Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 18:53   #181
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Meni u ovim kartama "fale" kuće... Gdje je ASC,MC...? U kojoj kući su ovi steliji?
Naravno da "fale" kada im ne znamo vrijeme kada su se rodili.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:08   #182
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da "fale" kada im ne znamo vrijeme kada su se rodili.
Aha, so...
Ali negdje sam već njihove horoskope vidjela/čula za njih...u nekom časopisu/novinama... znači da netko ipak negdje zna njihovo vrijeme rođenja...

Edit:
http://www.astroteka.net/horoskopi_poznatih.html
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:35   #183
Pozdrav

imali itko volje ponesto napisati o 12.6. i otvaranju SPa u Brazilu?
prvenstveno bi me zanimalo kako ce Hrvatska proci u prvom dvoboju sa Brazilom i kakve su nam sanse/tranziti za narednih cca. mjesec dana koliko ce se igrati SP.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:30   #184
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Pozdrav

imali itko volje ponesto napisati o 12.6. i otvaranju SPa u Brazilu?
prvenstveno bi me zanimalo kako ce Hrvatska proci u prvom dvoboju sa Brazilom i kakve su nam sanse/tranziti za narednih cca. mjesec dana koliko ce se igrati SP.
Za takva pitanja je bolje da ih postaviš na topicu hoarnih pitanja. Nemamo kartu hrvatske reprezentacije, niti općenito "neku" kartu na osnovi koje bi radili analize/prognoze.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:05   #185
Što će točno biti 23.09.? Kao masivni pomak energije. Znači?
Ne znam gdje drugo pitati, a svako malo naletim na taj datum negdje.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:49   #186
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Što će točno biti 23.09.? Kao masivni pomak energije. Znači?
Ne znam gdje drugo pitati, a svako malo naletim na taj datum negdje.
Možeš li linkati gdje si to pročitala?


Na taj datum aktualna je opozicija Jupitera na Uran, no ona je egzaktna 28. rujna. To je tranzit koji spaja ekspanzivnu prirodu Jupitera s iznenađujućom i šokantnom prirodom Urana...pa u antagonističkoj prirodi opozicije može donijeti izuzetne ili iznenadne događaje kojima se oslobađa napetost i energija što dovodi do promjena u okolini. Prošli put kada je bila opozicija Jupitera na Uran i Saturn srušen je Berlinski zid, a sada kada je na osi ovan/vaga moglo bi doći do raskida/prekida nekog važnog ugovora ili odnosa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:09   #187
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možeš li linkati gdje si to pročitala?


Na taj datum aktualna je opozicija Jupitera na Uran, no ona je egzaktna 28. rujna. To je tranzit koji spaja ekspanzivnu prirodu Jupitera s iznenađujućom i šokantnom prirodom Urana...pa u antagonističkoj prirodi opozicije može donijeti izuzetne ili iznenadne događaje kojima se oslobađa napetost i energija što dovodi do promjena u okolini. Prošli put kada je bila opozicija Jupitera na Uran i Saturn srušen je Berlinski zid, a sada kada je na osi ovan/vaga moglo bi doći do raskida/prekida nekog važnog ugovora ili odnosa.
ima li to kakvog utjecaja na natal pojedinca, ili je sve u kolektivnoj svijesti?
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:04   #188
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možeš li linkati gdje si to pročitala?


Na taj datum aktualna je opozicija Jupitera na Uran, no ona je egzaktna 28. rujna. To je tranzit koji spaja ekspanzivnu prirodu Jupitera s iznenađujućom i šokantnom prirodom Urana...pa u antagonističkoj prirodi opozicije može donijeti izuzetne ili iznenadne događaje kojima se oslobađa napetost i energija što dovodi do promjena u okolini. Prošli put kada je bila opozicija Jupitera na Uran i Saturn srušen je Berlinski zid, a sada kada je na osi ovan/vaga moglo bi doći do raskida/prekida nekog važnog ugovora ili odnosa.
S obzirom na trenutne napetosti na relaciji SAD i Sjeverna Koreja, i pojačano zveckanje nuklearkama, stvarno nadam se da prekid nekog važnog ugovora neće biti prekid sporazuma o nekorištenju nuklearnog oružja.

S druge strane, s obzirom na Trumpove ispade, i reakciju ostatka vođa nacija, možda se svijet kolektivno odluči na drastičan korak "raskidanja" svog odnosa s SAD-om...
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:56   #189
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ima li to kakvog utjecaja na natal pojedinca, ili je sve u kolektivnoj svijesti?
Svi tranziti djeluju istovremeno i kolektivno i na pojedince a očituju se najslikovitije kod onih koji taj isti energetski obrazac nose u sebi (svojoj natalnoj karti).
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
S obzirom na trenutne napetosti na relaciji SAD i Sjeverna Koreja, i pojačano zveckanje nuklearkama, stvarno nadam se da prekid nekog važnog ugovora neće biti prekid sporazuma o nekorištenju nuklearnog oružja.

S druge strane, s obzirom na Trumpove ispade, i reakciju ostatka vođa nacija, možda se svijet kolektivno odluči na drastičan korak "raskidanja" svog odnosa s SAD-om...
Ovaj put je to nešto više nalik naglom "energetskom prelijevanju" ili da na neki način zbog nepažnje "energija pobjegne" jer dispozitor Urana je u djevici i radi opoziciju na Neptun u ribama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:49   #190
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možeš li linkati gdje si to pročitala?


Na taj datum aktualna je opozicija Jupitera na Uran, no ona je egzaktna 28. rujna. To je tranzit koji spaja ekspanzivnu prirodu Jupitera s iznenađujućom i šokantnom prirodom Urana...pa u antagonističkoj prirodi opozicije može donijeti izuzetne ili iznenadne događaje kojima se oslobađa napetost i energija što dovodi do promjena u okolini. Prošli put kada je bila opozicija Jupitera na Uran i Saturn srušen je Berlinski zid, a sada kada je na osi ovan/vaga moglo bi doći do raskida/prekida nekog važnog ugovora ili odnosa.
Na više mjesta u biti. U prekonekoliko sam grupa na fejsu, što religijskih, što ezoterijskih, i stalno nailazim na taj datum.
Neki lik, neka američka kršćanska sljedba je opisao dio Otkrivenja položajem planeta sad u ovo doba (Virgo, tj. Madona opasana s dvanaest zvijezda, Mjesec joj pod nogama, biva oplođena (to bit će ulazi Jupiter u priču)...
tu me izgubio.

Razni empati kažu da osjećaju kao tišinu pred buru, itd. Šta li će mi biti s Uranom!
Hvala!
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:39   #191
I što se desilo na kraju 23.9?

Meni položaj planeta taj dan ne pokazuje ništa neobično... Opozicija Jupitera i Urana čak nije bila niti egzaktna...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:32   #192
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
I što se desilo na kraju 23.9?

Meni položaj planeta taj dan ne pokazuje ništa neobično... Opozicija Jupitera i Urana čak nije bila niti egzaktna...
Egzaktna će biti sutra ili noćas, ako se ne varam. Trenutno je Jupiter na 27* 17'19" Vage, a Uran na 27* 23'24" Ovna (retrogradan).

I mene zanima za koje događaje bismo mogli reći da su bili znakoviti za tu opoziciju.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:24   #193
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Na više mjesta u biti. U prekonekoliko sam grupa na fejsu, što religijskih, što ezoterijskih, i stalno nailazim na taj datum.
Neki lik, neka američka kršćanska sljedba je opisao dio Otkrivenja položajem planeta sad u ovo doba (Virgo, tj. Madona opasana s dvanaest zvijezda, Mjesec joj pod nogama, biva oplođena (to bit će ulazi Jupiter u priču)...
tu me izgubio.

Razni empati kažu da osjećaju kao tišinu pred buru, itd. Šta li će mi biti s Uranom!
Hvala!
Što neće sve izmisliti samo da nađu razloga za dramu...da Madona opasana s dvanaest zvijezda.

Evo našla sam jedan članak o tome što pišeš, no to nije astrološki već "astronomski članak". Na taj dan Sunce je astrološki već ušlo u znak vage, a Mjesec bio u znaku škorpiona, itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:55   #194
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Na više mjesta u biti. U prekonekoliko sam grupa na fejsu, što religijskih, što ezoterijskih, i stalno nailazim na taj datum.
Neki lik, neka američka kršćanska sljedba je opisao dio Otkrivenja položajem planeta sad u ovo doba (Virgo, tj. Madona opasana s dvanaest zvijezda, Mjesec joj pod nogama, biva oplođena (to bit će ulazi Jupiter u priču)...
tu me izgubio.

Razni empati kažu da osjećaju kao tišinu pred buru, itd. Šta li će mi biti s Uranom!
Hvala!
Mali zna https://www.youtube.com/watch?v=U7rdwfuVZK0,
lažni proroci.

Gledala sam ta videa prije mjesec dva, prikaz konstelacija je malo pošemerena valjda, sunce je 23 u dnu nogu djevice, ne iznad glave, jupiter je u vagi odavno.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:42   #195
Meni se stvarno dogodilo nešto danas što bih opisala kao šokantno, nešto u vezi muško-ženskih odnosa (Ovan-Vaga) samo ne vidim kakve veze ima s poljima (2/8) osim preko njihovih vladara, koji su u 12. kući (nešto je bilo skriveno godinama)
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:24   #196
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
I mene zanima za koje događaje bismo mogli reći da su bili znakoviti za tu opoziciju.
Eto, ova opozicija iznjedrila je, odnosno eskalirala u referendum o neovisnosti/slobodi (Uran/Jupiter) Katalonije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:19   #197
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eto, ova opozicija iznjedrila je, odnosno eskalirala u referendum o neovisnosti/slobodi (Uran/Jupiter) Katalonije.
Da. To bi bilo iz značenja ovoga:
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Prošli put kada je bila opozicija Jupitera na Uran i Saturn srušen je Berlinski zid, a sada kada je na osi ovan/vaga moglo bi doći do raskida/prekida nekog važnog ugovora ili odnosa.
Ne znam kako će završiti to s referendumom, najvjerojatnije neće biti priznat kao valjan, a uostalom ni ne može se održati u miru.
Ali mislim da će u svakom slučaju biti prekretnica, jer ova uporaba sile i represivnog aparata, bez obzira kakav tko ima stav o osamostaljenju Katalonije, naravno nije nikakav zalog za budućnost.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:46   #198
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Da. To bi bilo iz značenja ovoga:


Ne znam kako će završiti to s referendumom, najvjerojatnije neće biti priznat kao valjan, a uostalom ni ne može se održati u miru.
Ali mislim da će u svakom slučaju biti prekretnica, jer ova uporaba sile i represivnog aparata, bez obzira kakav tko ima stav o osamostaljenju Katalonije, naravno nije nikakav zalog za budućnost.
Da, svaka država ima svoja zakonska odrednice o tome kako se glasa na referendumu. Pa tako i Španjolska ima zakon da se na referendumu za pitanja zemlje treba izjasniti cijela zemlja, a ne samo jedan njen dio. To bi bilo kao da se Istrijani odluče odvojiti i onda naprave referendum u Istri bez da ostatak države ima pravo na glas o tome. Naravno da država to ne bi podržavala. Ovdje još dodatno to naravno nikako neće dati ni EU. Mislim, ne želim kritizirati želje katalonaca ili neovisnost Katalonije od Španjolske, ako jedan ili oba partnera to žele, ali ovo mi izgleda kao lupanje glavom u zid (Mjesec/narod u vodenjaku, dispozitor Mjeseca/narod u ovnu). Dodatno Katalonija je u Imširagićevoj knjizi u simbolici škorpiona, dok je Španjolska strijelac/Jupiter pa je zakon sada na njenoj strani (Jupiter u vagi). Tj. kao što rekoh ovo je više "energetsko prelijevanje" i "otpuštanje" emocija i strasti (oba dispozitora (Venera i Mars) ove opozicije su u konjunkciji, a rade opoziciju na Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:36   #199
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Meni se stvarno dogodilo nešto danas što bih opisala kao šokantno, nešto u vezi muško-ženskih odnosa (Ovan-Vaga) samo ne vidim kakve veze ima s poljima (2/8) osim preko njihovih vladara, koji su u 12. kući (nešto je bilo skriveno godinama)
Evo, i meni. Kao što Fish kaže, prekid, raskid. Jučer je dragi prekinuo sa mnom, iznenadno (Ur) i izgleda da je to gotova priča.

A ovako: u natalu imam samo široki (i disocijativni) trigon Ju i Ur, ALI mi je u ovogodisnjem solarnom (kraj ožujka) Jupiter TOCNO na Ascendentu (ali u stupanj!), a taj Uran, naravno, u sedmoj, skoro tocno na Descendentu- i tad je vec bila opozicija. Sad je dosla do egzaktnosti i donijela prekid. Kad sam to bila vidjela, nije mi bilo bas svejedno, ali sta cu, odlučila biti optimist (Ju). Kao, pa neće valjda, veza je dobra... eh, eto.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:53   #200
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, svaka država ima svoja zakonska odrednice o tome kako se glasa na referendumu. Pa tako i Španjolska ima zakon da se na referendumu za pitanja zemlje treba izjasniti cijela zemlja, a ne samo jedan njen dio. To bi bilo kao da se Istrijani odluče odvojiti i onda naprave referendum u Istri bez da ostatak države ima pravo na glas o tome. Naravno da država to ne bi podržavala. Ovdje još dodatno to naravno nikako neće dati ni EU. Mislim, ne želim kritizirati želje katalonaca ili neovisnost Katalonije od Španjolske, ako jedan ili oba partnera to žele, ali ovo mi izgleda kao lupanje glavom u zid (Mjesec/narod u vodenjaku, dispozitor Mjeseca/narod u ovnu). Dodatno Katalonija je u Imširagićevoj knjizi u simbolici škorpiona, dok je Španjolska strijelac/Jupiter pa je zakon sada na njenoj strani (Jupiter u vagi). Tj. kao što rekoh ovo je više "energetsko prelijevanje" i "otpuštanje" emocija i strasti (oba dispozitora (Venera i Mars) ove opozicije su u konjunkciji, a rade opoziciju na Neptun).
nije baš dobra usporedba s istrom, katalonija je autonomna pokrajina, sa svojom vladom i parlamentom. dobra usporedba bi bila kosovo u srbiji. srbi ga ni danas ne priznaju.
španjolski ustav je takav, ali da to odgovara nekoj 'odlučujućoj većini' ( u svijetu) katalonija bi bila priznata dok kažeš keks.

a jupiter samo šta nije došao u do škorpiona.

viva catalunya!


i ja mislim da poslije ovog jučer nema povratka na staro.
katalonija jučer i katalonija prije 50god pod fašistom francom.

šta bi dala da sam jučer mogla bit tamo. ( uran u prvoj)
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.