Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 22:35   #41
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Ostala je u bolnici danas .. Sutra ujutro je operacija.. Rez ce biti oko 7 cm i ostat ce 3-4 dana u bolnici....
Dr se samo nada da je dobrocudno i da ce moci spasiti jajovod.... Kaze,tumor..

Mi smo katastrofa,uzasno smo zabrinuti...
Držite se, biti će sve ok. Sutra će sve biti riješeno. Najvažnije je da nije maligno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 21:02   #42
Monster, kako je mala?
Nadam se kako je sve dobro prošlo. Što kažu doktori?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:16   #43
Danas posle podne je operisana. Oko sat vremena je trajala operacija? Mala je ok,boli je stomak i groznica je hvata povrmeno ali je ok. Cista je u pitanju bila,na iznenadjenje doktora koji je ocekivao gore. Ne znam tacno vrstu ali nesto sa P ..... Bilo je puno priraslica,sve su otklonili,nista nije osteceno i misle da ce sve biti uredu bez posljedica.. Cekamo sada samo jos patoloski nalaz iako oni misle da nije nista maligno,ali procedura je takva...
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:11   #44
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Danas posle podne je operisana. Oko sat vremena je trajala operacija? Mala je ok,boli je stomak i groznica je hvata povrmeno ali je ok. Cista je u pitanju bila,na iznenadjenje doktora koji je ocekivao gore. Ne znam tacno vrstu ali nesto sa P ..... Bilo je puno priraslica,sve su otklonili,nista nije osteceno i misle da ce sve biti uredu bez posljedica.. Cekamo sada samo jos patoloski nalaz iako oni misle da nije nista maligno,ali procedura je takva...
Odlično da je sve dobro prošlo!
Vjerovatno je to bila paraovarijalna cista.
Eto, sad polako oporavak i sve će biti ok. Groznica, umor, malaksalost, sve je to normalno i prođe kroz koji dan.
Uspješan oporavak želim!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 01:15   #45
@ditta

jeste,ta je vrsta ciste.... Mala je super,danas smo bili.. Jede,krece se,nema temperaturu,ne boli je nis.Rana super izgleda.. U ponedjeljak ce doma... Dr kaze da bi mogla sutra da nije vikend ... Sve je ok,samo jos da patoloski nalaz bude dobar....

Moze li mi neko reci nesto vise o ovoj vrsti ciste koja je kod nje nadjena i sta se desava u slucaju da je zlocudna?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 10:36   #46
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
@ditta

jeste,ta je vrsta ciste.... Mala je super,danas smo bili.. Jede,krece se,nema temperaturu,ne boli je nis.Rana super izgleda.. U ponedjeljak ce doma... Dr kaze da bi mogla sutra da nije vikend ... Sve je ok,samo jos da patoloski nalaz bude dobar....

Moze li mi neko reci nesto vise o ovoj vrsti ciste koja je kod nje nadjena i sta se desava u slucaju da je zlocudna?
Super da je ne boli jako rana i da može lijepo hodati. Ma, bit će to odlično na kraju!
Paraovarijalne ciste su benigne tvorevine. Malo koji doktor će vam zapravo reći zašto su nastale, a još teže će odgovoriti na pitanje hoće li se ista tvorevina ponovo pojaviti. Nadamo se da neće.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:44   #47
a zbog cega onda moramo cekati na nalaz ako je svaka benigna? Mene zanima zasto oni sada rade nalaze,sta se njima utvrdjuje??
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 10:13   #48
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
a zbog cega onda moramo cekati na nalaz ako je svaka benigna? Mene zanima zasto oni sada rade nalaze,sta se njima utvrdjuje??
Zašto morate čekati nalaz, šta se očekuje da isti pokaže, zašto je cista nastala, kad treba doći na prvu narednu kontrolu, nakon koliko vremena se dijete može vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima itd. To su sve pitanja i teme koje MORATE raspraviti sa kirurgom ginekologom.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:23   #49
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
a zbog cega onda moramo cekati na nalaz ako je svaka benigna? Mene zanima zasto oni sada rade nalaze,sta se njima utvrdjuje??
Zbog toga što je takva medicinska procedura. Medicina je egzaktna znanost i kod svih tvorbi koje se vade iz tijela, kako god one odokativno liječniku izgledala i bez obzira na njegovo iskustvo, obavezna je PHD analiza bez koje se ne može napisati relevantan medicinski nalaz.
Ipak, pošto su liječnici iskusni i već su se navadili na hiljade takvih tvorbi, treba im vjerovati kada kažu da je stvar benigna, ali da bi bili 100% sigurni, treba pričekati PHD.

Moj vam je savjet da ne razmišljate o stvarima koje vas se ne tiču tipa "šta ako je maligno", jer kao prvo nije, a da je, s tim se dila tek kada se dobije nalaz crno na bijelo. Bezveze si dižete tenzije i psihozu. To nije zdravo niti realno.
Sve je dobro prošlo i zahvalite bogu da je tako i nastavite mirno sa svojim životima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:13   #50
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zbog toga što je takva medicinska procedura. Medicina je egzaktna znanost i kod svih tvorbi koje se vade iz tijela, kako god one odokativno liječniku izgledala i bez obzira na njegovo iskustvo, obavezna je PHD analiza bez koje se ne može napisati relevantan medicinski nalaz.
Ipak, pošto su liječnici iskusni i već su se navadili na hiljade takvih tvorbi, treba im vjerovati kada kažu da je stvar benigna, ali da bi bili 100% sigurni, treba pričekati PHD.

Moj vam je savjet da ne razmišljate o stvarima koje vas se ne tiču tipa "šta ako je maligno", jer kao prvo nije, a da je, s tim se dila tek kada se dobije nalaz crno na bijelo. Bezveze si dižete tenzije i psihozu. To nije zdravo niti realno.
Sve je dobro prošlo i zahvalite bogu da je tako i nastavite mirno sa svojim životima.
Potpisujem sve kao što kaže Ivanicapeca.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:28   #51
Cista se vratila ( djevojica od 14 god ), pomoc .. :(

Poz svima

Prije godinu dana, tacnije 15.03.2009 sestri koja je imala 13 god, otkrivena je paraovarijalna cista na desnom jajniku. U pocetku je bila velicine oko 5 cm da bi za mjesec dana narasla do 10cm. Cista je otklonjena hirurskim putem..

Sve je bilo super, isli smo redovno na preglede, zadnji put kod ginekologa prije 3 mj i sve je bilo ok.

Nazalost, danas su otkrili da se cista ponovo vratila, na istom mjestu, velicine je 5cm..

Mi smo u soku, ne mozemo da vjerujemo i ovo nas je bas potreslo...
NE mozemo da vjerujemo jer su nalazi pokazali da je cista benigna i nismo ocekivali da se vrati..

Imate li kakve savjete, kako da prodjemo ovo ... Sta je sa tom cistom vise, zasto se vraca, zasto ako je bila benigna i zasto kod djeteta od 14 god da naraste ovolika.. Ima li kakve sanse da se ovo prodje bez operacije.. ??

Hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 21:44   #52
Kakva je to cista, jel endometriozna ili?

Ja sam bila prije 7 mjeseci na operaciji ciste veličine 10 cm (isto je brzo narasla). Sad već imam novu cistu. Nažalost, tako je to kod endometrioze, ciste se vraćaju
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:54   #53
i bas nema nikakvog nacina da se taj povratak sprijeci?

ajd manje vise me ne brine sto se vraca jer sam citao i znam da je normalno da se ciste vracaju, ali me muci sto dijete prolazi kroz operacije, a ujedno kroz psihicki stres. mlada je jos uvijek....

ima li nacina da se unisti nekim lijekovima, sta vi preporucujete ?
i nije mi jasno kako ovako velika moze narasti..
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:58   #54
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
i bas nema nikakvog nacina da se taj povratak sprijeci?

ajd manje vise me ne brine sto se vraca jer sam citao i znam da je normalno da se ciste vracaju, ali me muci sto dijete prolazi kroz operacije, a ujedno kroz psihicki stres. mlada je jos uvijek....

ima li nacina da se unisti nekim lijekovima, sta vi preporucujete ?
i nije mi jasno kako ovako velika moze narasti..
Očito se radi o endometriozi.Nisi napisao što piše u PHD nalazu. To sam ti već davno prije napomenula kako nalaz bitno radi razliku, bez obzira na to da se radi o benignoj cisti.
Na žalost endometrioza je bolest zbog koje se rade benigne ciste. Bolest je recidirajuća.
Stvar se drži pod kontrolom kontraceptivnim pilulama, ili nekim drugim tipom hormonalne terapije na način da se isključi rad jajnika, tj. ovulacija, pa time i mogućnost da se rade nove ciste. Terapija se drži od momenta kada se želi zatrudnjeti.
Problem kod endometrioze je taj što, ako se ne drži pod kontrolom, može izdeformirati reproduktivni sustav i stvoriti neplodnost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 19:13   #55
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
i bas nema nikakvog nacina da se taj povratak sprijeci?

ajd manje vise me ne brine sto se vraca jer sam citao i znam da je normalno da se ciste vracaju, ali me muci sto dijete prolazi kroz operacije, a ujedno kroz psihicki stres. mlada je jos uvijek....

ima li nacina da se unisti nekim lijekovima, sta vi preporucujete ?
i nije mi jasno kako ovako velika moze narasti..
Nažalost, može narasti i veća. Moju kad su otkrili bila je već 5 cm, nakon par mjeseci narasla je na 10 cm. Tad sam završila na hitnoj jer se probušila i djelomično iscurila po trbušnoj šupljini. Bila sam na laparotomiji (klasični rez) i trebalo mi je dosta vremena da dođem k sebi, sad kad sam napokon se skroz oporavila, već imam novu cistu veličine 3 cm.

I ja bih voljela da ima neki lijek da se to spriječi, ali

Ne znam kako da te utješim. Možda bi ona stvarno trebala piti pilule da se spriječe ovulacije
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:22   #56
Pa predpostavljam da ce joj sada i ukljuciti neku terapiju kako vise nebi dolazilo do ovoga.. MA zao mi je, da mi je da se provuce bez operacije kako ovaj put, nema smisla vise....

@Ivanicapeca

Ti kazes da se sa terapijom pocinje onog trenutka kada se zeli zatrudnjeti..
To mi zvuci ok, ali sta do tada?
Jel treba svake godine pustati da naraste cista od 10 cm pa pod noz... ?

E sad opet, da li je stetno sa 14 god poceti koristiti te hormonske tablete i nastaviti cijeli zivot svaki dan.. To mi malo previse..

?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:34   #57
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Pa predpostavljam da ce joj sada i ukljuciti neku terapiju kako vise nebi dolazilo do ovoga.. MA zao mi je, da mi je da se provuce bez operacije kako ovaj put, nema smisla vise....

@Ivanicapeca

Ti kazes da se sa terapijom pocinje onog trenutka kada se zeli zatrudnjeti..
To mi zvuci ok, ali sta do tada?
Jel treba svake godine pustati da naraste cista od 10 cm pa pod noz... ?

E sad opet, da li je stetno sa 14 god poceti koristiti te hormonske tablete i nastaviti cijeli zivot svaki dan.. To mi malo previse..

?
Monster12, da li je doktor potvrdio da je definitivno riječ o endometriozi?
Jeste prošli sve pretrage kod pojave ove nove ciste?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:46   #58
Nije nista potvrdio. Nada se da je mozda ovaj put vodena i da bi mogla sama puknuti, a ako nista ne bude za par dana ukljucit ce hormonsku terapiju.

Sa pretragama jos nismo ni poceli jer je cista otkrivena juce, a u ova 2-3 dana treba da dobije menustraciju tako da moramo pricekati da se to zavrsi...
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:57   #59
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Nije nista potvrdio. Nada se da je mozda ovaj put vodena i da bi mogla sama puknuti, a ako nista ne bude za par dana ukljucit ce hormonsku terapiju.

Sa pretragama jos nismo ni poceli jer je cista otkrivena juce, a u ova 2-3 dana treba da dobije menustraciju tako da moramo pricekati da se to zavrsi...
Ako je vodena, mogla bi baš nestati i za vrijeme menstruacije. Nadajmo se da će tako i biti.
Upravo zbog kojekavih tvorevina koje nastaju i nestaju skupa sa ciklusom, se ne preporuča raditi uvz prije menstruacije.

Polako samo. Korak po korak. Ne libite se tražiti drugo mišeljenje.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 00:20   #60
Ma jbg, trazimo mnoga misljenja.. Bas nismo ovo ocekivali nikako, sasvim slucajno se desio i pregled i sasvim slucajno je i otkrivena ponovo...

Valjda bude sve ok.. Ne brine me vise cista uopste, prosli smo vec, upoznat sam s tim. Jedino sta me muci, to je prokleta operacija koju ne zelim da dijete opet prozivljava. Pitanje je sada ako ne bude vodena da li ce se uopste sta i moci uciniti bez operacije jer je vec 5 CM i nismo je otkrili na vrijeme, ali... nadam se..
Sacekat cu opet sve pretrage da budu gotove pa cu vidjeti, posavjetovat cemo se sa vise doktora.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.