila da ja kose uopće nemam) pa se prorjedenja minimalno vide i to najvise na siskamai na tjemenu,otraga je sve ok.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 01:52   #3250
Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
Da to je taj šampon .
I da još nešto vezano za opadanje kose , obavezno žene provjerite željezo !
Ako je prenisko , najbolji i najbrži način da ga sredite je ciklom ,naravno uz same tablete željeza . Cikla djeluje odmah , dok tabletama treba vremena .
Dakle teglicu cikle na dan ili bar pola ako vam je previše ...
B vitamin obavezno ili neki vitaminski komplex ..
Anabella08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 13:25   #3251
@kokoshka
Meni ne otpada u ogrominim kolicinama, samo malo vise nego inace,,mislila sam mozda probati s vitaminom b ili vitaminskim komplexom i ricinusovim uljem za sad jer nakon ljeta ionako idem vadit krv, pa ako mi bude jos vise ispadala cu pitati doktoricu da me zapise za jos pretraga. Ali za sad nije bas toliko strasno, nadam se da se nece pogorsati
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 15:26   #3252
moj to je savjet da ne cekas, jer sam ja cekala tri mjeseca, kao, ma proci ce samo od sebe. hoce vraga, da sam odmah isla doktoru vec bi bila na pola terapije i valjda bi se opadanje smanjilo.krvnu sliku si uvijek mozes provjeriti, to ce ti dr dat uputnicu bez ikakvog problema.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 15:51   #3253
ne mogu ic sada jer sam na moru do sredine 9. mjeseca
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 17:15   #3254
Galadriel - evo da te malo utješim, ne mora zmačiti da ti nešto fali niti da će biti gore. Meni kosa periodički ispada od kad znam za sebe, a s obzirom da mi mama radi u bolnici, a tata u jednoj farmaceutskoj firmi, napravila 100 puta nalaze i probala svašta. Čak sam bila i u bolnici, iščupali mi pramen kose i dali na analizu i ništa. Jedino mi je u trudnoći bila savršena. I sad sam opet u fazi ispadanja. Probala sam piti b komplex, ali meni se od njega pojača apetit, a to mi nije opcija. Uglavnom ono što mi pali je ovaj apivitin šampon koji se tu već spominje (jest da nije baš jeftin) i kupovala sam neku tinkturu od nekog travara (ne mogu se sjetit kako se zove, znam da su znali imati štand u Kauflandu) - to mi baš pomaže. Čak mi i nova sitna kosica raste.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 02:15   #3255
Da li je netko koristio Alomax i koji su rezultati?

Hvala
Tumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 00:57   #3256
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
zato radije idi prvo u labos napraviti kks i zeljezo, a onda u ljekarnu na ono ispitivanje vitamina i minerala (besplatno je),pa vidi. ja tome u ljekarni inace bas ne vjerujem, al cu otici ovih dana, cisto da vidim hoce li mi pokazati manjak zeljeza!
Meni su u ljekarni rekli da tim mjerenjem ne mogu izmjeriti jedino željezo.
Čisto da znaš.
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:18   #3257
Da bi vidjeli razinu željeza u krvi , morate ići vaditi krv , isto tako se mogu još neke dodatne pretrage napraviti koje ulaze u KKS .
Ovo drugo minerali , vitamini i drugo za to morate sa uputnicom u glavni labaratorij u bolnicu . Hormone u labaratoriju za nuklearnu medicinu sa uputnicom od liječnika opće prakse ili ginekologa za žene .
Anabella08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:40   #3258
Quote:
Anabella08 kaže: Pogledaj post
Da bi vidjeli razinu željeza u krvi , morate ići vaditi krv , isto tako se mogu još neke dodatne pretrage napraviti koje ulaze u KKS .
Ovo drugo minerali , vitamini i drugo za to morate sa uputnicom u glavni labaratorij u bolnicu . Hormone u labaratoriju za nuklearnu medicinu sa uputnicom od liječnika opće prakse ili ginekologa za žene .
meni je doktorica rekla kad sam ju pitala za to, da se iz krvi ne mogu izvaditi svi vitamini i minerali ili joj se jednostavno nije dalo baktati s tim.

@ ovo za zeljezo da se u ljekarni ne mjeri nisam znala,hvala za info!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 15:29   #3259
Quote:
maca_i_pol kaže: Pogledaj post
Već nekih 3 tjedna kosu svakodnevno mažem mješavinom ricinusa, argana i makadamije pomiješane u omjeru 1:1:1. Ulja su kupljena u kemingu, hladno tješena oleo therapy. Na korištenje istih odlučila sam se zbog plave suhe kose koja bez obilne količine silikona izgleda ko slama te zbog njenog sporog rasta. Na moru sam posljednjih 3 tjedna te mi je kosa zapravo cijelo vrijeme pod tom maskom, ulje se ne skida u moru niti ispiranjem u slatkoj vodi. Perem je svaki 4 dan te iza prirodnog sušenja, nakon dva-tri sata, ponovno nanosim ulje. Primjetila sam da mi u zadnjih tjedan dana kosa otpada više nego što je to za nju uobičajno. Prvo sam mislila da je to zbog stalnog nošenja punđa i pletenica, pa kao tek kod češljanja uspiju ispasti sve mrtve vlasi koje normano i moraju ispadati svakodnevno, a sad više ne znam.
Mislite li da pretjerujem s uljima? Jesam li zapravo misleći da štitim kosu od sunca i soli prouzročila suprotno? I može li uopće kosa ispadati od prirodnih ulja? Molim vas za pomoć
hm, zanimljivo...i ja sam nedavno počela koristit arganovo ulje i primjetim da mi pojačano opada kosa nedugo nakon...a inače mi je sklona mašćenju/seboreji, ali ne mažem ulje po korjenu i po glavi, nego samo na krajeve
ili je počela već sezona opadanja kose, nevezano za ulja?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:56   #3260
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Galadriel - evo da te malo utješim, ne mora zmačiti da ti nešto fali niti da će biti gore. Meni kosa periodički ispada od kad znam za sebe, a s obzirom da mi mama radi u bolnici, a tata u jednoj farmaceutskoj firmi, napravila 100 puta nalaze i probala svašta. Čak sam bila i u bolnici, iščupali mi pramen kose i dali na analizu i ništa. Jedino mi je u trudnoći bila savršena. I sad sam opet u fazi ispadanja. Probala sam piti b komplex, ali meni se od njega pojača apetit, a to mi nije opcija. Uglavnom ono što mi pali je ovaj apivitin šampon koji se tu već spominje (jest da nije baš jeftin) i kupovala sam neku tinkturu od nekog travara (ne mogu se sjetit kako se zove, znam da su znali imati štand u Kauflandu) - to mi baš pomaže. Čak mi i nova sitna kosica raste.
Hvala, pogledati cu za tu tinkturu od travara
Imam doma od tate onaj sampon Recept protiv ispadanja,,da li netko ima iskustva s njim?
I ja sam razmisljala o b vitaminu ali ni meni bas ne treba pojacani apetit tako da ga necu uzimati na svoju ruku, vidjeti cemo nakon provjere krvi da li mi treba.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.