Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 11:32   #161
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel ti laznjaci,kontrakcije sta vec otvaraju(i ja ih imam ) jer bebica je nisko u zdjelici...pa ako me jos to sarafa..jel me to otvara ili sta
jesi ti otvorena od tih kontrakcija ili samo dosadjuju?
ma klinac otvorena, zacementirana da sam bar već malo otvorena
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 11:35   #162
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ma klinac otvorena, zacementirana da sam bar već malo otvorena
I ja tako..ni mene ne otvaraju..uf..uf..makar da sam malo...to bi mi bila neka naznaka da cu brze i lakse rodit..ovako..mogu ja na glavu stati...nis...a radim ko konj po kuci,idem okolo i nis...a neko nesmije ni do wc-a
Znaci i tebe dosadjuju..najgore je kada uhvate u pokretu,ali i na to sam se anvikla
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:08   #163
mene ima 3-4 dana užasno bole križa, imam non stop osjećaj da moram na wc a trbuh se grči ko lud...pogotovo dok hodam...danas sam 36+0, do sad nikakvih smetnji...a jučer sam bila uvjerena da ću završit u rodilištu....bol u križima pa jako nisko u trbuhu, nije baš bilo grčenje ali nešto čudno...i onda olakšanje jesu to lažni trudovi??

ja bi da bebica još malo raste jel se to vama događa??
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:03   #164
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Možda si pretjerala s aktivnostima malo jučer.
Uglavnom, rano ti je još za lažne trudove, najbolje pitaj ginića da ne nabadamo mi sada šta ti je,
BH nisu, jer one ne bole, a ako i bole pred kraj trudnoće, to sigurno nije za plakat odo bolova i sigurno nije bol u križima.
Taj pritisak u donjem dijelu trbuha i bol u zdjelici sam ja nekoliko tjedana osjećala oko 27, 28 tjedna kada smo naglo otežali i ja i kinderići, s vremenom, kako se tijelo priviklo, a i ja malo više mirovala, sve prošlo
ako nisu te BH kontrakcije,meni to zvuči na lažnjake..a opet je preeerano.....
Quote:
ANE10 kaže: Pogledaj post
mene ima 3-4 dana užasno bole križa, imam non stop osjećaj da moram na wc a trbuh se grči ko lud...pogotovo dok hodam...danas sam 36+0, do sad nikakvih smetnji...a jučer sam bila uvjerena da ću završit u rodilištu....bol u križima pa jako nisko u trbuhu, nije baš bilo grčenje ali nešto čudno...i onda olakšanje jesu to lažni trudovi??

ja bi da bebica još malo raste jel se to vama događa??
meni ovo tvoje zvuči kao pravi lažnjaci.....daj se ti savjetuj sa ginićem...ok,mogla bih i ja....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:25   #165
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
meni ovo tvoje zvuči kao pravi lažnjaci.....daj se ti savjetuj sa ginićem...ok,mogla bih i ja....
preksutra mi je pregled pa ću pitat ginekologa

ako ne završim prije u rodilištu
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 15:21   #166
Većina tih tegoba pa i BH mi prestanu ili se smire kada se i ja smirim i dam si jedan dan ili bar jedno popodne odmora i izležavanja.
Probajte to za početak
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 16:09   #167
ja nemam nikakve bolove u križima. trtica boli kad duže sjedim, a prepone (točnije lijeva) su već druga priča, no to je bilo povezano s položajem bebija.
sad je okrenut glavicom dole, kako i treba i puno mi je veći pritisak na mjehur. ali mi i dalje to grčenje nije bolno pa pretpostavljam da su to baš školske BH kontrakcije.
u pravilu, koliko sam ja upoznata, za sve što boli, pogotovo do suza, je potrebno konzultirati s ginićem (osim ako ti mali ne stisne živac kao što je meni znao jer tu nema pomoći, a znala sam točno što je).

i slažem se s @Maslinom, meni je to isto pomoglo jedno popodne izležavanja i onda mi je opet sve lakše (iako mi sada već ništa nije lako )
mrs. kaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:39   #168
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Većina tih tegoba pa i BH mi prestanu ili se smire kada se i ja smirim i dam si jedan dan ili bar jedno popodne odmora i izležavanja.
Probajte to za početak
a kak da si uzmem dan ili barem popodne kad imam zvrka od 20 mj??

ovo mi se desilo samo jučer(zasad),hebeno me bolilo,jecala sam od bolova i prije bih rekla da su lažnjaci....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:45   #169
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
a kak da si uzmem dan ili barem popodne kad imam zvrka od 20 mj??

ovo mi se desilo samo jučer(zasad),hebeno me bolilo,jecala sam od bolova i prije bih rekla da su lažnjaci....
Moj savjet: ako opet tako zaboli, pravac doktoru.
Nekako ti je rano za lažnjake.
Znam da nije lako mirovati uz dijete.
Ja sam bila 5, 6 mjeseci sa sestrom i čuvala joj starije dijete da ona može mirovati s drugim.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:47   #170
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Moj savjet: ako opet tako zaboli, pravac doktoru.
Nekako ti je rano za lažnjake.
Znam da nije lako mirovati uz dijete.
Ja sam bila 5, 6 mjeseci sa sestrom i čuvala joj starije dijete da ona može mirovati s drugim.
a morat ću.....mislim nisam ja otvorena ni niš.....al ak se opet ponovi definitivno idem! nadam se da neće...
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:36   #171
ponekad se i moj trbuh zgrči na par trenutaka, nije ugodno ali prođe!!!!
imam osjećaj kao da mi je malo mjesta u trbuhu pa se beba jako grči i to je neugodno!!!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 10:31   #172
ma ja ne znam što su to kontrakcije!!!!!
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 10:44   #173
zapravo, bunim se jer bi voljela barem osjetiti malenu bol, pa da mogu znati da su trudovi jači od toga, barem da osjetim malenu bol, ma i veliku, nebi se bunila
a kad svima počele još prije 30tj a meni još ništa
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "

Zadnje uređivanje Tashi : 16.08.2011. at 09:36.
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:02   #174
pa ne znam dal je to bol, više neugoda,
ja imam jako bolne menstruacije i dok ne boli toliko sve je ok!!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik

Zadnje uređivanje Tashi : 16.08.2011. at 09:36.
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:28   #175
moja kolegica s posla ima bolne menstruacije i čekala je doma da bol postane nepodonošljiva, kad je došla u bolnicu već se vidjela glavica!!! rodila za pol sata!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik

Zadnje uređivanje Tashi : 16.08.2011. at 09:37.
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:58   #176
BH kontrakcije ili beba?

Pozdrav svima!
Nova sam na forumu ali inače 33+
Čitam vas redovito i zaista sve pohvale!
E, sad! Već nekoliko tjedana osjećam na par sekundi da mi se na jednom dijelu trbuha napravi kao kvrga, nekad veća, nekad manja. Nije na istom mjestu, po cijelom trbuhu se javljaju, kako kad. Kad prođem s rukom, baš se osjeti kao kuglica i večinom u gornjem dijelu trbuha.
Čitala sam za te BH kontrakcije i slično je opisano, samo me zbunjuje to što ih neke žene ni ne osjete a meni se ovo javlja sigurno 20-ak puta dnevno pa mi je nemoguće da su to sve kontrakcije. Nalazi svi uredni, redovito na pregledu (samo što zaboravim pitati za ovo ). Da li je moguće da se to beba rasteže, proteže iznutra pa je to zapravo rukica ili nogica kojom se odguruje? Jednom je kvrga bila baš onako pravilno okrugla i otprilike veličine kao glavica pa čak mislim da bi to i mogla biti glavica.
Ima tko sličnih iskustava?
--Raindrop-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:12   #177
Ja sam na 27+ i meni se to isto dogadja najmanje 5-6 puta dnevno. Do sad sam bila uvjerena da je to beba, ali sad si mi dala misliti...
Jel ima netko iskustva da nas prosvijetli?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:13   #178
To kad se stvori kao kvrga, onako čvrsto/tvrdo, tojesu BH kontrakcije., ne beba, beba je jaaaako mekana.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:17   #179
Nemoj zezat??
A ja mislila glavica, nogica, rukica...
Pa zar je moguce onda imati bh kontrakcije npr. desetak puta dnevno?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:17   #180
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nemoj zezat??
A ja mislila glavica, nogica, rukica...
Pa zar je moguce onda imati bh kontrakcije npr. desetak puta dnevno?
Da i više.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.