Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 13:12   #2161
Koliko ste plaćali biljege kod matičara kada ste išli podizati slobodni list? Meni je matičarka prvo rekla 140 kn biljega, onda se prepravila pa rekla da su pojeftinili i da je sada 20 kn biljega, a 70 kn da ćemo dobiti uplatnicu i da to moramo uplatiti
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
tin_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:21   #2162
Quote:
tin_a kaže: Pogledaj post
Koliko ste plaćali biljege kod matičara kada ste išli podizati slobodni list? Meni je matičarka prvo rekla 140 kn biljega, onda se prepravila pa rekla da su pojeftinili i da je sada 20 kn biljega, a 70 kn da ćemo dobiti uplatnicu i da to moramo uplatiti
Mi smo se išli jučer prijaviti, rekla nam je 70 kn biljega i 140kn na uplatnicu koju dobijemo od njih.
tedu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 19:23   #2163
mi smo danas išli u matični (karlovac) i tražili smo potvrdu za sklapanje vjerskog braka (to je zeleni list). a slobodni krsni list dobiješ kod svećenika. platili smo u matičnom samo 20kn biljega i 70 kn smo morali uplatiti kao taksu. i onda ti izda taj zeleni list. drugo ništa.
Moonie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 08:32   #2164
Quote:
Moonie kaže: Pogledaj post
mi smo danas išli u matični (karlovac) i tražili smo potvrdu za sklapanje vjerskog braka (to je zeleni list). a slobodni krsni list dobiješ kod svećenika. platili smo u matičnom samo 20kn biljega i 70 kn smo morali uplatiti kao taksu. i onda ti izda taj zeleni list. drugo ništa.
Hvala Onda je to to, vjerojatno mi je žena u matičnom uredu (dugo selo) krivo rekla, ali u principu to je taj onda zeleni list. Vidjet ću svakako u ponedjeljak :klap:
Koliko traje to kod matičara? Nama je rekla da dođemo do 14 sati, jer rade do 15:30 pa da se stigne napraviti zapisnik nekakav
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
tin_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:30   #2165
Kod matičara bilo brzo gotovo, čas posla, dali joj osobne, pitala samo što smo po narodnosti i koje nam je zanimanje, ime, prezime i adresu kumova, koje ću prezime uzeti, dobili uplatnicu na 70,00 kn, to otišli odmah uplatiti i vratili se i dali joj odrezak uplatnice i 20,00 kn biljega. Samo da vas sve upozorim, obavezno čitajte tamo papir koji dobijete, tu potvrdu o slobodnom stanju, jer sam ja tek nakon sat vremena shvatila da mi je kao državljanstvo napisala bosansko-hercegovačko (vjerojatno joj ostalo u špranci od djevojke prije, a meni treba pisati hrvatsko) pa danas to idem kod nje da popravi, nema smisla da mi u vjenčanom listu piše bosansko-hercegovačko, a na domovnici hrvatsko, eto, tako obavezno čitati sve dok ste još kod matičara. Ja doduše jesam preletjela naša imena, datum rođenja, ime i adresu kumova, ali bolje sve lijepo polako pročitati, da ne bi bilo
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
tin_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:57   #2166
Evo današnjih informacija za Varaždin.
Potrebne su samo osobne mladenaca, kopije osobnih iskaznica kumova i 90kn u biljezima.
GloriaPearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:10   #2167
Molim info, da li u onih 45 dana prijave vjenčanja kod matičara ulaze vikendi i blagdani, kako oni to računaju .... Važna mi je ova informacija jer MM radi u Njemačkoj i onda bi trebao doći na par dana u Zagreb da prijavimo vjenčanje, pa onda na par dana kada bi se ženili...
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:46   #2168
Ekipa, imam pitanje što se tiče vjenčanja u crkvi. Naime, dragi nema sve sakramente, točnije nema sakrament sv. Potvrde iliti krizmu. Zanima me da li znate za konkretan slučaj u novije vrijeme gdje je bilo moguće vjenčanje u crkvi, a da jedna osoba nije imala sve sakramente. Na internetu nailazim na razne informacije. Za dva tjedna krećemo na zaručnički tečaj, pa ću tamo pitati svečenika, ali želim se barem malo umiriti prije toga.
Ananda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:23   #2169
Mislim da mora imati sve sakramente, ali najtocniju info ce vam svakako dati zupnik na tecaju.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:42   #2170
Quote:
Ananda19 kaže: Pogledaj post
Ekipa, imam pitanje što se tiče vjenčanja u crkvi. Naime, dragi nema sve sakramente, točnije nema sakrament sv. Potvrde iliti krizmu. Zanima me da li znate za konkretan slučaj u novije vrijeme gdje je bilo moguće vjenčanje u crkvi, a da jedna osoba nije imala sve sakramente. Na internetu nailazim na razne informacije. Za dva tjedna krećemo na zaručnički tečaj, pa ću tamo pitati svečenika, ali želim se barem malo umiriti prije toga.
Jedan od supružnika mora imati sve sakramente, a drugi ne mora imati niti jedan (ili može imati samo neke).
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:56   #2171
Je li za sastavljanje zapisnika prijave o sklapanju braka dovoljno donijeti:
* izvatke iz matice rođenih (nove, jer bi ih skinuli sa e-Matične knjige)
* osobne iskaznice na uvid
* 70 kn biljega
* uplatnicu na 140 kn upravnih pristojbi - usput, gdje se mogu naći detalji o popunjavanju te uplatnice?

Mora li se tada odmah navesti i imena svjedoka? Ovdje (što bi predstavljalo nekakav službeni izvor informacija) ne stoji ništa o tome, a kamoli o kopijama njihovih osobnih iskaznica.
Vombatinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:06   #2172
evo ja zvala jutros, dovoljno je svoje osobne i kopije osobnih kumova, te doci unutar 90 dana prije ...

za biljege sam zaboravila pitati, ali vidim da vecina pise da je po novome 70 + 20 kn ....
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:13   #2173
Za građanski brak: 70 kn biljega kod sastavljanja prijave, a zatim dobijete uplatnicu na 140 kn koje do dana vjenčanja treba uplatiti (može i putem internet bankarstva pa pošaljete potvrdu matičaru mailom).

Za crkveni moguće 70+20, ne znam.
Vombatinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:13   #2174
Pozdrav, ljudi! Moj odabranik ne živi u Splitu, a ja da, a namjeravamo se vjenčati u jednoj splitskoj župi. Znam da moramo otići u matični ured u Splitu za onu potvrdu u vjerskom obliku. Mora li on ipak donijeti izvod iz matične knjige rođenih jer nije iz Splita ili će i nama biti dovoljne naše osobne i osobne kumova?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:56   #2175
Nek skine izvod sa e-građanina, mada ako je iz Hrvatske trebali bi ga imati, nije bitno koji je grad, samo ime i datum rođenja...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:51   #2176
Ima prebivalište u Rijeci, a rođen je u Zagrebu. Hvala na odgovoru!
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:04   #2177
Imam i jedno pitanje glede iznosa 70+20. Znači li to 70 kn uplatnica i 20 kn biljega ili biljezi od 70 i 20 kn?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:11   #2178
Pozdrav, ljudi! Koliko vidim na stranicama Matičnog ureda Split (gdje je župa u kojoj ćemo se moj odabranik i ja vjenčati), za prijavu vjenčanja u vjerskom obliku potrebne su iste isprave kao i za građansko vjenčanje (dakle, izvod iz matične knjige rođenih za oboje, ne piše je li bitno tko je rođen u Splitu, a tko ne) i neki dokaz o državljanstvu, može i osobna - ne mora bit domovnica, također od oboje, te kopije osobnih iskaznica kumova. Razlika je u iznosu državnih biljega, dva odvojena biljega od po 70 i 20 kn ako sam dobro shvatila za crkveno vjenčanje. Sada me zanima, za slučaj da moj budući muž ne aktivira uslugu e-Građani, a sticajem okolnosti je rođen u Zagrebu (živi u Rijeci), mora li u Zagreb po izvod iz matične knjige rođenih ili mu mogu poslati i poštom?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:15   #2179
Ne treba nosit ništa osim osobnih, svojih i kopije/print slike od kumova. U matične oni uđu preko e-građanina po imenu i datumu rođenja i sami isprintaju. Možeš i nazvat dan prije da ćeš doć pa oni isprintaju i imaju već kad dođeš. On ne mora imat još šifru za e-građanina, ali oni svejedno imaju uvid u sve. To što ti ne ulaziš u svoj profil ne znači da nisi digitaliziran Biljege isto samo platiš 90 kn, oni to polijepe sami.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:54   #2180
Tilurium, puuuno hvala!
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.