Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 21:28   #521
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina (III deo)

Rusini

na srpskom programu 77
na madjarskom programu 0
na srpskom i madjarskom programu 1
na slovackom programu 0
na srpskom i slovackom programu 0
na rumunskom programu 0
na srpskom i rumunskom programu 0
na rusinskom programu 87
na hrvatskom programu 0
na srpskom i nemackom programu 1
na madjarskom i nemackom programu 0

UKUPNO : 166

Hrvati

Rusini

na srpskom programu 338
na madjarskom programu 4
na srpskom i madjarskom programu 1
na slovackom programu 0
na srpskom i slovackom programu 0
na rumunskom programu 0
na srpskom i rumunskom programu 0
na rusinskom programu 0
na hrvatskom programu 25
na srpskom i nemackom programu 0
na madjarskom i nemackom programu 0

UKUPNO : 368
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:35   #522
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina (IV deo)

Romi

na srpskom programu 668
na madjarskom programu 58
na srpskom i madjarskom programu 2
na slovackom programu 1
na srpskom i slovackom programu 0
na rumunskom programu 0
na srpskom i rumunskom programu 4
na rusinskom programu 3
na hrvatskom programu 0
na srpskom i nemackom programu 0
na madjarskom i nemackom programu 0

UKUPNO : 736

Bunjevci


na srpskom programu 83
na madjarskom programu 0
na srpskom i madjarskom programu 2
na slovackom programu 0
na srpskom i slovackom programu 0
na rumunskom programu 0
na srpskom i rumunskom programu 0
na rusinskom programu 0
na hrvatskom programu 2
na srpskom i nemackom programu 0
na madjarskom i nemackom programu 0

UKUPNO : 87
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:54   #523
Ima i po opstinama,stavicu za Suboticu i jos neke opstine. Neki podaci se mogu videti cak i po naseljima. Dakle generacija rodjena 2003. godine

Subotica

Srbi 422 (30.12 %)
Madjari 369 (26.34 %)
Hrvati 127 (9.06 %)
Bunjevci 71 (5.07 %)
Crnogorci 15 (1.07 %)
Neopredeljeni 252 (17.99 %)
Ostali 145

UKUPNO : 1401

Po jeziku podaci izgledaju ovako

srpski : 947
madjarski : 384
sprski i madjarski : 32
hrvatski : 27
srpski i nemacki : 8
madjarski i nemacki : 3
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 29.09.2010. at 22:02.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:58   #524
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina

Sombor

Srbi 665 (68.07 %)
Madjari 109 (11.16 %)
Hrvati 73 (7.47 %)
Romi 22 (2.25 %)
Bunjevci 16 (1.64 %)
Neopredeljeni 72 (7.37 %)
Ostali 20

UKUPNO : 977

Po jeziku podaci izgledaju ovako

srpski : 898
madjarski : 53
sprski i madjarski : 26

UKUPNO : 977

Backa Topola

Srbi 132 (40.24 %)
Madjari 196 (59.76 %)

Po jeziku

srpski : 124
madjarski : 177
sprski i madjarski : 27

UKUPNO : 328

Kanjiza

Madjari 231 (81.91 %)
Romi 33 (11.70 %)
Srbi 18 (6.39 %)

Po jeziku

srpski : 20
madjarski : 262

UKUPNO : 282

Coka

Srbi 64 (48.48 %)
Madjari 54 (40.91 %)
Romi 13 (9.85 %)
Albanci 1 (0.76 %)

Po jeziku

srpski : 77
madjarski : 55

UKUPNO : 132
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 30.09.2010. at 18:20.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:33   #525
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina

Becej

Srbi 189 (46.67 %)
Madjari 188 (46.42 %)
Romi 16 (3.95 %)
Neizjasnjeni i ostali 12


Po jeziku

srpski : 193
madjarski : 170
sprski i madjarski : 42

UKUPNO : 405

Apatin

Srbi 225 (81.23 %)
Madjari 27 (9.75 %)
Hrvati 25 (9.03 %)

Po jeziku

srpski : 265
madjarski : 12

UKUPNO : 277

Senta

Madjari 229 (89.45 %)
Srbi 27 (10.55 %)

Po jeziku

srpski : 27
madjarski : 229

UKUPNO : 256

Ada

Madjari 141 (77.90 %)
Srbi 40 (22.10 %)

Po jeziku

srpski : 40
madjarski : 141

UKUPNO : 181
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 30.09.2010. at 18:50.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:37   #526
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina

Becej

Srbi 189 (46.67 %)
Madjari 188 (46.42 %)
Romi 16 (3.95 %)
Neizjasnjeni i ostali 12


Po jeziku

srpski : 193
madjarski : 170
sprski i madjarski : 42

UKUPNO : 405
Ima li podataka za Mali Idjos?
voyeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:54   #527
Quote:
voyeen kaže: Pogledaj post
Ima li podataka za Mali Idjos?
Ima,evo stavljam
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:01   #528
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina

Mali Idjos

Madjari 80 (61.54 %)
Crnogorci 23 (17.69 %)
Srbi 12 (9.23 %)
Romi 11 (8.46 %)
Hrvati 2 (1.54 %)
Albanci 1 (0.77 %)
Makedonci 1 (0.77 %)

Po jeziku

srpski : 42
madjarski : 88

UKUPNO : 130

Ovo je jedina opstina gde Madjari cini se imaju jaci natalitet od Srba ali i Crnogoraca. Ni Srbi ni Crnogorci nisu previse vitalni ovde.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:34   #529
Etnicka struktura predskolaca u Vojvodini,skolska 2009./2010. godina

Kula

Srbi 258 (60.42 %)
Rusini 48 (11.24 %)
Crnogorci 45 (10.54 %)
Madjari 38 (8.90 %)
Romi 12 (2.81 %)
Ukrajinci 10 (2.34 %)
Hrvati 5 (1.17 %)
Neizjasnjeni i ostali 11

Po jeziku

srpski : 363
madjarski : 14
rusinski : 50

UKUPNO : 427
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 17:00   #530
Demografski rast Novog Sada - za osam godina 30 hiljada stanovnika vise (skoro 4 hiljade godisnje)

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/n...se_214659.html

A sta cemo sad sa podacima novosadske Informatike da u NS-u ima stalno nastanjenih skoro 400 hiljada ljudi

Mislim da je naselje Novi Sad iliti uze gradsko jezgro urbane celine NS-Kamenica-Petrovaradin prekoracilo 200 hiljada stanovnika,sto ga posle Beograda cini drugim naseljem u zemlji kojemu je to poslo za rukom.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 00:58   #531
Thumbs up

Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Demografski rast Novog Sada - za osam godina 30 hiljada stanovnika vise (skoro 4 hiljade godisnje)

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/n...se_214659.html

A sta cemo sad sa podacima novosadske Informatike da u NS-u ima stalno nastanjenih skoro 400 hiljada ljudi

Mislim da je naselje Novi Sad iliti uze gradsko jezgro urbane celine NS-Kamenica-Petrovaradin prekoracilo 200 hiljada stanovnika,sto ga posle Beograda cini drugim naseljem u zemlji kojemu je to poslo za rukom.
HTEO BI LOOKEY DA TI ODGOVORIM O RASELJENIM SA KOSOVA DA LI SU USLI U POPIS ILI NISU. POSTO SE BAVIM DUGO DEMOGRAFIJOM ODGOVORICU SVIMA.RASELJENI SA KOSOVA NISU POPISANI 2002 GODINE ALI JESU ONI KOJI SU SU IMALI PREBIVALISTE NA TERITORIJI SRBIJE BEZ KOSMETA.TAKO DA SVI RASELJENI SRBI I OSTALI U SRBIJI A IMA IH OKO 120 000 HILJADA U SRBIJI NEKIH 90%IMA PREBIVALISTE U SRBIJI TJ. PROMENILI SU ADRESU SA KOSOVA TAKO DA SU UVRSTENI U SVE GODISNJAKE 2003 DO 2009 GODINE KOJI JE OBJAVIO RZS. TAKO DA NA POPISU KOJI CE BITI 2011 OD RASELJENIH SA KOSOVA KOJI ZIVE U SRBIJI NECE BITI NIKAKVOG POVECANJA.AKO JE DOSAO SA KOSOVA DAJEM PRIMER 2005 U SRBIJI I PROMENI MESTO PREBIVALISTA SA PRISTINE U NPR. SABAC . TO CE SE EVIDENTIRATI SABAC 2006 KADA IZADJE GODISANJAK BICE UBACEN KAO STANOVNIK SAPCA. DRUGO : PISES NA FORUMU DA RZS I ZIS DAJU POGRESNE PODATKE STO SE SLAZEM SA TOBOM ALI MOGAO BI DA NAPISES I GDE GRESE. PRVO IZASAO JE MESECNIK ZA JUNI ZA SRBIJU.I NAPRAVILI SU GRESKU TAKO STO SU POGRESNO PRENELI PODATKE IZ PRETHODNE GODINE ZA PRVIH 6 MESECI.LICNO SAM IZ ZVAO POSTO SU TAKVU GRESKU NAPRAVILI I U APRILU OVE GODINE. TAKO DA KAD BI SE STAVILI PRAVI PODACI DOLAZI SE OD CIFRE DA JE MANJE RODJENO OVE GODINE NEGDE OKO 800 BEBA I MANJE UMRLO NJIH 1500.TRECE PODATAK ZA JANUAR STO JE IZNEO ZIS DA JE RODJENO 523 BEBA U BEOGRADU JE GRESKA. ZVAO SAM IH I ZABORAVILI SU DA STAVE BROJ 1 ISPRED 523. TAKO DA JE RODJENO U JANUARU 1523 BEBE. TAKO DA ZA PRVIH SEST MESECI U BG JE RODJENU 421 BEBA VISE A UMRLO JE MANJE ZA 77.PO MOJIM PRORACUNIMA BEOGRAD SIGURNO PRELAZI 19000 RODJENIH OVE GODINE. MALO SAM TE NAKUDIO ALI NISTA ZLONAMERNO. ODLICAN SI DEMOGRAF SAMO NAPRED
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 01:05   #532
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Sto se tice buducih trendova sledece zajednice bi (u pogledu mesta gde cine vecinu) trebalo da budu obazrive

Madjari (u opstinama Becej, Backa Topola, Coka i Subotica ali i u ostalim opstinama gde nisu vecina)
Slovaci (u opstini Kovacica i ostalim opstinama u kojima nisu vecina)
Albanci (iako imaju visok natalitet,pojacano iseljavanje Albanaca i doseljavanje Srba sa Kosova koje se desava moze dovesti do promene etnicke slike u opstini Bujanovac)
Bugari (u opstini Dimitrovgrad gde mi Bugari uopste nisu jasni jer upisuju decu u skole sa srpskim jezikom)
Srbi (u opstini Prijepolje ako se zaustavi emigriranje Bosnjaka,a to ce se jednom desiti)

Sve druge manjine su jos podloznije gubljenju identiteta jer nemaju opstine u kojoj su vecina i koja ce se vrlo sistematski zauzeti za njihov opstanak.
MALO MI JE CUDNO DA UPOZORAVAS MANJINE DA GUBE VECINU . PA TO SVAKI SRBIN BI I VOLEO DA SE DESI. DA MI POSTANEMO VECINA U DATIM OPSTINAMA.MALO SI OMASIO DA SRBI KUPUJU KUCE OD ALBANACA I ONI PRODAJU SAMO NEMAJU KOME DA PRODAJU NI JEDNI NI DRUGI. JEDINI KOJI IMAJU OGROMAN NATALITET SU ROMI. ONI BI IH KUPILI ALI...
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 01:20   #533
Quote:
Tvrtko_Jatagan kaže: Pogledaj post
Odmoz Bog Vasilije,

Lijepo nego sta. To sto je trenutno minus nesto manji nego u isto doba prosle godine nije neki problem. Bitno je da sve ide kako treba sto se tice zivorodenih. Nema povecanja. A umrlih nece zafalit'.

Ovo sto imamo danas je k'o iz snova

- Minus je solidan a bit ce jos visi narednih godina
- Morat cete raditi na uvozu doseljenika a prva meta su pravoslavci iz Bosne. Oni se i sada iseljavaju ka Beogradu. 5-6.000 godisnje. Ali moze a i bit ce to i bolje.


Za nas je to najbolja solucija. Jer sta bi bilo da svi ti pravoslavci nestanu odjednom? Recimo da bude neki brzi-rat. Dobili bi dosta prostora koji bi bio neiskoristen jer bi bio nenaseljen.

Ovako je bolje. I pored njih samih pravoslavci odrzavaju BIH. Tu i tamo se nesto izgradi, popravi koji put, kupi se nesto; proizvede..Uz to ne gine se ne rusi se...sve 5. Jetse da ce trajati par decenija ali nije to nista za jednu drzavu.

i kao slag na tortu imamo drz-ne daj situaciju sa Republikom Kosovo gdje Srbija trosi energiju, vrijeme i novac.

A tu i je nas novi adut. CG.


Doduse moram priznati da jedva cekam taj minus od 50.000. To ce biti nesto...A neminovno je
MOZDA TURCINE TO SE I DESI ZA NEKIH DESET GODINA ALI POGLEDAJ GDE STE VI.SMANJUJE VAM SE NATALITET U SRBIJI. ZA 400 MANJE RODJENIH NEGO 2008. MIGRACIJIJE SU VAM OGROMNE.SAMO SE DRZI NOVI PAZAR A PITANJE I ON DOKLE CE. U NOVOJ VAROSI PRIBOJU PRIJEPOLJU IMATE MIGRACIJE ZA PAZAR KAO IZ SJENICE I TUTINA. A SVAKE GODINE U PLUSU STE GODISNJE ZA 1500 A ODE VAS TURCINE CIRKA 3000 U INOSTRANSTVO. VI STE OVDE PUKLI. I NEMESAJ MUSLIMANE I BOSNJAKE U ISTI KOS. DRUGO PUKLI STE I BIH ALI NE PRIRASTAJEM KOJI I NIJE NEKI NEGO VELIKIM ODLIVOM U INOSTRANSTVO POSEBNO U NEMACKU AUSTRIJU I SVEDSKU.SVAKE GODINE VAS ODE CIRKA 10000 SAMO SLOVENIJU PUNITE SVAKE GODINE IZ BIH ZA 1200 MLADIH LJUDI . A SAD KAD UKINU VIZE BIH IMA DA VAM ZBRISE 50000 ZA JEDNU GODINU. UNISTICE VAS SIROMASTVO I ZAPADNJACKI STIL ZIVOTA TVRTKO TURCINE.
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 08:10   #534
Caps Lock+Shift, i ako ces me virtualno ubiti, molim te ubij me s stilom.Inace, recenice se ne pisu zbrda-zdola tako je moja rahmetli tetka pisala(Imala je 4 razreda osnovne ipak).U modernom drustvo, tada je ipak bio standard osnovna skola, ali danas.Danas, makar pismenost bi trebala da bude na nivou.Ili ne?

http://www.megaupload.com/?d=JD0FZT1J

Srbija i Crna Gora po vjeri za naseljena mjesta(Popis 1991)

Ovo je nesto sto se zove

STANOVNISTVO PO OPSTINI STALNOG STANOVANjA PREMA NACIONALNOJ PRIPADNOSTI, POLU I MESTU RODENjA:Srbija i Crna Gora(Popis 1991)

http://www.megaupload.com/?d=KAVPD77A

Veoma zanimljiva knjiga, preporucujem svima koji nisu malo citali.Mene je zanimalo samo zbog sela Postenje, jer tamo ima dosta ostalih ili su cigani, ili sta vec.Inace, selo je sjeverno predgradje Pazara, za one koji ne znaju


http://www.megaupload.com/?d=4T7TKUL0

A, ovdje imate i popis 1981, za one koji nemaju ovaj fajl


Bosnjaci u Sandzaku ipak imaju grad.To je Novi Pazar.Mozda kao i grad nije najveci u Srbiji.No, jeste u Sandzaku, i s skoro 60 000 stanovnika.Zavisi, ako je Mur pripojen Pazaru, kao sto kazu gradu, ne zna se.To je ipak najveci grad tog dijela.I samo ce za 10 godina biti jedino Nis veci.Leskovac gubi u stanovnistvu, a na toj strani nema veceg mjesta, sve do Kragujevca.Naravno, ne moze se Pazar porediti s Kragujevcem, kao sto se Nova Varos ne moze porediti s Pazarom.Sto se tice Tutina, pa ti ljudi imaju natalitet, to je bitna cinjenica.Popis 2011 u Srbiji ce reci kolika je stopa iseljavanja.Vec sam vidio i cuo svasta


Bosnjaci svake godine odlaze u Sloveniju.Ovo i ono.Pa, niste prvi koji su to rekli.Sto se tice popisa 2011, molim vas budete ljubazni i dostavite podatke, kad budu tu.Naravno, ako budem ziv.Obavjestite me posthumno o rezultatima, ako ne budem ziv

 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:19   #535
Quote:
starterz kaže: Pogledaj post
Caps Lock+Shift, i ako ces me virtualno ubiti, molim te ubij me s stilom.Inace, recenice se ne pisu zbrda-zdola tako je moja rahmetli tetka pisala(Imala je 4 razreda osnovne ipak).U modernom drustvo, tada je ipak bio standard osnovna skola, ali danas.Danas, makar pismenost bi trebala da bude na nivou.Ili ne?

http://www.megaupload.com/?d=JD0FZT1J

Srbija i Crna Gora po vjeri za naseljena mjesta(Popis 1991)

Ovo je nesto sto se zove

STANOVNISTVO PO OPSTINI STALNOG STANOVANjA PREMA NACIONALNOJ PRIPADNOSTI, POLU I MESTU RODENjA:Srbija i Crna Gora(Popis 1991)

http://www.megaupload.com/?d=KAVPD77A

Veoma zanimljiva knjiga, preporucujem svima koji nisu malo citali.Mene je zanimalo samo zbog sela Postenje, jer tamo ima dosta ostalih ili su cigani, ili sta vec.Inace, selo je sjeverno predgradje Pazara, za one koji ne znaju


http://www.megaupload.com/?d=4T7TKUL0

A, ovdje imate i popis 1981, za one koji nemaju ovaj fajl


Bosnjaci u Sandzaku ipak imaju grad.To je Novi Pazar.Mozda kao i grad nije najveci u Srbiji.No, jeste u Sandzaku, i s skoro 60 000 stanovnika.Zavisi, ako je Mur pripojen Pazaru, kao sto kazu gradu, ne zna se.To je ipak najveci grad tog dijela.I samo ce za 10 godina biti jedino Nis veci.Leskovac gubi u stanovnistvu, a na toj strani nema veceg mjesta, sve do Kragujevca.Naravno, ne moze se Pazar porediti s Kragujevcem, kao sto se Nova Varos ne moze porediti s Pazarom.Sto se tice Tutina, pa ti ljudi imaju natalitet, to je bitna cinjenica.Popis 2011 u Srbiji ce reci kolika je stopa iseljavanja.Vec sam vidio i cuo svasta


Bosnjaci svake godine odlaze u Sloveniju.Ovo i ono.Pa, niste prvi koji su to rekli.Sto se tice popisa 2011, molim vas budete ljubazni i dostavite podatke, kad budu tu.Naravno, ako budem ziv.Obavjestite me posthumno o rezultatima, ako ne budem ziv

stopa iseljavanja iz srbije velika a prednjace manjine albanci madjari bosnjaci slovaci rusini ali i srbi. tako da na zalost srbija sada u oktobru 2010 godine IMA 7.280.000 STANOVNIKA ,STIM STO OCEKUJEM DA NA POPISU 2011 GODINE TOLIKO CE BITI. POSTO SU LOSE OBAVILI POPIS U BEOGRADU 2002 GODINE BROJ ROMA IMA SIGURNO 50 000 SA OVIMA SA KOSOVA .NISU POPISALI DOSTA LJUDI KOJI ZIVE U NOVOGRADNJAMA ZA LEGAZLIZACIJU POSTO POPISIVACI NISU IMALI TE ZGRADE I KUCE U SVOJIM PLANOVIMA .EVO PRVI MOJ KOMSIJA NIJE POPISAN POSTO IMA LOKAL ISPOD STANA MISLIO JE VEROVATNO POPISIVAC DA JE KUCA CELA POSLOVNI PROSTOR. TAKO DA NJIH 7 KOJI ZIVE U TOJ KUCI OSTADOSE NEPOPISANI. SAMO VOJVODINA I CENTRALNA SRBIJA SU ODLICNO POPISANI DOK BEOGRAD SIGURNO 50 000 NEPOPISANIH. OVO MOZETE PROCITATI NA RZS AUTOR JE NAJBOLLJI SRPSKI DEMOGRAF GORAN PENEV. TAKO MISLIM DA CE MALO BOLJE DA IH OBUCE ZA BE0GRAD POSTO IMA DOSTA ZGRADA I KUCA ZA LEGALIZACIJU CAK 213 000 TAKO DA OCEKUJEM DA CE TO SREDITI. BEZ OBZIRA NA OVO NECE SE NISTA DRASTICNO PROMENITI TAKO DA SRBIJA NA POPISU 2011 GODINE CE IMATI IZMEDJU 7 250 000 I 7 280 000. VELIKI ODLIV I VELIKI NEGATIVNI PRIRASTAJ OD 30 000 U PROSEKU OD 2003 GODINE GOVORI DA NAM SE NEPISE DOBRO. MEDJUTIM AKO DRZAVA UKINE PDV OD 18 % NA BEBI OPEREMU DA VECE NOVCANE STIMULACIJE RODJENOJ DECI I POVECA ZAPOSLENOST IMAMO NEKE SANSE MAKAR DA ODRZIMO NA 70 000 RODJENIH GODISNJE. RODJENIH SRBA OD 58 000 U 2009 GODINI OHRABRUJE STO DOLAZIMO DO CIFRE OD 83% RODJENIH JOS JE SKOCIO BROJ ROMIMA NA 3240 A OSTALI TROPA .
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:38   #536
Quote:
cvekla kaže: Pogledaj post
HTEO BI LOOKEY DA TI ODGOVORIM O RASELJENIM SA KOSOVA DA LI SU USLI U POPIS ILI NISU. POSTO SE BAVIM DUGO DEMOGRAFIJOM ODGOVORICU SVIMA.RASELJENI SA KOSOVA NISU POPISANI 2002 GODINE ALI JESU ONI KOJI SU SU IMALI PREBIVALISTE NA TERITORIJI SRBIJE BEZ KOSMETA.TAKO DA SVI RASELJENI SRBI I OSTALI U SRBIJI A IMA IH OKO 120 000 HILJADA U SRBIJI NEKIH 90%IMA PREBIVALISTE U SRBIJI TJ. PROMENILI SU ADRESU SA KOSOVA TAKO DA SU UVRSTENI U SVE GODISNJAKE 2003 DO 2009 GODINE KOJI JE OBJAVIO RZS. TAKO DA NA POPISU KOJI CE BITI 2011 OD RASELJENIH SA KOSOVA KOJI ZIVE U SRBIJI NECE BITI NIKAKVOG POVECANJA.AKO JE DOSAO SA KOSOVA DAJEM PRIMER 2005 U SRBIJI I PROMENI MESTO PREBIVALISTA SA PRISTINE U NPR. SABAC . TO CE SE EVIDENTIRATI SABAC 2006 KADA IZADJE GODISANJAK BICE UBACEN KAO STANOVNIK SAPCA. DRUGO : PISES NA FORUMU DA RZS I ZIS DAJU POGRESNE PODATKE STO SE SLAZEM SA TOBOM ALI MOGAO BI DA NAPISES I GDE GRESE. PRVO IZASAO JE MESECNIK ZA JUNI ZA SRBIJU.I NAPRAVILI SU GRESKU TAKO STO SU POGRESNO PRENELI PODATKE IZ PRETHODNE GODINE ZA PRVIH 6 MESECI.LICNO SAM IZ ZVAO POSTO SU TAKVU GRESKU NAPRAVILI I U APRILU OVE GODINE. TAKO DA KAD BI SE STAVILI PRAVI PODACI DOLAZI SE OD CIFRE DA JE MANJE RODJENO OVE GODINE NEGDE OKO 800 BEBA I MANJE UMRLO NJIH 1500.TRECE PODATAK ZA JANUAR STO JE IZNEO ZIS DA JE RODJENO 523 BEBA U BEOGRADU JE GRESKA. ZVAO SAM IH I ZABORAVILI SU DA STAVE BROJ 1 ISPRED 523. TAKO DA JE RODJENO U JANUARU 1523 BEBE. TAKO DA ZA PRVIH SEST MESECI U BG JE RODJENU 421 BEBA VISE A UMRLO JE MANJE ZA 77.PO MOJIM PRORACUNIMA BEOGRAD SIGURNO PRELAZI 19000 RODJENIH OVE GODINE. MALO SAM TE NAKUDIO ALI NISTA ZLONAMERNO. ODLICAN SI DEMOGRAF SAMO NAPRED
Blagutine,jesi li to ti?

Sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da vecina raseljenih sa Kosova uopste ne prijavljuje novo prebivaliste u nekoj od opstina Srbije. Zivim u gradu u kojem ima puno raseljenih sa Kosova i to znam iz prve ruke. Cak ni automobile ne registruju vec voze sa starim kosovskim tablicama jer bi morali da placaju registraciju. Razlozi? Ima ih vise - dobijanje socijalne pomoci,naknada,privilegija u zaposljavanju a sedeci na dve stolice mnogi posalju jednog clana porodice da na Kosovu radi i zaradjuje duplu platu za isti posao koji bi radio u Srbiji.

Drugo,sto se tice podataka iz godisnjaka Srbije - RZS u periodu izmedju dva popisa ne zna tacno stanje broja stanovnika (cesto zna da omasi i do 20 % na nivou opstine) vec samo radi procene na osnovu onoga sto u MUP-u ili drugim opstinskim sluzbama dobije,mada i to je upitno jer se podaci dobijeni po maticnim sluzbama dosta razlikuju od podataka koje RZS ima. Ni u jednoj drzavi nije lako pratiti migracije i ti podaci su vrlo diskutabilni dok ne dodje novi popis. Da se moze u potpunosti nasloniti na podatke koje RZS publikuje,onda nam popis i ne bi bio potreban.

Nemoj se mnogo uzdati u RZS,to ti je moj savet. Sto se tice 2011. godine,mislim da Srbija nece imati ispod 7350000 stanovnika,i sam RZS smatra da ce te godine uzimajuci u obzir i raseljene sa Kosova Srbija imati 110 hiljada stanovnika manje nego 2002. (ali vratiti se na prvu recenicu ovog pasusa).

Sto se Roma tice,oni su svuda problem za popisivanje jednako u Beogradu,Vrscu,Bojniku...Oni ni svoju decu ne prijavljuju u maticne sluzbe (postoji projekat da se ta slika popravi) a mnogi ni licna dokumenta nemaju.

Sto se spoljnih migracija tice,po RZS-u Srbija je godisnje u plusu za par hiljada ( ),to lako mozes proveriti kada uzmes vitalnu statistiku od 2002. do 2009. godine,pa onda kada vidis da ono sto dobijes kao rezultat je manji broj od onoga koji je procenjen. Mozda to rade zbog rezerve prema svojim podacima?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.10.2010. at 13:50.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:40   #537
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
RZS izbacio procenu broja stalno nastanjenih stanovnika na podrucju Srbije bez Kosova na dan 1. januar 2010.

01.01.2010. : 7306677
01.01.2009. : 7334905

Godisnji minus je 28 hiljada,od cega je minus u prirodnom prirastaju oko 33,34 hiljade. Gledajuci ove podatke moglo bi se zakljuciti da je Srbija imala poyitivan migracioni saldo od 5-6 hiljada stanovnika tokom 2009. godine.
Na osnovu ovoga izlazi da je realan broj stanovnika u Srbiji (ukljucujuci raseljena lica sa Kosova) zasigurno oko 7.4 miliona. UNHCRove procene govore i o 200 hiljada raseljenih,ali je pitanje koliko njih se dvaput racuna,odnosno koliko hiljada njih zivi na relaciji Kosovo-ostatak Srbije.

Ako se ovaj trend zadrzi i tokom 2010. godine, 1. januara 2011. godine bilo bi stalno rezidentnih 7280000 stanovnika,odnosno bar 7380000 ukupno sa raseljenima a maksimalno po UNHCRu 7480000,sto se i poklapa sa okvirnim predvidjanjima RZS-a da ce na popisu 2011. godine biti 110-120 hiljada ljudi manje nego 2002.
KAKAV UNHCR KOLEGA I NJIHIVI PODACI . VEC SAM NAPOMENUO DA SU RASELJENA LICA VEC USLA u opstinama koje zive.i jedno pitanje gde si procitao o okvirnim prdvidjanjima rzs-a da ce na p[opisu biti 110 000 - 120 000 hiljada ljudi manje nego 2002. odlican si demograf ali ovosa kosovom i raseljenim potpuno gresis.
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:54   #538
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Blagutine,jesi li to ti?

Sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da vecina raseljenih sa Kosova uopste ne prijavljuje novo prebivaliste u nekoj od opstina Srbije. Zivim u gradu u kojem ima puno raseljenih sa Kosova i to znam iz prve ruke. Cak ni automobile ne registruju vec voze sa starim kosovskim tablicama jer bi morali da placaju registraciju. Razlozi? Ima ih vise - dobijanje socijalne pomoci,naknada,privilegija u zaposljavanju a sedeci na dve stolice mnogi posalju jednog clana porodice da na Kosovu radi i zaradjuje duplu platu za isti posao koji bi radio u Srbiji.

Drugo,sto se tice podataka iz godisnjaka Srbije - RZS u periodu izmedju dva popisa ne zna tacno stanje broja stanovnika (cesto zna da omasi i do 20 % na nivou opstine) vec samo radi procene na osnovu onoga sto u MUP-u ili drugim opstinskim sluzbama dobije,mada i to je upitno jer se podaci dobijeni po maticnim sluzbama dosta razlikuju od podataka koje RZS ima. Ni u jednoj drzavi nije lako pratiti migracije i ti podaci su vrlo diskutabilni dok ne dodje novi popis. Da se moze u potpunosti nasloniti na podatke koje RZS publikuje,onda nam popis i ne bi bio potreban.

Nemoj se mnogo uzdati u RZS,to ti je moj savet. Sto se tice 2011. godine,mislim da Srbija nece imati ispod 7350000 stanovnika,i sam RZS smatra da ce te godine uzimajuci u obzir i raseljene sa Kosova Srbija imati 110 hiljada stanovnika manje nego 2002. (ali vratiti se na prvu recenicu ovog pasusa).
kolega ja sam iz beograda .vozim se samo kolima zbog posla koji radim .nisam video za mesec dana 2 kosovske tablice od 1000 kola koja sam pogledao table. a kako to u tvom smederevu sve vrvi od kosovskih tablica. druga stvar nemaju vise socijalnu pomoc od 45 evra stariji od 65 godina. kolega posto mi je suprugaraseljeno lice sa kosova a ja sam rodjen u bg pa upoznao sam ih 100 sa kosova ovde u bg. i svi su promenili posao i rade ovde.cak sam isao da proverim da li su upisani u mojoj opstini u bg .svi do zadnjeg. isao sam i u narodni front i visegradsku i zemunsko zvezdarsko i porodiliste na dedinju i slazu se podaci sa rzs u broju rodenih i umrlih. nemogu da dokumentujem podatke ali mogu ti reci pouzdano odakle onda porast u bg za 56 000 od popisa 2002 do 2009 godine a imao je minus od 2003 godine 20 000 sto dolazi da je za 7 godina dobio 76 000 mehanickim prilivom. odakle kolega lokey.
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:54   #539
Quote:
cvekla kaže: Pogledaj post
MALO MI JE CUDNO DA UPOZORAVAS MANJINE DA GUBE VECINU . PA TO SVAKI SRBIN BI I VOLEO DA SE DESI. DA MI POSTANEMO VECINA U DATIM OPSTINAMA.MALO SI OMASIO DA SRBI KUPUJU KUCE OD ALBANACA I ONI PRODAJU SAMO NEMAJU KOME DA PRODAJU NI JEDNI NI DRUGI. JEDINI KOJI IMAJU OGROMAN NATALITET SU ROMI. ONI BI IH KUPILI ALI...
Zavisi. Cenim da je odliv Albanaca znatno veci nego odliv Srba iz Bujanovca jer oni su u poslednje vreme (od 2000. pa naovamo) zesce postali skloni emigriranju,dok Srbi manje vise odande migriraju istim tempom kao i u proteklih 50 godina. Ovi prvi imaju veci demografski potencijal,ali mislim da su i Srbi znatno vitalniji od sunarodnika u ostatku Srbije u opstinama gde su Bosnjaci i Albanci kao manjine jako vitalne.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:01   #540
Quote:
cvekla kaže: Pogledaj post
KAKAV UNHCR KOLEGA I NJIHIVI PODACI . VEC SAM NAPOMENUO DA SU RASELJENA LICA VEC USLA u opstinama koje zive.i jedno pitanje gde si procitao o okvirnim prdvidjanjima rzs-a da ce na p[opisu biti 110 000 - 120 000 hiljada ljudi manje nego 2002. odlican si demograf ali ovosa kosovom i raseljenim potpuno gresis.
Kao prvo,nisam demograf,ali iz hobija pratim stanje.

Kao drugo,taj podatak o 110 hiljada stanovnika manje iznet je u Politici,i to od lica koje je iz RZS-a. Potrazicu link sa tekstom i okaciti ga ovde.

OK,ti imas jedna iskustva,ja imam druga...
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.