Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 16:13   #61
Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Osoba iz Srbije mi treba uplatiti manji iznos-cca 18 eura
Kako bi bilo najjeftinije za te manje iznose?
Nema baš jeftinog načina, osim da netko od povjerenja fizički donese te novce iz RS u HR.
Druga varijanta je Paypal (ili neki sličan servis)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:34   #62
Ni Western union?
Šteta,jer to zapravo vrijedi za sve zemlje u inozemstvu,ne samo rs.Prestrašno koja naknada.
Koma
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:54   #63
Western union isto ima vrlo visoke naknade,sad sam provjerila
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:31   #64
Za tako mali iznos jedino paypal se isplati, cak i bank transfer ce pozderati bar 80kn a to ti je pola iznosa koji dobivas.
Western Union ima preko 10% proviziju, bjezi od toga...
Najbolje neka zapakira u kovertu i da vozacu autobusa, ti mu das, 15-20kn i to je to.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:41   #65
Da,to je jedini način,osim paypala,samo ne usudim se baš...
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:10   #66
Ma ja sam slao 250 eura iz HR u Makedoniju tj Tetovo, dao vozacu jos 20 eura i to je to.
Das mu otvorenu kuvertu, kazes sto saljes i koliko je love unutra i nema problema. Uvijek stigne. Samo treba tamo da netko pokupi.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:46   #67
Ajoj,250 eura!Ne bi se usudila.
A,da, danas je rizik i sa poštama i bankama,i tamo kradu(doslovno)
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:50   #68
Zanima me slijedece.Baka mi je imala devizni racun,ona je preminula a devizni racuna je prazan.Zanima me dali sad ja moram zatvoriti taj racun ili ga mogu ostaviti otvorenim,premda više nicem ne koristi?

Ja bi ga drage volje zatvorio,ali ovi u banci malo previše kompliciraju,pa mi se neda više ici tamo sa njima gnjaviti i ostavio bih ga otvorenim.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:48   #69
A što u banci komliciraju? Osoba koja je nasljednik treba donijeti Rješenje o ostavini gdje je naveden broj tog računa i oni ga zatvore.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:11   #70
Mozes ostaviti otvorenim, ako na njemu nema prometa nece biti ni naknada za vodjenje racuna. (Tako je u vecini banaka sa deviznim osim u lihvarskoj RBA gdje naplacuju vodjenje racuna bez obzira na sve, 5kn mjesecno to je ako imas bankomat karticu inace nema naknade)

Ja imam u OTP otvoren ziro, vec 12 godina nema prometa na njemu mozda su ga i sami zatvorili do sada, nitko nije nista trazio sve ove godine.
Tako da ako je komplicirano ostavi ga i zaboravi na njega, iako bi bilo najbolje toga se rijesiti.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 02:59   #71
Otvaranje deviznog računa-pitanje

Otvaranje deviznog računa

Naime zanima me sljedece, dali kod odvaranja racuna dobijem Visa karticu? ili se samo ova kartica koju imam sad za kunski račun veže i sa ovim deviznim....

treba mi za rulet, pitam jer sam malo zbunjen, nemogu staviti novac na Moneybrokers niti mogu bilo kako sa ovim karticama uplatiti novce na svoj korisnički račun( odbija mi karticu) pa sam predpostavljo da je potrebno otvorit devizni racin ....

Hvala za pomoc...
$rky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 03:02   #72
Quote:
$rky kaže: Pogledaj post
Otvaranje deviznog računa

Naime zanima me sljedece, dali kod odvaranja racuna dobijem Visa karticu? ili se samo ova kartica koju imam sad za kunski račun veže i sa ovim deviznim....
Uvijek dobiješ karticu za bankomat. U nekim bankama možeš birati da li želiš plastificiranu karticu (nije za bankomat) ili bankomat karticu. U svakom slučaju u svim bankama možeš dobiti bankomat karticu. Ak se ne varam radi se o VISA Electron kartici


Quote:
$rky kaže: Pogledaj post
treba mi za rulet, pitam jer sam malo zbunjen, nemogu staviti novac na Moneybrokers niti mogu bilo kako sa ovim karticama uplatiti novce na svoj korisnički račun( odbija mi karticu) pa sam predpostavljo da je potrebno otvorit devizni racin ....

Hvala za pomoc...
A s kojom karticom si probao platiti? Ako je Maestro onda je razumljivo.
Ako koristiš kreditnu karticu trebalo bi raditi i onda ti ne treba devizni račun (u pravilu)
Zar nije sigurnije koristiti paypal ili prepaid kreditne kartice (samo za uplate na MB)????? Ti mi site-ovi i nisu pojam neke sigurnosti
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:57   #73
ajd da pitam ovdje prije poziva u banku, možda netko zna

dakle, muž bi iz Rusije slao rublje na moj devizni račun. s obzirom da se rublja ne može mijenjati u RH (barem je na Zabinoj tečajnoj nema) pretpostavljam da bi mi novac sjedao u eurima
e sad pitanje, ako bi mi novac sjeo u eurima, da li tko zna po kojem tečaju?
drugo pitanje, jel moja pretpostavka da bi novac sjeo uopće ispravna ili bi mu vratili rublje na njegov račun?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 19:59   #74
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ajd da pitam ovdje prije poziva u banku, možda netko zna

dakle, muž bi iz Rusije slao rublje na moj devizni račun. s obzirom da se rublja ne može mijenjati u RH (barem je na Zabinoj tečajnoj nema) pretpostavljam da bi mi novac sjedao u eurima
e sad pitanje, ako bi mi novac sjeo u eurima, da li tko zna po kojem tečaju?
drugo pitanje, jel moja pretpostavka da bi novac sjeo uopće ispravna ili bi mu vratili rublje na njegov račun?
E ovo je jedno od težih pitanja koje sam našao na ovome podforumu

Koliko poznajem bankarstvo ne bi trebalo biti problem. Oni će to po nekom tečaju promijeniti u eur ili što već. Ukoliko ovo funkcionira imati ćeš gubitke na konverziji.

A zašto ti ne bi poslao EUR ili USD (samo ih tamo zamijeni u mjenačnici koje su u rusiji povoljnije nego banke, kad je riječ o zamjeni valuta), a ti to primiš na svoj devizni račun. Ne bi trebala postojati nikakva ograničenja (npr. neki ruski zakon) za slanje USD ili EUR iz Rusije, jer ako može iz zemlje poslati rublje, može i drugu valutu.
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:05   #75
to nam je isto opcija. zato i pitam ako netko zna tečaj po kojem bi išlo, da vidimo koja nam je opcija isplativija
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:17   #76
A ništa, u banku i provjeriti....
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:09   #77
Da li se u poreznoj vide novci na deviznom računu i da li se to oporezuje? Riječ je o vlastitoj uplati za svrhu štednje.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:21   #78
Ne
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 07:20   #79
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ne

Sjedaju li inozemne mirovine na tekuci ili ziro devizni racun?

http://www.vecernji.hr/vijesti/gasta...-clanak-375860


c/p: 'Lucija Jarža Turković, koja dodaje da porezne vlasti imaju uvid u doznake iz inozemstva'...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:54   #80
Nisam se osvrćala na dio da li ima ili ne uvid. Može imati uvid u što god želi, ja sam komentirala dio o oporezivanju uplata na vlastiti račun
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.