Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2012., 14:58   #3261
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Hvala, pogledati cu za tu tinkturu od travara
Imam doma od tate onaj sampon Recept protiv ispadanja,,da li netko ima iskustva s njim?
I ja sam razmisljala o b vitaminu ali ni meni bas ne treba pojacani apetit tako da ga necu uzimati na svoju ruku, vidjeti cemo nakon provjere krvi da li mi treba.
Meni je isto svojevremeno jako opadala kosa, prvo sam potrosila 200ml Fitovala i sad si stalno perem s Receptovim protiv ispadanja, mogu ti reci da sam s nim jos zadovoljnija. Od Fitovala mi se jako isusila. Kosa mi vise ne ispada, mozda bi si sad mogla pocet ponovo prat s nekim drugim, al zadovoljna sam s Receptovim, a i cijena u dm-u je ok, a kaj se tice "B" vitamina tu se nemoj bojati da ce ti se pojacati apetit. To su gluposti. Ja bolujem od multiple skleroze, pijem b kompleks, znaci grupa svih b vitamina, neurobion- to je b-2,b-6,b12 vitamin, svaki tj si sama dam injekciju b12 od 500 nekakvih jedinica i 2 puta mj idem u ambulantu tamo mi daju od 1000 tih jedinica u 3 godine sam smrsavila- nebi vjerovala-37 kila. Slobodno uzmi b kompleks, nista ti od toga ne moze bit. Imas i njih u dm-u ona njihova marka neka Das Gesunde PLUS- tak nekak, nisam sad sigurna, a neda mi se dolje ic. 60 komada, dvadesetak kuna....
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:09   #3262
hvala
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 14:25   #3263
da li je netko koristio lozovaču i u njoj korijen koprive protiv opadanja kose, čula sam od jedne gospođde da je to dobro i ako može savjet što bi bilo najbolje stavljati na kosu da počne rasti a da nisu u pitanju ulja( ja sam mislila jaje i med)
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:06   #3264
Od jaja i meda ti neće početi rasti kosa, u žumanjku imaš proteine, a med samo privlači vlagu.
Ne znam koliko je dobro stavljati lozu na vlasište. Možda da samo probaš ispirati kosu jakim čajem od koprive, meni je to pomoglo.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 15:19   #3265
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Od jaja i meda ti neće početi rasti kosa, u žumanjku imaš proteine, a med samo privlači vlagu.
Ne znam koliko je dobro stavljati lozu na vlasište. Možda da samo probaš ispirati kosu jakim čajem od koprive, meni je to pomoglo.
to si koristila protiv ispadanja ili za rast? i koliko cesto?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:46   #3266
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Od jaja i meda ti neće početi rasti kosa, u . Možda da samo probaš ispirati kosu jakim čajem od koprive, meni je to pomoglo.
jel si koristila korijen ili list
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:49   #3267
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
to si koristila protiv ispadanja ili za rast? i koliko cesto?
Prvotno za rast, ali naravno da mi nije narasla nova kosa nit je ova jadna postojeća brža rasla, nego mi je korijen jako ojačao i puno manje mi je ispadala kosa. Antenice su rasle od ricinusa .

Svaki put kad sam prala kosu zadnje ispiranje mi je bilo s tim čajem. Možeš si i napraviti to s destiliranom vodom, staviti u sprej bočicu i dodatno sprejati vlasište, neće se od toga kosa zamastiti.

Koristila sam i korijen i list, sama sam skupljala koprivu.

Uljenila sam se i ne radim to već neko vrijeme, trebala bih opet početi, kosa mi opada k'o luda .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:32   #3268
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Prvotno za rast, ali naravno da mi nije narasla nova kosa nit je ova jadna postojeća brža rasla, nego mi je korijen jako ojačao i puno manje mi je ispadala kosa. Antenice su rasle od ricinusa .

Svaki put kad sam prala kosu zadnje ispiranje mi je bilo s tim čajem. Možeš si i napraviti to s destiliranom vodom, staviti u sprej bočicu i dodatno sprejati vlasište, neće se od toga kosa zamastiti.

Koristila sam i korijen i list, sama sam skupljala koprivu.

Uljenila sam se i ne radim to već neko vrijeme, trebala bih opet početi, kosa mi opada k'o luda .
Znaci mogu kupiti caj od koprive u listicima (ne onaj u vrecicama) i svaki put nakon sto operem kosu preliti kosu s tim cajem?
A kako koristis ricinus? Ja sam smijesala masku od ricinusovog/kokosovog i makadamija ulja i sve sto stavila na kosu (i na tjeme),,da li je to ok ili radim nesto krivo?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:55   #3269
hvala luciferia
ja sam čitala da je protiv opadanja kose dobro laneno ulje koje se miješa sa posnim sirom i onda se to jede
jel tko probao
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:22   #3270
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Znaci mogu kupiti caj od koprive u listicima (ne onaj u vrecicama) i svaki put nakon sto operem kosu preliti kosu s tim cajem?
A kako koristis ricinus? Ja sam smijesala masku od ricinusovog/kokosovog i makadamija ulja i sve sto stavila na kosu (i na tjeme),,da li je to ok ili radim nesto krivo?
Imaš u Kemigu ili nekoj biljnoj ljekari veća pakiranja. Iako je šteta zapravo koprivu kupovati kad raste kod nas kao korov .
Računaj da ćeš dosta koprive morati trošiti , ja sam pravila litru tog ultra jakog čaja i s time ispirala. Idealno bi bilo kad ne bi koristila regenerator, jer on ostavlja naslage na kosi i tjemenu pa se kopriva slabije upija. Ako ne stavljaš regenerator možeš samo nakon koprive kad ti se kosa posuši stavljati po kapljicu jojobinog ulja. Kokosovo i makadamijino su prejaka ulja za korištenje tako, barem ja tako mislim i tako sam čitala. Jojobino je najsličnije ljudskom sebumu pa zato najbolje i djeluje. A i mislim da sam tebi baš spominjala mineralno baby ulje , možeš i s tim probati.
Možeš i dodati u njega žlicu jabučnog octa ajme od toga se kosa sjaji nenormalno ( u koprivu mislim )
Ricinus sam stavljala direkt iz one tubice na kapaljku na tjeme, nagnila se nad kadu i masirala vlasište 3-4 minute, držala to minimalno 2 sata i isprala ili regeneratorom ili babylove šamponom.
Mislim da nema baš smisla stavljati kokos na tjeme, samo ga trošiš bezveze ono je skupo. Ricinus stavljaj samo na tjeme, dobro ga izmasiraj jer će tako bolje "proraditi", a ova ostala ulja stavi na dužinu kose. S tim da ako koristiš ta jača ulja trebaš povremeno prati kosu dubinskim šamponom, jer od naslaga bi ti kosa mogla izgledati jako suho i grubo na dodir.
A ako želiš brzi rast kose guglaj miconazole hair growth , to čudo djeluje, iako na prvo djeluje bizarno. Meni je kosa u tjedan dana narasla 1.5 cm, ako ju nisam ja sama mjerila 10 puta i još davala mami i svim ukućanima da mjere .
Raspisala se ja

vozač, laneno ulje je bogato omega-3, ona je dobra općenito za kožu i kosu i ne može ti škoditi, iako bi za kosu bilo bolje riblje ulje.. Ali da bi od toga rasla kosa ..ne znam.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:48   #3271
hvala na opsirnom odgovoru,,probati cu ricinusovo masirati na tjeme prije svakog pranja i ispirati s koprivom (i octom tu i tamo),,bez regeneratora ne mogu na zalost, polako prelazim na prirodniju kozmetiku ali bez njega se ne mogu nikako rascesljati,,,mozda probam po malo odvikavati kosu od njega,,
kako sama radim caj od koprive,,naberem lisce,susim ga pa to prokuham ili kako
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:24   #3272
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
hvala na opsirnom odgovoru,,probati cu ricinusovo masirati na tjeme prije svakog pranja i ispirati s koprivom (i octom tu i tamo),,bez regeneratora ne mogu na zalost, polako prelazim na prirodniju kozmetiku ali bez njega se ne mogu nikako rascesljati,,,mozda probam po malo odvikavati kosu od njega,,
kako sama radim caj od koprive,,naberem lisce,susim ga pa to prokuham ili kako
Kasno je sad za branje koprive, ali imaš velika pakiranja koprive u Kemigu ili biljnim ljekarama, nije skupa.
Mislim da sam ja svoju brala u 4. i 5., sušila ju tjedan/dva i spremila u papirnate vrećice.
U posudu staviš litru vode (ili manje), koprive koliko imaš, čini mi se da sam ja stavljala po 5-6 žlica, plus još malo kamilice, kadulje, metvice, preslice, hibiskusa, kako kad.. pustiš da voda zakuha i kuhaš još minutu-dvije. Prije upotrebe procijediš to naravno .
Najblje bi bilo kad bi mogla taj čaj pustiti da odstoji preko noći, ali dovoljno je i sat - dva.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:29   #3273
ok super hvala,bas cu isprobati

cula sam da je dobro tu i tamo oprati kosu sa sodom bikarbonom za dubinsko ciscenje,,kako to ide, ubacim sodu u vodu ili u sampon? i koliko sode?

Zadnje uređivanje Galadriel : 31.08.2012. at 00:35.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:25   #3274
malo sam pretraživala o netu pa sam naišla na losion za kosu od subana
da li je netko pokušao sa tim?
ja idem sutra do trgovine pa ću s tim početi masirati vlasište
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:34   #3275
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
ok super hvala,bas cu isprobati

cula sam da je dobro tu i tamo oprati kosu sa sodom bikarbonom za dubinsko ciscenje,,kako to ide, ubacim sodu u vodu ili u sampon? i koliko sode?
Pisala sam o tome nekoliko puta na forumu, više me sramota , ali evo, još jednom. Žlicu sode pomiješaš s tek toliko vode da se napravi gušća smjesa, smočiš kosu, utrljaš sodu u tjeme i istrljaš ostatak kose, ispereš. Ako imaš kakav šampon bez silikona i ulja, babylove ili nešto slično, time još dodatno opereš kosu da ti ne ostanu grudice sode u kosi. Možeš i pomiješati malu žlicu sode sa šamponom.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:58   #3276
sorry
ok, nemam vise pitanja, za sad pocinjem sa rezimom koprive/ricinusovo-ulje-na-tjeme i sodom tu i tamo
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 15:10   #3277
Dragi moji

Imali tko kakvih iskustava sa Alomax i Alpicort losionima?
Bila sam kod liječnika na šalati i dao mi je to protiv ispadanje kose. Neznam šta sve nisam probala, ali kosa ispada i samo ispada... Dijagnoza mi je alopecia androgenetica. Imam povišen TPO i snižena vrijednost cinka... Konkretno mi ništa nisu rekli samo propisuju losione i to je to.
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:43   #3278
http://www.njuskalo.hr/kozmeticki-ap...-oglas-4703941

Izgleda da ovaj preparat ima sve sto treba protiv ispadanja - JE LI NETKO OVO ISPROBAO ili IMA KAKVIH INFORMACIJA?!
Tumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 19:50   #3279
svinjaka mast

evo da podijelim sa vama što je jedna gospođa rekla mojoj mami
s obzirom da i sama imam problema sa ispadanjem kose već duže vrijeme, otišla sam kod dermatologa, a moja mama je ostala vani sjediti i kao što se već zna da se po ordinacijama ljudi raspričaju i tako moja mama počela priačati jednoj godpođi kako ja imam problema sa ispadanjem kose, da smo sve i svašta pokušali a ništa ne pomaže, ta gđa je rekla da se to njezinoj kćeri isto u 26 godini dogodilo da joj je počela u pečatima opadati i da je ta mjesta mazala sa svinjskom masti i da joj je kosa narasla u roku od 3 mjeseca i još gušća te da nikada više nije opadala, hm... ja sam malo skeptična sa tim
čitala sam na netu da postoje nekakvi recepti sa orahom i masti..pa eto ako se netko usudi neka proba i neka javi
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:50   #3280
ej, evo imam problem, nisam citala prijašnje postove,. pa ako tko ima savjet
uglavnom. moje ispadnje kose počelo je prošle jeseni i trajalo je točno 3 mjeseca i onda je samo od sebe prestalo. vec sam bila spremna na odlazaak dermatologu, ali nije bilo potrebe.
e, sad,. opet se pojavila ista situacija. opadanje kose traje od otrilike 6. mjeseca ove godine. kako je zapocelo, mislila sam ako je zadnji put proslo, proci ce opet. no nekako sam zadnjih par dana zabrinuta i ne cini mi se to skroz normalno. kosa mi puno ispada, pogotovo nakon pranja. ima je milijooon!! :/ bila sam prije mjesec dana kod lijecnika zbog male ukocenosti kraljeznice pa sam i obavljala krvne pretrage. sve je bilo super, osim malo povisene stitnjace. al doktor je rekao da je to samo zbog trenutnog stresa (bas sam imala ispit na faksu) palo mi je na pamet da ispadanje ima veze sa zubima. naime, muke mucim sa jednim zubom vec jako dugooo.
pa ako netko imam kakva savjet ili iskustva s time, bila bih zahvalna
kaoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.