Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 13:17   #41
Uspjelka sam naći nekoliko brodova do 300 -400 ljudi.
Cijena za noć i dan, cca 8 sati plovidbe 2000 €. Naravno, nije uključena hrana na kojoj oni zarađuju. Pitala sam ko fol da mi treba za neki party, nismo još htjeli odati kako je za vjenčanje, jer su to kućni prijatelji, a starci jo ne znaju.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:14   #42
Quote:
alkemičarka kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima. Izgleda da je to ipak jako komplicirano, pa odustajemo
Steta, a tako romanticna zamisao. Ako netko ima vise info o vjenanju na brodu- napisite, mene je zainteresirala idejica..
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:53   #43
Quote:
alkemičarka kaže: Pogledaj post
Zna li itko kakva je procedura kod vjenčanja na brodu? Zanima me da li su potrebni neki papiri kao za klasično vjenčanje u matičnom uredu, da li treba poslije provesti postupak priznavanja braka i sl.? Riječ je o situaciji kada se brod nalazi u međunarodnim vodama.
Gdje mogu dobiti više informacija o tome? Pomozite sa savjetima, please.
Ako je vjencanje u HR dovoljno je samo kod maticara rezervirati termin za vjencanje na terenu i to je to!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:56   #44
Aha... sad sam skuzila da ne mislimo na isto! Ja sam mislila da vi zelite iznajmit brod i sad gostima se vjencati negdje na pucini... ali ti mislis na krstarenje! E to neznam, osim sto je istina da te moze vjencat kapetan broda! On kao sluzbena osoba ima tu ovlast, isto kao i maticar!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:04   #45
evo... kompanija obicno ima wedding consultant i on ti sve objasni, pripremi, pomogne... vjerojatno ste vi to vec obavili negdi drugo, ali mozda nekome drugom bude korisna info...
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:28   #46
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Možda je ovo glupo pitanje, ali kako vas može vjenčati kapetan broda?
Dok je brod na moru kapetan je bog i batina i ima razne ovlasti tipa vjenčati ljude, ovjeravati punomoći umjesto javnog bilježnika i slično jer na moru nema tih "institucija" pa kapetan kao najviši čovjek u hijerarhiji ima ovlasti da to napravi
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:52   #47
Question vjenčani party na brodu

...daj please pomozite...

Zelim vjencani party na brodu, a na netu nisam pronasla nista u sta moze stati vise od 100ljudi.
Ali to nije sve, vlasnici ne zele iznajmiti brod u sezoni kad ja zelim svoj pir u 7 mjesecu.
Poslala sam milijun mailova organizatorima vjencanja, gdje oni ne zele sudjelovati, pa mi i ne odgovore na upit ili odgovore da imaju samo organizaciju konfeta, buketa i tih gluposti, a to znam i sama.

Molim ako netko zna za neki brod ili kontakt kome se javiti, bit cu mu zahvalna.
spoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:33   #48
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Dok je brod na moru kapetan je bog i batina i ima razne ovlasti tipa vjenčati ljude, ovjeravati punomoći umjesto javnog bilježnika i slično jer na moru nema tih "institucija" pa kapetan kao najviši čovjek u hijerarhiji ima ovlasti da to napravi
Sto znaci da ti to poslije i priznaju u opcini??
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:47   #49
Kapetani nekih kruzera vjenčaju ljude jer kompanije to nude u paketu. Oni naime imaju licencu nekih lijevih država u kojima su kompanije registrirane i to mogu obaviti samo ako nisu u američkim vodama. No to kasnije postane tako komplicirano da se rijetko može uistinu legalizirati. Znam pouzdano da NCL to organizira i da ljudi imaju problema. Znam pouzdano i da Cunard ne organizira jer su malo ozbiljniji i drže do reputacije i ne žele probleme s gostima. Mislim da čak i američki zakon to brani kapetanima, pa se ne upuštaju u to.
grop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 20:34   #50
sorry ak otvaram staru temu,al jel ima takvih ideja...
jel iko od vas imao ili prisustvovao ovakvom vjencanju...?!

Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 22:33   #51
pa ja bih rado prisustvovala ali još do sad nisam... ali to negdje baš mrak čini mi se
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:03   #52
moja prija je bila na jednom takvom vjencanju. mladozenja je bio obucen u mornarskom djiru, a mlada je imala neki komplet boje mora. svi su gosti dobili marame umisto konfeta i zahvalnica(u djiru gusara). obred vjencanja se odrzao na brodu. konobari su takodjer bili s majicama na prugice. gradelalo se ispred gostiju i bio je to pravi tulum zulum....slike su im bas neobicne i coooool
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 11:18   #53
Bok cure, planiramo malo vjenčanje od 60 gostiju i razmišljali smo o svadbi na drvenjaku. Zanimalo bi me koja je cijena jednodnevnog najma i što ulazi u tu cijenu? Planirala sam privatno uzet catering od 3 slijeda + voće i kolači. Dali se može donosit svoje piće i hrana? Ako imate kakvih saznanja molim da mi preporučite neki brod koji bi mi odgovarao a nalazi se u Splitu ili okolici.

Hvala
je*sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:02   #54
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Dajte mi napišite malo detalja, ako ste već bili na svadbi na brodu. Kakva je bila, organizacija, malo opišite gdje su se krcali, kakava glazba i dr. da mi još koja ideja padne napamet.
Evo ovako meni je kuma organizirala djevojacku vecer na moru i imale smo dva dana neki veliki gumenjak sa skiperom i jurile po okolnim otocima ( bilo nam je super - stime da smo mogle birati hocemo slaviti na jedrilici ili jahti ) ,,,
Ta agencija nam je sve organizirala i dala par dobrih savjeta za vjencanje - nazalost malo prekasno za mene. Oni su organizirali malo vjenjcanje na jedrilicama. Plovili su par dana te obavili ceremoniju na kornatima sa maticarom i otisi u restoran - mogu organizirati sve sta trebas ( bar tako kazu brod,maticara,restoran...) cini mi se jako ok - nazalost ja sam malo zakasnila no svidjela mi se je ideja jako.

Tako da sada imas jos jedan prijedlog ...

Poz
zrinka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:41   #55
Ima li netko iskustva sa vjenačanjem na brodu odnosno na krstarenju? Npr, par ode na desetodnevno krstarenje Sredozemljem i vjenča ih kapetan broda? Je li to moguće? Kakva je to procedura, papirologija....?

(ako je post na krivom mjestu, molim da ga moderatorica premjesti gdje treba )
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:33   #56
Premješteno na prikladniju temu. Vivy, pogledaj malo prethodne stranice
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:37   #57
Hvala Mayo.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 19:43   #58
Molim Vas pomoć!
Željeli bismo vjenčanje na brodu za 50-tak mladih ljudi, s tim da bi isplovili iz Splita put Hvara i tamo u nekoj uvali imali party. Hranu i sve ostalo bi sami organizirali, dakle treba nam SAMO brod.
Vjenčanje bi obavili dan ranije u crkvi s roditeljima i najužom obitelji pa u neki restoran, a na brod sutradan samo ekipa
Neznam gdje da gledam brod za najam s obzirom da planiramo ovo ljeto (datum nam nije bitan) važno da nađemo neki brod slobodan u jednu subotu tijekom ljeta i da nije pre skupo...
Ako netko ima kakvu ideju pliz help!!
kitty03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:25   #59
Kitty, izgleda da agencija Noi Due to ima u ponudi pa ih probaj nazvati.

Nisam sigurna da neće biti preskupo
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.