Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 06:28   #1
Ima li život bez partnera smisla

Pijan u 4:15 nakon izlaska započinjem pisanje ovog posta. Prema kineskom alkotestu s ebaya trenutno imam 1.2 promila. Policijski pokazuje sličnu vrijednost samo u više decimala, pogodite kako znam . Pišem ovo jer imam neki osjećaj da u ovom stanju mogu emocije i način razmišljanja koje su kada sam trijezan blokirane prenijeti na papir. Naravno ono što se pijanoj budali čini kao dobra ideja, istoj toj trijeznoj budali se ne čini ali budući da sam anoniman preživjet cu sramotu objave ove molitve za pažnjom nepoznatih ljudi. Dakle bio sam vani s prijateljima na privatnoj zabavi s desetak ljudi i nakon toga smo obišli nekoliko klubova.

Za početak najbolje da se predstavim iako imam već nekoliko postova na sličnu temu. U kasnim sam dvadesetima i nisam imao ništa vise od razgovora s ženama već vise od 7 godina. Ipak, te godine nisam potpuno potratio iako sam ih mogao puno bolje iskoristiti. Razvio sam nekakvu karijeru tako da sam u svojoj struci cijenjen. Zarađujem više od dvostrukog hrvatskog prosjeka. Živim samostalno u velikom stanu. Nisam bodybuilder ali vježbam amaterski već godinama. Uglavnom doma jer imam svu opremu, ponekad u teretani. Trenutno ne vježbam zbog nekih ozljeda koje sam zaradio svojim glupim načinom života tako da nisam u formi ali očekujem nastaviti nakon nekoliko mjeseci. Istina mogao bih trčati ali jbg, ne zanima me trčanje... Putujem motorom kad god uhvatim lijepo vrijeme. To mi je jedini pravi užitak. Ja, motor i zabačena seoska cesta se razumijemo i međusobno poštujemo. To je ono lijepo što mogu reci o sebi. S negativne strane relativno sam nizak i ružan. Nisam osobito društven iako imam dosta prijatelja s kojima sam duboko povezan.

Na pisanje ovog posta i traženje forumske osude ili sažaljenja (ili locka jer nisam siguran da se o ovom mom baljezganju uopće može razviti rasprava) me natjerala me nesanica nakon još jedne noći u kojoj sam dobio potvrdu svog manjka vrijednosti. U klubovima kao i svakog izlaska posljednjih godina nije bilo sreće. Ako se baš posreći nekad plešem i pričam s nekom curom koju je najčešće netko drugi iz ekipe poznavao ili joj upao. Ona to radi iz pristojnosti. Nakon izlaska pripit analiziram što to nije uredu sa mnom da jedini u društvu samujem i pišem ova sranja dok ostali imaju veze ili bar one night standove. Analiziram iako duboko u sebi znam koji je problem. Jednostavno iako nisam klasična propalica suprotnom spolu nisam zanimljiv. Nema ni nekog izravnog načina da to postanem. Svjestan sam svoje nevidljivosti i znam da cu ostati sam. Sumnjao sam na to i vjerovao da će se nešto dogodili ali ništa se ne događa godinama. Samo odraz u ogledalu stari. Ne tako očito, samo usporedba s prošlogodišnjim slikama otkiva surovu stvarnost.

Ako je već tako onda mi trenutni život nema smisla. Karijera i zarađivati novac je lijepo ali me ne ispunjava. Mogao bi promijeniti posao ili osnovati svoju tvrtku i zarađivati puno više . Kad bi želio mogao bi si kupiti neki skupi auto i pokušati tako intrigirati žene ali imam osjećaj da je to previše truda za jako upitan uspjeh. Sad se pitam što da radim. Naganjati karijeru i živjeti kao samac ne mogu. Jednostavnom nemam tu motivaciju koju sam prije imao. Ne vidim smisao. Ženu ne mogu naći jer sam ženama bezvrijedan. Što onda raditi. Putovanje je lijep bijeg od problema ali oni se vrate onog trenutka kad se vratim s puta ili provedem dan koji nije potpuno ispunjen aktivnostima. Ima li ovakav život smisla? Kako se zavarati i motivirati za ostatak života?
videodrome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 06:57   #2
Osobno ne smatram da bi bilo kakva druga osoba unijela nekakvu dodatnu vrijednost u moj život već bi me vrlo vjerojatno samo teško iživcirala, ali to sam samo ja.
Od 2005. godine sam bez iti jednog jedinog prijatelja dok žene, očito, kao takve praktički ni ne postoje što se mene tiče. Jednorozi, ne?

Fascinantno je na što se sve čovjek može priviknuti kako godine prolaze tako da je moja preporuka da probaš stisnuti zube jer što ti drugo preostaje ako tvrdiš da ženama nisi interesantan? Vjerujem ti jer sedam godina nije baš kratak vremenski period.

Inače, život nema apsolutno nikakvog smisla (osobno uvjerenje) - sa partnerom ili bez. Tako je svejedno što radiš i čime se baviš. Samo se opusti i budi ponosan na činjenicu da si posve samostalan te ovisiš isključivo o samom sebi.

Vrlo vjerojatno će ti na temu uletiti vječni optimisti, PUA fanatici i slična ekipa - to je tako, jebiga...
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 07:05   #3
Vidiš, ja sam u sličnoj situaciji, ali totalno suprotno gledam na nju.
Nakon nekoliko propalih veza, za koje možda i nisam bio spreman, jednostavno sam se zadovoljio samačkim životom. Imam 29 godina, još uvijek studiram, povremeno radim, i faking mi ne treba nitko više. Socijalnu potrebu zadovoljim s prijateljima ili kolegama na poslu, ako. Sve je to divno krasno obitelj, kućica u cvijeću bla bla...ali realnost nekih ljudi je potpuno drugačija.
Btw. ti si još u kudikamo boljoj situaciji što se toga tiče jer si materijalno situiran, ako budeš imao sreće možda naletiš na neku koja pada na to. Ne mislim sponzoruše ili tome slično , već jednostavno ženu kojoj je bitna materijalna sigurnost.
I još jedna razlika između nas je što ja obožavam trčanje i kad god uhvatim slobodnog vremena od fizičkih poslova, pripremam se za neku utrku.
Uglavnom, htio sam reći da život bez partnera svakako ima smisla, ali taj smisao treba pronaći u drugim sferama.
Ali ako baš jako želiš, vjerojatno ćeš upoznati neku curu, ženu i ostvariti toliko željenu ljubav. Kasne dvadesete i nisu baš neke bezizgledne godine za to. Sretno
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:00   #4
Teško da će život koji je zbog neuvezanosti proglašen nezanimljivim, bezsadržajnim, bezvrijednim itditditd., eventualnim uvezivanjem namah postati superduper zanimljiv, sadržajan i smislen. Puno je vjerojatnije da se radi o uobičajenom odvođenju problema u domenu nerješivoga., Eh, da mi je cura onda bi sve odmah bilo super i savršeno i poezija živa. Mo'š si mislit'.

Štoviše, ovakvo vješanje života o jednu jedinu niz uvezanosti, strahovito je opterećenje upravo za tu uvezanost: zamisli posve izglednu situaciju da nakon neke uvezanosti skužiš da od svega toga savršenstva baš i ne vidiš puno - najvjerojatnije ćeš za to okriviti vezu i proglasiti ju pogrešnom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:52   #5
Tek kada nađeš smisao sam sa sobom, kada osjetiš zadovoljstvo vlastitog društva, i kada živiš punim plućima bez očekivanja da će ti netko drugi dati rješenje, tek onda možeš upoznati nekoga i imati smislenu vezu. Očekivati od partnera da ti pruži smisao je zajeb odmah na početku, i ta veza je u startu recept za neuspjeh!
thorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:42   #6
Evo me, vječni pozitivac tj. pozitivka.

Ok, velika većina ljudi nisu ok sami sa sobom, niti su zadovoljni sami sa sobom niti znaju biti sami pa opet nađu poklopac. Možda trebaš biti totalna budala za to, ti to nisi i utoliko ti je teže, mučiš sam sebe.
Ne mislim da se moraš pomiriti sa trenutnim stanjem već se angažirati oko onog što želiš, što god to bilo i ne odustati. S druge strane, da, mislim da bi trebao biti zadovoljan sam sa sobom i samopouzdan jer u stvari nitko nije bezvrijedan a pogotovo ne bez significant other.
Hoće li ti uvezanost dati smisao ili će te samo živcirati , to ćeš tek vidjeti.
Nemoj se zamarati smislom i besmislom, tu si, živi. Vidim svakakve primjere oko sebe. I nesretne u braku i one koji su ok sami sa sobom viseći po kvartu i družeći se s ekipom. Zakaj ne? Meni to ne izgleda besmisleno. Iz moje perspektive smislenije nego biti nesretan u vezi.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:53   #7
ja samo dosla pohvaliti pismenost u gluho doba noci pos utjecajem alkohola!
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:05   #8
mislim da sam nasao soluciju. moras narasti i proljepsati se!
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:55   #9
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da sam nasao soluciju. moras narasti i proljepsati se!
Step one: Be attractive!
Step two: Don't be unattractive!


I za kraj - Just be yourself!

To je to, mora upaliti. :klap:
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:57   #10
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
ja samo dosla pohvaliti pismenost u gluho doba noci pos utjecajem alkohola!
Hvala. Hascheck i pročitao sam post dva puta.
videodrome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:15   #11
Malo stariji od autora, a najbolji potez koji sam mogao napraviti bilo je postaviti pitanje o ljubavi i vezama na pdf-u astrologija gdje sam dobio odgovor koji mi je promijenio život.
Vrijedi pokušati!
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:01   #12
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Malo stariji od autora, a najbolji potez koji sam mogao napraviti bilo je postaviti pitanje o ljubavi i vezama na pdf-u astrologija gdje sam dobio odgovor koji mi je promijenio život.
Vrijedi pokušati!
Kako ti je promijenio zivot? Nesto se konkretno promijenilo ili se promijenila tvoja percepcija tog zivota?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:11   #13
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kako ti je promijenio zivot? Nesto se konkretno promijenilo ili se promijenila tvoja percepcija tog zivota?
Zar cjeli nas zivot nije nasa percepcija?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:23   #14
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Zar cjeli nas zivot nije nasa percepcija?
Pitaj nekoga tko radi za minimalac da li je povisica od nekih 1000kn stvar percepcije ili ne. Isto tako netko tko prica o uvezanosti mislim da jako dobro razlikuje konkretnu promjenu i promjenu u percepciji. S tim da u drugom primjeru je veca sansa da se uvjeri da mu je to sto ima (ili nema) zapravo bas odlicno.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:30   #15
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da sam nasao soluciju. moras narasti i proljepsati se!
Krivo to pakiras, bolje je reci:

"Trebas raditi na sebi."
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:40   #16
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Pitaj nekoga tko radi za minimalac da li je povisica od nekih 1000kn stvar percepcije ili ne. Isto tako netko tko prica o uvezanosti mislim da jako dobro razlikuje konkretnu promjenu i promjenu u percepciji. S tim da u drugom primjeru je veca sansa da se uvjeri da mu je to sto ima (ili nema) zapravo bas odlicno.
Hmm... Recimo taj koji nije dobio povisicu gleda ovoga koji jeste i zahvaljuje bogu sto ne mora gazdi lizat dupe jer on ne bi. Njegova percepcija.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:47   #17
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Hmm... Recimo taj koji nije dobio povisicu gleda ovoga koji jeste i zahvaljuje bogu sto ne mora gazdi lizat dupe jer on ne bi. Njegova percepcija.
Gdje sam ja rekla da je konkretna promjena uvijek bolja od promjene percepcije? Nekad je bolje jedno, nekad drugo, al ajde se nemoj praviti blesav pa istrolati temu zbog gluposti.

Zanima me sto se covjeku promjenilo. Da li stav ili nesto opipljivije od toga. Os mi sad objasnjavat kako je stav bitniji od novaca ili picke, ili mozemo preskociti taj dio?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:53   #18
Dođe čovjek doktoru s užasnom zuboboljom, i ovaj mu dao sedativ.

Pitaju ga ljudi "Ma čekaj, je li moguće da je to pomoglo? Ne boli te više?" "Ma boli k'o i do sada, ali meni svejedno".

Promijenio se čovjeku život, eto.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:05   #19
Mos si priustiti "eskort dame"
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:14   #20
Dok nisam pocela gledati po Forumu, nisam bila svjesna koliko Quasimoda (sto muskih, sto zenskih) hoda oko mene.
Ne znam kako to trebas izgledati, da je izgled krucijalan sto ne zanimas zene, ali fakat.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.