Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 22:09   #21
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Newbiee ... čuj imaš za kupiti u Radićevoj ulici u onim malenim dućanima s bižuterijom prekrasnih brošića .... možda možeš naći nešto tamo curama :-)
Da, broševi su mi bili prva ideja još prije pola godine. ali onda sam nekako to smetnula s uma , jer nisam zapisala i sad imam vjenčanje u subotu, a ja nisam ništa pripremila.

Pa kad sam ugledala te kutijice danas,, odmah su me podsjetile na poklone za djeveruše.
~WinterMute~ ,lijepo da ti se sviđa.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 22:29   #22
njam njam i ostane im i lijepa uspomena

eh i zelim van puno puno srece i nadam se da ces imat lijep, nezaboravan dan!

~WinterMute~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:51   #23
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Za cure koje će imati djeveruše... Jeste li mislili pokloniti neku sitnicu svojim djeverušama? Mislim ,ipak se one narade i puno pomognu taj dan, pa sam mislila im nešto dati kao znak pažnje.
Ali naravno tek sam se sad toga sjetila!
Uglavnom, vidjela sam danas neke zgodne kutijice za nakit- jako su mi lijepe, a i povoljne su. Neka akcija.
Ili možda neke lijepe okvire za slike... ili ništa...

Kako vam se čini da im uzmem te kutijice, natrpam rafaelima i fino zapakiram?
ja ću imati dvije i pokloniti ću im neke male sitnice - do 80 kn po glavi, tako da mi se taj rafaelo čini odličnom idejom!
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:16   #24
Exclamation STA RADE DJEVERUSE???GIRLS HELP!

izabrana san za djeverusu (iskreno se cudim ali eto, ) i neznan sta ona radi...sta da odjene....itd ....

ako moze koji savjet....

unaprijed zahvalna
angel_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:05   #25
Quote:
angel_devil kaže: Pogledaj post
izabrana san za djeverusu (iskreno se cudim ali eto, ) i neznan sta ona radi...sta da odjene....itd ....

ako moze koji savjet....

unaprijed zahvalna
e zavisi kako gdje, u svakom kraju ti je drukčije...zamoli mladenku da ti objasni koje su tvoje dužnosti i što se od tebe očekuje taj dan, kod nas u podravini čak su djeveruše (klencerice) isto obučene, iznajmljuju se posebne haljine za njih, i zna ih biti i do 10, dok recimo u slavoniji imaju dvije djeveruše i one su zadužene za stavljanje revera i općenito pomažu mladencima taj dan za sve što je potrebno...

dakle zavisi kako gdje, zato pitaj mladence što se očekuje od tebe, kakva ti mora biti odjeća, frizula i sl.

nadam se da sam bar malo pomogla....
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 09:23   #26
Djeveruše su u mom kraju uvijek neudane, i uvijek dvije, a to su uvijek sestra i sestrična i sl, a djeveri također. Mene su vodila dva djevera, a muža dvije djeveruše prema crkvi. Osim toga, djeveruše i druge prijateljice kite goste kod kuće i u sali, i ništa više...
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:01   #27
Kod nas je običaj da se ima više djeveruša, ali samo dvije glavne, tj. one koje vode mladoženju do crkve. Magg je pisala da se umorila kad je bila djeveruša i baš zbog toga je kod nas više djeveruša. Ipak treba okititi 400 svatova, auta i sve ostalo. Ni ne pamtim koliko sam puta bila djeveruša, ali uhvatila sam 8 buketa (sad vi računajte kolika je to vjerojatnost) i u svim sam tim svatovima dan prije spremala crkvu, uređivala salu ili šator i vezala mašnice na ružmarine. Kod mene će biti 6 djeveruša. Dvije glavne i četiri koje će kititi svatove. Naravno pomoći će im i ove dvije poslije vjenčanja.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:04   #28
Quote:
Antonella__2007 kaže: Pogledaj post
aha hvala puno...a haljina...jeli ok jedna duza crna elegantna??
Ne znam znaš li, ali po bontonu se smatra nepristojnim doći na svadbu u crnom isto kao i u bijelom.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:21   #29
Quote:
Tiho jezero kaže: Pogledaj post
Ne znam znaš li, ali po bontonu se smatra nepristojnim doći na svadbu u crnom isto kao i u bijelom.
Sad je ultra moderno da djeveruše imaju crne haljine... za crno ne znam da nije ok, ali za bijelo znam.. jer malda bi jedina trebala biti u bijelom...
Ja sam na dosta svadbi imala crno odjelo ili crnu kraću haljinu.. možda nije najprigodnija boja, ali meni je beskrajno elegantna, u biti najelegantnija boja... i da ju moj dragi ne mrzi kod nas bi bilo sve crno i roza
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:27   #30
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Sad je ultra moderno da djeveruše imaju crne haljine... za crno ne znam da nije ok, ali za bijelo znam.. jer malda bi jedina trebala biti u bijelom...
Ja sam na dosta svadbi imala crno odjelo ili crnu kraću haljinu.. možda nije najprigodnija boja, ali meni je beskrajno elegantna, u biti najelegantnija boja... i da ju moj dragi ne mrzi kod nas bi bilo sve crno i roza
Ja ju isto obožavam i vidjela sam na Danima vjenčanja super uređen stol u kombinaciji crno bijelo, ali tako piše u bontonu. Mislim čak da je jedna djevojka ovdje pisala kako je i svećenik njenoj mami koja žali (mislim za bratom) reko da taj dan ne oblači crninu iako ima opravdan razlog za nju.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:44   #31
kod nas su djeveruše sve jednako odjevene, odn. u istom materijalu, a sve ovisi o dogovoru dali će si šivati po svom ukusu nešto ili će sve imati isto..ima ih 2, 4 ili 6, ali uvijek u parnom broju, jer je ljepše, i praktičnije...one pomažu mladenki kod spremanja i kite aute...to su im kakti neke obaveze...i sjede naravno za glavnim stolom...
neudane cure, obično sestrične i prijateljice...
mary25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:07   #32
djeveruša

e bok bok! nisam zanla gdje da strpam ovu temu...pa evo ovdje... skoro će svatovi moje sestre i ja nažalost moram biti djeveruša ( ) možete li mi reći što ja trebam tamo raditi osim izigravati klauna?

see ya!
caspix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:24   #33
nemoj to shvaćati kao izigravanje klauna, nego kao potporu svojoj seki i pomoć u trenutcima kad ona neće sve stići napraviti sama nego će trebati uživati u tom posebnom trenutku u životu.
pričaj s njom i vidi što ona očekuje? inače djeveruše pomažu okititi aute mašnama/balonima, okititi goste ružmarinom, nose košaricu s laticama, vode mladoženju do oltara, pomažu ako ima raspored gostiju da se gosti i smjeste u salu prema njemu. negdje se od njih očekuje manje, negdje više, baš zato je najbolej da vidiš sa sekom što ona ima u planu. probaj na to gledati kao na ukazanu čast da budeš važna osoba od povjerenja na njen veliki dan. sigurno će ti uzvratiti kada dođe red na tvoje vjenčanje
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:26   #34
Quote:
caspix kaže: Pogledaj post
e bok bok! nisam zanla gdje da strpam ovu temu...pa evo ovdje... skoro će svatovi moje sestre i ja nažalost moram biti djeveruša ( ) možete li mi reći što ja trebam tamo raditi osim izigravati klauna?

see ya!
kakog klauna. Uzmi si u zadatak da ćeš biti glavna šefica, pomagačica i organizatorica....Možeš sve postrojiti i dijeliti zadaće...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:29   #35
morat ćeš nositi za njom njezin veo da joj se ne vuče po podu
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:44   #36
neće ona meni dopustiti da sudjelujem u organizaciji...već me počela isključivati...
caspix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:10   #37
Quote:
caspix kaže: Pogledaj post
neće ona meni dopustiti da sudjelujem u organizaciji...već me počela isključivati...
Pa probaj onda razgovarat sa njom kaj uopce ocekuje, da ti radis.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:20   #38
Koliko najviše godina mora imati djeveruša?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:11   #39
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Koliko najviše godina mora imati djeveruša?
ne znam...
caspix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:15   #40
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Koliko najviše godina mora imati djeveruša?



što ne'b da će polagat državni ispit?
jebate pa samo će cviće nosit u šaci....
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.