Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 20:15   #61
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje je zapelo sa islamom..Od matematike, astronomije od svega što su preuzeli od ahejskog svijeta negdje su tijekom povijesti odlučili biti zatucani...I ni koraka dalje..
Kao da u proglasili hibernaciju,,

Nema opozicije jer je vlast sve potukla..Pa to je i al-Assad radio..Kao i Hussein..Kao i Gadaffi..
I onda je ono preživjelo otišlo u Muslimansko bratstvo..Katastrofa..


Nemamo vremena čekati da islam uruši samo od sebe..
Ako smo uspjeli urediti odnose sa krščanskim crkvama, zašto ne bismo upregnuli snage u reformu islama i države ?
Pa, nema smisla čekati..

Ovo sa fašizmom nije u redu...Te definicije je olako davati na primjerima gdje se to ne zaslužuje..
Žao mi je ali ne znam kako drugačije to okarakterisati nego tako , jer samo u islamu kao "religiji" postoji koncept države i njene ideološke ostvavarivosti.

Pitaj svakog učenijeg muslimana i svaki će ti reći da je islam suštinski besmislen bez islamske države i šerijata , ali će ti reći takođe da muslimani neće pošto-poto stvarati kalifat već samo onda kad se stvore uslovi za to.
To nisu smislili islamski učenjaci ili nešto izokrenuli , već je to sastavni deo islamske doktrine koja je zapisana u hadisima ali u samom kuranu.
tako se kaže da muslimani trebaju čekati da postnu većina , ili da ne kreću u rat ako nisu dovoljno jako već da grade dobre donose sa nevernicima sve dok se ne ukaže prilika za džihad i samim time stvaranje islamske države.

Mi smo dobili sliku o islamu onako kako su ga predstavljali tzv.musliamanski sekularisti zapadu , pa danas dobar deo muslimana uopšte ne zna za politički koncept na kojem islam i počiva već kako rekoh ima sliku koju su predtasvljali muslimanski sekularisti i još ono što vuku iz familije(znači praznici,baklave i dobri baka i deka).

Većina modernih muslmiana žmuri na to , i one koji su uzeli i čitali islamske spise i doktrinu i uvideli na čemu islam zapravo počiva nazivaju islamofobima i stavljaju ih u isti koš sa ISILom jer eto i jedni i drugi pogrešno tumače islam.

Ja nisam hteo uvrediti muslimane , već govorim svoje mišljenje koje sam doneo na osnovu svoga proučavanja i mnogih debata , a ono je upravo tako da kad takvo nešto arhaično,dogmatski i totalitarno se hoće legitimisati u 21.veku ne može se durgačije nazvati nego fašistička ideologija , jer nisam ja pisao kuran i hadise i nisam ja ultimativni uzor muslimanima koji je provodio svoju versku revoluciju praveći državu i zakone ratom i nasiljem.

Ti i ja se verovatno divimo Aleksandru Makedonskom(inače on je za Muhameda bio musliman je mu se divio) zbog njegovog ratničkog umeća i širenja helenske kulture i prve tzv.globalizacije , ali kad bi on bio meni i tebi ultimativni ineupitni moralni,duhovni,društveni,politički,..i svaki drugi uzor u 21.veku verovatno bi ljudi na zapadu mislili da smo ludi ili da smo fašisti jer taj sistem vrednosti i taj političko-društveni temelj uvalit u današnje vreme je van svake pameti i samo može doneti zlo.

U muslimanskim zemljama ne može biti sekularizacije i demokratske države već samo ovg što smo dosad videli , znači ili islamska država ili tzv.sekularlna diktatura , a to takođe znači da je rešenje da zapad okane bliskog istoka pa neki' na miru zamotavaju žene i kamenuju , ali što se tiče zapadnih država islam treba proglasiti zakonski za ideologiju i tako je tretirati , a ne da muslimani na zapadu furaju svoju ideologiju a predstavljaju je kao religiju u javnost samo kad se nađu vređeni jer im je neko rekao da lažu i da je islam zapravo ideologija.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 20:26   #62
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nisam znao da je troll , jer njegovo mišljenje je u većini slučajeva identično kao kod većine muslimana čak i onih umerenih i modernih.
Gluposti!

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Tu vrstu narativa su prihvatili i liberalni levičari kojima je islam jedna vrsta fetiša , pa i oni pričaju bajke o "zlatnom dobu islama" i svaku kritiku te religije smatraju za rasizam i fašizam.
Liberalni ljevičari, ma šta ti sve strpao pod to - nemaju narativ kao ash-cock (namjerna greška, u slob.prevodu - sivi kurac, prigodan Sioux nickname...

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Mi ovde na Balkanu imamo jedan veliki medij koji se zove Al Jazeera koja doslovno propagira taj narativ , a posebno voli akcenat na "zlatno doba" i na "krstaške ratove" plus naravno priču o večnoj ugroženosti i mučeništvu muslimana što je inače osnova svakog fašizma.
Sivi kurac priča wehabitski narativ, a Al Jazeera ne. To što ti ne razlikuješ to dvoje neznači da je to dvoje isto!

Masa antiislamista na zapadu ne razlikuje sunite, šije i sikhe, tako da si ti još i dobar, što ne znači da je to što si dobar - dugoročno dobro po tebe!

Ako želiš pričati i pisati o npr. sekularizmu kod Arapa trebaš brate dodatno obrazovanje.

Na šta bi ličilo kad bi sad ja ufatio vazit o srpskoj epskoj mitologiji, a nisam baš kompetentan da naširoko o tome zborim kako ti nalaziš da si kompetentan zborit o gornjem?

Zadnje uređivanje RIOBOSS : 01.07.2017. at 20:44.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 20:41   #63
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Žao mi je ali ne znam kako drugačije to okarakterisati nego tako , jer samo u islamu kao "religiji" postoji koncept države i njene ideološke ostvavarivosti.
Nisi dovoljno obrazovan! AAAArrrghhhh, Joe bite my finger again!

A šta je onda zaboga Jehudi Izrael? Šta je onda srednjovjekovna KC?

Jel ti znaš da u islamu kao religiji postoje antidržavni, pa i anarhistočki pravci?

Npr. u građanskom ratu u prvoj arapskoj islamskoj državi koji je okončan ustoličenjem Emevijske dinastije postojale su 3 sukobljene strane i to Suniti, Šijiti i Haridžije.

Eh, te Haridžije nisu bile ništa drugo nego islamski anarhisti i to na top ljestvici anarhističkih pokreta vrlo visoko po surovosti (zbog čega wehabije nazivaju neoharidžijama), te da su i šije i suniti, svaki za svoj račun ratovali protiv tih ekstremnih haridži-anarhista dok ih nisu gotovo u potpunosti uništili.

Jedna manja grupa je pobjegla u Oman koji je geografski izdvojen od ostatka Arapa (planine prema SA i na jugu okean), tamo se skrasili i vremenom evoluirali (historijska ironija??? Apsolutno!) u najliberalniju islamsku varijantu - današnji Ibadizam koji je "oldschool" treća strana (nisu ni suniti, niti šije).

Jesi li znao da je slavna Omanska dinastija El Busaid koja je kontrolirala trgovinu između istočne obale Afrike (tzv. swahili obalni pojas) i jedne Kalkute, odnosno indije - stoljećima?

Jesi li znao da su Omanci pokazali put Portugalcima do Indije, a da su ovi kada su se iskrcali na indijsko tlo pomislili u jednom trenutkui da su došli u kršćansku zemlju (zamjenili kip jednog indijskog božanstva za kip isusa, a hindu hram za crkvu)?

Jesi li znao da su Portugalci držali pod kontrolom omanski grad Muskat više od 100 godina?

Jesi li znao da je Zanzibarac, odnosno Omanac - Tippu Tip, neprikosnoveni trgovac robljem i lovac na slonovaču u svrhu vlastitog bogaćenja na teritoriju današnjeg Konga formirao arapsku paradržavu, te u konačnici pregovarao sa Leopoldom da mu omogući lakše preuzimanje istog?

Jesi li znao da je Tippu Tip jednom prilikom u prašumi sreo Livingstona bez nosača (pobjegli) i bez nepohodnog tereta (pokrali), iznemoglog i polugladnog, sjeo sa njim popiti kahvu dok mu Livingston ne ispirpovjeda odkud je i kamo je krenuo. Pa mu je Tippu Tip od sebe dao nove nosače i novi karavan i kazao mu: "Izvor Nila ti je u tom i tom smjeru."?

Nisi znao???

Pa vrijeme je da napokon nešto i pročitaš i naučiš prije nego sebi dozvoliš tako preteške kvalifikacije za jednu kulturu (islamsku) koja obuhvata na desetine nacija na potezu od Kazablanke do Džakarte, od Volgograda do Mogadiša i koja ima mnoštvo izražaja i podtipova...

Ne može sve to tek tako stati pod fašizam, koja kvalifikacija apsolutno odgovara za wehabističku sektu!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 20:56   #64
Na ovom forumu ima dosta islamofoba i zato bi se trebali lijeciti. Muslimani ne zele odbaciti Islam ili islamsku ideologju uporediti sa fasistickom ideologijom. Islam nije nista uradio na svjetskoj osnovi kao sto je to uradio fasizam. Islam ima jednostavno pravo na upotrebu od svakog muslimana. Muslimani ne zele da ostave Islam i ne osjecaju se krivcima zato sto su muslimani. Vi ovdje napisaste toliko dugackog stiva da jedino sto ste radili je da ste okrivljavali Islam zbog vasih neuspjeha. Islam ce na kraju pobjediti i svi ce ljudi postati muslimani. Nece vise biti odvajanja. Islam je jedna istina koja se ne moze zanemariti.
Ashok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:04   #65
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Gluposti!



Liberalni ljevičari, ma šta ti sve strpao pod to - nemaju narativ kao ash-cock (namjerna greška, u slob.prevodu - sivi kurac, prigodan Sioux nickname...



Sivi kurac priča wehabitski narativ, a Al Jazeera ne. To što ti ne razlikuješ to dvoje neznači da je to dvoje isto!

Masa antiislamista na zapadu ne razlikuje sunite, pije i sikhe, tako da si ti još i dobar, što ne znači da je to što si dobar - dugoročno dobro po tebe!

Ako želiš pričati i pisati o npr. sekularizmu kod Arapa trebaš brate dodatno obrazovanje.

Na šta bi ličilo kad bi sad ja ufatio vazit o srpskoj epskoj mitologiji, a nisam baš kompetentan da naširoko o tome zborim kako ti nalaziš da si kompetentan zborit o gornjem?
Evo ga još jedan moderate-muslim ili zastranjeni liberal-levičar koji kad vidi mišljenje o islamu koje mu se ne sviđa odmah kaže da nije dovoljno informisan ili da namerno pogrešno tumači islamske spise i doktrinu jer mrzi muslimane.

Ovaj tzv.religijaški metod sjebavanja neistomišljenika će doći svima glave , jer će svaki klasični fašista obučeen u bilo koje religijsko i ideološko ruho će svakoj kritici reći "E znaš , nisi dovoljno informisan , i pogrešno si razumeo naše ljubljene spise", i onda kritičara proglase za fašistu,mrizelja,....

Ovo oko srpske mitlogije nisam razumeo , osim ako ne porediš islam sa mitologijom.

Uglavnom uzmi i čitaj zato što je to dečje štivo, jer svaka mitologija je jednako plitka i jednako štetna ako je neupitna i dogmatski postavljena u modernom vremenu.

Islam je ideološka mitologija , i ako budeš čitao te tupave bolesne spise sam ćeš se uveriti koliko je to opasno i zlo ako se postavi kao nešto legitimno u modernom društvu.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:32   #66
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Nisi dovoljno obrazovan! AAAArrrghhhh, Joe bite my finger again!

A šta je onda zaboga Jehudi Izrael? Šta je onda srednjovjekovna KC?

Jel ti znaš da u islamu kao religiji postoje antidržavni, pa i anarhistočki pravci?

Npr. u građanskom ratu u prvoj arapskoj islamskoj državi koji je okončan ustoličenjem Emevijske dinastije postojale su 3 sukobljene strane i to Suniti, Šijiti i Haridžije.

Eh, te Haridžije nisu bile ništa drugo nego islamski anarhisti i to na top ljestvici anarhističkih pokreta vrlo visoko po surovosti (zbog čega wehabije nazivaju neoharidžijama), te da su i šije i suniti, svaki za svoj račun ratovali protiv tih ekstremnih haridži-anarhista dok ih nisu gotovo u potpunosti uništili.

Jedna manja grupa je pobjegla u Oman koji je geografski izdvojen od ostatka Arapa (planine prema SA i na jugu okean), tamo se skrasili i vremenom evoluirali (historijska ironija??? Apsolutno!) u najliberalniju islamsku varijantu - današnji Ibadizam koji je "oldschool" treća strana (nisu ni suniti, niti šije).

Jesi li znao da je slavna Omanska dinastija El Busaid koja je kontrolirala trgovinu između istočne obale Afrike (tzv. swahili obalni pojas) i jedne Kalkute, odnosno indije - stoljećima?

Jesi li znao da su Omanci pokazali put Portugalcima do Indije, a da su ovi kada su se iskrcali na indijsko tlo pomislili u jednom trenutkui da su došli u kršćansku zemlju (zamjenili kip jednog indijskog božanstva za kip isusa, a hindu hram za crkvu)?

Jesi li znao da su Portugalci držali pod kontrolom omanski grad Muskat više od 100 godina?

Jesi li znao da je Zanzibarac, odnosno Omanac - Tippu Tip, neprikosnoveni trgovac robljem i lovac na slonovaču u svrhu vlastitog bogaćenja na teritoriju današnjeg Konga formirao arapsku paradržavu, te u konačnici pregovarao sa Leopoldom da mu omogući lakše preuzimanje istog?

Jesi li znao da je Tippu Tip jednom prilikom u prašumi sreo Livingstona bez nosača (pobjegli) i bez nepohodnog tereta (pokrali), iznemoglog i polugladnog, sjeo sa njim popiti kahvu dok mu Livingston ne ispirpovjeda odkud je i kamo je krenuo. Pa mu je Tippu Tip od sebe dao nove nosače i novi karavan i kazao mu: "Izvor Nila ti je u tom i tom smjeru."?

Nisi znao???

Pa vrijeme je da napokon nešto i pročitaš i naučiš prije nego sebi dozvoliš tako preteške kvalifikacije za jednu kulturu (islamsku) koja obuhvata na desetine nacija na potezu od Kazablanke do Džakarte, od Volgograda do Mogadiša i koja ima mnoštvo izražaja i podtipova...

Ne može sve to tek tako stati pod fašizam, koja kvalifikacija apsolutno odgovara za wehabističku sektu!
Vama braniteljima islama koji ste šatro demokratski nastrojeni zaista volite lagati sebe i sve ostale upravo u svrsi odbrane islama.

Verska država izreal je država Izrelaca koja može nastati samo kad dođe Mesija , i neni građani mogu biti samo Jevreji , a Jevreji nemaj koncept širenja judaizma jer se judaizam prenosi krvno i porodično.
Kod Jevreja nema koncepta svetskog i univerzalnog judaizma , zato ti je poređenje blago rečeno bezveze , ali to je i normalmno za vas takve.

KC je izmišljotina kao i svaka crkva , i to je tzv.sveta institucija koja provodi i tumači verovanje , dok samo hrišćanstvo u sebi i nema ničeg takvog u svojim spisima a kamoli da je nešto obavezno i temelj vere kao u islamu , jer Isusu ni na kraj pameti nije bilo stvarati hrišćansku državu a pogotovo ne sa inistitucijom kao što je crkva.
Dakle , još jedan promašaj poređenja.

Gledaj ovako , svi vernici i sve verske zajednice imaju svoju neupitnu centralnu ličnost za koju smatraju da ultimativno dobra,moralna i da je njegovo delo uzor vernicima.

E sad ti vidi jel bolje imati Isusa ili Muhameda kao uzor , jer Muhameed je ratom i nasiljem nad protivnicima širo svoju veru i uspostavljao državu , dok Isus je bio šenuti Jevrejin koji je govorio o moralu,svome ocu.

Sve muslimanske struje su pratile Muhamedov život i njegove neupitne zadatke na ovaj ili onaj način , tj.radile su ono što i Muhamed i njegovi slebenici , dakle rat,nasilje,....

Nemoj da mi lepiš etiketu da ja kao mrzim islamsku kulturu i muslimane kao ljude , ja ne samo volim islam i njegovu doktrinu , a istorijski i kulturno gledano islamska kultura je zanimljiva i mislim da jeMuhamed za svoje vreme bio napredniji od mnogih tadašnjih vladara i vođa , ali ja jasno prepuručujem da je islamu danas mesto isključivo u muzeju i knjigama , a nikako u javnom promovisanju kao nečeg legitimnog , jer ako je islam legitiman i društveno prihvatljiiv onda je logično da će muslimani legitimno raditi sve što je Muhamed i njegovi sledbenici radili , a to nikako nije dobro u 21.veku sa ovim oružjem , a naročito za nas nevernike a bogami i tzv.licemere(loše muslimane).
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:34   #67
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Evo ga još jedan moderate-muslim ili zastranjeni liberal-levičar koji kad vidi mišljenje o islamu koje mu se ne sviđa odmah kaže da nije dovoljno informisan ili da namerno pogrešno tumači islamske spise i doktrinu jer mrzi muslimane.

Ovaj tzv.religijaški metod sjebavanja neistomišljenika će doći svima glave , jer će svaki klasični fašista obučeen u bilo koje religijsko i ideološko ruho će svakoj kritici reći "E znaš , nisi dovoljno informisan , i pogrešno si razumeo naše ljubljene spise", i onda kritičara proglase za fašistu,mrizelja,....

Ovo oko srpske mitlogije nisam razumeo , osim ako ne porediš islam sa mitologijom.

Uglavnom uzmi i čitaj zato što je to dečje štivo, jer svaka mitologija je jednako plitka i jednako štetna ako je neupitna i dogmatski postavljena u modernom vremenu.

Islam je ideološka mitologija , i ako budeš čitao te tupave bolesne spise sam ćeš se uveriti koliko je to opasno i zlo ako se postavi kao nešto legitimno u modernom društvu.
Joe, sramotiš se brate! Najiskrenije...i blago rečeno.

To gore je tipični govor mržnje i bezveze ćeš zaraditi ozbiljan ban.

Evo, ja te lijepo upozoravam i ako odmah prestaneš ja te neću prijaviti.

Pogledaj samo ovaj link, ovo moraš da vidiš...lijepo će da ti pomogne, kao aspirin:
https://www.youtube.com/watch?v=W3JsuWz4xWc

Obrati pažnju na ono što taj čovjek govori na samon početku, zaključno do 25. sekunde!!!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:47   #68
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
vremena su se drastično promijenila: stvari idu u nazad:
obavezno!! pogledati!!

kratki video, nastup egipatskog lidera 1958. o nošenju hidžaba!!!
https://www.facebook.com/inthenow/vi...4567250026979/
Ovo je i meni prvo palo na pamet kad sam vidio temu.
Koliko su samo u tom dijelu svijeta otišli unazad u 50 godina, za nepovjerovat.

Također mi padaju na pamet i fotografije Kabula iz 60-ih i 70-ih godina, potpuno drugačije društvo od onog danas.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:58   #69
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Joe, sramotiš se brate! Najiskrenije...i blago rečeno.

To gore je tipični govor mržnje i bezveze ćeš zaraditi ozbiljan ban.

Evo, ja te lijepo upozoravam i ako odmah prestaneš ja te neću prijaviti.

Pogledaj samo ovaj link, ovo moraš da vidiš...lijepo će da ti pomogne, kao aspirin:
https://www.youtube.com/watch?v=W3JsuWz4xWc

Obrati pažnju na ono što taj čovjek govori na samon početku, zaključno do 25. sekunde!!!
Gde je govor mržnje?? , daj citiraj mi konkretno da sam napisao da mrzim muslimane kao ljude??

Ovo je jako podlo od tebe i namerno podvaljuješ , ali to i ne čudi jer kao što sam već rekao to je inače mejnstrim u svetu da svaka kritika islama se tumači kao govor mržnje.

Islam nije niti rasa,niti boja kože,niti seksulano opredeljenje , već religija i ideologiija koja se može primiti ili odbaciti(doduše ako je odbaciš sledi ti smrtna kazna bar po doktrini samog islama).

Postoje inače dvostruki aršini , i njih sam osetio od forumaša upravo ovde na forumu pre par godina.

Dakle , slučaj je sledeći , pre nekoliko godina je onaj Kerum gradonačelnik Splita rekao kako nikad ne bi dao da mu se ćerka uda za Srbina , i sa svim pravom normalni i dobri Hrvati su skočili i rekli da je kreten i mrzitelj.
Međutim kad je u pitanju činjenica da većina muslimana u Evropi nikad ne bi dali ćerku ili sestru za nemuslimana i to javno kažu koa i same muslimanke , niko se nije usudio to kritikovati jer bi bio proglašen za islamofoba i mrzitelja muslimana jer ugrožava njihovo versko pravo da neprihvataju mogućeg muža svoje sestre i ćerke samo zato što je nemusliman.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:08   #70
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Gde je govor mržnje?? , daj citiraj mi konkretno da sam napisao da mrzim muslimane kao ljude??

Ovo je jako podlo od tebe i namerno podvaljuješ , ali to i ne čudi jer kao što sam već rekao to je inače mejnstrim u svetu da svaka kritika islama se tumači kao govor mržnje.

Islam nije niti rasa,niti boja kože,niti seksulano opredeljenje , već religija i ideologiija koja se može primiti ili odbaciti(doduše ako je odbaciš sledi ti smrtna kazna bar po doktrini samog islama).

Postoje inače dvostruki aršini , i njih sam osetio od forumaša upravo ovde na forumu pre par godina.

Dakle , slučaj je sledeći , pre nekoliko godina je onaj Kerum gradonačelnik Splita rekao kako nikad ne bi dao da mu se ćerka uda za Srbina , i sa svim pravom normalni i dobri Hrvati su skočili i rekli da je kreten i mrzitelj.
Međutim kad je u pitanju činjenica da većina muslimana u Evropi nikad ne bi dali ćerku ili sestru za nemuslimana i to javno kažu koa i same muslimanke , niko se nije usudio to kritikovati jer bi bio proglašen za islamofoba i mrzitelja muslimana jer ugrožava njihovo versko pravo da neprihvataju mogućeg muža svoje sestre i ćerke samo zato što je nemusliman.
Ako ti ne vidiš govor mržnje u svojim konstrukcijama nema nikakve nade da ti ja skrenem pažnju na to i da ti to prihvatiš.

Ništa, nastavi ali bez mene. Ja se povlačim sa ove teme sa ovom porukom tebi:
Quote:
Hey Joe, where you goin' with that gun in your hand?
Hey Joe, I said where you goin' with that gun in your hand?
https://www.youtube.com/watch?v=W3JsuWz4xWc

Jer ako nastavimo samo ćemo zakrviti do koske, a meni se to ne radi buraz. Danas je u D.Vakufu bila Ajvatovica i grad je pun... odoh malo dole da gledam koke, vrućina i jest, pivce na nekoj terasi i uživancija...
Evo me jaran proziva, idemo mojom krntijom u avanturicu... moram i na kafu sa lokalnim SDP-ovcima koji su dole srušili SDA većinu u vijeću...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:16   #71
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ako ti ne vidiš govor mržnje u svojim konstrukcijama nema nikakve nade da ti ja skrenem pažnju na to i da ti to prihvatiš.

Ništa, nastavi ali bez mene. Ja se povlačim sa ove teme sa ovom porukom tebi:

https://www.youtube.com/watch?v=W3JsuWz4xWc

Jer ako nastavimo samo ćemo zakrviti do koske, a meni se to ne radi buraz. Danas je u D.Vakufu bila Ajvatovica i grad je pun... odoh malo dole da gledam koke, vrućina i jest, pivce na nekoj terasi i uživancija...
Evo me jaran proziva, idemo mojom krntijom u avanturicu... moram i na kafu sa lokalnim SDP-ovcima koji su dole srušili SDA većinu u vijeću...
Kako si bezobrazan i podao ovo je neverovatno.

Optužuješ ma za govor mržnje a nećeš da podastreš dokaze za svoje tvrdnje tako što ćeš samo citirati to što tvrdiš da ja radim.

Jadno da jadnije ne može biti.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:54   #72
Ne znam stvarno zašto napadate Riobossa, kad nije pokazao ni najmanju dozu ekstremizma. Naprotiv.
Ne treba da ga ubeđujete da napusti islam, islamljani mogu biti normalni ljudi koji ne prihvataju nasilne metode iz Kurana. Svaki musliman koji osuđuje i ograđuje se od vehabizma je za pohvalu.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:58   #73
Svaki musliman je duzan vjerovati u svaku rijec iz Kur'ana. Musliman ne moze biti dobar ako ne vjeruje u neke dijelove Kur'ana. Zato muslimani zele zivjeti u poboznosti i da mogu se klanjati Allahu. Islam nije nasilna religija jer Islam nudi svakom covjeku spas. Muslimani vole Islam i od njega se ne mogu odvojiti i muslimani vole da se bore protiv svakog oblika paganizma koji se ispoljava u danasnjem svijetu.
Ashok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:33   #74
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ne znam stvarno zašto napadate Riobossa, kad nije pokazao ni najmanju dozu ekstremizma. Naprotiv.
Ne treba da ga ubeđujete da napusti islam, islamljani mogu biti normalni ljudi koji ne prihvataju nasilne metode iz Kurana. Svaki musliman koji osuđuje i ograđuje se od vehabizma je za pohvalu.
Ubjeđivanje muslimana da napuste Islam je trajna i nekorisna tlapnja.
Ne kaže se "islamljani" nego muslimani.

Dalje, wehabijski "pogled na kuran" koji oni označavaju izvornim i jedinim čistim niti je izvorni, niti je jedini čisti pogled na Islam. Kako sam na drugoj temi na ovom forumu objašnjavao wehabije su u potpunosti zanemarile i potisnule neke od osnovnih prinicipa Kurana kao što su to principi oprosta i miroljubive koegzistencije. Nasilne metode Kurana se odnose na situacije odbrane kada je konkretno islamsko društvo prvo napadnuto i to su sasvim legitimne metode, a upravo na nasilnim metodama je wehabitski naglasak gdje su oni proširili "nadležnost" nasilnih metoda na sve druge situacija - situacije mira što je blago rečeno zloupotreba.

Netačno je da Kuran propisuje smrtnu kaznu za apsotate (postoji tu još uslova koji se zanemaruju npr. uslov postojanja islamskog suda koji implicira postojanje islamske države, nije dovoljno samo apostatstvo nego i borba protiv muslimana nakon apostatstva koji uslov je apsolutni uslov itd).
Netačno je da Kuran propisuje porobljavanje žena, netačno je da Kuran zabranjuje zapadno obrazovanje i netačne su mase drugih tvrdnji wehabita, a posebno je netačno da su Šije nevjernici.

Tačno je da Islam teži islamskoj državi ondje gdje su muslimani većina, ali islamska država može imati sasvim drugu vizuru ako se prethodno provede reformacija. Zvuči kontroverzno i kontradiktorno, ali apsolutno je moguće zamisliti i islamsku sekularnu državu nakon reformacije u formi u kojoj je npr.neka zapadna država u isto vrijeme kršćanska i sekularna. Npr. država Hrvatska...

Kao što sam pokazao na ovoj temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1015975
- moguće je zamisliti islamsku reformaciju u EU nezavisno od ostatka svijeta.
Tu reformaciju je apsolutno moguće i provesti!

Šta je islamsko društvo u EU? To je manjisko društvo i uvijek će biti manjinsko...

Pazi, na ovoj temi se priča o sekularizmu, a na drugoj koju sam dao priča se o muslimanima u Evropi i to jeste dio iste priče.

Potrebno je napraviti reformaciju, formirati izvornu EU vjersku i u isto vrijeme sekularnu vjersku oligarhiju (po uzoru na IZ BiH), EU Reisa i njima dati monopol na tumačenje Islama. Sve ostalo staviti izvan zakona. Člansto je obavezno. Po principu štapa i mrkve provesti integraciju svih muslimanskih zajednica u kojem procesu je nedavno dai prilog Sebastijan Kurtz svojim zalaganjem za ukidanje islamskih vrtića u kojima se, kako on opravdano konstatuje - državnim novcem finansira vjerska i kulturna segregacija i dobija neželjeni output...

Željeni output zbira svih mjera bi bio dobitak konkurentskog manjiskog, ali i dalje i islamskog sistema kao balansa i kontrateže arapskim i uopće zapadu nekompatibilnim sistemima. U tom smislu treba ponešto naučiti i od Gulena koji je, objektivno, razvio varijantu islamizma koja ima najveći stepen kompatibilnosti, ali više nije konkurentna...

U isto vrijeme taj željeni output bi bio i kontrateža Erdoganovom islamizmu koji je, također donekle kompatibilan zapadu, ali čiji se ciljevi kose sa ciljevima EU...


Široke su to i teške teme. Vremena su teška, treba preuzeti odgovornost i donijeti hrabre i odgovorne odluke...


Konačno, ukoliko bi se gornje planski i sistematski provelo dobio bi se jedan sasvim novi horizont i nova paradigma što bi daleko bolje pozicioniralo EU u svakom smislu...

Naravno da sve gornje pada u vodu u slučaju propasti projekta EU i sasvim je normalno da svaki euroskeptik bude apriori i protiv ovoga što ja obrazlažem...


Nevjerovatno je da neke stvari zbog silne antiislamističke halabuke prođu ispod radara, npr. marokanska ženska revolucija ili bošnjačka islamistička kontrarevolucija u zametku jer je moj Reis Kavazović u svom poznatom govoru hrabro ustvrdio da zbog silnih nedjela wehabija i smutnje koju su proširili Umma više ne postoji.

To je izopćenje wehabizma, drugim rječima.

Inače, Reis je hanefija po islamskom pravu i maturidija (kao što su to većina Bošnjaka ili Albanaca) po vjerovanju što nikako nije kompatibilno sa wehabizmom. Wehabije posprdno maturidije označavaju nevjernicima i filozofima i to već vjekovima.

Sve, naravno, ima i stanoviti sufijski obol.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:42   #75
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovo je i meni prvo palo na pamet kad sam vidio temu.
Koliko su samo u tom dijelu svijeta otišli unazad u 50 godina, za nepovjerovat.

Također mi padaju na pamet i fotografije Kabula iz 60-ih i 70-ih godina, potpuno drugačije društvo od onog danas.
a islamska republika iran ?

iranke su u vrijeme shaha hodale u minicama.
onda je nastupila tzv. islamska revolucija, khomeini.
danas su dugi rukavi, hijab i pokrivene noge za žene nametnuti zakonom.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:10   #76
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
a islamska republika iran ?

iranke su u vrijeme shaha hodale u minicama.
onda je nastupila tzv. islamska revolucija, khomeini.
danas su dugi rukavi, hijab i pokrivene noge za žene nametnuti zakonom.
Nažalost, Iran nije dobar primjer za to jer je Iran upravo suprotan primjer - da je apsolutno moguć spoj šijitskog islamizma, modernosti i visokog stupnja tehničko-tehnološkog razvoja takvog islamskog društva što je noćna mora američkog bunkera pod imenom Izrael. Gledaj nešto - po sistemu ljudskih prava jedan radikalni Izrael samo može učiti od jednog Irana...

*Usporediti prava Palestinaca u okviru Izraela (ne onih iz Gaze ili sa zapadne obale) sa pravima Jevreja u IRI!

U tom kontekstu minice u vrijeme šaha nisu nikakav parametar ničega.

Šah je bio običan sluga SAD-a i Izraela koji je sve činio na štetu iranskih interesa zbog čega Iran trpi sa strane zapada već više desetljeća čitav sistem sankcija suprotnih još uvijek važećem međunarodnom poretku. Ali ne i sa strane istoka što je njima, kako vidimo, bilo sasvim dovoljno da sankcije izdrže i dalje tehničko-tehnološki napreduju.


A niko normalan ne može argumentirano osporiti kako Iran nema pravo na vlastitu revoluciju (ma kakva ona bila) i pravo na vlastiti put (ma kakav on bio) jer se, za razliku od Izraela - Iran pridržava međunarodnih konvencija i ne radi bahatu sprdnju od njih kako to nekažnjeno radi Izrael. Taj jebeni američki bunker na BI...

Zadnje uređivanje RIOBOSS : 02.07.2017. at 15:23.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:23   #77
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ovo je konkretan post i dobar post.
Hvala na ovome...

Masa ?
Pojedinac....Pojedinac. On je ključan. Poseban pristup ka pojedincu koji potom utječe na svoju bližu okolicu.
pojedinac ?

pojedinac iz 3 sjevernoafričke arapske zemlje (alžir, maroko, tunezija) ženi svoju prvu rodicu ne bi li dobio francuske papire (ona je rodjena u francuskoj, ima fr. državljanstvo). pri tom govorim o djeci dva brata, ili od dvije sestre, prvi rodjaci !
toliko o pojedincu i njegovom utjecaju na bližu okolicu.


za @moda
tema koja obradjuje sekularnost vs islam nije za politiku. nego za religiju.
osim, ako se slažemo da je islam u svojoj suštini neodvojiv od gradjanske države. a koju pošto, poto nastoji zamjenit u svim aspektima društva.
u tom slučaju, to jest politika. i tu se onda može pisat svašta.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:32   #78
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ne znam stvarno zašto napadate Riobossa, kad nije pokazao ni najmanju dozu ekstremizma. Naprotiv.
Ne treba da ga ubeđujete da napusti islam, islamljani mogu biti normalni ljudi koji ne prihvataju nasilne metode iz Kurana. Svaki musliman koji osuđuje i ograđuje se od vehabizma je za pohvalu.
Gledaj, već sam ti objasnio kako će euroskeptici biti protiv ideje reformacije jer je ona moguća samo u kontekstu jačanja EU, a evo to dopunjujem i odgovornom tvrdnjom da će i Izrael biti svim svojim zakulisnim raspoloživim sredstvima (vidjeti onu farsu u Britaniji oko onog snimka koji je prezentirala Al Jazeera na kojem vidimo nedopušten utjecaj izraelskih obavještajaca na vodeće UK političare metodama ucjene, prijetnje i slično) protiv ideje reformacije u EU.

Zašto? Jer se Izraela živo jebe za EU u kontekstu svoje strategije. Oni su iz EU uglavnom iselili i živo im se jebe i za one Jevreje koji su u EU ostali. Cionisti su uvijek znali vanredno naplatiti svoj kolateral.

Ne treba biti naročito pametan i uvidjeti da, naizgled paradoksalno - Izraelu apsolutno odgovara wehabijska revolucija, pa čak i u Siriji jer će jebeni wehabija uvijek napraviti tehničko-tehnološki nekonkurentnu i po svemu inferiornu islamističku totalitarnu prčiju koja ničim, osim riječima, ne može ugroziti izraelsku supremaciju u regionu.
Takva wehabijska prčija u najboljem slučaju može stagnirati, a i to u vanrednim okolnostima kakve ima jedna SA.

Jer, odavno već, ne radi se o nikakvom opstanku Izraela nego o projektu njegove regionalne supremacije kroz projekat balkanizacije bliskog istoka što se lijepo vidi na primjeru Sirije. Na posvemašnju štetu u prvom redu Arapa, potom muslimana općenito, a potom evropljana i svih ostalih ljudi svijeta.

Jer njima se živo jebe i za Evropljane i za cijeli svijet ako oni njime ne vladaju, odnosno, preciznije ako ne diktiraju procese.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:35   #79
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
pojedinac ?

pojedinac iz 3 sjevernoafričke arapske zemlje (alžir, maroko, tunezija) ženi svoju prvu rodicu ne bi li dobio francuske papire (ona je rodjena u francuskoj, ima fr. državljanstvo). pri tom govorim o djeci dva brata, ili od dvije sestre, prvi rodjaci !
toliko o pojedincu i njegovom utjecaju na bližu okolicu.


za @moda
tema koja obradjuje sekularnost vs islam nije za politiku. nego za religiju.
osim, ako se slažemo da je islam u svojoj suštini neodvojiv od gradjanske države. a koju pošto, poto nastoji zamjenit u svim aspektima društva.
u tom slučaju, to jest politika. i tu se onda može pisat svašta.
Ovdje ćemo se složiti jer i ja smatram kako EU treba sistem. Vlastiti, relativno nov i nadasve - konkurentan.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:50   #80
@rio
kako rekoh: ako je islam politika, onda se tu može pisat svašta.

evo, ja prva. spominjem iran na temi o arapskom svijetu. : posipam se pepelom:.
onda dodješ ti. izrael, palestina, blah, blah.

je li islam vjera ? ili je islam negiranje gradjanske države u svakom pogledu ?

tema idealna za kartone. . jer se ne zna o čemu se ovdje zapravo piše.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.