Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 09:47   #81
Quote:
Ananke kaže:
Ja nisam ni rekla da mi je to najljepši dan u životu, ali nekima jest. A zašto ti ne možeš uživati u svakom danu to je već tvoj problem, a ne cura koje žele da im to bude jedan od dana za pamćenje (po lijepome).
Meni je svaki dan lijep, ali ne moraju svi susjedi čuti kako ja uživam.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:50   #82
Quote:
ivanar kaže:
krokodajl nisam ja kao ti da me svaka sitnica uznemirava....
To nije sitnica. Ja živim blizu crkve, vjenčaju se tri para, pa dok prilaze crkvi, dok se parkiraju, drugi čekaju i trube, kad završe, pol sata mira pa opet izlaze van, odlaze negdje i opet trubljenje. I tako tri puta, pa si ti zamišljaj.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:03   #83
Daj molim te Krokodajl sad si fakat malo pretjerala ja živim blizu crkve em me svako jutro zvono zvoni i uopće nikada nisam dramatizirala oko toga i touopće nikada nisam sa toliko živčanoćom komentirala nekada na neke stvari jednostavno naviknes nemoj pretjerivati ! Pusti nas udavače da uživamo Nego vratimo se mi temi a ne nepotrebnom vrijeđanju ili pretjerivanju !

Nego htjela sam pitati da li znate da je običaj da od cvijeća idu ljiljani, kao oblik plodnosti ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:18   #84
Quote:
Breskva kaže:
Daj molim te Krokodajl sad si fakat malo pretjerala ja živim blizu crkve em me svako jutro zvono zvoni i uopće nikada nisam dramatizirala oko toga i touopće nikada nisam sa toliko živčanoćom komentirala nekada na neke stvari jednostavno naviknes nemoj pretjerivati !
Tak se i žene koje muževi tuku naviknu na to pa im je normalno, kaj ne? Argument ti je fakat na visini. I fakat ne kužim zašto bi udavače trebale uživati ako pri tome ometaju mene? Pa reci ti da sam osjetljiva, živčana i da pretjerujem.
Ali dobro, samo vi svojatajte pravo na tandrkanje subotom popodne, bog vam pomogao.

Neću više čitati ovo pa molim da me ni ne prozivate jer ću misliti da ste prave tračerice.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:21   #85
Quote:
Breskva kaže:
Nego htjela sam pitati da li znate da je običaj da od cvijeća idu ljiljani, kao oblik plodnosti ?
nisam znala, ljiljani se nose na sprovod, barem kod nas.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:21   #86
Quote:
krokodajll kaže:
Neću više čitati ovo pa molim da me ni ne prozivate jer ću misliti da ste prave tračerice.
Hvala.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:22   #87
hehe ja isto zivim blizu crkve dapace, i jako blizu viadukta, ono vidim ga s balkona. i onda kad svatovi idu po njemu, ori se cijeli grad! i svi znaju da se netko "objesio" hehe a tek na ljeto!!!! ono kad su kolone turista na magistrali (taj viadukt je dio jadranske magistrale) pa kad svi od reda satima trube jer misle da ce s tim nesto poceti? pa to sto zivim i blizu nekih novih gradilista? to sto mi se pred koju godinu gradila sportska dvorana na ljeto pred kucom (doslovce) pa svi oni bageri, busilice i pitaj boga sto jos...a sad kad su utakmice pa dodju navijaci s trubama, bubnjevima itd...

Krokodajl, pa ti bi poludila tamo di sam ja!!!

al ja se prosto iskljucim iz svega toga. i bas mi je super.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:23   #88
Cure,
molim vas, već smo dvije stranice offtopic...

Ajmo se pokušati vratiti na temu...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:23   #89
Draga moja ovo što ti sada uspoređuješ je neusporedivo !!! Ne možeš ti uspoređivati navikavanje na tučnjavu i navikavanje na trubu kad ide svadba !!! Kako ti to uopće pada na pamet !!! Daj se skuliraj !!! Nisam niti pokušavala bilo što argumentirati nego sam samo iznjela svoje mišljenje !

Sad si fakat otišla predaleko !!!
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:26   #90
Ma ne nemogu jednostavno slušati takve usporedbe i takve gluposti Cats ispričavam se unaprijed ! Eto to je sve što mogu reči !

I ja se vračam na temu ! Ma da kao vele da su ljiljani dobri i da bi trebali biti na stolu od mladenaca za plodnost ! Nemam pojma, ja pak ovo za sprovode nisam čula ! Vidiš ! znam jedino da je običaj to ... to mi je zapravo rekla mama od dragog ! Tko zna iako vidim da se dosta ljiljani prakticiraju u vjenčanim aranžmanima, mislim meni su oni osobno jako lijepi tako da će ih biti bez obzira što selo priča ali eto da znate ljiljani obavezni detalj !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:27   #91
Quote:
krokodajll kaže:
a za zračnu pušku me slobodno tužite.
Tuži ti nas, ako imaš po kojoj osnovi

Quote:
krokodajll kaže:
Gdje sam ja vrijeđala vaše majke, pobogu?
Quote:
krokodajll kaže:
Fakat majka rađa svašta.
Quote:
krokodajll kaže:
Ja živim blizu crkve...
Najbolje da i njima zabraniš da zvone svakih 15 minuta jer te i to vjerojatno smeta živčana ženo!
Nadam se da nećeš ni muziku imat na svadbi i da inače ne puštaš muziku jer pobogu pa to ljudima smeta.
Kaj bi s tobom i tvojim živcima bilo da živiš pored željezničke pruge ili da živiš u zgradi gdje ti se djeca cijeli dan igraju, viču, skaču ispod prozora, vjerojatno bi ih bocama gađala kao jedna luda baba kod mene u zgradi!

I za kraj probaj slijedeći put kad ti zatrube duboko udahnut i uživat malo u tuđoj sreći, jer se ovako čini da ti je samo tvoja bitna
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:28   #92
Quote:
Magg kaže:
Edit:
Cure jos jedno pitanje imam.. Par su napisale da nece da im dodje tamburas ili harmonikas ili sta vec u pratnju. Zasto to?Kod nas recimo na skupu onda svi vec pjevaju i plesu... Mislim sta nije "veselije" kad ima i muzike? To je moje misljenje, ali cula bi i vase
Ja cu imati muziku, al ne zelim ni tamburase ni harmonikase jer se tu uvjek odredjene pjesme sviraju i pjevaju koje ja ne zelim na svom vjencanju (Ja se konja bojim - savrsen primjer) ne zato jer je meni to ne znam...da kazem seljacki il primitivno, ne, ali to naprosto nisam "JA" kuzis? ja cu na drugim svadbama i to zapjevat, sta cu drugo...al na svojoj ja ocu svoje domace...klape, pa neke tu grupe primorske i to. to mi je lijepo jer je "moje" na neki nacin. nece mi nitko dolaziti doma svirati nego cemo moj hi-fi stavit van i pustit tako neke pjesme i to...jer se i susjedi okupljaju da isprate mene pa ono...
a dok se mene ceka prije ceremonije u hotelu i nakon (dok se ja i dragi naslikavamo) mislim rezervirati jedan trio koji isto tako domace primorske stvari svira..onako bas lijepo, na "mojem" narjecju i tako...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:28   #93
Ja sam mislila da se ljiljani koriste jer su izdržljivi... Di je onaj smileić koji pokazuje kako se sad osjećam... Aha:
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:31   #94
Ljiljani

Nego, za ljiljane znam da su simbol mira i da kad ih staviš u kuću simboliziraju mir....

A plodnost, hm... to nam donosi roda, zar ne
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:32   #95
Pa it o isto dvolični ! !!! oni su među izdržljivijima dobro podnose zatvoren prostor, ali kad im je dosta sam uvenu

Inače kad sam bila kod cvjećarke rekla mi je da izbjegavam bijele ruže jer se one mogu vrlo lako povinuti sa strane i izgledati uvelo bolje da imaju neku boju ! Mislim nisam niti mislila imati bijele ruže u buketu, ali misla sam na stolu tu i tamo koju bijelu pa mi je rekla da bolje izbjegavati ... malo sam off !

Inače ne znam jeste li čitale za potpis curka na sandalama ??? Kao običaj da se cure potpišu na petu mladenke (meni je to zgodna uspomena ) a i vele koja ostane napisana sljedeća se udaje
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:35   #96
Quote:
Malabudala kaže:
A plodnost, hm... to nam donosi roda, zar ne
ili riza
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:37   #97
Quote:
Breskva kaže:
Inače ne znam jeste li čitale za potpis curka na sandalama ??? Kao običaj da se cure potpišu na petu mladenke (meni je to zgodna uspomena ) a i vele koja ostane napisana sljedeća se udaje
Da to je turski običaj, ali šta nije ona koja se skroz obriše da se udaje sljedeća ja sam to tako skontala, očito krivo...

E pa žene zaboravile smo i prvi ples mladenaca, pa to je isto običaj... ili je to neko već napisao sad sam se pogubila skroz
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:40   #98
HHEeee Mala dobra si evo objašnjenje sa neta

LJILJAN se nosi porodiljama jer pomaže da beba bude zdrava i lijepa. Pet komada donosi sreću ženama koje žele dijete, a kod muškaraca bude očinski instikt.

Znači ima nešto u tome
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:42   #99
a možda je i tako Mala pa sam ja zaboravila hehehe vrlolako moguće koja se prva obriše ! Eh sad ne znam niti ja više
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:45   #100
Breskva, na jednoj njemackoj stranici sam nasla razna "znacenja" cvijeca. Tamo pise da su ljiljani simboliziraju "cistocu srca" (nadam se da sam dobro provela) da se puno koriste zbog toga na vjencanjima kao i na pogrebima. Inace se jos kaze da je ljiljan znak nevinosti.. Pa sad ti vidi

Kitty, ovo smi je ok. Mislim ne treba biti harmonika ili tambura.. a ja se konja bojim nece ni kod mene bit.. to mi je uzasno glupa pjesma.. ali bit ce pola slavonaca i oni slusaju te tamburaske da svako slusa iz svog kraja pjesme to mi je sasvim normalno. ali mi se cudno cinilo pa sam pomislila da kod onih koji ne vole te svirace nece nikakve muzike biti.. sjetila sam se kako je bilo kod prijateljice, oni su skroz zaboravili pratnju i nisu ni na hi-fi mislili.. al su imali dragu susjedu (kuca do kuce) koja je na svoj balkon stavila mali kazic i pustila pjesme.. i dok je ona izlazila van i svi se veselila i kazica se culo "drinu cemo pregaziti a srbiju zapaliti" zato pazi sta pustas.. mi smo kasnije na DVD crkli od smjeha kad smo culi sta je ova komsa pustila
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.