Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 13:56   #361
Hvala svima na pomoći.
Kontaktirala sam službu za korisnike već isti dan, preko mail i dobila sam odgovor i upute za žalbu pa ćemo vidjet kako dalje. Iskreno čisto sumnjam da će priznat grešku, ali vam javim ishod svakako..
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 09:04   #362
Imam pitanje:

30.12.2010 sam kao predstavnik tvrtke potpisao produljenje ugovora sa VIPom. U sklopu tog ugovora dobio sam promociju 50% niže pretplate sljedećih 24. mjeseci.
Tek u 1.mjesecu došli su mi mobilni uređaji, i tada je došlo do komplikacije u načinu obračuna mjesečne naknade. Naime, zbog kasnijeg dolaska mobilnih uređaja, počeli su mi obračunavati punu mjesečnu naknadu bez promocije.
Ponajviše zbog nejasnih računa za 1. i 2. mjesec (količine pretplatnika, pola mjeseca naknada, zbog kradje mobitela odjavljen broj na par dana), a i zbog učestalog razgovora s inozemstvom, nisam gledao iznos računa i nisam preptostavio da je nešto krivo. Tek sam prošli mjesec nakon 2 računa koji su mi stigli, zbog manje potrošnje vidio da je obračunata puna cijena naknade a ne 50% po promociji iz ugovora.

Na reklamaciju mi je VIP odgovorio kako mi ne može nadoknaditi sve naknade zato što sam po ugovoru imao 30 dana za reklamaciju.
Smatram da su možda tendenciozno i nejasno definirali račune. Moja je greška što nisam prije reklamirao, no njihova je što su me oštetili na 5 mjesečnih računa. Imam li kakve pravne osnove tražiti kompletnu odštetu, VIP mi je ponudlio naknadu za samo 2 mjesečna računa od ukupno 5?
arkticki majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 09:57   #363
Quote:
arkticki majmun kaže: Pogledaj post
Na reklamaciju mi je VIP odgovorio kako mi ne može nadoknaditi sve naknade zato što sam po ugovoru imao 30 dana za reklamaciju.
Smatram da su možda tendenciozno i nejasno definirali račune. Moja je greška što nisam prije reklamirao, no njihova je što su me oštetili na 5 mjesečnih računa. Imam li kakve pravne osnove tražiti kompletnu odštetu, VIP mi je ponudlio naknadu za samo 2 mjesečna računa od ukupno 5?
Mozda da pokusas argumentirat jednsotavno tako da Vip nije ispostovao svoje obaveze iz ugovora i zaprijeti raskidom ugovora. Znam da su oni govorili o reklamaciji i rokovima za reklamaciju, ali ugovorom (pretpostavljam) je definirana njihova obaveza kroz te 2 godine, a i radi se o njihovom propustu a ne tvojem. A i ne znam bas koji je zakonski rok za takve reklamacije. Stvarno je jadno da se pokusavaju izvadit na taj rok a dobro znaju da su oni zasrali.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:14   #364
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Mozda da pokusas argumentirat jednsotavno tako da Vip nije ispostovao svoje obaveze iz ugovora i zaprijeti raskidom ugovora. Znam da su oni govorili o reklamaciji i rokovima za reklamaciju, ali ugovorom (pretpostavljam) je definirana njihova obaveza kroz te 2 godine, a i radi se o njihovom propustu a ne tvojem. A i ne znam bas koji je zakonski rok za takve reklamacije. Stvarno je jadno da se pokusavaju izvadit na taj rok a dobro znaju da su oni zasrali.
Pokušao sam argumentirano tražiti da mi nadoknade štetu. Rekao sam da zbog više razgovora ta dva mjeseca nisam obračao pažnju na iznos sa računa, i po defaultu sam smatrao da pošteno ispunjavaju ugovorne obaveze (očito sam naivan), te da računi nisu jasni (iako imam 2 linije, napisali su mjesečnu naknadu za 3 linije). Čak je i osobi iz službe za reklamacije trebalo 10 minuta da skuži kako je obračunat iznos.
Baš zato mislim da su tendenziocno stavili neispravno napisane račune prva dva mjeseca da ne mogu skužiti kolika je mjesečna naknada.

Na kraju sam dobio odgovor da mogu biti sretan da će mi nadoknaditi štetu za 2 mjeseca, jer ugovorno ni to nisu dužni.

Već sam napisao zahtjev za pravni savjetom društvu za zaštitu potrošača pa ćemo vidjeti što oni kažu (ali nekako se bojim da će im dugo trebati za odgovor)...
arkticki majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 18:09   #365
Quote:
arkticki majmun kaže: Pogledaj post
Pokušao sam argumentirano tražiti da mi nadoknade štetu.
Ako si vezan ugovorom na X mjeseci, pokusaj im zaprijetit da ces raskinut ugovor i to njihovom krivicom jer oni su ti koji nisu ispostovali ugovornu obavezu. Ti si mozda zakasnio sa reklamacijom samog racuna, ali ti sada reklamiras da oni nisu ispiunjavali svoje obaveze i oni sada mogu odlucit jel zele svoje obaveze postivat ili ne.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:23   #366
2 pitanje u vezi raskida ugovora sa t-mobile:

1. ako imam trenutni tarifni model i150, a početni ugovoreni tarifni model je i300 da li se prilikom raskida ugovora mora platiti iznos mjesečne naknade za prijevremeno okončanje ugovora kao da je u pitanju početna tarifa i300 ili trenutna i150?

2. ako se raskine ugovor unutar obveznog trajanja pretplatničkog odnosa da li se nakon raskida tog ugovora može potpisat novi ugovor uz prihvaćanje nove posebne ponude pri čemu bi se iskoristili tclub bodovi?

ako netko zna molim odgovor, hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:00   #367
Ja recimo na ovakva pitanja uvijek dobijem različite odgovore. Siguran način da dobiješ točnu informaciju jest služba za korisnike ili osobno otići u T-Centar.
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.

Zadnje uređivanje Katrin : 25.06.2011. at 11:11.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 02:05   #368
RAČUN ZA MOBITEL -ZBOG INTERNETA !!!

Stvar je slijedeća, sestra je kupila novi mobitel s tarifom u koju je uključeno besplatno korištenje mobilnog interneta (valda samo ) na područiju Hrvatske.

Otišla je u Tursku na 12 dana i nije koristila internet, ali je mobitel podešen na način tako da ima stalan pristup internetu što ona naravno nije znala i stigao je račun na otprilike 7,5 tisuća kuna !!!

Dakle, prijedlozi što učiniti, osim platiti jer novca naravno nema i nije napravila "nikakav promet" ??? Unaprijed thx
tomo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 09:01   #369
Šta da Vam čovjek kaže kad ne mislite?? HA? Eto ja se spremam u Crnu Goru i prvo mi je palo na pamet jer ću smjeti tamo na intrnet, jer znam šta je strana država, logika je da pozive ti naplaćuje jer koristiš mrežu preko drugog operatera, pa zašto ne i gsm promet? Dogovorite obročnu otplatu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 09:17   #370
Quote:
tomo5 kaže: Pogledaj post
Stvar je slijedeća, sestra je kupila novi mobitel s tarifom u koju je uključeno besplatno korištenje mobilnog interneta (valda samo ) na područiju Hrvatske.

Otišla je u Tursku na 12 dana i nije koristila internet, ali je mobitel podešen na način tako da ima stalan pristup internetu što ona naravno nije znala i stigao je račun na otprilike 7,5 tisuća kuna !!!

Dakle, prijedlozi što učiniti, osim platiti jer novca naravno nema i nije napravila "nikakav promet" ??? Unaprijed thx
Potroseno platiti i ubuduce sestru nikuda ne pustati sa mobitelom preko granice..
Sala mala, ali....:
http://www.monitor.hr/vijesti/eu-ogr...oaming/172712/
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 14:39   #371
Quote:
tomo5 kaže: Pogledaj post
Stvar je slijedeća, sestra je kupila novi mobitel s tarifom u koju je uključeno besplatno korištenje mobilnog interneta (valda samo ) na područiju Hrvatske.

Otišla je u Tursku na 12 dana i nije koristila internet, ali je mobitel podešen na način tako da ima stalan pristup internetu što ona naravno nije znala i stigao je račun na otprilike 7,5 tisuća kuna !!!

Dakle, prijedlozi što učiniti, osim platiti jer novca naravno nema i nije napravila "nikakav promet" ??? Unaprijed thx
Znam da ti nije neka utjeha, ali ulaskom u EU cemo morat primjenit i pravila EU-a. A to znaci cijena roaminga po minuti od (mislim) 0,28 Eura i po defaultu narihtani limit za data-roaming (od kojih 50tak Eura). Nasim ce operaterima drasticno past prihodi ulaskom u EU.

Turska doduse nije u EU pa tamo ne bi vazilo ovih 0,28, ali mislim da bi ovaj limit za data-roaming trebao vazit jer je to limit kojeg stavlja sam operater.

Sto se tvojeg problema tice, mislim da je na forumu bilo nekoliko takvih primjera, pokusaj primjenit patetiku i molit ih da ti oproste dio tog potrazivanja jer nije bilo nikakve namjere. Pravno gledano, mozda bi se moglo i argumentirat time da prosjecni potrosac ne moze znat da u pozadni ima neka aplikacija koja guta megabajte, ali to bi valdja vazilo samo ako bi telefon bio od samog operatera i z standardne postavke/programe.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:53   #372
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pravno gledano, mozda bi se moglo i argumentirat time da prosjecni potrosac ne moze znat da u pozadni ima neka aplikacija koja guta megabajte, ali to bi valdja vazilo samo ako bi telefon bio od samog operatera i z standardne postavke/programe.
samsung galaxy je imal bug da se uopće nije moglo ugasit surfanje, a sam se spajal svako malo reda radi, tek tolko da se spoji, nikakve aplikacije instalirane osim tvorničkih, trebalo ga je doslovno haknut da se ugasi surfanje, al ak ti se resetiral mob, a s ovim mojim se to dešavalo svakih par dana, postavke su se vraćale na tvorničke pa opet hack ak ne'š surfat.

u mom slučaju, vip, uopće nije imal mogućnost, ne znam je l i dalje tako, potpunog gašenje surfanja od strane providera za pojedini broj, tak da sam taj problemček riješila na način da taj stroj nikad ne nosim van hrvatske neg mi doma skuplja prašinu na polici (a) f bijeli svijet idem sa starom kramom, kaj je sigurno je sigurno.

na moje pitanje: "kupila sam taj mobitel kod vas i nigdje nije pisalo da se nemre ugasit net (na uređaju, ne broju), kaj sad?" - rekli su da nije do njih. valjda sam se trebala žalit samsungu il kaj.

obzirom na upravo ovaj problem vezan uz navedeni mob, tražeć netom naletila sam na hrpu postova s istim problem (nemogućnost gašenja surfanja) i visokim računima, istinabog u zemlji, ne roamingu, i svima redom provideri nisu smjeli naplatit više od maksimalne pretplate za flat na mobu, bez obzira na "potrošnju" koja je nastala spajanjem moba, ne "normalnim surfanjem". da l je tak i kod nas, pojma nemam.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:07   #373
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
u mom slučaju, vip, uopće nije imal mogućnost, ne znam je l i dalje tako, potpunog gašenje surfanja od strane providera za pojedini broj, tak da sam taj problemček riješila na način da taj stroj nikad ne nosim van hrvatske neg mi doma skuplja prašinu na polici (a) f bijeli svijet idem sa starom kramom, kaj je sigurno je sigurno.

na moje pitanje: "kupila sam taj mobitel kod vas i nigdje nije pisalo da se nemre ugasit net (na uređaju, ne broju), kaj sad?" - rekli su da nije do njih. valjda sam se trebala žalit samsungu il kaj.
U slucaju da je uredjaj kupljen vlastitim kanalom, onda operater tu zaista nema neku odgovornost ili krivicu. Tuzba za naknadu stete bi trebala ici proizvodjacu.
No ako ti Vip proda uredjaj koji ti sam od sebe, uz tvoje normalno koristenje i nekoristenje interneta s tvoje strane - nabije racun, onda je to po meni ipak vrlo cisto da je to odgovornost Vipa i ne vidim nacin da oni prebace krivicu/odgovornost na tebe. Kupio si telefon da ga korstis (logicno) a ako ti Vip kaze da ne napustas drzavu ako ne zelis da imas visok racun, iako ne zelis koristit internet - to je onda "iznuda". Ako kupis problematican uredjaj od Vipa onda nek se Vip svadja sa samim sobom ili sa Samsungom, to ne bi trebao biti tvoj problem jer ti si kupoprodajni ugovor sklopio sa Vipom. Kompliciranije je mozda ukoliko se radi o nekakvom feature-u a ne Bugu, ili o necem o cemu je korisnik bio informiran ili se moglo poc od toga da je korisnik informiran o tom problemu. Ali vjerujem da to u ovom tvojem slucaju nije problem.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:34   #374
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
to ne bi trebao biti tvoj problem
nebi ja ni znala da se taj sam spaja, da mi seka nije rekla, pogledaj ispis, ovo čudo surfa samo od sebe.
sreća moja pa smo to skužile prvi dan, sam bog zna kakva bi mi "čestitka" došla da to nismo vidle.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:32   #375
Evo i mog problema.
Pokvario mi se skupi novi mob star dva mjeseca i predala sam ga u t mobile gdje je i kupljen na popravak.
Nemam nikakvih pritužbi što se tiče tog dijela.
Nego, nećete vjerovati.
Odem se interesirati naivno u ovlašteni servis gdje je poslano nakon skoro tjedan dana, a oni kažu da nikad nije mob stigao k njima.
Odem u t mobile, zovemo dostavnu službu preko koje je poslano i trebalo stići u roku 24 sata a ne tjedan dana, oni kao moraju provjeriti što je s pošiljkom, ali nisu se javili natrag isti dan s ikakvom informacijom.
Jednostavno mob je nestao, nemam pojma što je s njim.
U t mobile su mi rekli da je procedura takva da moraju zvanično poslati mail dostavnoj službi kao prigovor da nije dostavljeno gdje je trebalo, ali se jako bojim da se to ne zavuče duže nego bi trebalo.
Meni su rekli da treba pričekati dan-dva da odgovore na mail, da se očituju, ako se niti nakon par dana ne nađe(tad će biti već skoro 10 dana da mu nema traga), da ću dobiti isti novi mob.

Samo me zanima kad ću opet ići u t mobile vidjeti da li ima ikavih novosti, da li me mogu na neku foru zavlačiti i dalje.
Rekli su mi da ako im se ne jave uskoro iz dostavne službe da će preuzeti tužbu na sebe i tražiti naknadu štete od njih, ali kažem... uvijek se netko može sjetiti da me zavlači na neku foru pa ako netko ima sličnih iskustava ili savjet.
Ja ću zahtijevati naravno da kad se vidimo slijedeći put ako nema ni traga ni glasa od mog moba da mi se da isti, ne želim više čekati, jer to nije moja greška što je izgubljeno.
Neka se oni tuže međusobno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:52   #376
Ovako ti stoje stvari. Mogu oni odugovlačiti do 15 dana.

Mobilni uređaj je predan u trgovinu čime je tvoja obveza završila i tim danom im teče 15 dana koliko ima telekomunikacijska oprema (DRŽAVNI ZAVOD ZA NORMIZACIJU I MJERITELJSTVO ; NAREDBU

O ODREĐIVANJU TERMINALNIH I SLIČNIH UREĐAJA IZ PODRUČJA TELEKOMUNIKACIJA.....)

(bez obzira šta piše na jamstvenom - iako u novije vrijeme i piše 15 dana).

Nakon isteka 15 dana od predaje u trgovinu ti imaš pravo na novi isti takav uređaj. Ako ne ispune prijavu u DI i sljedi im kazna i očiti raskid ugovora zbog neispoštovanja.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:57   #377
a sta tebe briga kuda i šta su oni sa mobitelom, imaju rok u kojem moraju otklonit kvar, i tebe se ništa drugo ne tiče, kad rok prodje dolaziš po novi mob.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:28   #378
Hvala puno, našla sam tu naredbu na netu pa ću si isprintati.
Nisam znala da je rok 15 dana plus što je super što ću to imati kod sebe, da me ne može nitko zavlačiti duže od tih 15 dana.
Puno ste mi pomogli, hvala još jednom!

p.s. Upravo sam vidjela da piše da od 2008. ta naredba više nije važeća.
Da li znate koja je trenutno važeća?

Zadnje uređivanje afra : 04.07.2011. at 21:41.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 00:38   #379
Quote:
afra kaže: Pogledaj post

p.s. Upravo sam vidjela da piše da od 2008. ta naredba više nije važeća.
Da li znate koja je trenutno važeća?
Moja greška. Nisam to sskužio. U međuvremenu dok ne nađeš ako negdje piše 15 dana pogledaj si jamstvene koje si dobila sa mobitelom jer možda i tamo piše 15 dana.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:30   #380
Evo kratki izvještaj za one koji su čitali da znate kako se odjednom raspetljalo.
Jučer oko podne sam digla frku oko mobitela, u t mobile su tvrdili da nemaju pojma gdje je, servisu nije stigao, a city-u isto nisu mogli naći da su preuzeli pošiljku.
Danas ujutro me osobno nazove ljubazna gospođa iz dostavne službe da mi kaže da nema dokaz da je preuzet mob ikad od t mobile-a.
Na to se spremim i odjurim ponovno u t mobile, da bi mi pazite ovo, rekli da je jučer popodne zaprimljen u servisu.
Cijela priča je toliko čudna, danas mi jave iz dostavne službe da nemaju traga da su preuzeli moj mob a još jučer stigao mob u servis.
Hvala bogu, u mobisu su bili ekstra ljubazni, išla sam vidjeti da nema kakvih vidljivih oštećenja u tom keglanju dostave mobitela, sve je na prvi pogled u redu.
Jedino što sam doživjela još jednu nedosljednost u priči, jučer sam bila u t mobile sat vremena, pet puta su mi rekli da je mob otišao od njih u srijedu, jutros dođem i počne priča kako je otišao u četvrtak. Puno nedosljednosti, osobno duboko vjerujem da je bio negdje zametnut jer mu do jučer popodne nije bilo ni traga, ali eto bar je stigao u servis.
I još nešto, pitala sam t mobile da li mi garantiraju popravak u okviru garancije(mob je star dva mjeseca), u ovih tjedan dana dostavljanja ili što se god dešavalo s mobom je mogao biti na vlažnom, pa mi servis moguće neće priznati garanciju, naravno rekli su da to nema veze s njima.
Kako god, sad čekam da se popravi pa opet istom dostavom natrag.
Pitala sam da li ga mogu sama dići kad bude gotov u servisu, rekli su da nikako.
I još mala nedosljednost, kad sam predavala mob u t mobile, djevojka koja je zaprimila mi je rekla da ne mogu nositi mob sama u servis s garancijom, da to mora ići preko njih(imam i osobu koja je bila samnom u društvu da je to čula).
Danas mi drugi zaposlenik tvrdi da sam mogla najnormalnije odnijeti sama i ne bi morala čekati sad dostavu simo-tamo...
Ma lud, zbunjen...
Sorry ljudi na dužem postu, evo čisto da znate kaj vam se sve može desiti, pa ako nekome pomogne priča da se bolje unaprijed raspita nego ja(iako jesam pitala da li mogu sama odnijeti u servis i djevojka je rekla da ne, ali naravno da mi ne vjeruju... kako god sad je na servisu).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.