Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 08:27   #1
Question Slobodni dani za vjenčanje - koliko firme daju?

Drage moje...
Potaknuta bezobrazlukom mog šefa koji mi skoro nije dao ni jedan dan prije vjenčanja slobodno... napuhana svinja muška pa sam se na kraju osjećala počašćeno što sam uspjela dobit dva dana slobodna - iako zakonski prema mojim informacijama imamo pravo na 3 slobodna dana prije vjenčanja i 2 dana poslije, što je znači 5 ukupno...
Mrzim kad mi se uskračuju moja zakonska prava i kad si onda sretan jer si dobio mrvice, a sve zbog čega... je... novaca... uf jedva čekam da mu zatrudnim i viola... nema me čuvam trudnoću jer trpim mobbing na poslu eto mu... gov... jedno i još ću se potrudit da odmah za vrijeme prvog porodiljnog zatrudnim s drugim djetetom i onda me nema, nema... tri godinice...... E, kad on može biti bezobrazan mogu i ja 10000000000000 puta više
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:32   #2
u zakonu o radu pise do 7 salobodnih dana.
a u mom kolektivnom ugovoru piše 5 radnih dana...
pa sada, izgleda da sve ovisi o poslodavcu
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:51   #3
U pravilniku naše firme je 2 dana.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:54   #4
Znate što je meni najsmješnije u toj priči... ja sam prošle godine kad mi je baka umrla, i kasnije i djed u oba slučaja dobila po 3 dana slobodno bez problema (doduše tad mi je šef bila druga osoba koji je btw. bio puno puno normalniji...) a sad samo što nisam morala kleknut za 2 dana za MOJE JEDINO VJENČANJE....
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:55   #5
Ovisi ti isključivo o kolektivnom ugovoru tvoje firme, u zakonu piše do 7 dana što znači da u kolektivnom ugovoru može za vjenčanje biti definiran samo 1 slobodan dan.
Kod mene u firmi je 6 radnih dana
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:58   #6
Ja sam baš jučer pitala i kod mene je 3 dana
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:59   #7
Moja radna kućica je ugovorom odredila 5 radnih dana i ja skroz zadovoljna... Još sam si nakon toga uzela i 4 dana starog godišnjeg, tako da me nema 2 tjedna
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:16   #8
eh ovo je super pitanje, već jedno vrijeme i ja o njemu razmišljam.. ali koliko sam shvatila zavisi od poslodavca... Znači ti slobodni dani ti se ne ubrajaju u godišnji?
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:18   #9
Ne, ne , kekica...
Na to imamo pravo- to je plaćeni dopust ili tako neka formulacija...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:21   #10
cure po zakonu imate pravo na 5 radnih dana + još 2 za preseljenje(u istom gradu) ako idete van grada živjeti mislim da je onda još više..dakle ukupno 7 juupi..ja ću si to iskoristiti..nema toga ko bude me spriječio..malabudala stvarno me razljutio taj tvoj šef..ja vam cure mrzzzim nepravdu...nek te tješi porodiljski jednog dana..
ribica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:22   #11
U zakonu o radu je do 5 dana (ak se nest nije mijenjalo), ali vam ovisi o kolektivnom ugovoru. Pa tako moj dragi ima samo 2 dana! Dva dana ljudi moji!

Zadnje uređivanje ashley : 05.04.2007. at 09:23. Reason: dodatak
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:25   #12
Plaćeni dopust

Članak 57.

(1) Tijekom kalendarske godine radnik ima pravo na oslobođenje od obveze rada uz naknadu plaće (plaćeni dopust) do ukupno najviše sedam radnih dana za važne osobne potrebe, a osobito u svezi sa sklapanjem braka, porodom supruge, težom bolesti ili smrću člana uže obitelji.

(2) Članom uže obitelji iz stavka 1. ovoga članka smatraju se: suprug, srodnici po krvi u pravoj liniji i njihovi supruzi, braća i sestre, pastorčad i posvojenici, djeca bez roditelja uzeta na uzdr­ža­vanje, očuh i maćeha, posvojitelj i osoba koju je radnik dužan po zakonu uzdržavati te osoba koja s radnikom živi u vanbračnoj zajednici.

(3) Radnik ima pravo na plaćeni dopust za vrijeme stručnog ili općega školovanja, osposobljavanja ili usavršavanja te obrazovanja za potrebe radničkog vijeća ili sindikalnog rada, pod uvjetima, u trajanju i uz naknadu određenu kolektivnim ugovorom, spo­razumom sklopljenim između radničkog vijeća i poslodavca ili pravilnikom o radu.

(4) U pogledu stjecanja prava iz radnog odnosa ili u svezi s radnim odnosom, razdoblja plaćenoga dopusta smatraju se vremenom provedenim na radu.

(5) Radnici – dobrovoljni davaoci krvi ostvaruju pravo na jedan slobodan dan s naslova dobrovoljnog darivanja krvi, a ostvaruje se u tijeku kalendarske godine, sukladno radnim obvezama.
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:30   #13
Kod mene u firmi je 3 dana!
I da, zavisi od firme do firme kako je pravilnikom o radu regulirano, ali taj broj slobodnih dana nemože preći sedam.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:56   #14
Jao mala taj tvoj shef je stvarno užasan..ja ću dobiti tjedan dana prije vjenčanja slobodno i još dva tjedna nakon...možda i tri..da odmah odemo na medeni mjesec, odmorim se i tek se onda vraćam na posao
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:58   #15
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Ne, ne , kekica...
Na to imamo pravo- to je plaćeni dopust ili tako neka formulacija...
jeeeee... sad još moram saznati koliko dana meni moj gazda dozvoli.
Ja sam isto baš jučer gledala taj zakon, ali koliko sam ja shvatila tih 7 dana imaš pravo kroz cijelu godinu iskoristiti, znači ako ti netko bliski umre, bolest, vjenčanje bla, bla...
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:12   #16
Quote:
Marija_lj kaže: Pogledaj post
Jao mala taj tvoj shef je stvarno užasan..ja ću dobiti tjedan dana prije vjenčanja slobodno i još dva tjedna nakon...možda i tri..da odmah odemo na medeni mjesec, odmorim se i tek se onda vraćam na posao
Dobro dobila sam ja godišnji iza vjenčanja, ali me povrijedilo to što je on htio i ta dva dana prije stavit u godišnji.. u biti on bi najradije da ja ni ne idem na godišnji jer kao firma ovisi o meni a kao što vidite prema mom vremenu provedenom na forumu, za radnog vremena, da priča gluposti.. no ipak s druge strane dobro je da on tako misli
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:40   #17
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
on bi najradije da ja ni ne idem na godišnji jer kao firma ovisi o meni a kao što vidite prema mom vremenu provedenom na forumu, za radnog vremena, da priča gluposti.. no ipak s druge strane dobro je da on tako misli
Shvatila sam mala što si htjela reći! Ali je idiot baš zbog toga što firma ovisi o tebi. Tako i moj šef brije (i neka je tako ), ali će mi dati tjedan dana prije svadbe slobodne dane...
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:47   #18
inače firme prakticiraju tri radna dana, s time da većina njih računa da je subota radni dan ... pa tako dobijete četvrtak i petak ....
moj muž recimo od svoje firme nije dobio niti jedan dan ... dok sam ja u Agenciji dobila cijeli radni tjedan prije svadbe ...

sve ovisi od firme do firme
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:58   #19
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
inače firme prakticiraju tri radna dana, s time da većina njih računa da je subota radni dan ... pa tako dobijete četvrtak i petak ....
moj muž recimo od svoje firme nije dobio niti jedan dan ... dok sam ja u Agenciji dobila cijeli radni tjedan prije svadbe ...

sve ovisi od firme do firme
U turističkoj agenciji ili?
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:08   #20
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
U turističkoj agenciji ili?
mogućnosti su beskrajne ... ili PR agenciji... ili agenciji nekretnina... ili agenciji za zaštitu autorskih prava....hm...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.