Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2005., 23:06   #41
Quote:
~ šu ~ kaže:
PVC prozori

Ne znam gdje ste, ali za ove znam da dosta rade ne samo u svojoj županiji, nego i u Zg.
Pa kak jedan takav majstor s 30 godina iskustva moze svojim radnicima rec da pjene prozor a on lijepo otvoren na kipu, staklo gore?
I jos stavlja pjenu iza krkhe vodilice??
Pravilno ugraden prozor je da se staklo stavlja poslije ugradnje i fiksiranja u otvor, i cijeli se prozor nastela sa staklom.


Ovo je tipican primjer velike proizvodnje, koja ide na kvantitetu a ne kvalitetu.
I takve prozore nalazimo u velikim trgovackim lancima, po relativno niskoj cijeni.
O kvaliteti necu
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 00:00   #42
Quote:
tik kaže:
lego,
vidim da si stručnjak,možeš li ukratko objasniti razlike između alu i pvc prozora,osim da alu duplo više koštaju?

u oba ide izo staklo, oba dobro dihtaju, imaju profile sa više komora,okviri se mogu farbati itd.

fala!
Alu kostaju duplo, a razlog je sto je alu profil i okov skuplji!
Cista zarada kod jednog i drugog oko 30%

Boje: Bijela, Hrast, Mahagonij... (bilo koja boja 30% skuplje od bijele)
Plasticni profili su uglavnom svi slicnih dimenzija, danas 5 komorni, na 2 brtve, jedna na stoku i jedna na krilu.
U plasticne profile se stavlja celicno pocincano ojacanje, da bi ojacalo sam proizvod i da bi se okov imo u sta posarafit.
Spojevi se spajaju varenjem plastike.

Kod ulaznih vrata i kliznih stjena koristi se siri profil, ali iste debljibe.
Za primjer jedna ulazna vtata dim 220x100 sa preckama i ostakljena teze 100kg!

Boje: Natur, Bijela osnovne.
Alu se u pocetku dijeli na hladne i tople profile.
Topli imaju termo most, tj pregrade u profilu tako da su 3 komorni.
Hladni nemaju nista tj samo vanjske stjenke, reko bi jedna komora.
Spajaju se pomocu spojnica, na sarafe.
Vecina okova se sarafi, bez ikakvog busenja profila.

Kad se gleda gotov proizvod gotovu su isti, dok je sama proizvodnja totalno razlicita.
Alu pruza vise mogucnosti,(moze se kombinirat vise sirina i oblika profila) npr kod nekih unutarnjih stijena, poslovnih prostara i sl.

Kutije za rolete se isto stavljaju na prozor s gornje strane.
Grilje se rezlikuju, plasticne se montiraju na sam stok prozora dok aluminiske imaju svoj stok.

Ja u plastici napravim 10 vecih prozora na dan, dok bi aluminiskih slozio 5 i manje.

Preporuka za kucu Plastika, za poslovni prostor Alu.

Platika mi bolje dihta, stakla nemaju razlike 4-16-4.

Ni jedni ni drugi se ne farbaju!!!
Jedino se alu "profil" moze plastificirat u bilo koju boju.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 01:22   #43
Alu:

__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 11:54   #44
hvala na detaljnnom opisu!

objasnio si zašto alu košta duplo više (materijal,kompliciranija izrada) međutim i dalje ne vidim neku veliku prednost aluminija?!ma zapravo vidim jednu subjektivnu prednost, a to je da ljepše izgleda (plastika izgleda jeftinije, alu nekako finije- vidi se po slikama sa ova tvoja dva linka)

možda da navedem konkretan primjer, a to je postavljanje novih prozora u stan. stavio bi neko kvalitetno i duuugotrajno rješenje i da vidim konkretan razlog zbog čega je alu u slučaju stana skuplji stavio bih ga. međutim , ne vidim ga.
e sad, sve bi bilo u redu da ne poznam ljude koji su stavljali alu stolariju u stan/kuću i kažu da je to super, najbolje itd. a kada ih pitam zašto, naglo pocinju mucati.kao ono, trajet će sto godina ,izgleda super i sl.
ko je tu lud?!

i jedno podpitanje, koje je najbolje rješenje za prozore koji gledaju na prometnu ulicu, u svrhu maksimalnog smanjenja buke?
trostruko staklo, neki posebni okvir, nešto treće?

unaprijed hvala
tik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 12:08   #45
Quote:
koje je najbolje rješenje za prozore koji gledaju na prometnu ulicu, u svrhu maksimalnog smanjenja buke?
Zazidaj prozor
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 16:54   #46
Imam PVC već jedno 20-ak god i zadovoljan sam iako su se tad tek počeli primjenjivati kod nas pa nisu ni sluga današnjima....uglavnom, nema farbanja, brušenja, lakiranja....
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 21:38   #47
Quote:
tik kaže:
hvala na detaljnnom opisu!

objasnio si zašto alu košta duplo više (materijal,kompliciranija izrada) međutim i dalje ne vidim neku veliku prednost aluminija?!ma zapravo vidim jednu subjektivnu prednost, a to je da ljepše izgleda (plastika izgleda jeftinije, alu nekako finije- vidi se po slikama sa ova tvoja dva linka)

možda da navedem konkretan primjer, a to je postavljanje novih prozora u stan. stavio bi neko kvalitetno i duuugotrajno rješenje i da vidim konkretan razlog zbog čega je alu u slučaju stana skuplji stavio bih ga. međutim , ne vidim ga.
e sad, sve bi bilo u redu da ne poznam ljude koji su stavljali alu stolariju u stan/kuću i kažu da je to super, najbolje itd. a kada ih pitam zašto, naglo pocinju mucati.kao ono, trajet će sto godina ,izgleda super i sl.
ko je tu lud?!

i jedno podpitanje, koje je najbolje rješenje za prozore koji gledaju na prometnu ulicu, u svrhu maksimalnog smanjenja buke?
trostruko staklo, neki posebni okvir, nešto treće?

unaprijed hvala

Ja sam uvijek za plasiku, al ne za svaku?
Svaki dan sam na drugom gradilistu i vidio sam svkakvih profila i prozora!
I nemrem vjerovat kak prozor moze bit tak lose napravljen

Ima kod aluminiskih prozora(profil i okov ALU-K) je bi reko propust.
Pant je tako napravljen da izlazi iz utora u stoku prema van, i sad kad krilo sjedne gore na njega pant diktira udaljenost(4mm) a guma koja dolazi na krilo nije toliko debela i ne uspijeva se priljubit uz stok!
Da pojednostavim guma kod panta uopce ne dihta, ostaje samo ona unutarnja na stoku!
Al taj sitni detalj niko ne primjecuje

Okvir bi bio isti, jedino stavit srednje zatvarace iza i s donje strane prozora.

Staklo:
Deblje staklo od standardnih 4mm
Veci razmak od standardnih 16mm
Punjeno argonom

To ti je garantirano bolje u smislu zvucne izolacije i toplinske naravno.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 16:11   #48
Ja sam stavio drvene jer mi se bolje uklapaju u interijer. Općenito mi izgledaju elegantnije (ne zbog boje nego zato što imaju tanje okvire). Ak su dobro napravljeni ne vidim problem, starci u kući imaju već 20 godina drvene pa svi još uvijek dobro dihtaju i zatvaraju se bez problema a bojani su možda 2x.
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 22:48   #49
u svakom slucaju bjezite od Fugaplastovih pvc prozora,a kupujte od 3H (moja preporuka, dobri su, eko stolarija, 10 godina garancije, brzi i u roku do 7 dana, nema rezanja prozora ili vrata oko panta da bi se mogli zatvoriti kao kod Fuga plastovih, a i trocal profil nije los - tu uskace Lego ;-)
Ja vec mjesec dana zamjenujem balkonska vrata s Fugaplastom, imaju sve moguce muljatorske trikove u rukavu, npr. ako ti oni ne ugraduju stolariju, ne mogu niti izaci na teren da pogledaju sta s stoalrijom nije u redu (sto su mi rekli tek nakon 3 tjedna zivkanja) tako da ne mozete dobiti ni povrat love.
A kako mi se cini, da ako se to uskoro ne rijesi da cu im ta vrata nabiti na .... i kupiti nova, ali cut ce me na sva zvona.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 01:07   #50
Quote:
maler kaže:
u svakom slucaju bjezite od Fugaplastovih pvc prozora,a kupujte od 3H (moja preporuka, dobri su, eko stolarija, 10 godina garancije, brzi i u roku do 7 dana, nema rezanja prozora ili vrata oko panta da bi se mogli zatvoriti kao kod Fuga plastovih, a i trocal profil nije los - tu uskace Lego ;-)
Ja vec mjesec dana zamjenujem balkonska vrata s Fugaplastom, imaju sve moguce muljatorske trikove u rukavu, npr. ako ti oni ne ugraduju stolariju, ne mogu niti izaci na teren da pogledaju sta s stoalrijom nije u redu (sto su mi rekli tek nakon 3 tjedna zivkanja) tako da ne mozete dobiti ni povrat love.
A kako mi se cini, da ako se to uskoro ne rijesi da cu im ta vrata nabiti na .... i kupiti nova, ali cut ce me na sva zvona.
Kakvo rezanje prozora oko panta da bi se mogli zatvorit?
AJde malo detaljnije bas me zanima
Ajde mi da ta vrata da ih raskopam do naj sitnijeg detallja pa da vidimo sta to oni rade, i usporedim sa svojim profilom i okovom, ali i izradom
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 16:48   #51
nema beda ja ih zamijenim za jedna tvoja, pa ti proucavaj fugaplast, a ja cu tvoj trocal
ako hoces uz vrata ti dam i trocalov prozor 165 * 88 (nov)
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 17:35   #52
Quote:
maler kaže:
nema beda ja ih zamijenim za jedna tvoja, pa ti proucavaj fugaplast, a ja cu tvoj trocal
ako hoces uz vrata ti dam i trocalov prozor 165 * 88 (nov)
Nije Trocal!
Prvo Veka, pa Trocal a u zadnjih par godina Brugmann.
Ako mijenjamo onda cu ti sfusat vrata
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 19:47   #53
cuj, ja sam voljan, jer i tvoj fus ce biti 90% bolji od fugaplastove stolarije,
samo da nekaj stavim jer stara drvena balkonska vrata toliko zijevaju da pec kurim cijeli dan, a prvenstveno sam isao kupovati stolariju da rijesim balkon jer blizu tog dijela mi spava moja bebica, onda me ovi iz fugaplasta zavlace ko mladog majmuna
ako si voljan, posalji mi mail ili me nazovi

ja sam ti ionako blizu jaruna,
s preckog, a na jarunu sam zivio 20 godina

tko zna, mozda se i znamo
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 22:18   #54
Quote:
maler kaže:
cuj, ja sam voljan, jer i tvoj fus ce biti 90% bolji od fugaplastove stolarije,
samo da nekaj stavim jer stara drvena balkonska vrata toliko zijevaju da pec kurim cijeli dan, a prvenstveno sam isao kupovati stolariju da rijesim balkon jer blizu tog dijela mi spava moja bebica, onda me ovi iz fugaplasta zavlace ko mladog majmuna
ako si voljan, posalji mi mail ili me nazovi

ja sam ti ionako blizu jaruna,
s preckog, a na jarunu sam zivio 20 godina

tko zna, mozda se i znamo
Evo predlazem da ti ja napravim jedna prava plasticna vrata, po vrlo pristupacnoj cijeni.
Ugradim ti ih besplatno(s vadenjem starih).
Samo reci dimenziju da ti bubnem cijenu

Proizvodnja PVC-a je izvan ZG.
Mozda ako si moje godiste koje ti pise u profilu
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 23:22   #55
reci cijenu da te imam u vidu
jos ne znam kaj cu s ovim vratima
210 x 80 dimenzije
decki iz 3H su mi ponudili da otpeljaju vrata i poprave ih,ali ne znam koliko ce me ta igra kostat

evo i fotke , slikao sam s mobom, ali kuzi se kako je rezano s skalpelom i da nema brtve na tom dijelu
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 23:49   #56
Quote:
maler kaže:
reci cijenu da te imam u vidu
jos ne znam kaj cu s ovim vratima
210 x 80 dimenzije
decki iz 3H su mi ponudili da otpeljaju vrata i poprave ih,ali ne znam koliko ce me ta igra kostat

evo i fotke , slikao sam s mobom, ali kuzi se kako je rezano s skalpelom i da nema brtve na tom dijelu

1650kn
A kaj mogu napravit?
Promijenit okov?
Uzas, ta guma ne smije smetat!!
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 01:06   #57
Ne kužim, zašto su svi za PVC? Moji roditelji imaju u stanu najobičnije industrogradnjine prozore već 20 godina, samo su jednom farbani i još uvijek izgledaju sasvim OK. jadina mana je da pojedini slabo dihtaju, ali to pripisujem nekvalitetnoj izvedbi.

Ja sam danas bila u Hainu i imaju stvarno super drvene prozore. U usporedbi s Idustrogradnjinim izgledaju puuuuuno kvalitetnije. Takov prozor bi po mojoj procjeni mogao trajati i 50 godina bez problema. Vjerojatno i duže.

Eto, ja glasam za drvo.
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 16:51   #58
cuj, i meni je drvo ljepse, ali jednostavno se na poslu toliko naradim oko obnove stolarije da doma mi je muka oprat prozor,a kamoli ga ici farbat

A i imam ludu zenu koja bi stalno mijenjala boje,daj pofarbaj u crvenu, pa zutu itd. jednostavno nemam zivaca, ovako ju otkantam barem za prozore, jos kad bih se mogao rijesiti krecenja svake godine
bog bogova...

vrata sam lakirao u ovom stanu gdje smo sad vec 2 puta u 5 godina

bijela joj je dosadna, pa sam prvo morao farbat stokove u crno , a vrata u tamno crveno, takoder sam i bajcao parket u crveno

onda ju je uhvatila nekakva natur faza, samo svijetlo drvo, opet brale brusi i stavi vodeni lak jer cim stavis nitro dobije nekakvu zuckastu notu koliko god parket bio svijetli
(ali i to cu morat ponovo lakirat jer vodeni bas nije otporan na sranja koja ti naprave psi), a vrata su sarena u dulux stilu .
i tako u beskonacno
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:56   #59
Je li velika razlika u kvaliteti obrade ako sam lazuriraš nove prozore kistom u odnosu na njihovu obradu sprejem? Kako se to ponaša s vremenom?

Ovo njihovo stvarno super izgleda, vrlo kompaktno (bijeli pokrivni lazur). Ali je zato i cijena puno veća.
kako mi imamo stvarno puno otvora i svi su atipični, i sve je skupo, htjeli smo uštedjeti na toj stavki, pa sami lazurirati. Jel nam se to isplati- odnosno kakav je omjer para i muzike?
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 20:03   #60
Question PVC prozori - again

Nis ne znam o njima osim da ih trebam
Gdje ih mogu kupit a da isti i ugradjuju?
Treba nam za stan 2 dvokrilna i 2 jednokrilna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.