Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 11:00   #1041
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
...a prethodno si kod javnog bilježnika potpisa i ovjerio gore navedenu točku. malo mi je to nerazumljivo jer što ima veću težinu? ovaj članak zakona ili tvoja potpisana i ovjerena izjava?
Najbolje je "prekrizit" tu tocku, ali vjerujem da ti mozes kontorloru i na licu mjesta rec da opozivas svoju suglasnost (buduci ta tvoja prethodna suglasnost nema uzrocno-posljedicne veze sa meritumom samog dokumenta).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 11:03   #1042
@simba m - Ne će ti poslati račun ako ti njih ne pustiš u stan i ne potišeš. Stoga, pamet u glavu, ne puštaj ih u stan, ne potpisuj ništa, ne spominji radio i televizor. Nemaš i gotovo. Neka ti vjeruju ne riječ, samo ih ne puštaj u stan.

Zadnje uređivanje Orleanska I. : 26.07.2010. at 11:09.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:08   #1043
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
@simba m - Ne će ti poslati račun ako ti njih ne pustiš u stan i ne potišeš. Stoga, pamet u glavu, ne puštaj ih u stan, ne potpisuj ništa, ne spominji radio i televizor. Nemaš i gotovo. Neka ti vjeruju ne riječ, samo ih ne puštaj u stan.
Odlično. To me zanimalo. Hvala
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:29   #1044
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
Pročitao sam postupak za neplaćanje TV pretplate, ali nigdje ne nalazim upute kako postupiti ako TV ni nije prijavljen. Naime, preselio sam se u stan i nemam uopće prijavljen TV. I sad recimo dođe neka kontrola i ja ih naravno ne pustim unutra. Što napraviti ako pošalju račun? Kako napisati žalbu ako nemam dokaz o odjavljivanju prijemnika s obzirom da nemam ni prijavljen prijemnik?
Kontrolu ne pusti u stan, reci da nemaš telku ni radio.
Može se dogoditi da te svejedno prijave na neviđeno i da ti počnu dolaziti APP računi.
Ja sam takav pokušaj riješio bez pisanja bilo čega, samo s dva telefonska poziva.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:47   #1045
Meni nije jasno kako ljudi puše te fore sa izjavom da će pustiti ekipu sa htv-a u stan.
Mislim, ok, potpisao sam da ću te pustiti, i predomislio sam se. I tu je priči kraj.
Tu njihovu izjavu mogu mačku o rep, osim toga, koliko sam upoznat, Zakon o htv-u do sada nije predviđao nikakvu posebnu formu za odjavu prijemnika (javni bilježnik) niti je propisivao sadržaj (osim naravno izjave da nemaš tv).
Sad uvode da izjava mora biti ovjerena, ok, ali neka špranca koju će htv stavti na svoju stranicu i uvjeravati ljude da baš to moraju potpisati, i još pristati da ih pustiš u stan pd prijetnjom nekih sankcija, bože oslobodi.
Samo ne kužim zašto ljudi sada masovno ne počnu odjavljivati i tv u stanu, ionako će ih dosta morati odjaviti razne šupe, garaže i sl. di postoje brojila.
Lipo odjavi sve i ko vas j...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:30   #1046
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako ljudi puše te fore sa izjavom da će pustiti ekipu sa htv-a u stan.
Mislim, ok, potpisao sam da ću te pustiti, i predomislio sam se. I tu je priči kraj.
Tu njihovu izjavu mogu mačku o rep, osim toga, koliko sam upoznat, Zakon o htv-u do sada nije predviđao nikakvu posebnu formu za odjavu prijemnika (javni bilježnik) niti je propisivao sadržaj (osim naravno izjave da nemaš tv).
Sad uvode da izjava mora biti ovjerena, ok, ali neka špranca koju će htv stavti na svoju stranicu i uvjeravati ljude da baš to moraju potpisati, i još pristati da ih pustiš u stan pd prijetnjom nekih sankcija, bože oslobodi.
Samo ne kužim zašto ljudi sada masovno ne počnu odjavljivati i tv u stanu, ionako će ih dosta morati odjaviti razne šupe, garaže i sl. di postoje brojila.
Lipo odjavi sve i ko vas j...
dali ih zbilja moram pustiti u stan?
lanki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:47   #1047
Quote:
lanki kaže: Pogledaj post
dali ih zbilja moram pustiti u stan?
Naravno da ne!!!
Jedino ako imaju sudski nalog (i svjedoke) smiju uc u stan bez tvoje privole. Sve ostalo je stvar tvoje volje i ne smijes snosit nikakve sankcije ukoliko nekome ne dozvolis ulazak u stan, cak i ako si prethodno nesto potpisala jer tu suglasnost uvijek mozes opozvat na licu mjesta. Ne daj se zastrasit iako obicno pokusavaju zastrasit raznim metodama.
Ima doduse jos par iznimki u kojima bi trebala pustit nekog u stan u odredjenim okolnostima (plinara, vatrogasci...) ali ovo definitivno nije taj slucaj.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:16   #1048
HRT PRETPLATA X 2

Imam b-net kabelsku.

Plaćam im pretplatu svaki mjesec.

I još plaćam TV pretplatu HRT-u.

Kako je to regulirano? Plaćam li ja to dva puta ili?

Plaća li B-net HTV-u išta za pretplatu? Jer ako plaćaju oni, zašto bih plaćao ja?

Zna li itko išta?

BRIŠITE, našo sam topic o tome....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....

Zadnje uređivanje Grof_Drkula : 30.07.2010. at 16:21. Reason: Briši, našo sam topic o tome
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:23   #1049
Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
Imam b-net kabelsku.

Plaćam im pretplatu svaki mjesec.

I još plaćam TV pretplatu HRT-u.

Kako je to regulirano? Plaćam li ja to dva puta ili?

Plaća li B-net HTV-u išta za pretplatu? Jer ako plaćaju oni, zašto bih plaćao ja?

Zna li itko išta?

BRIŠITE, našo sam topic o tome....
ja mislin da ti s time plaćaš osnovni paket programa kabelske televizije ali ne i pristrojbu na pojedovanje tv prijemnika koju moraš plaćat HRT-u. Tako da B-net njima ne plaća ništa i ti moraš plaćat i jedno i drugo. Tako je i meni, i plaćam i jedno i drugo, iako mi idu na živce u zadnje vrime (ne prenose masu stvari iz sportskog programa) pa kontam kako da ih lagano odjebem, jer tako lošu uslugu ne mislim plaćat ubuduće. Nek se financiraju reklamama, ionako ih vrte svako malo.

Zadnje uređivanje st sonic : 30.07.2010. at 17:53.
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 22:40   #1050
znači po vašem nekakvom savjetu da odjeben onaj njihov obrazac, napišen svoju izjavu da neman tv, radio, mikrovalnu, špaher pošaljen in tako da iman dokaz da su primili i gotovo... može li se onda dobit nekakav odgovor da odjava nije valjana? čitaju li oni opće poštu?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:00   #1051
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
znači po vašem nekakvom savjetu da odjeben onaj njihov obrazac, napišen svoju izjavu da neman tv, radio, mikrovalnu, špaher pošaljen in tako da iman dokaz da su primili i gotovo... može li se onda dobit nekakav odgovor da odjava nije valjana? čitaju li oni opće poštu?
Mozes uzet njihovu sprancu ali najbolje odmah prekrizi ono da dajes sukladnost da ih pustas u stan. Tu suglasnost doduse mozes i na licu mjesta usmeno opozvat ali najbolje odmah iskrizaj.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:40   #1052


EU se ne sviđa način na koji HRT ubire pretplatu

Blesav članak iz kojega ništa nije jasno... Ali ako nas zaista to traže, što bi se trebalo mijenjati u zakonu?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 16:10   #1053
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post


EU se ne sviđa način na koji HRT ubire pretplatu

Blesav članak iz kojega ništa nije jasno... Ali ako nas zaista to traže, što bi se trebalo mijenjati u zakonu?
vjerovatno im se ne svidja sto hrt ima svoju bandu utjerivaca koji "skupljaju" pretplatu. ili mozda sto pretplata ide direktno na njih a ne preko drzavnog proracuna.. ili mozda visina pretplate bez obzira na socijalno stanje (penzic sa 1000kn penzije mora placati 80kn, isto kao i neki direktor koji ima 20 000kn penzije).
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:45   #1054
ja oću blombirati tv po ovoj prvoj opciji prodaja, poklon, kvar ili uništenje prijamnika , imate li kakav savjet sta treba da uradim
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:02   #1055
vjerovatno je ovo pitanje već bilo,
imam tv karticu u kompjuteru, koju ne koristim gotovo nikad, moram li plaćati TV preplatu?
Whitepirat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:00   #1056
Quote:
Whitepirat kaže: Pogledaj post
vjerovatno je ovo pitanje već bilo,
imam tv karticu u kompjuteru, koju ne koristim gotovo nikad, moram li plaćati TV preplatu?
Ne.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:07   #1057
Znam da je ovo prožvakana tema,ali ipak molim odgovor. Danas 16.08. na kućnu adresu nam je stigla "Opomena pred ovrhu" od Hanžeković i partneri doo
s nadnevkim Zg,02.08.2010.,gdje oni u ime HTV-a potražuju za 3 neplaćene pristojbe i zatezne kamate iznos od 246,93 plus trošak opomene 126,10 kn.
Te da smo to dužni platiti u roku od 8 dana temeljen priložene uplatnice,a za slučaj da ne platimo imaju nalog naplatiti gornje dugovanje u ovršnom postupku "što će Vama prouzročiti daljnje troškove".
A ukoliko smo podmirili to,nikom ništa.
Moje je pitanje,da li smo mi dužni platiti trošak opomene od 126,10 kn?
Hvala
Neschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:08   #1058
eto i moj stari se bunio da neće plaćat preplatu HRT, dobio opomenu od odvjetni. druš. i skinuli mu s penzije, sad mu ja svaki mjesec kontroliram uplate, jer kako su skinuli s penzije mogu sjest i na nekretninu, nije se s time igrat Čitala nešto da će se TV pristojba plaćat po priključku sata (prijedlog zakona) i to idiotizam stari na kući ima dva priključka, a tako i svekrva u kući i u gospodarskoj zgradi preko ceste, dal´ tko zna što o tome?

Zadnje uređivanje Katrin : 16.08.2010. at 19:11.
tajeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:45   #1059
odgovor se nalazi ovdje , pazljivo procitaj i brzo djeluj

http://www.stipepetrina.com/index.ph...id=57&Itemid=7

Zadnje uređivanje Katrin : 16.08.2010. at 19:10.
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 23:35   #1060
Quote:
Whitepirat kaže: Pogledaj post
vjerovatno je ovo pitanje već bilo,
imam tv karticu u kompjuteru, koju ne koristim gotovo nikad, moram li plaćati TV preplatu?
Ukoliko posjedujes TV prijemnik, pretplatu moras placat. Zakon je tu vrlo jasan tako da bi i ti po zakonu trebao placat pretplatu.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.