Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 17:47   #101
Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post

Mislim da realitetna traje 2 godine i zbog toga je popularna i jeftinija je (mislim oko 7000kn).
ovo su sve info što sam sporadično pokupila tako da ne znam koliko su točne još uvijek!
Ovo za realitetnu nije skroz točno. Certifikatni program traje cca 2 godine, koštao je (do ove godine, ne znam je li sada poskupilo) 3*2300 kn i 4*1150 kn (otprilike, moguće sam koju stoticu pogriješila). S tim dobiješ certifikat. Nisi psihoterapeut, mislim da za to trebaš ići na postcertifikat još cca 2 godine. I onda valjda dobiješ Europsku diplomu iz psihoterapije i to sve već kako ide.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 17:50   #102
Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post
Za nostrificiranje sam sigurna, jer dosta ljudi rade postdiplomske s mog faksa u Ljubljanji. ne bi išli da im ne vrijedi u Hr. Za obiteljskog terapeuta nisam sigurna, najbolje ti je da nazoveš komoru i dobro se raspitaš.
Nisam sve čitala i možda zeznem nešto, ali svejedno Ovo s nostrifikacijom nije baš tako jednostavno. Kod nas više nema magisterija, a Slovenci ga još uvijek imaju. Naši ne nostrificiraju više te diplome. Ne znam što je sa specijalizacijama, ali znanstveni magisterij baš i nije moguće nostrificirati (ili se treba strašno potruditi oko toga). Uvijek mti ostaje da doktoriraš pa ti je svejedno
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:41   #103
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Ovo za realitetnu nije skroz točno. Certifikatni program traje cca 2 godine, koštao je (do ove godine, ne znam je li sada poskupilo) 3*2300 kn i 4*1150 kn (otprilike, moguće sam koju stoticu pogriješila). S tim dobiješ certifikat. Nisi psihoterapeut, mislim da za to trebaš ići na postcertifikat još cca 2 godine. I onda valjda dobiješ Europsku diplomu iz psihoterapije i to sve već kako ide.
Prošle godne je bilo ovako:
Kuna:
Početni intenzivni tjedan (BIW) 2.700 = 2.700
Početni blok praktikuma (8 x 1 dan - vikendom) 900 X 4 = 3.600
Napredni intenzivni tjedan (AIW) 2.700 = 2.700
Napredni blok praktikuma (8 x1 dan - vikendom)900 X 4 = 3.600
Certifikacijski intenzivni tjedan (CIW) 2.700 = 2.700
__________________________________________________ _____________
UKUPNO TIJEKOM CCA 2 GODINE = 15.300
eostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:46   #104
Quote:
eostra kaže: Pogledaj post
Prošle godne je bilo ovako:
Kuna:
Početni intenzivni tjedan (BIW) 2.700 = 2.700
Početni blok praktikuma (8 x 1 dan - vikendom) 900 X 4 = 3.600
Napredni intenzivni tjedan (AIW) 2.700 = 2.700
Napredni blok praktikuma (8 x1 dan - vikendom)900 X 4 = 3.600
Certifikacijski intenzivni tjedan (CIW) 2.700 = 2.700
__________________________________________________ _____________
UKUPNO TIJEKOM CCA 2 GODINE = 15.300
Da, zato sam i napisala, povećao se broj praktikuma. Mi smo po 6 imali. A i malo su nam niže cijene za tjedne bile, tako da mislim da je mene došlo 11000-12000 kuna. Ali, da, to je to.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:50   #105
Jel se može ići na realitetnu teraiju ak još nis završio fax?
eostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:51   #106
Quote:
eostra kaže: Pogledaj post
Jel se može ići na realitetnu teraiju ak još nis završio fax?
Mislim da može, sa mnom je išla cura koja je dala sve ispite, ali nije diplomirala još bila i normalno je sve išla.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:09   #107
Ahh di sam ja još od diplome , jedno tri godine i 40-ak ispita.. ma poslala am im mail da ih pitam, valjda će mi odgovoriti!!
eostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:43   #108
Kako postati predavač?

Zna li netko gdje u Rijeci mogu položiti nekakav ispit s kojim bi se moglo predavati u školi (već imam VSS, ek. smjera)?
virgulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:47   #109
Quote:
virgulina kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje u Rijeci mogu položiti nekakav ispit s kojim bi se moglo predavati u školi (već imam VSS, ek. smjera)?
Nisam siguran da je to moguće .. mislim da baš moraš završiti studij psihologije.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:19   #110
Quote:
virgulina kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje u Rijeci mogu položiti nekakav ispit s kojim bi se moglo predavati u školi (već imam VSS, ek. smjera)?
Predavač čega? Na Filozofskom se polaže pedagoški minimum (ako se još uvijek tako zove ). Uglavnom, mislim da je uključena pedagogija, psihologija, vjerojatno didaktika. Nemam pojma, viđala sam ljude po hodnicima koji su to polagali, ali nisam se baš raspitivala
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 08:18   #111
Red face Kako se postaje psiholog?

Ako bi netko htio postati psiholog,koji bi faks morao upisati?
Ja sam čuo da se upisuje psihologija na Filozofskom pa me zanima je li teško i kakvi su profesori,ekipa i sl?
Koliko su šanse da se nađe posao?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:25   #112
filozofski u ri, zg i os i hrvatski studiji
ekipa...bar za svoje pricam pomalo ufurani al ih statistika brzo spusti haha...ma sve ce bit privatni psihoterapeuti haha
mislim da su sanse za dobit poso sto dalje sve vece u razno raznim podrucjima za koje ni sama nisam bila svjesna kad sam krenula...

mislim da ova tema vise ide u skolarce i stud

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 14:41   #113
Nije pitanje kako postati psihijatar nego zbog čega postati psihijatar, odgovor je kratak, jednostavan i instruktivan - psihijatar želi da postane onaj, može i ona (uz časnu iznimku dr zt), koji ne želi da radi u isto vrijeme kada želi da dobije plaću, kojemu su dosadili postulati nadja vezani za ovu civilizaciju i želi eksperimentirati vrijednostima s granice moralnog zaključivanja i kada je to izvedivo s one strane granice prihvatljivog za kontemporarne pripadnike porodice homo sapiens sapiens.. tko mrzi ljude i voli institucije (poglavito one državne represije), tko nije prijatelj vlastitoj djeci niti roditeljima, tko stavlja staklo u puter i proljeva ulje po cesti, mogao bih ja ovako ali svejedno neću jer bi neki mogli da se prepoznaju i tuže zasnovano na Zakonu o obveznim odnosima.
__________________
Audaces fortuna iuvat
soc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:45   #114
Quote:
thegirl kaže: Pogledaj post
kibernetika (mislim da isto kao i realitetna),
U kom smislu isto?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:47   #115
Inace, realitetna je 12000 (bar mi je tako rekla zadnja osoba a koju znam da je upisala) a BKT se dijeli na stupnjeve. Prvi se uce tehnike samo, dalje ne znam.. i posebno se placaju i edukacija jako kratko traje. A nije ni da se ima sta uciti u tome.. tj. ja niti ne shvacam cemu edukacija uopce..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:47   #116
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Ako itko zna:
U Sloveniji se nudi posljediplomski iz obiteljske terapije, mene to zanima, ali ono što me glede Hrvatske zanima jest da li kod nas postoji takvo zanimanje, posljediplomski, bi li mi naši nostrificirali magisterij/doktorat, koji su uvjeto za dobivanje dozvole da budem obiteljski terapeut...

Kiberneticari se time bave - obiteljskom terapijom.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:52   #117
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Kada kreneš, ovisno o školi, slušaš seminare (uglavnom usvajaš pseudoznanstvene teorije, izuzev CBT-a koji je koliko-toliko znanstveno utemeljen),
BKT je zapravo najpodloziniji (i najlaksi) za znanstvena istrazivanja, pa je zato "znanstveno utemeljen". Iako je to meni cudan argument za izdvajanje njega kao najboljeg.

Quote:
radiš na sebi (ventiliraš osjećaje i/ili cmizdriš u grupi ili individualno) i druge stvari koje od tebe traže po programu.
To je u Gestaltu najizrazenije. Zatvore se svi gestal krugovi a ljudi se vracaju sa seminara iscijedjeni kao da su preplivali ocean

Quote:
Napominjem da ni jedna od psihoterapijskih škola nema službeno priznat status , tako što se formalnosti tiče njihove diplome kad završiš možeš okačiti o zid.
6 ih je u RH uslo pod krovnu udrugu, a u pripremi je i zakon o psihoterapeutksoj djelatnosti, tako da se to mijenja.

Quote:
Međutim, ne znam koliko to što nisu službene treba zabrinjavati, jer osobe koje su ih završile svejedno na neke načine provode savjetovanje i/ili pishoterapiju pa imaju i privatne prakse. Mislim, možeš ti završit i neku školu za atrologiju u npr. Ukrajini pa otvorit ovdje privatni obrt i pružati "astrološka savjetovanja" osobama koje to interesira.
Otvori se obrt za intelektualne usluge
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:51   #118
sacreus, koliko se sjećam na predavanjima o edukaciji iz različitih terapijskih pravaca samo iz realitetne i kibernetske su naglasili da primaju osobe i iz drugih struka, ali to je bilo prije nekoliko godina, tako da ne znam što se sve promjenilo...
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 08:52   #119
A to.. Da, sa mnom na kibernetici ima 2 prof. hrvatskog, teologinja... Ali mislim da se razlikuje na kraju u dobijanju diplome/certifikata. Tj. bar se je ne znam kako je sad jer je nes mijenjano i edukacija traje 4 godine, ne vise 6. Iako postajemo psihoterapeuti.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:42   #120
Da li bi mogao opisati malo kako izgleda edukacija, što se radi, kolika je cijena.
Jako me zanima, pa se raspiši!!!
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.