Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 21:34   #381
sokovi

celer i limun, zvuci osvjezavajuce, trebaju li sokovi biti bas iscijedjeni ili se moze u blenderu sve skupa izmiksati..?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:43   #382
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
celer i limun, zvuci osvjezavajuce, trebaju li sokovi biti bas iscijedjeni ili se moze u blenderu sve skupa izmiksati..?
Idealan je sokovnik koji radi po sistemu tlačenja, dosta su skupi, dok onih centrifugalnih postoje neke teorije da zbog prevelikih brzina rotacija dolazi do degradacije ili smanjenja ljekovitih i nutritivnih sastojaka.
Ja sam blendirao u običnom blenderu sa malo vode, te žmikao, stiskao i cijedio kroz gaze.
Malo više truda, no niš strašno.
Od cikle bude crvenih flekova naokolo, , no ako se odmah pobrišu, tada se i lako pobrišu.
Zatim sam nakon nekog vremena prestao bacati ostatak.
No čisti povrtni sok je ono najbolje.
Oni koji su zdravi, preporuča se da ne bacaju pulpu, nego da se pojede sve izblendano, pošto i vlakna imaju korisnu ulogu.
Težim bolesnicima je čisti sok preporučljiviji, i brže ih revitalizira uz minimum energije utrošene za probavu, pošto je istisnuti sok ekstra lako probavljiv, a vlaknasti ostatak bi im mogao samo dodatno opterećivati ionako oslabljenu probavu.
No kada se malo poboljšaju zdravstveno, tada se preporuča i njima da se sve jede, i sok i vlakna.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 01:48   #383
Sudeci po tvom napisu izblendano s malo vode bit ce ok, ustvari vec sam to radio kad sam imao vremena i bio doma..crvena cikla sa place, malo izgleda drakulasto krvavo ali je okus ok, dvije pune case eliminiraju osjecaj gladi..neko vrijeme sam udarao po sirovoj cikli, crvenoj, ono uvece umjesto jabuka..okus malo neobican ali naviknes se..koji put je problem naci u trgovinama zdrave hrane a doma iz vrta ne dotraje za cijelu godinu, ustvari meni treba za 3-4 mjeseca godisnje koliko sam doma. Hvala, svakako.
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:22   #384
Kazat cu kako jas to radim.
Od prirode nije nista za baciti, uvjek sve upotrebim.
Ajd, ne uvjek cijelu koru od banane na primjer, ali vjerujem da ima mnogo dobrih encima, vitamina , minerala...pa je pojedem hcim vise.
Pa i narandu ili limun tako i od povrca isto sve....samo dobro oprati/ocistiti.
I jas uvjek na najnizom brzinom, ima 2 razloga, neka blender dugo drzi
i neka zaludac i crijeva nasa ima ipak nesto malo posla, a ne sve na cisto sitno...makar i to nebi bio greh, samo da nekako prirodno i frisko , a ne kuhano.
Limun uvjek dobro dode.
Ako se covjek prirodno hrani , tako kako ga je Bog od pocetka stvorio,
netreba ni gladovati ni slicno, uvjek zdravi i nikada bolestan.
Na zalost je vec dugo tako, tko kaze istinu, njega se kazni.
Sve pocelo danas biti okrenuto.
Nebi me ni cudilo da dobim opet karton, zato i vecinom sutim, to je politika da se osuti ljudi koji kazu istinu. Zato je i stvarnost takva, da to sto se vecinom cuje i gleda na primjer na TV, novine, vecinom su lazi ili ne cista istina....
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:18   #385
Quote:
Sudeci po tvom napisu izblendano s malo vode bit ce ok
Naravno
Quote:
ustvari vec sam to radio kad sam imao vremena i bio doma..crvena cikla sa place, malo izgleda drakulasto krvavo ali je okus ok
Meni je isprva cikla imala previše zemljani okus, no naviko sam se
Quote:
dvije pune case eliminiraju osjecaj gladi.
I tako svakih dva sata dnevno, kombiniranjem što raznovrsnijeg povrća, i eto te na terapijskom postu.
Već sam spominjao, više puta sam to prošao na 4-5 dana, i super mi je bilo, nikakvih slabosti niti ništa blizu tome.
Imam feeling da od povrtnih sokova čovjek postaje samo poletniji doslovno.
Quote:
.neko vrijeme sam udarao po sirovoj cikli, crvenoj, ono uvece umjesto jabuka..okus malo neobican ali naviknes se..koji put je problem naci u trgovinama zdrave hrane a doma iz vrta ne dotraje za cijelu godinu, ustvari meni treba za 3-4 mjeseca godisnje koliko sam doma. Hvala, svakako.
Nabavka je gotovo svima problem.
No ako se problem shvati ozbiljno, ako se pravovremeno pristupi, kada ima u ponudi povrća, tada nema problema.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:39   #386
Quote:
Kazat cu kako jas to radim.
Od prirode nije nista za baciti, uvjek sve upotrebim.
Ajd, ne uvjek cijelu koru od banane na primjer, ali vjerujem da ima mnogo dobrih encima, vitamina , minerala...pa je pojedem hcim vise.
Pa i narandu ili limun tako i od povrca isto sve....samo dobro oprati/ocistiti.
I jas uvjek na najnizom brzinom, ima 2 razloga, neka blender dugo drzi
i neka zaludac i crijeva nasa ima ipak nesto malo posla, a ne sve na cisto sitno...makar i to nebi bio greh, samo da nekako prirodno i frisko , a ne kuhano.
Limun uvjek dobro dode.,
Dobro radiš.
Ima iznimka.
Zamisli teško bolesnog, koji nije obavio veliku nuždu tjedan dana, nateklih nogu zbog slabog rada bubrega i koše cirkulacije.
Za takvoga su poželjniji samo sirovo cijeđeni povrtni sokovi koji će ga podići da dođe na bolje.
A poslije neka jede sve u kompletu, da mu se lagano povrati i peristaltika.
Quote:
netreba ni gladovati ni slicno, uvjek zdravi i nikada bolestan
.
Kroz povijest se oduvjek gladovalo.
Gladovanje je normalna prirodna pojava, ako želiš i u bibliji je post opisan kao pozitivan i poželjan.
Terapijsko gladovanje, terapijski post na soku određenog voća ili povrća je stara antička metoda, koju je i Hipokrat opisao kao sam vrh onoga, što čovjek može učiniti po pitanju svoga zdravlja.
Dokazano znanstveno podmlađuje, osnažuje um i tijelo, i mnoge ostale koristi.
Jedan od odličnih postova, je post od par dana samo na soku od grožđa, naravno kad grožđe bude aktualno.
Osobno nemam toližo vlastitog grožđa, ali biti će, oko 25 trsova se primilo.



Quote:
Na zalost je vec dugo tako, tko kaze istinu, njega se kazni.
Sve pocelo danas biti okrenuto.
Nebi me ni cudilo da dobim opet karton, zato i vecinom sutim, to je politika da se osuti ljudi koji kazu istinu. Zato je i stvarnost takva, da to sto se vecinom cuje i gleda na primjer na TV, novine, vecinom su lazi ili ne cista istina...
.
99% svega na TV-u je ili glupost, ili nemoral i dekadencija, ili promocija nasilja, ili reklamiranje štetnih proizvoda, laž, zabluda...
Bolnice bi se ispraznile, kada bi ljudi shvatili da im je rješenje njihove bolesti pred nosom, toliko jednostavno.
Prejednostavno da bi bilo istinito, i zato je skriveno jer je pred nosom, a nevide kraj zdravih očiju.
A tu su i loše navike.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:20   #387
Probat ću ovo sa sokom od grožđa kad sazrije
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:49   #388
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Probat ću ovo sa sokom od grožđa kad sazrije
, it seems reasonable to suggest that moderate amounts of red wine or purple grape juice be included among the 5-7 daily servings of fruits and vegetables per day as recommended by the American Heart Association to help reduce the risk of developing cardiovascular disease.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12083471
Nadalje,
The health benefits of grapes include their ability to treat constipation, indigestion, fatigue, kidney disorders, macular degeneration and the prevention of cataracts. Grapes, one of the most popular and delicious fruits, are rich sources of vitamin A, vitamin C, vitamin B6 and folate in addition to essential minerals like potassium, calcium, iron, phosphorus, magnesium and selenium.
Grapes contain flavonoids that are very powerful antioxidants, which can reduce the damage caused by free radicals and slow down aging. Grapes, due to their high nutrient content, play an important role in ensuring a healthy and active life.
https://www.google.hr/amp/s/www.orga...ml%3Fisamp%3D1
Post na voćnim ili povrtnim sokovima je i najbolji način za poboljšanje rada srca i stanja naših žila, te krvi, zato i je u gornjem tekstu navedeno kako može pomoći ćak iod najtežih degenerativnih bolesti oka, naravno jer sve je povezano preko krvi, dakle crveno i crno grožđe, soka boje krvi.
Zatim, odlične informacije ovdje
http://zivetizdravo.org/post-na-soko...-sokoterapija/
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:51   #389
Evo i za najveće skeptike, koji misle da izborom hrane ne utječemo na zdravlje, i da je stvar samo u kalorijama, ne nije.
Sa Pliva zdravlje,
dr.medicinske biokemije
Sva hrana posjeduje stanovita farmakološka svojstva, međutim postoje pojedine namirnice koje same po sebi, zahvaljujući sastavu i jedinstvenim svojstvima imaju terapijski učinak.
Dakle Hrana liječi.
Izborom ciljane zdrave hrane, radimo sami sebi terapiju.

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...-grozdjem.html

Grožđe, voće antičkih bogova,
The curing properties of the grapes were certainly not discovered recently. Galeno a Greek physician between the 2nd and 3rd centuries after Christ recommended that his patients eat plenty of this fruit.

Dakle znalo se odavno za lijekovitu moć sokova voća i povrća.

Zadnje uređivanje Rorion : 05.06.2017. at 23:07.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:58   #390
grožđe

Ne pretjerivati s unosom grožđa jer može pojačati Kandidu u organizmu. Prošlo ljeto sam ostala nekih 10-ak dana bez mamine kuhinje. Nije mi se dalo kuhati već sam se bacila na voće, i to prije svega na velike količine bijelog grožđa. Gušila sam se u fantastičnom okusu velikih slatkastih bijelih boba grožđa. Nakon par dana ujutro sam uočila bijele naslage na jeziku. Dugo, dugo nisam imala pojačanu Kandidu u ustima. Očito sam ju izazvala prevelikim unosom fruktoze. Dakle, za osobe koje imaju ta zločesta stvorenja prvo preporučujem čišćenje bubrega, jetrice, biljčice protiv svih tih gamadi, pa onda nek se navali na grožđe.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 12:26   #391
post je odlicna stavr..... najduze 4 dana i noci, moje iskustvo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2022., 15:40   #392
Moje iskustvo s postom je pozitivno u smislu benefita nakon gladovanja, ali sam post (na vodi) baš teško izdržim. Uspijem samo 1 dan, i to jedva, jer me već predvečer hvata nesvjestica, vrtoglavica, a sljedeće jutro slijedi najgora moguća glavobolja. No, nakon što slj. dan pojedem nešto lagano, ona prođe i osjetim veliki nalet energije. Osjećam se fizički i psihički preporođeno čak dva dana nakon posta, no već 3. dan opet bude sve po starom.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 23:29   #393
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s postom je pozitivno u smislu benefita nakon gladovanja, ali sam post (na vodi) baš teško izdržim. Uspijem samo 1 dan, i to jedva, jer me već predvečer hvata nesvjestica, vrtoglavica, a sljedeće jutro slijedi najgora moguća glavobolja. No, nakon što slj. dan pojedem nešto lagano, ona prođe i osjetim veliki nalet energije. Osjećam se fizički i psihički preporođeno čak dva dana nakon posta, no već 3. dan opet bude sve po starom.
Detox je često neugodan i to nije nikakvo iznenađenje. Neugodnosti su veće što je čovjek u gorem početnom stanju. Jedan dan posta ti je daleko premalo za neko trajnije rješenje. Pravi rezultati počinju tek nakon 3-4 dana posta.
Jako je bitna i prehrana nakon posta.
Ja sam u vodu dodavao sasvim malo soka bez šećera.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2023., 22:37   #394
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Detox je često neugodan i to nije nikakvo iznenađenje. Neugodnosti su veće što je čovjek u gorem početnom stanju. Jedan dan posta ti je daleko premalo za neko trajnije rješenje. Pravi rezultati počinju tek nakon 3-4 dana posta.
Jako je bitna i prehrana nakon posta.
Ja sam u vodu dodavao sasvim malo soka bez šećera.
Zanima me više o tome.
Kakva su tvoja iskustva i koje bolest se time mogu lječiti?
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 11:26   #395
Quote:
-.Toni.- kaže: Pogledaj post
Zanima me više o tome.
Kakva su tvoja iskustva i koje bolest se time mogu lječiti?
Nema popisa bolesti, koje se tako mogu liječiti. Ali, postom se eliminira mnogo otrovnog balasta, a upravo to je uzrok većine bolesti. Rezultati prilično ovise i o zatečenom početnom stanju. Impresivno je koliko se toga iščisti iz crijeva putem klistira i nakon 10-15 dana od početka posta. Sirova hrana iza posta osigurava dugotrajni učinak.
Proljeće je inače najbolje vrijeme za terapeutsko gladovanje.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 17:09   #396
Idem odmah pojesti nešto nezdravo..



Da sretnije živim.
Treiberyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2023., 18:57   #397
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s postom je pozitivno u smislu benefita nakon gladovanja, ali sam post (na vodi) baš teško izdržim. Uspijem samo 1 dan, i to jedva, jer me već predvečer hvata nesvjestica, vrtoglavica, a sljedeće jutro slijedi najgora moguća glavobolja. No, nakon što slj. dan pojedem nešto lagano, ona prođe i osjetim veliki nalet energije. Osjećam se fizički i psihički preporođeno čak dva dana nakon posta, no već 3. dan opet bude sve po starom.
to je prvih 3 dana tako, nakon toga nisi niti svijestan da si gladan jedino sto imas sve slabije energije.
Ja kad sam radio to isao sam oko 6 - 7 dana samo cista voda...
Prvih dan dva, slabo vrtoglavica, bol u zelucu.. vec treci dan to sve nestaje i covjek se navikava
UsernameX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 18:02   #398
Prijavio bi jako lose iskustvo sa lijecenjem gladovanjem.
Rodakinja je prezivjela karcinom prije 15 god. Dvije operacije. Vrlo agresivna kemoterapija. Jako puno patnje, ali rezultat je bio izlijecenje... tada. Receno joj je da mora redovito na kontrole i da je vjerojatnost da se karcinom vrati... velika.
Na pocetku je isla na redovite kontrole, a onda je prestala. POstala vegetarijanka. Sama radila masti, kreme i cajeve. Bila je super. Puna energije i tako godinama. Onda se vratilo to zlo. Krenula je sa agresivnim gladovanjem uz tvrdnje kako ona karcinom nece hraniti. Pila je samo vlastite cajeve.
Prije nekoliko dana vise nije mogla ustati iz kreveta. Totalna kost i koza. Hitna je dosla po nju iako se opirala, ali ona vise nije imala snage ni dici ruke.
Mogli su ustvrditi kako je tesko pothranjena i uputiti na palijativnu skrb. Tu vise nema lijecenja. Nikakvog. Karcinom je metastazirao po svuda. Daju joj dva tjedna zivota.
Nemam pametnog komentara jer zaprvo sam volio njezin nacin zivota, ali ovo sto je ucinila je bila katastrofalna pogreska!
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 21:45   #399
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Prijavio bi jako lose iskustvo sa lijecenjem gladovanjem.
Rodakinja je prezivjela karcinom prije 15 god. Dvije operacije. Vrlo agresivna kemoterapija. Jako puno patnje, ali rezultat je bio izlijecenje... tada. Receno joj je da mora redovito na kontrole i da je vjerojatnost da se karcinom vrati... velika.
Na pocetku je isla na redovite kontrole, a onda je prestala. POstala vegetarijanka. Sama radila masti, kreme i cajeve. Bila je super. Puna energije i tako godinama. Onda se vratilo to zlo. Krenula je sa agresivnim gladovanjem uz tvrdnje kako ona karcinom nece hraniti. Pila je samo vlastite cajeve.
Prije nekoliko dana vise nije mogla ustati iz kreveta. Totalna kost i koza. Hitna je dosla po nju iako se opirala, ali ona vise nije imala snage ni dici ruke.
Mogli su ustvrditi kako je tesko pothranjena i uputiti na palijativnu skrb. Tu vise nema lijecenja. Nikakvog. Karcinom je metastazirao po svuda. Daju joj dva tjedna zivota.
Nemam pametnog komentara jer zaprvo sam volio njezin nacin zivota, ali ovo sto je ucinila je bila katastrofalna pogreska!
Ako je intencija bila gladovanje po Breussu, onda pijenje vlastitih čajeva vjerojatno nije ispravno rješenje. Kojih čajeva? Što uz te čajeve? Redoviti klistir? Treba prvo vidjeti da li je gladovanje bilo ispravno, pa tek onda kritizirati. Nije svako gladovanje isto.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 12:30   #400
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Ako je intencija bila gladovanje po Breussu, onda pijenje vlastitih čajeva vjerojatno nije ispravno rješenje. Kojih čajeva? Što uz te čajeve? Redoviti klistir? Treba prvo vidjeti da li je gladovanje bilo ispravno, pa tek onda kritizirati. Nije svako gladovanje isto.
Njezini ukucani kazu da je jednostavno prestala jesti. Nista nije jela. Samo je pila cajeve i vodu. PO sjecanju , radila je uobicajene cajeve: kamilica, metvica, sipak.
Da nema te recenice kako nece hraniti tumor, pomislio bi da je neka vrsta samoubojstva.
To je ono sto oni kazu... sa njom bas nije moguce suvislo komunicirati jer je na jakim sredstvima protiv bolova.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.