Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 23:10   #1
Izrada mini plastenika

Meni je doslo da pravim manji plastenik prema ovoj ideji:

http://mojrucnirad.com/izrada-mini-plastenika/

Gdje je inace jeftiniji materijal za izradu plastenika, u Pevecu ili Bauhausu?
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 01:25   #2
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Meni je doslo da pravim manji plastenik prema ovoj ideji:

http://mojrucnirad.com/izrada-mini-plastenika/

Gdje je inace jeftiniji materijal za izradu plastenika, u Pevecu ili Bauhausu?
Bauhaus sigurno. Imaju veći izbor materijala. Svojevremeno su imali i veće plastenike od ovoga.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:29   #3
Je li mi u bauhausu mogu otpilati daske po mojim dimenzijama i da li i koliko naplacuju tu uslugu?
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:21   #4
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Je li mi u bauhausu mogu otpilati daske po mojim dimenzijama i da li i koliko naplacuju tu uslugu?
Mislim da pile. Sad, koliko naplaćuju, ne znam. Možda je čak i besplatno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 23:02   #5
Obavezno kupi normalnu foliju za plastenik jer u suprotnom ako uzmeš običan najlon njegova trajnost je točno godinu dana i opet moraš navući novi najlon i tako u nedogled. A ako staviš foliju onda može bez problema potrajati 5-8 godina ovisno o kvaliteti materijala ili dali će u međuvremenu biti oštećen.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 23:35   #6
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Obavezno kupi normalnu foliju za plastenik jer u suprotnom ako uzmeš običan najlon njegova trajnost je točno godinu dana i opet moraš navući novi najlon i tako u nedogled. A ako staviš foliju onda može bez problema potrajati 5-8 godina ovisno o kvaliteti materijala ili dali će u međuvremenu biti oštećen.
Ok!
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:29   #7
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Obavezno kupi normalnu foliju za plastenik jer u suprotnom ako uzmeš običan najlon njegova trajnost je točno godinu dana i opet moraš navući novi najlon i tako u nedogled. A ako staviš foliju onda može bez problema potrajati 5-8 godina ovisno o kvaliteti materijala ili dali će u međuvremenu biti oštećen.
To se zove UV stabilizirana folija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:44   #8
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To se zove UV stabilizirana folija.
Je, shvatila sam usput da bi trebalo pisati uv na njoj a sto je sa zrakom, hoce li imati zraka unutra?
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:37   #9
skuhat će se ako zatvoriš do kraja, moraš to paziti pogotovo sad kad počne grijati.

čini mi se malo je premala površina, ali ovisi za što ti treba, koja kultura is.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 14:57   #10
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
skuhat će se ako zatvoriš do kraja, moraš to paziti pogotovo sad kad počne grijati.

čini mi se malo je premala površina, ali ovisi za što ti treba, koja kultura is.
Nece mi jos trebati ali kad mene pukne nesto raditi onda moram odma..a ostavit cu nekakve otvore sta ja znam
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:19   #11
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Je, shvatila sam usput da bi trebalo pisati uv na njoj a sto je sa zrakom, hoce li imati zraka unutra?
Čelne stranice jednostavno otkriješ tako da digneš foliju. I zrak cirkulira kroz plastenik.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 16:01   #12
Koliko smisla ima sam izraditi plastenik? Muž i ja smo htjeli uzeti jedan mali plastenik, čisto da se malo vježbamo na njemu pa onda krenuti u veća ulaganja, ali svejedno, ne bismo hjteli da nam taj mali plastenik potraje jednu sezonu i onda propadne.
Od čega izraditi konstrukciju da traje, a da opet izađe jeftinije nego da se kupuje gotov plastenik?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 16:43   #13
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Koliko smisla ima sam izraditi plastenik? Muž i ja smo htjeli uzeti jedan mali plastenik, čisto da se malo vježbamo na njemu pa onda krenuti u veća ulaganja, ali svejedno, ne bismo hjteli da nam taj mali plastenik potraje jednu sezonu i onda propadne.
Od čega izraditi konstrukciju da traje, a da opet izađe jeftinije nego da se kupuje gotov plastenik?
Ima sigurno ovdje iskusnih koji mogu dati savjet. Moze se u google trazilici upisati glasshouse ili greenhouse diy - do it yourself. Ja recimo u pinterest nadjem dosta zanimljivih slika sa raznim idejama..
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:12   #14
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Ima sigurno ovdje iskusnih koji mogu dati savjet. Moze se u google trazilici upisati glasshouse ili greenhouse diy - do it yourself. Ja recimo u pinterest nadjem dosta zanimljivih slika sa raznim idejama..
Ja sam slab graditelj i bezidejna po pitanju "uradi sam stvari", ali moj muž obožava te stvari, doslovno nam je sav namještaj u kući izradio, gradio kuću... Baš voli te stvari, ali on nije za ideju izgradnje plastenika jer smatra da se financijski ne isplati ako mislimo da bude iole kvalitetan plastenik pa su me zato zanimala tuđa iskustva.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 18:15   #15
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Koliko smisla ima sam izraditi plastenik? Muž i ja smo htjeli uzeti jedan mali plastenik, čisto da se malo vježbamo na njemu pa onda krenuti u veća ulaganja, ali svejedno, ne bismo hjteli da nam taj mali plastenik potraje jednu sezonu i onda propadne.
Od čega izraditi konstrukciju da traje, a da opet izađe jeftinije nego da se kupuje gotov plastenik?
Ovisi dali ti je plastenik zaista neophodan i u koju svrhu ćeš ga koristiti.

Konstrukcija se najčešće izrađuje od aluminijskih profila ili od drveta. Kod takvih plastenika se ne koristi folija već polikarbonatne ploče.

Quote:
Baš voli te stvari, ali on nije za ideju izgradnje plastenika jer smatra da se financijski ne isplati ako mislimo da bude iole kvalitetan plastenik pa su me zato zanimala tuđa iskustva
Naravno, ako misliš u plasteniku uzgojiti nekoliko desetaka presadnica povrća i/ili cvijeća onda je svakako prevelika investicija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:32   #16
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja sam slab graditelj i bezidejna po pitanju "uradi sam stvari", ali moj muž obožava te stvari, doslovno nam je sav namještaj u kući izradio, gradio kuću... Baš voli te stvari, ali on nije za ideju izgradnje plastenika jer smatra da se financijski ne isplati ako mislimo da bude iole kvalitetan plastenik pa su me zato zanimala tuđa iskustva.
Puno pametovanja a malo savjeta....
Odeš u neki dučan koji drži cijevi za odvode ili vodovode. Jedna cijev ti je 5-10 kn ovisi o debljini. Može i cijevi za električne instalacije...
Na zemljištu u zemlju zabiješ na koso armaturno željezo f10 ili slično i na to željezo staviš plastične cijevi koje saviješ u luk. Dakle dva željeza i dvije cijevi (ili jedna ako bu niski plastenik) po rebru. Sad vi ocjenite kolko vam rebara treba ali dobro bi bilo da je rebro svakih 1-1,5 m . U vrhu luka s nekom drvenom letvom ili plastičnom cijevi spojiš međusobno lukove da dobiješ čvrstinu konstrukcije. Na to najlon, običan ili za plastenike sami procjenite šta vam je isplativije jer običan najlon može i 2-3 godine izdržati ako je deblji..
https://www.youtube.com/watch?v=s7s4jfFiXxU
ovo bu ti bolje objasnilo princip...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:15   #17
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Puno pametovanja a malo savjeta....
Odeš u neki dučan koji drži cijevi za odvode ili vodovode. Jedna cijev ti je 5-10 kn ovisi o debljini. Može i cijevi za električne instalacije...
Na zemljištu u zemlju zabiješ na koso armaturno željezo f10 ili slično i na to željezo staviš plastične cijevi koje saviješ u luk. Dakle dva željeza i dvije cijevi (ili jedna ako bu niski plastenik) po rebru. Sad vi ocjenite kolko vam rebara treba ali dobro bi bilo da je rebro svakih 1-1,5 m . U vrhu luka s nekom drvenom letvom ili plastičnom cijevi spojiš međusobno lukove da dobiješ čvrstinu konstrukcije. Na to najlon, običan ili za plastenike sami procjenite šta vam je isplativije jer običan najlon može i 2-3 godine izdržati ako je deblji..
https://www.youtube.com/watch?v=s7s4jfFiXxU
ovo bu ti bolje objasnilo princip...
Hvala ti, puno si mi pomogao jer se sad konačno i moj muž zainteresirao za ovaj projekt.
Ja krećem u Školu organske proizvodnje pa bih htjela plastenik na kojem ću se vježbati, ako ostanem u tom poljoprivrednom filmu, radili/kupili bismo nešto kvalitetnije i veće.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:41   #18
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Koliko smisla ima sam izraditi plastenik? Muž i ja smo htjeli uzeti jedan mali plastenik, čisto da se malo vježbamo na njemu pa onda krenuti u veća ulaganja, ali svejedno, ne bismo hjteli da nam taj mali plastenik potraje jednu sezonu i onda propadne.
Od čega izraditi konstrukciju da traje, a da opet izađe jeftinije nego da se kupuje gotov plastenik?
Plastenik traje onoliko dugo koliko je kvaliteten materijal od kojeg je izgrađen...
Najduže traju vruće cinčane konstrukcije...
Postoje firme koje proizvode hobby konstrukcije plastenika...
http://www.agroservis-proizvodnja.hr...php/plastenici
I ove malo ozbiljnije za profi uzgoj voća,povrća i cvijeća...
http://www.gis-impro.hr/
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.