Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 08:56   #281
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Moze nekome pomoci da ne misli da mu zivot nema smisla bez partnera, ali da ce mu pomoci da bude uspjesan sa zenama, to nece sigurno.
Kad za nekoga kažemo da je "uspješan sa ženama", obično mislimo na puno više os puke sposobnosti komuniciranja sa ženama i sposobnosti za uparivanje. "Uspješan sa ženama" je onaj koji bez puno muke i truda snubi brojne žene. U tom si smislu u pravu: razvijanje takvih vještina - dakle, nekakva proizvodnja zavodnika - nije zadaća terapeuta.

No, jednako se tako može postaviti pitanje kolikome je broju ljudi istinski privlačno ono što ti iz nekih svojih razloga ovdje ustrajno propovijedaš: kolikima je ozbiljnim ljudima fakat san živjeti tako da serijski ulijeću ženama, pa makar to ulijetanje bilo i uspješno i rezultiralo nizom usputnih snošaja?

Meni se nekako čini da je puno veći broj onih - naglašavam, među ozbiljnim prosječnim ljudima, a ne među nedojebanim wannabe kolekcionarima ženskih spolovila - koji bi radije bili uvezani s onom nekom njihovom Njom koja im paše. A u dovođenju osobe u stanje u kojemu je zakva uvezanost ne samo moguća nego i izgledna, terapeut i zna i može pomoći.

Pritom ostajem pri tome da je blesavo takvu pomoć formulirati kao "terapeut mi je pomogao pronaći curu", jer ona zvuči puno izravnije i puno uže od onoga što terapeut doista radi.

A tebi bi u ovoj priči puno mudriji bio časni i tihi uzmak no serijsko sramoćenje koje samome sebi činiš ničim izazvan, demonstrirajući raskoš neznanja, pa i neobrazovanosti.

I ne, ovo nije nikakvo vrijeđanje. Kao što rekoh, banalna forumska rasprava.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:36   #282
Ja još uvijek čekam broj telefona te terapeutkinje.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:05   #283
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ja još uvijek čekam broj telefona te terapeutkinje.
Da bi s tim brojem sto? Otisao do nje kako bi je snimio i onda se izrugivao na forumu i medju prijateljima?

Nemam pojma da li je to protuzakonito, snimati covjeka u takvoj situaciji bez pristanka, ali ako i nije - za terapiju je.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:09   #284
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Da bi s tim brojem sto?
ignoriraj ga.

nakon nekog vremena, shvatit će da nije duhovit.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 19.09.2017. at 10:29.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:21   #285
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Da bi s tim brojem sto? Otisao do nje kako bi je snimio i onda se izrugivao na forumu i medju prijateljima?

Nemam pojma da li je to protuzakonito, snimati covjeka u takvoj situaciji bez pristanka, ali ako i nije - za terapiju je.
Ne moram snimati. Dovoljno je slušati baljezgarije, ostat će mi dugo u sjećanju.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:30   #286
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne moram snimati. Dovoljno je slušati baljezgarije, ostat će mi dugo u sjećanju.
Daleko od toga da su svi terapeuti ikad cijepljeni od pricanja gluposti, zapravo je dosta tesko naci nekoga tko ce ti pasati i koga neces dozivljavati kao da prica pizdarije, no tvrditi da svi baljezgaju je bas glupo. Uostalom, na koliko si terapija bio, kod koliko razlicitih terapeuta?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:43   #287
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da su svi terapeuti ikad cijepljeni od pricanja gluposti, zapravo je dosta tesko naci nekoga tko ce ti pasati i koga neces dozivljavati kao da prica pizdarije, no tvrditi da svi baljezgaju je bas glupo. Uostalom, na koliko si terapija bio, kod koliko razlicitih terapeuta?
Nisam bio ni na jednoj, ne trebaju mi te gluposti.
Ali bilo bi zabavno slušati, ako je jeftinije od nekog stand-up comedy nastupa zašto ne?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:48   #288
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam bio ni na jednoj, ne trebaju mi te gluposti.
Ali bilo bi zabavno slušati, ako je jeftinije od nekog stand-up comedy nastupa zašto ne?
Fora. Prvo si zakljucio da ti zene ne odgovaraju, iako nikad ni s jednom bio nisi. Onda si zakljucio isto za terapeute, ti znas sto bi i kako bi oni, iako nisi nikad probao. Nije da mislim da se sve mora probati u zivotu da bi se nesto o tome znalo, no Vidoviti Milan je mala beba za tebe.

Da ti odgovorim na pitanje - nema nista lose u tome da odes na terapiju samo da se zabavis, dok god to uredno platis i ne cinis pri tome nista protuzakonito ili nemoralno, poput tajnog snimanja i slicno. Ako te to veseli, idi na terapiju kako bi se osjecao nadmocnije, pametnije. Samo pazi da se ne bi nakon toga osjecao bolje jer nedotibog da ti terapija pomogne.


I da, na kojem stand-upu si ti to bio, a da je skuplji od sata kod terapeuta? Nije valjda da ni na tome nikad bio nisi i da pojma nemas koliko je ulaz za stand up?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:09   #289
Ma pustite. On je nesretan, čangrizav. Da mu je tako fensi šmensi u životu, ne bi on tu dolazio i već godinama puku objašnjavao kako si je cakum pakum posložio život.
U biti je nesposoban ostvariti iole smisleni društveni kontakt, i u toj nesposobnosti dolazi na internet i traži podršku za svoj životni put, da mu bude lakše.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:12   #290
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam bio ni na jednoj, ne trebaju mi te gluposti.
Ovo je posve legitiman stav. Da, postoje ljudi koji misle da im terapeut ne treba I da je sve što terapeut priča baljezganje. Štoviše, postoje i ljudi kojima fakat ne treba terapeut.

Međutim, u tvome slučaju problem s tvojim stavom nastaje kada otvoriš temu u kojoj tražiš pomoć I savjete za razmjerno jednostavan problem koji imaš s roditeljima, a koji nisi u stanju sam riješiti.

Dakle, ti koji se sprdaš s baljezganjem terapeuta tražiš pomoć neznanih ljudi o čijoj inteligenciji, obrazovanju pa čak ni namjerama ne znaš ništa.

To je trenutak u kojemu se tvoj naizgled samouvjereni stav prokazuje kao kukavičluk, razmaženost I rješavanje situacija u kojima nije sve po tvom tehnikom kisela grožđa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:13   #291
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ma pustite. On je nesretan, čangrizav. Da mu je tako fensi šmensi u životu, ne bi on tu dolazio i već godinama puku objašnjavao kako si je cakum pakum posložio život.
U biti je nesposoban ostvariti iole smisleni društveni kontakt, i u toj nesposobnosti dolazi na internet i traži podršku za svoj životni put, da mu bude lakše.
Nije bitno da li je sretan ili nesretan, bitno je da prica gluposti. Sve dalje od toga ulazi u domenu dijagnostike Vidovitog Milana i meni se time stvarno ne bavi. Kad se s nekim ne slozimo najlakse je reci ma pusti ga, on je nesretan. Mene nije briga za to, ko ga jebe ako je nesretan, ali da prica gluposti - prica.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:25   #292
Bio bi to razgovor ugodni dviju osoba koje pričaju gluposti.
Fakat bi bilo dobro snimiti takvo nešto.

btw. Jimmy Carr nije baš bio jeftin.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:31   #293
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
:ne, ne govorimo. na kraju će ispasti da smo mi krivi jer ti nisi svladala vještinu čitanja s razumijevanjem.
Ne znam ja o cemu si ti govorila, ali je to ono sa cime se ja ne slazem. Ako je neki muskarac usamljen i nezadovoljan sto ne moze naci seks i partnera, nece ga naci ni poslije odlaska psihoterapeutu. Koliko i u cemu mu onda pshioterapeut moze pomoci, ako ne u tom osnovnom problemu koji ga muci ?

I vrlo si djetinjasta sto me oslovljavas kao da sam zensko, kao da smo u osnovnoj skoli, sta ja bi se sad trebao uvrijediti zbog toga
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:37   #294
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Bio bi to razgovor ugodni dviju osoba koje pričaju gluposti.
Fakat bi bilo dobro snimiti takvo nešto.

btw. Jimmy Carr nije baš bio jeftin.
Odabrao si najskuplje dostupno u Hrvatskoj, a opet prilicno jeftino u usporedbi sa satom terapije.

Jimmy Carr - 120-220kn u Lisinskom
Prosjecan stand up u Lisinskom 70-120kn. Strani oko 150. Lokalni, ne u Lisinskom, 50tak kn, ne vise.

Sat terapije, neka me ispravi tko ima tocnije informacije, 200-400kn.

Baljezgas, drumforce, baljezgas. Ne samo o zenama i terapeutima, nego cak i o stand upu.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:38   #295
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kad za nekoga kažemo da je "uspješan sa ženama", obično mislimo na puno više os puke sposobnosti komuniciranja sa ženama i sposobnosti za uparivanje. "Uspješan sa ženama" je onaj koji bez puno muke i truda snubi brojne žene. U tom si smislu u pravu: razvijanje takvih vještina - dakle, nekakva proizvodnja zavodnika - nije zadaća terapeuta.
Nisam mislio na to. Nije lako iz prve naci "ljubav svog zivota" i sretno se upariti. Vrlo malo ljudi uspije tako nesto, tj. posreci im se.
I neko ko ne zeli da bude nikakav zavodnik, treba da bude uspjesan sa zenama u smislu da nema nikakvih problema na tom polju, da mu ide bez muke uparivanje, jer ce vjerovatno morati da pokusava par puta dok nadje nekoga sa kim ce biti u sretnoj vezi / braku.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A u dovođenju osobe u stanje u kojemu je zakva uvezanost ne samo moguća nego i izgledna, terapeut i zna i može pomoći.
To je ono sa cime se ne slazem sa tobom i drugim forumasima. Mozes ti ikako dokazati ili argumentovati svoju tvrdnju, ja sam par pokusao svoju da ne moze pomoci.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pritom ostajem pri tome da je blesavo takvu pomoć formulirati kao "terapeut mi je pomogao pronaći curu", jer ona zvuči puno izravnije i puno uže od onoga što terapeut doista radi.
Da blesavo je tako formulirati zato sto mu terapeut nece pomoci da nadje curu
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:41   #296
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ne znam ja o cemu si ti govorila, ali je to ono sa cime se ja ne slazem. Ako je neki muskarac usamljen i nezadovoljan sto ne moze naci seks i partnera, nece ga naci ni poslije odlaska psihoterapeutu. Koliko i u cemu mu onda pshioterapeut moze pomoci, ako ne u tom osnovnom problemu koji ga muci ?

I vrlo si djetinjasta sto me oslovljavas kao da sam zensko, kao da smo u osnovnoj skoli, sta ja bi se sad trebao uvrijediti zbog toga
A tko bi po tebi trebao biti kvalificiraniji od stručnjaka za psihologiju/psihijatriju za pomoći nekom tko ima neke psih. blokade?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:41   #297
Eto onda još razlog više da ne odem. Čak su i prostitutke jeftinije od tih Šimleša savjeta.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:47   #298
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ako je neki muskarac usamljen i nezadovoljan sto ne moze naci seks i partnera, nece ga naci ni poslije odlaska psihoterapeutu.
^ ali ti ne znaš čime se bave psihoterapeuti. doslovno ne znaš što ulazi u opis njihova posla. ne znaš kako izgleda psihoterapija. ne znaš što je autorov problem - tvoj je pak problem u tome što imaš samopouzdanje doktora znanosti s Harvarda, a znanje & sposobnost zaključivanja učenika prvog razreda puškarske škole. naprosto fascinantno.

Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Mozes ti ikako dokazati ili argumentovati svoju tvrdnju, ja sam par pokusao svoju da ne moze pomoci.
ti svoje tvrdnje nisi pokušao ni argumentirati, a kamoli dokazati - dapače, u upisu kojeg konstantno linkaš si iznio netočne tvrdnje o tome što posao jednog psihoterapeuta uključuje.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:54   #299
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
^ ali ti ne znaš čime se bave psihoterapeuti. doslovno ne znaš što ulazi u opis njihova posla. ne znaš kako izgleda psihoterapija. ne znaš što je autorov problem - tvoj je pak problem u tome što imaš samopouzdanje doktora znanosti s Harvarda, a znanje & sposobnost zaključivanja učenika prvog razreda puškarske škole. naprosto fascinantno.
Ja samo tvrdim da terapeut ne moze rjesiti nejebicu, maloprije si se slozila sa mnom kada si napisala da to nisi ni tvrdila.
Jesi sad promjenila misljenje i tvrdis da terapeut moze rjesiti nejebicu kod muskarca ? BTW i pronalazak cure je rjesavanje nejebice, jer u vezi uglavnom bude seksa
Ja mislim da se prvo trebamo sloziti oko cega tacno se ne slazemo da bi mogli dalje diskutovati
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:01   #300
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
A tko bi po tebi trebao biti kvalificiraniji od stručnjaka za psihologiju/psihijatriju za pomoći nekom tko ima neke psih. blokade?
Zavisi o kakvim se blokadama radi. Ako su priznate stvari u DSM-IV ( vec sam to spomenuo ali svi se prave da to nije vazno, how yes no ) kao npr socijalna fobija, ankcioznost, depresija i sl naravno da ce kvalifikovana osoba najbolje pomoci.

Stvar je u tome sto vecina muskaraca kojima ne ide sa zenama uopste nemaju takvih problema. Nego jednostavno nemaju prilika, nisu privlacni zenama, a ne znaju sta i kako da poduzmu da to promjene, i sumnjam da im tu terapeut moze pomoci.

Nece ih terapeut uciti kako da stvaraju prilike, kako da prilaze nepoznatim zenama, niti kako da budu privlacniji zenama
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.