Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 09:00   #341
Sori, znam da je zbrkano napisano ali evo, spava sat vremena a ja se tresem jel samo čekam iduću turu deračine. I da, zaboravila sam.......doba dana kod nas nema veze. Kažu da ih lovi navečer. Mi imamo frku kroz cijeli dan i navečer. Za sad je noć mirna. I da, oko 10 navečer pojede 100ml pa je mir do 6-7 ujutro
Između deračine je super beba, ima najljepši osmjeh na svijetu i rupice na obrazima. Žaba mamina
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 09:41   #342
Dodo,jesi probala sa cajem od kima?Nama nista nije pomoglo ni kapi ni nista,jedino caj
Nada mse da ce proci malu misicu,pa da ces uzivati u njenom osmjehu i majim rupicama na obrazima
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:30   #343
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
I mi se isto grčimo od kad smo došle doma. Kratko je išlo dojenje, pa kombinacija Nan1 (preporuka patronažne) i dojenja. Onda nam je doc dao Novalac AC i sad smo na Pregominu. Prvo je mislio da je alergična na bjelančevine iz kravljeg mlijeka ali stolica je ok. Ima mjesec i pol i svega par dana je bio mir. Koristimo SabSimplex, koristili smo i BabyNos i Nurse. Sad smo samo na Sabu jel ovo nije pomagalo. Između svega toga je i pokupila urinarnu infekciju i sad je na 2. antibiotiku. Cijeli tjedan je bio mir ali zadnjih par dana je užasno nemirna i opet je počelu luđačko urlikanje. Jučer sam plakala skupa s njom, strah me da nije nekaj ozbiljno ali doc beli da nije jer je krv ok. Luda sam već i stvarno me strah. I da, toliko se derala da je dobila Phenobarbiton i danas počinje skidanje. Neznam više kaj da radim. Kaj god proguta, mlijeko, čaj od komorača iza svakog hranjenja mora biti bar pol sata deračine. Podrigne se super ali kad jede čuje se ko da guta kamenje. Ni sama neznam kaj da više radim. Ima mj i pol i samo se tješim da su kolike i da izdržimo još mj i pol...........I da, nisam ni znala da se dijete može toliko derati.....
Kao prvo želim pružiti riječ utjehe. Neki problemi s probavom doista prestaju sami od sebe, a s nekima se beba nauče nositi i ne plaču više toliko zbog njih. Čitajući vaš post pada mi na pamet samo to da vam se beba naguta previše zraka, ali za rješavanje tog problema postoji velik broj metoda o kojima smo pisali na ovoj i sličnim temama i ne uključuju lijekove i sl. Predlažem da pročitate neke moje postove samo nekoliko stranica prije. Sumnjam i na moguće preopterećenje probavnog sustava, ali za to trebam više informacija. Shvaćam vas u kakvoj ste situacija, ali zašto je beba od mjesec i pol dana dobila Phenobarbiton Meni je ta činjenica strašna i ne znam što bi više na to rekla. Budući da ne stignem puno pisati, ukoliko vas taj problem toliko mući ja bih vam vrlo rado privatnom porukom poslala svoj telefonski broj pa da porazgovaramo o alternativnim metodama koje ne uključuju lijekove.
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 19:18   #344
Nama je Sab Simplex pomogao odmah. Kapali smo u bočicu,Hipp mlijeko, za svaki obrok.
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:42   #345
Što se tiče pravih grčeva koji obično love navečer - po nekim teorijama bebe imaju probleme sa nerazvijenim živčanim sustavom i teško podnose hrpu vanjskih podražaja: od promjene jačine svjetlosti, razine buke, temperature sobe do ne znam čega sve ne. Ukratko mi smo večernju nervozu iliti grčeve najviše riješili prigušenim svjetlom. Kupili smo podnu lampu sa trimerom i . Dakle, vama koje muče grčevi koje ne možete riještiti nikakvim kapima, koji se javljaju obično u isto vrijeme dana preporučamo "prigušenje" vanjskih podražaja: svjetla, buke, ...
Što se pak tiče aerokolika jedna od novosti koju nisam napisala, a neke od njih otkrili smo tek nedavno su:
1. metoda: stavite bebu potrbuške na topli termofor i lagano ju ljuljate na njemu tako da pri tome jednom rukom lagano pritišćete bebina leđa prema dolje.
2. metoda: legnete na krevet i mrvicu skvrčite koljena - polegnete bebu sa njenim trbuščićem na vaša koljena tako da joj je glavica naslonjena na vaša bedra i lagano ju lupkate po leđima.
3. metoda: stavite bebu na rame tako da je trbušćič što više naslonjen na rame i lagano poskakujte - ako imate stepenice hodajte po njima.
4. metoda: držite bebu tako da je licem okrenuta od vas - lijevom rukom držite bebu između nogu i tom rukom pritišćete bebino tijelo o svoja prsa(pritisak treba biti na trbuh i crijeva), a desnom rukom pridržavate guzu - ljuljajte bebu lagano lijevo-desno.
Svakako budite nježni i pazite da pritisci koje koristite nisu prejaki, jer bi vam beba mogla povratiti.
U pravilu treba kombinirati metode, otkriti koja bebi najviše odgovara u datom trenutku, u kojem je u biti ključno koliko se bebe nagutala zraka.
Ljudi sretno!!! S vremenom situacija postaje sve bolja. Moj bebač nije još dovoljno star, a i naši problemi su specifični i kombinacija svega tako da vam za aerokolike ne mogu reći kada konačno prestaju. U svakom slučaju ljubite svoje bebe i mazite ih - tako brzo rastu!!!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 15:48   #346
Mi cemo za par dana napunit 2.mjeseca i imamo kolike i grceve...velika beba (cc.65cm i 7300g) koja halapljivo jede...iskreno mene vise brinu grcevi, za kolike tocno znam kad nastupe i znam da nema pomoci pa ga drzimo, njisemo, pjevamo sta god treba tih par sati...srecom javljaju se sve rijedje navecer...ali grcevi ili aerokolike, kako li ih zovemo vec. to traje i traje.....po cijele dane prdi, kad treba kakit muci se i na Aptamil Digestu ima stolicu svako 3 dana uz nasu pomoc....mazemo mu stomacic bebynos masti, davala sam mu jedan biljni pripravak ovdje koji se zove Colimil, mislim da je slican Nurse harvey-u i kako nije pomoglo, jucer probala sa Sab Simplexom.....e sad, meni se cini da on od njih jos vise prdi i jos ga vise smeta Strah me davati 15 kapi u svaku bocu po uputama, nekako mi se cini puno pa mu stavim po 5 kapi u svaku drugu, a ne znam je li to onda djelotvorno. Lala Puni ti si rekla da se ne apsorbiraju u organizmu? Koliko si ti svojoj curici davala? Nisam sigurna, ali meni se cini da je progutan zrak uzrok prduckanju (pogotovo nocu kad nekad nece da podrigne ma koliko ga nosila jer zaspe), a to je uzrok njegovoj nervozi po danu (rijetke su faze kad je miran i sretan) i 'glasnom' spavanju nocu...stalno proizvodi neke zvukove ko da se muci...evo i dok ovo pisem on spava i glasa se...rezi, mice se ko pasic...zadnje mlijeko jede nakon kupanja u 9 i po navecer pa se probudi oko 4-5 ujutro - do tada relativno dobro i mirno spava, ali nakon tog obroka se okrece, muci, budi i tako 'spava' jos jedno 2 sata i prvo sta primjetim kad ga dignem je da prdi. Dajte koji savijet, jel vi imate ovakvih iskustava? Koliko Sab-a mogu davat i koliko dugo? Koliko i kako vase bebe spavaju nocu? Thanks
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:08   #347
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Mi cemo za par dana napunit 2.mjeseca i imamo kolike i grceve...velika beba (cc.65cm i 7300g) koja halapljivo jede...iskreno mene vise brinu grcevi, za kolike tocno znam kad nastupe i znam da nema pomoci pa ga drzimo, njisemo, pjevamo sta god treba tih par sati...srecom javljaju se sve rijedje navecer...ali grcevi ili aerokolike, kako li ih zovemo vec. to traje i traje.....po cijele dane prdi, kad treba kakit muci se i na Aptamil Digestu ima stolicu svako 3 dana uz nasu pomoc....mazemo mu stomacic bebynos masti, davala sam mu jedan biljni pripravak ovdje koji se zove Colimil, mislim da je slican Nurse harvey-u i kako nije pomoglo, jucer probala sa Sab Simplexom.....e sad, meni se cini da on od njih jos vise prdi i jos ga vise smeta Strah me davati 15 kapi u svaku bocu po uputama, nekako mi se cini puno pa mu stavim po 5 kapi u svaku drugu, a ne znam je li to onda djelotvorno. Lala Puni ti si rekla da se ne apsorbiraju u organizmu? Koliko si ti svojoj curici davala? Nisam sigurna, ali meni se cini da je progutan zrak uzrok prduckanju (pogotovo nocu kad nekad nece da podrigne ma koliko ga nosila jer zaspe), a to je uzrok njegovoj nervozi po danu (rijetke su faze kad je miran i sretan) i 'glasnom' spavanju nocu...stalno proizvodi neke zvukove ko da se muci...evo i dok ovo pisem on spava i glasa se...rezi, mice se ko pasic...zadnje mlijeko jede nakon kupanja u 9 i po navecer pa se probudi oko 4-5 ujutro - do tada relativno dobro i mirno spava, ali nakon tog obroka se okrece, muci, budi i tako 'spava' jos jedno 2 sata i prvo sta primjetim kad ga dignem je da prdi. Dajte koji savijet, jel vi imate ovakvih iskustava? Koliko Sab-a mogu davat i koliko dugo? Koliko i kako vase bebe spavaju nocu? Thanks
Ma slobodno daješ tih 15 kapi kako ti piše, ja sam svojoj curici davala, i od toga ti oni i prduckaju, a to je i potrebno. jedino što ga smiješ davati svakih 4-5 sati, bar tako piše na uputama. na nju je djelovao kak ja velim ko antidepresiv, u par minuta su se grčevi smirili i ona je ljepo smirila se i zaspala. ali mi smo joj ih davali kad su grčevi počeli, jer ako sam joj slučajno dala prije jela nije joj pomagalo.

A spavanje po noći nam ide nekako, uz još jedno buđenje za papanje, prošli tjedan smo navršili 3 mj., ali i to znam po nekoliko puta joj davati dudu jer stalno vrti glavu onak nemirno. Evo sad je bila već zaspala poslje kupanja, al je morala kakati i probudila se i sad moramo sve iz ponova. Nekoliko puta nam se desilo da je prespavala cijelu noć, dovoljno da sam se ja ponadala e sad će konačno spavati, ali ono još ništa.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:56   #348
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Mi cemo za par dana napunit 2.mjeseca i imamo kolike i grceve...velika beba (cc.65cm i 7300g) koja halapljivo jede...iskreno mene vise brinu grcevi, za kolike tocno znam kad nastupe i znam da nema pomoci pa ga drzimo, njisemo, pjevamo sta god treba tih par sati...srecom javljaju se sve rijedje navecer...ali grcevi ili aerokolike, kako li ih zovemo vec. to traje i traje.....po cijele dane prdi, kad treba kakit muci se i na Aptamil Digestu ima stolicu svako 3 dana uz nasu pomoc....mazemo mu stomacic bebynos masti, davala sam mu jedan biljni pripravak ovdje koji se zove Colimil, mislim da je slican Nurse harvey-u i kako nije pomoglo, jucer probala sa Sab Simplexom.....e sad, meni se cini da on od njih jos vise prdi i jos ga vise smeta Strah me davati 15 kapi u svaku bocu po uputama, nekako mi se cini puno pa mu stavim po 5 kapi u svaku drugu, a ne znam je li to onda djelotvorno. Lala Puni ti si rekla da se ne apsorbiraju u organizmu? Koliko si ti svojoj curici davala? Nisam sigurna, ali meni se cini da je progutan zrak uzrok prduckanju (pogotovo nocu kad nekad nece da podrigne ma koliko ga nosila jer zaspe), a to je uzrok njegovoj nervozi po danu (rijetke su faze kad je miran i sretan) i 'glasnom' spavanju nocu...stalno proizvodi neke zvukove ko da se muci...evo i dok ovo pisem on spava i glasa se...rezi, mice se ko pasic...zadnje mlijeko jede nakon kupanja u 9 i po navecer pa se probudi oko 4-5 ujutro - do tada relativno dobro i mirno spava, ali nakon tog obroka se okrece, muci, budi i tako 'spava' jos jedno 2 sata i prvo sta primjetim kad ga dignem je da prdi. Dajte koji savijet, jel vi imate ovakvih iskustava? Koliko Sab-a mogu davat i koliko dugo? Koliko i kako vase bebe spavaju nocu? Thanks
opet ko da sam ja pisala

znatiželjna, da mi nemamo 2 brata blizanca??

ovo za sab simplex, meni rekla apotekarka da ne treba toliko davat, da je dosta i 5 kapi...isto za nurse da ne treba 5 ml nego da je dovoljno i 3 ml...ja isto mislim tako jer se sjetim da mi dr nikad nije propisao onoliko koliko u uputama piše nekog lijeka...u uputama uvijek piše bar duplo više...
uglavnom nama pomognu te duplo manje doze i jednog i drugog...

i još nešto...mi smo prošli 3 mjeseca i još uvijek imamo iste grčeve...toliko o tome da nestaju sa 3 mjeseca....
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:35   #349
Ha ha, nista morat cemo na kavu kad dodjem pa da vidimo A sad si me bas utjesila, ja cekam 3 mjeseca ka ozeblo sunce
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:22   #350
meni je curica imala grčeve 6,5 mj. i to je treniranje živaca zato znam kako vam je.
Ništa tu ne pomaže već možda nekom malo ublaži,samo treba strpljenja i vremena .Nakon grčeva dođu zubi tako da budete spremne da tu nikad nema kraja.............
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:00   #351
Uf, tocno znam o cemu pricate!Mi se isto patimo s grcevima od drugog tjedna, a sada ima pet. Najpre su nam govorili kako je nemoguce da ima grceve s dva tjedna, ali se pokazalo da ima. To je bilo bukvalno vristanje navecer poslije 22 pa sve do negdje 02. Place i vristi, pa malo odmori, pa opet-grci nogice, pa ih pruza, sav crven u licu,ruke isto tako...Nosili, masirali, pjevali, nema sta nismo...Uveli smo Sab simplex prije desetak dana, na svaki obrok dajem 15 kapi, nije bilo svrhe drugacije s obzirom an jacinu grceva...Tako mi rekla pedijatrica.Najpre sam mislila da nista ne pomazu, ali zadnjih dana ima manje grceve. Mislim, oni postoje, javljaju se u razlicitim djelovima dana, ali ni blizu one jacine...Prducka dosta, ali od toga mu je lakse. Mislila sam promjeniti kapi, uzeti ove koje se koriste nakon mjesec dana, ali sad ne bih eksperimetirala. Razmiljala sam da sad reduciram broj kapi, ali ipak bih jos malo sacekala, bojim se da se ona strahota ne ponovi. Vise nismo znali sta cemo-da li da krenemo u hitnu ili da placemo i vristimo zajedno s njim! Sad treba da pocnemo s 3d kapima, ali se ne usudim jos krenuti s njima, jer sam cula da i one mogu izazvati grceve!Malo cu s tim sacekati da se moje zlato ne pati previse.
__________________
26.10. stigao nas David:)
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 17:10   #352
Quote:
Mirkkaa kaže: Pogledaj post
Uf, tocno znam o cemu pricate!Mi se isto patimo s grcevima od drugog tjedna, a sada ima pet. Najpre su nam govorili kako je nemoguce da ima grceve s dva tjedna, ali se pokazalo da ima..

mome su počeli u rodilištu!! ja ga podojim, on zaspe na sisi, ona ga odnese u krevetić, nakon pola sata kmeeeeeee...svi spavaju jedino on dreči...ja idem po sestru da ga vrati, računam gladan je još, dam mu sisu, on naravno ciki...jednom su mu izvlačili kroz nos mliko jer se priždera...uglavnom je bija stalno kod mene i spava na mom krevetu jer čim bi ga odnili on bi plakao...tako je i doma bilo, spavao je samo nama po rukama i na nama...ajme kad se sitim jeza me vata...ovo sad je igrarija od grčeva u usporedbi sa tim...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:17   #353
Eto malo ujtehe i s moje strane...

Lukas je sa grčićima počeo još u rodilištu A kada samo došli doma, to je bilo katastrofa... Nismo znali kako mu pomoć. Najprije krenulo navečer pa trajalo najmanje tri sata. a onda je toga bilo i u bilo koje doba dana. Ludi smo bili. Pokušali smo sa svim tehnikama, ali jednostavno, grčići teško prolazili. Dok nam frendica nije donijela nekakave američke kapi ( Mylicon ), koje, moram priznati, ubrzo su ublažili te grčiće ( da ne spominjem da je Lukas naučio i počeo podrigivati tek prije 15-tak dana - sada ima 2 mjeseca ). Uglavnom, mi te kapi potrošili, a preko neta nismo uspijeli naručiti nove. Ne budi lijen, skoknuli mi do Trsta ( jer smo čuli da tamo imaju te kapi, ali drugačije pakiranje ), kupili novu bočicu, ali nam teta preporučila i nekakve homeopatske granule ( Colikind ). Nažalost, talijaska verzija Mylicona nije bila ni približna amer.kapima, pa smo počeli koristiti Colikind, i da pokucam u drvo, grčići su bili puuunnnooo blaži, a sada već cca. 7 dana, uopće nemamo grčiće

Čak sam počela pomalo jesti i voće ( npr. pola mandarine, komadić jabuke ), a i malo pršuta sam si priuštila I za sada je sve ok. Svjesna sam da će sigurno još koji put imati grčića, ali nadam se da to neće biti onoliko strašno kao što je bilo ( mene je to podsjećalo na trudove - tren dobro, tren pakao ).

Ukoliko netko želi pokušati sa tim homeopatskim granulama ( mi počeli davati kada je imao cca. 20dana, prije toga smo mu davali Mylicon ), slobodno napišite pp, pa vam ih mogu poslati poštom.

Nadam se samo da neću biti banana jer "reklamiram" proizvode ( vjerujte mi, nisam nikakav trgovac , samo mi se srce stegne kada čujem riječi "kolike" ili "grčići" )...

Pozdrav!
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:30   #354
probali smo mi sa homeopatijom ,ali nisu ublažili grčeve kao ni sad zubiće
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 05:21   #355
Dobro jutro,evo da se i ja uključim u temu GRČEVI,sada je 5 sati i 10 minuta,ujutro, sigurno se pitate što tako rano radim na forumu, e pa ovako, tražim savjete kako ublažiti grčeve kod bebe stare 3 tjedna! Moja supruga i ja smo več preumorni i prenervozni jer nam se naša curica plače,hmmmm da plače, DERE več satima. Od negdje 1 sat ne staje s plakanjem,pretpostavljamo da su grčevi iako mi je to malo čudno što tako dugo traje jer smo več probali sve moguče metode umirivanja. Probali smo sa čajem od komarače,od kamilice naravno sve u umjerenim dozama i prema preporuci patronažne sestre, pa sa toplim oblogama, masiranjem trbuščiča, okretanjem na trbuh, ah neznam ni a više što sve ne i ništa nije pomoglo!!!!!!!!! POMOČ!!!!!!!!!!! Jdina nam je utjeha sada što za par sati idemo u bolnicu na kontrolu, redovnu za bebe, pa čemo vidjeti da nije slučajno nedaj bože što drugo. Ako je itko imao isti slučaj svaki dobar savjet dobro dođe. Inače novopečeni smo roditelji s prvom bebom pa nam je to sve još novo. Pozdrav svima,tužni roditelji......!
Zaggy-Kr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:07   #356
Kad se samo sjetim naše priče o grčevima Ide ovako, sisao u 17:00, počinje plakati u 17:15 a mame, bake i ostala ekipa joooj grčevi, kolike....nosali ga, masiral, pjevali i na kraju oko 17:40 dam mu opet sisu a on siroče kao da nije jeo 3 sata i od tada nema grčeva. Svaki put kad bi plakao ispada da je bio gladan, uvijek kad bi mu dala on je sisao. Sva sreća da je trajalo samo par dan. To nam je prvo dijete tako da nam je trebalo da se upoznamo

Nadam se da vaši nisu gladni
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:53   #357
Evo moj malecki tijekom jutra (dok sam ja na poslu) konstantno ima grčeve, a popodne ga drže po 2-3 sata. Kako mi ga je žao gledat kako se grči i muči sa njima, a ništa nemogu napraviti. Srećom ponoči spava samo tako pa nas barem tada ne budi te se možemo odmoriti kako treba.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:00   #358
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Evo moj malecki tijekom jutra (dok sam ja na poslu) konstantno ima grčeve, a popodne ga drže po 2-3 sata. Kako mi ga je žao gledat kako se grči i muči sa njima, a ništa nemogu napraviti. Srećom ponoči spava samo tako pa nas barem tada ne budi te se možemo odmoriti kako treba.
Ovo s jutranjim grčevima je i moju pratilo, počelo je s nekih dest dana i trajalo tak dugo dok nisam JA izbacija mlijeko iz Svoje prehrane. Radilo joj je problema, svako juro šou, grčevi, malo spava pa se grči, pa ja uključujem fen jer ju je to smirivalo, pa isključim, pa ona onaj tren se počne grčit...rekla patronažna da ja izbacim mlijeko iz prehrane (dojim). nama je pomoglo, jutranji grčevi su prestali. One prave nije imala, samo aerokolike jer se nagutala zraka pa ju je to mučilo i prduckala je cijei dan, taman zaspi pa prdne pa se probudi pa ispočetka uspavljuj...ali prošlo je.
Imate sreću ( a i maljucak) da bar po noći spava i ne muče ga grčevi
Bude prošlo, ne možete napravit puno, samo vrijeme pomaže.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:28   #359
Thumbs up

Quote:
Zaggy-Kr kaže: Pogledaj post
Dobro jutro,evo da se i ja uključim u temu GRČEVI,sada je 5 sati i 10 minuta,ujutro, sigurno se pitate što tako rano radim na forumu, e pa ovako, tražim savjete kako ublažiti grčeve kod bebe stare 3 tjedna! Moja supruga i ja smo več preumorni i prenervozni jer nam se naša curica plače,hmmmm da plače, DERE več satima. Od negdje 1 sat ne staje s plakanjem,pretpostavljamo da su grčevi iako mi je to malo čudno što tako dugo traje jer smo več probali sve moguče metode umirivanja. Probali smo sa čajem od komarače,od kamilice naravno sve u umjerenim dozama i prema preporuci patronažne sestre, pa sa toplim oblogama, masiranjem trbuščiča, okretanjem na trbuh, ah neznam ni a više što sve ne i ništa nije pomoglo!!!!!!!!! POMOČ!!!!!!!!!!! Jdina nam je utjeha sada što za par sati idemo u bolnicu na kontrolu, redovnu za bebe, pa čemo vidjeti da nije slučajno nedaj bože što drugo. Ako je itko imao isti slučaj svaki dobar savjet dobro dođe. Inače novopečeni smo roditelji s prvom bebom pa nam je to sve još novo. Pozdrav svima,tužni roditelji......!
moja beba je stara 4 1/2 mj i nije imala kolike, no čula sam da topli ručnik ili termofor na bebinom trbuhu pomažu, uz nježno pjevušenje i maženje (roditelji moraju biti smireni jer beba osjeti nemir i onda je razdražljiva). U bolnici su mi rekli da ne smijem jesti mahunarke zbog mogućnosti da beba dobije kolike (putem dojenja), iako ne postoji dokaz za navedeno, ja sam tu i tamo pojela tanjur graška, mahuna, a jela sam i breskve. Smatram da u domaćem voću i povrću ima vitamina koje majka može putem mlijeka prenijeti bebi. Beba je na žalost sisala samo dva mjeseca, te sam joj poslije davala bebimil na chicco anatomsku bočicu protiv kolika. Kažu da je ključno da u trenutku kada bebu uhvate grčevi roditelji ostanu smireni, a također sam čula da pomaže i nježno masiranje trbuščića u smjeru kazaljke na satu, te nježno i tiho pjevušenje bebi na uho. nadam s da ćete uspješno i super brzo prebroditi grčeve. moja beba.
oli_lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:30   #360
Torcidas ako žena doji možete probati sa vođenjem dnevnika prehrane pa ako primjetite da se beba naročito grči 4-6 sati nakon što je žena pojela neku namirnicu neka tu namirnicu izbaci pa vidi da li će mu tada biti bolje. Mi ne smijemo prismrdit ljutoj i začinjenoj hrani. Izbačeni su začini crvena paprika i papar. Ne podnosi papriku u nikakvom obliku. Smetaju mu i kiseli sokovi pout crnog ribizla i višnje...
Kako je nightfall rekla probleme obično rade proteini kravljeg mlijeka, a vrijedi i probat izbjegnuti jaja, soji...
Ili vas muče aerokolike, a o tome sam pisala samo par stranica prije na ovoj temi i temi Let down i podrigivanje. Probajte neke od trikova - ništa vas ne košta, a mogu vam promijeniti život!

Ljudi itekako možete pomoći svojoj djeci s grčevima pogotovo pravilnim ophođenjem s djetetom. Možda grčevi neće odmah prestati, ali se smanji njihov intenzitet, dijete se brže umiri, a vi postajete sretniji roditelji!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.