Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 12:06   #1
Kako kad je dijete bolesno?

Biti hrabar i smijati se u trenutku kada dijete boluje od neke bolesti zaista je moguće. Ne odmah, ne sada, ali vrijeme će pokazati kada. U tim trenucima zaista je sve normalno. Tugovati,plakati, jecati, vikati, ali je normalno i smijati se.

Prije 07 mjeseci mojoj je curici u dobi od 3 godine dijagnosticirana "Akutna limfoblastična leukemija". Nakon niza nesretnih događaja koji su me pratili kroz život ovo je bio totalni udarac. Kada su nam rekli da nam dijete boluje od tako teške i okrutne bolesti počelo mi se svašta motati po glavi. U tijelo mi se uvukao strah i nevjerica. Toliko sam plakala a me bolio svaki dio tijela. Bila sam jadna i bespomoćna, ali ne i sama. Moj suprug kojega je sve to dotuklo bio je stalno uz mene koliko nam je to bilo omogućeno. Počela sam vjerovati da postoje ljudi kojima sreća nije naklonjena. Evo me!

Od toga dana naš je drugi dom postala mala sobica u Vinogradskoj bolnici. Totalna izolacija bez doticaja s vanjskim svijetom postala nam je svakodnevnica. Nitko ne smije k nama u sobu niti mi smijemo iz sobe van kako bi lječenje što bolje napredovalo. I danas nakon 07 mjeseci mi smo još uvijek u toj maloj sobici. Sada već brojimo dane do odlaska doma.

01.10.2008- Dorotea je primila prvu kemoterapiju i tako započela lječenje od te okrutne bolesti.Prvo vrijeme je to za mene bio jaki psihički teror, ali već prvi nalazi nakon 33 dana pokazali su da lječenje napreduje i da je koštana srž dovedena do stanja remisije. Od tada je sve bilo puno bolje. Više smo se smijali i igrali te radili razne aktivnosti s kojima smo ubijali vrijeme. Dočekali smo Božić i Novu godinu daleko od doma no svejedno s osmjehom na licu. Tu smo upoznali prekrasnu curicu Dariu i njenu mamu koji prolaze istu sudbinu i s kojima smo se jako povezali.

Prošli smo uspone i padove. Nastavljali smo dalje bez obzira na prepreke koje su nam se nalazile na putu. Bili smo vođeni ljubavlju, nadom i vjerom u bolje sutra, i to nas je dovelo do saznanja da će naša curica iz ove priče izaći kao pobjednik i da će sve to ostati daleko iza nas! Svemu treba dati vremena i vrijeme će pokazati svoje.

Još malo moramo izdržati, a onda ja se nadam nakon dugioh 07 mjeseci napokon ćemo se svi izgrliti. Jako mi nedostaju suprug i mlađa curka, ali u mislma smo svi zajedno. Dorotea još ovaj tjedan ima kemoterapiju, a onda se nadamo nekakvom izlasku iz bolnice barem tjedan dana prije novog ciklusa.

Ovim putem htjela bih zahvaliti svima dragim ljudima. rodbini i prijateljima koji su cijelo vrijeme bili uz nas i koji nas i danas podržavaju i zajedno s nama vjeruju u njeno ozdravljenje jer to je jedino ispravno za nju. Ona je naš mali anđeo, a anđele Bog čuva.

Zadnje uređivanje pam@na : 14.04.2009. at 12:10. Reason: Moji divni anđeli volim vas najviše na svijetu
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:37   #2
Quote:
pam@na kaže: Pogledaj post
Ne odmah, ne sada, ali vrijeme će pokazati kada. U tim trenucima zaista je sve normalno. Tugovati,plakati, jecati, vikati, ali je normalno i smijati se.
Ona je naš mali anđeo, a anđele Bog čuva.
Niti blizu se ne osjećam da bih mogla nešto napisati. Vjerujem da će nas više moliti Ga da vas čuva. Puse i anđelini i tebi.
Maya the Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:49   #3
Pozdrav!
Evo, čim ste došli na ovaj forum, nećete nikako biti sami
a sumnjam da ste do sada i bili

divim vam se što super podnosite tu izolaciju, ali vjerujem da vam to nije teško
svi se pitaju kad se nešto tako ili slično ili totalno različito dogodi njihovom djetetu: zašto i hrpu drugih pitanja...
prvo se treba dobro isplakati a onda bit snažna i ne dopustiti tom nekom/nečemu zločestome (da se tak izrazim ) da zeza vas i vaše dijete

sve će biti ok, ako vas išta muči, tipkajte
ovdje ima hrpa mama koje su dežurne 24/7 haha
tj kad stignu škicnut na forum
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 13:21   #4
Molim se za malu princezu, da što prije ozdravi i vrati kući svojoj obitelji!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:03   #5
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Molim se za malu princezu, da što prije ozdravi i vrati kući svojoj obitelji!
Drago mi je kada vidim da nisam sama i da me hrabre divni ljudi oko mene. Sretna sam jer znam da će sve bti dobro. U petak imamo terapiju. Molim Boga da sve dobro prođe.
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:10   #6
i mi moilimo za vas i malenu da što prije sve ostane iza vas i da idete doma najmilijima
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:23   #7
Puno srece, zdravlja i veselja zelim roditeljima i maloj hrabrici na vasem teskom putu! Nadam se da cete uskoro svi skupa uzivati u vanjskom svijetu!! Puno vibrica vam saljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ x 1000!!!
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:39   #8
i mi se molimo da što bolji i brži oporavak i dolazak kući
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:12   #9
zagrljaj i puno ljubavi za malu Doroteu
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:19   #10
malenoj velika pusa i puno puno želja i vibrica za njezino ozdravljenje ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 17:08   #11
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da curica ozdravi i krene u sretno i zdravo djetinjstvo
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:18   #12
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da curica ozdravi i krene u sretno i zdravo djetinjstvo


Hvala vam svima od srca! Ne mogu vam opisati koliko je već jaka ta želja da napokon idemo doma. Danas nam je bio tatica u posjeti koji isto broji dane i ne može dočekati da zagrli svog malog anđela!
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:25   #13
~~~~~~~~~~~~~~ za malenu i da sto prije budete svi zajedno doma, zdravi i veseli...
mazilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:27   #14
Od srca se nadam i molim skorom ozdravljenju i odlasku doma
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:40   #15
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da mala mrvica što prije ozdravi!
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:50   #16
Quote:
1980mima kaže: Pogledaj post
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da mala mrvica što prije ozdravi!
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 00:22   #17
Puno zdravlja i srece malenoj Dorotei...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 01:33   #18
Hvala ti na ovome što si napisala. Pomoći će. Curicu mi opet ljubi i javite se kad dođete doma. Cmok
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 08:33   #19
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ malenoj curici i da se što prije vratite tati i seki
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 09:10   #20
puno pozdrava i velikih pusa od mene i moje zvrkice i da mala Dorotea sto prije ozdravi i krene i nove zivotne avanture i otkrije ovaj divan svijet ....
nek vas vodi ljubav i vjera u bolje sutra i neka vam nase rijeci daju svu snagu ovoga svijte koja vam je potrebna ......
vibre za ptetak da bude sve super~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

volimo vas ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.