Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 14:51   #1
Investicijski dijamanti

U zadnje vrijeme često razmišljam o tome gdje uložiti novac. U nekretninu? U zlato? U investicijske fondove? U dionice? Ili u nešto sasvim drugo? A što je sa investicijskim dijamantima? Premda relativno novi na hrvatskom tržištu i gotovo posve nepoznati našem narodu, oni su, barem prema onome kako kažu stručnjaci, možda i najstabilniji oblik ulaganja. Za sada, u Hrvatskoj jedino Podravska banka nudi kupnju i otkup investicijskih dijamanata. Minimalna investicija u dijamante prema zadnjim tržišnim cijenama iznosi oko 5300 eura, dok najskuplji oblik ulaganja u dijamante doseže nevjerojatnih 80000 eura. Postoji 11 različitih kvaliteta dijamanata, a ovisno o vrsti kvalitete, toliko košta i sami dijamant.

Što vi mislite o gore napisanom? Isplatili se doista ulagati u dijamante?
Dankomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 02:45   #2
Glupost.

Pitaj ti njih, ako ih kupiš sada od njih, za koliko ih već sutra možeš isto kod njih prodati?

Raspitivao sam se o dijamantima i jedina opcija je da ih nalaziš "ispod ruke", a to je jako teško i zeznuto. S tim da bi najbolje bilo ciljati na komade koji nisu ispod 20k eura po karatu, a poželjno i par puta skuplje.

Međutim, tu ti treba masu veza i jako dobro uigrana kombinacija.

S tim što bi se morao naviknuti da je to obično "krvavi dijamant", došao s dilerom, usput.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 05:09   #3
Quote:
Dankomat kaže: Pogledaj post
Što vi mislite o gore napisanom? Isplatili se doista ulagati u dijamante?
Ulaganje u dijamante se i te kako može isplatiti. Kao i za svako ulaganje, nepromišljenim akcijama se čovjek može dovesti u probleme. I da se čovjek oslanja na HR banke, po pitanju dijamanata, to mi zvuči smiješno, ali je zato Švicarska i Austrija u blizini.

Investicijski dijamanti određene kvalitete i vrijednosti, preko određene karataže, čistoće i kvalitete, da kažemo oni bolji, mogu se koristiti bez problema kao garancija za dobivanje kreditnih linija, znači za poslovanje i to čak i do 90% - 95% njihove vrijednosti. To se može uraditi kod švicarskih banaka i drugih unutar EU. To pišem u smislu poslovnih djelatnosti.

U smislu investicije za budućnost, bez očekivanja profita, u svrhu očuvanja vrijednosti -- nisam siguran, teško je reći šta će slijedećih 10 godina da donese. Naime zlato je manje stabilno po pitanju cijena, dok su dijamanti dosta stabilniji, ako se zna koje kvalitete, ali na tržištu sada postoje umjetni dijamanti koji kompletno mogu da pokvare to tržište, sa novom tehnologijom slijedećih godina, može se pokvariti, tako za duže vremena, ne mogu ništa reći, jer budućnost je neizvjesna.

Za kratkoročna ulaganja u dijamante, treba se paziti da svaki dijamant bude preko 3-4 karata, da je 4C najbolje kvalitete, da su sa GIA certifikatom, najbolje laserski upisanim na dijamant, a onda ono najvažnije, da se dijamanti kupe sa cijenom od 30% njihove vrijednosti.

Takve se cijene lako, baš lako mogu postići odlaskom u Južnu Afriku ili Namibiju i susjedne države, dijamanti se mogu kupiti sa cijenom od 30% od Rapaporta, možda 40%, više od toga ne bih platio, onda se mogu izvesti ili staviti u neku banku u sef i čuvati za budućnost. Moguće ih je čak dati i banci na kontrolu, ugovorom, tako da se i običnim pozivom telefonom dijamanti mogu unovčiti.

Da živim u HR i znam što znam, otišao bih tako u J. Afriku, kupio jedan dio dijamanata, prije toga dogovorio se sa bankom u Izraelu, otišao u Izrael sa dijamantima, uvezao ih bez carine i deponovao ih kod banke, da mi budu likvidni u svako doba, da ih mogu prodati kad zaželim kontaktiranjem banke na daljinu. Osigurao bih vrijednosti i plaćao osiguranje 50-100 dolara godišnje. Uvoz dijamanata u EU je problematičan, za razliku od zlata.

Dijamanti u EU koštaju i po 200%-300% od cijene Rapaporta.

Rapaport je jevrej u Americi, koji daje keš cijene za dijamante u New Yorku, čije se cijene računaju kao mjerodavne za cijeli svijet, u svrhe uspoređivanja i procjenjivanja.
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 09:24   #4
Probaj prodati dijamant. Skoro pa nemoguća misija za običnog građanina.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:02   #5
Quote:
JLouisBiz kaže: Pogledaj post
Dijamanti u EU koštaju i po 200%-300% od cijene Rapaporta.
Ovo je vrlo zanimljiva informacija.

Quote:
JLouisBiz kaže: Pogledaj post
Rapaport je jevrej u Americi, koji daje keš cijene za dijamante u New Yorku, čije se cijene računaju kao mjerodavne za cijeli svijet, u svrhe uspoređivanja i procjenjivanja.
Dakle, moze se otic i do New Yorka, pa donjet u EU i prodat.

Koliko sam uspio pohvatati, polu-drago kamenje nema nikakvih troskova (carine) osim lokalnog poreza.

Zadnje uređivanje NenadX : 02.10.2017. at 13:20.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 14:05   #6
Mislim super loša odluka
1. rusi drze golemo polje puno dijamanata koji im veliki igrači plaćaju da ga ne eksplatiraju nastalo od udara asteroide
2. veliki igrači do sada su otkupljivali sve patente za radit umjetne diamante, ali toliko je to sad išlo naprijed da mislim da više neće to radit
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 14:06   #7
Mislim super loša odluka
1. rusi drze golemo polje puno dijamanata koji im veliki igrači plaćaju da ga ne eksplatiraju nastalo od udara asteroide
2. veliki igrači do sada su otkupljivali sve patente za radit umjetne diamante, ali toliko je to sad išlo naprijed da mislim da više neće to radit
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2018., 12:59   #8
Ovdje ima dobar članak o investijskim dijamantima: https://www.bankazlata.com/investici...ticijsko-zlato
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 14:25   #9
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Mislim super loša odluka
1. rusi drze golemo polje puno dijamanata koji im veliki igrači plaćaju da ga ne eksplatiraju nastalo od udara asteroide
2. veliki igrači do sada su otkupljivali sve patente za radit umjetne diamante, ali toliko je to sad išlo naprijed da mislim da više neće to radit
Svaku industriju ili poslovnu oblast koju dobro razumijete i znate da je dobra za bilo kakva ulaganja i investiranja onda to naravno znate radi podataka, analiza, radi istraženog tržišta.

I obrnuto.

Ono što ljudi ne znaju toga se i boje.

I ne može se uopćeno reći da je loša odluka ulagati u investicijske dijamante. To je tvoje mišljenje, ali bez dovoljno temelja.

Umjetni dijamanti ne kvare znatno tržište investicijskih dijamanata. To je zato što u tom biznisu ima uvijek tržište za izvorne, prirodno nastale investicijske dijamante. I to se tržište ne mijenja već decenijama.

Investicijski dijamanti nisu tako mali da se mogu umjetnim putem tako lako formirati.

Tako od 1950. godine se mogu praviti sintetički dijamanti praktično svih veličina:
https://en.wikipedia.org/wiki/Diamon...hetic_diamonds

I da li je to nešto promijenilo znatno na tržištu do 2018. godine? Pa prošlo je 68. godina i još uvijek dijamanti imaju svoju cijenu koja ne skače gore dole na statistikama.

I tržište je ogromno.

U Hrvatskoj nije razvijeno, ali već preko puta u Gracu, može se za investicijske dijamante dobiti puna cijena po Rapaport cijenama. Njemačka, Nizozemska, Belgija i dalje. Naravno da to nije ulaganje za svakoga i da je potrebno poznavati i gdje kupiti i gdje prodati.

Poenta je da je vrijednost barem na 5 godina, 10 godina, sudeći po mojoj analizi i posmatranjima od 2002. godine sasvim stabilno očuvana.

Dijamant kao sredstvo očuvanja vrijednosti u odnosu na novac ili nekretnine je neuporedivo bolje ulaganje.



Reference: https://www.statista.com/statistics/...shed-diamonds/

I ako neko ima dobavljača da proda 5000-6000 karata, molim da me povežete, jer naš partner u Izraelu želi da kupi naveliko. Samo osobni kontakti su mi potrebni.

Jean
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 22:00   #10
Da, ali 1950 se dijamanti nisu mogli proizvoditi na komercijalno isplativ način. Danas smo blizu da mogu.

Da netko napravi kamen mudraca, alkemijski stroj koji od zemlje pravi zlato, i to po cijeni koja je jeftinija od rudarenja, i usto je zlato 100% čisto i savršeno, ti misliš da bi "pravo" zlato održalo cijenu?

Meni kao kompletnom laiku se to čini kao jako blesava ideja.

Jesam čuo za investiranje u skupi nakit, koji između ostaloga sadrži i ime, brand, umjetnost, povijest, prestiž.. Ali dijaman je samo sirovina, i ne vidim što mu može dati vrijednost osim ljudske gluposti. A opet, ni ljudsku glupost ne treba podcijeniti
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.