Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 21:33   #1201
denziteti i reptili su ok, ali dubina od 3108 milja je u supljini, odakle ti uopce ta brojka
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:10   #1202
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
denziteti i reptili su ok, ali dubina od 3108 milja je u supljini, odakle ti uopce ta brojka
I mene zanima odakle ta brojka...
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 11:35   #1203
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
denziteti i reptili su ok, ali dubina od 3108 milja je u supljini, odakle ti uopce ta brojka
dugogodišnje praćenje podataka koje se nude kao informacija
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 15:12   #1204
http://hrsvijet.net/index.php?option...ost&Itemid=154


Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:52   #1205
sto se same teme tice,cujem da planiraju pravi pravcati put u srediste zemlje,mislim,poslat ce valjda neku sondu il nesto slicno..eto,onda cemo moc sa sigurnoscu rec jel suplja ili nije.....:
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 03.05.2011. at 16:09. Reason: brisanje offa
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:35   #1206
Ima ideja da se napravi željeznica ili autoput kroz Zemlju. Putovali bi 30 000 km/h i stigli bi od ruba do ruba za 43 minute.
Samo moraju smisliti zaštitu od visoke temeprature.
Straha od mogućih civilizacija unutar Zemlje nema!
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:41   #1207
Zadnjih par stranica je očišćeno od spama i offtopica. Tema je Šuplja Zemlja i molio bih da se toga i pridržavate.
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 03.05.2011. at 16:11.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:22   #1208
Gledao sam na youtube clip o ovome i bez obzira sto sam veoma otvoren za nove teorije i zanimljiva mi je vecina SF stvari ova teorija prelazi moj prag interesovanja ali razumijem da svako ima pravo da izdaje knjige i zaradjuje na njima pa tako i zastupnici ove teorije.

pozz
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:35   #1209
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
sto se same teme tice,cujem da planiraju pravi pravcati put u srediste zemlje,mislim,poslat ce valjda neku sondu il nesto slicno..eto,onda cemo moc sa sigurnoscu rec jel suplja ili nije.....:
I onda če sondu uhvatiti reptili spojiti je na svoje super računalo koje če promjeniti sliku pa mi nečemo vidjeti šupljinu nego dublje slojeve zemljine kore
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 00:20   #1210


Za holoefekte, čakre i denzitete ćete otvorit adekvatnu temu ili pronać već postojeću.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 23:01   #1211
Povratak otpisanog

Odavno je to bilo (mislim od 24. stranice) kad sam izmoren od strane inkvizicije dežurnih smijatora prestao ulaziti na sopstveni tread o šupljoj zemlji , no ipak se prije nekoliko, sjetih da nije red zapustiti ga u tolikoj mjeri, te se dadoh u potragu spreman da zaronim u dubine zaborava kad....

Kad ono, evo ga tread na prvoj strani i u opsegu od 60-tak stranica..!? Dakle, nije mi preostalo drugog nego da iščitam više od 30 stranica što sam pomno i sa zadovljstvom i postigao, sve se čudeći i radujući tome da se odnekuda pojavio neki novi mladi i pametni narod i naveo veoma zanimljive aspekte po ovoj neuobičajenoj tematici...
Posebno me se dojmio tematski pristup forumskog učesnika pod nickom – tezulja – čija me je napomena:


Quote:
tezulja kaže: Pogledaj post
meni osobno je za to dovoljno jedan pogled na svijet oko mene, da me ispuni poštovanjem i divljenjem i da me uvjeri kako sigurno znam premalo, a i da je ono što znam vrlo vjerojatno plitko ako ne i krivo.
….posebno obradovala i ohrabrila da svoj tread dopunim po mjeri i zahtjevima onih koji misle na ovako nezavistan i pošten način...
Ovoga puta neću da dužim jer će me, možda, ovdje biti više no treba...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 02:55   #1212
Što sam si lep!

Mene se posebno dojmio onaj -haram- ; tako pametan, rječit, obrazovan, normalan... i uvijek u pravu !

Naročito bih istakao ovaj njegov post :

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ne, nisu to moja znanja, to su znanja koja su utemeljena na čvrstim osnovama, koja su generacijama polako stvarana kroz pouzdane metode i logiku, koja su nadopunjavana i proširivana, koja se međusobno uklapaju i polako stvaraju opću sliku (koja je sve šira), koja su uvijek i svugdje primjenjiva, i koja su provjeravana bezbroj puta, i podložna svaki puta novoj provjeri... i zasad sve to prolaze...
Meni su poznati samo površni detalji tih znanja, a kada vidim "teorije" kao što je ova o kojoj je tema, dođe mi žao što ima ljudi koji se, u ovo doba sveopće dostupnosti informacija, tako olako i nekritički samozavaravaju i povode za "teorijama" dostojnim mračnog srednjeg vijeka... ja sam bar svjestan granica svojeg znanja, a ono izvan prepuštam logici i zdravom razumu...
Oh, kakva divna tema, kakav veličanstven dan, kakvi jaki lijekovi ! Haleluja !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:24   #1213
dragi metuzalem*-e, neobično me raduje ovaj vaš povratak na temu za koju ste me i zainteresirali baš Vi, vašim pisanjem, načinom razmišljanja i duhovitošću. Pratit ću dalje i uključivati se, ako imam što za dodati, a bilo bi mi drago da prenesete ako imate kakvih novih saznanja o temi sa njemačkog govornog područja.

Evo 2 filmića na enleskom jeziku, ne pretjerano objektivna, ali ipak možda poticaj da tema živne:

http://www.youtube.com/watch?v=Eg8x6...layer_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=89tLz...layer_embedded
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 09:51   #1214
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
sto se same teme tice,cujem da planiraju pravi pravcati put u srediste zemlje,mislim,poslat ce valjda neku sondu il nesto slicno..eto,onda cemo moc sa sigurnoscu rec jel suplja ili nije.....:
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Ima ideja da se napravi željeznica ili autoput kroz Zemlju. Putovali bi 30 000 km/h i stigli bi od ruba do ruba za 43 minute.
Samo moraju smisliti zaštitu od visoke temeprature.
Straha od mogućih civilizacija unutar Zemlje nema!
film je već snimljen - "THe Core"

pa imam pitanje - a kako riješit pitanje enormnog pritiska...ljudi ne mogu izać na kraj sa pritiskom pod morem...a vi sanjate o AC unutar Zemlje...zamislite kolika cestarina bi tu koštala...valjda bi Kalmeta i ovdje htio neku proviziu
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:33   #1215
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
film je već snimljen - "THe Core"

pa imam pitanje - a kako riješit pitanje enormnog pritiska...ljudi ne mogu izać na kraj sa pritiskom pod morem...a vi sanjate o AC unutar Zemlje...zamislite kolika cestarina bi tu koštala...valjda bi Kalmeta i ovdje htio neku proviziu
Kalmeta bi farbao tunel.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 17:54   #1216
@metuzalem
meni se čini da se teorija šuplje zemlje može uklopiti lako u teoriju po kojoj se zemlja u stvari širi i stalno raste, odnosno od prvobitne kompaktnosti manje planete s vremenom postaje sve šira, a samim tim unutrašnjost sve šuplja. Nije bez smisla, pogledaj ovaj model:

Conspiracy of Science - Earth is in fact growing

model je primjenjen i na primjeru mjeseca i nekih planeta i isto zaprepaščujuće funkcionira
blue shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:10   #1217
Quote:
blue shadow kaže: Pogledaj post
@metuzalem
meni se čini da se teorija šuplje zemlje može uklopiti lako u teoriju po kojoj se zemlja u stvari širi i stalno raste, odnosno od prvobitne kompaktnosti manje planete s vremenom postaje sve šira, a samim tim unutrašnjost sve šuplja. Nije bez smisla, pogledaj ovaj model:

Conspiracy of Science - Earth is in fact growing

model je primjenjen i na primjeru mjeseca i nekih planeta i isto zaprepaščujuće funkcionira
ti vjeruješ u to da se Zemlja povećava?? misliš da bi sve na njoj i što je vezano uz nju ostalo nepromjenjeno (ozon, atmosfera, gravitacija, magnetsko polje)???
naši senzori ili GPS sateliti to nebi primjetili??

nisam čitao članak - mrzim kad se samo stavi link na neke članke koji su još i na engleskom
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:20   #1218
lampion, sta oces reci da je ozon nepromjenjen, da nema rupe u ozonu i zasto bi se promjenila gravitacija i magnetsko polje ? Odakle ti ta ideja ?

to sa satelitima sam ja vec spomenuo i tko kaze da nisu detektirali, osobno mi ne lezi ta teorija sirenja iako nije skroz za odbaciti

Zadnje uređivanje skybyte : 23.05.2011. at 21:25.
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:26   #1219
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ti vjeruješ u to da se Zemlja povećava??
To nije pitanje vjere. Zna se za postojanje pangee .... znanstvenici znaju da je prije postojao jedan jedinstveni kontintent, ali ovo je nešto skroz novo, ako si pogledao video onda vidiš da u kompjuterskoj simulaciji bez ikakvih programskih intervencija kontinenti se točno savršeno uklapaju u jednu jedinstvenu okruglu masu zemlje. Indikativno je da se sa širenjem poklapa i starost dna mora koja je puno mlađa nego li kora, kao i geološko stanje tla koje je najmlađe tamo gdje se širenje dešava. Ako ništa drugo čovjek bi se nad ovim trebao zamisliti.

Quote:
misliš da bi sve na njoj i što je vezano uz nju ostalo nepromjenjeno (ozon, atmosfera, gravitacija, magnetsko polje)???
naši senzori ili GPS sateliti to nebi primjetili??
Ne znam, ali kao što je tip u videu rekao, prihvatiti ovo znači odbaciti sve paradigme, ne neke, nego sve teorije o zemlji, njenom nastanku, čak i o samoj prirodi svemira. Sve što smo dosada otkrili pokazalo bi se kao netočno. Ako je to istina onda bi ovo otkriće bilo ravno otkriću da zemlja nije ploča nego okrugla. Trebali bi ponovo ispočetka postavljati nove teorije, što je unutra recimo, je li šuplje, kako to da se povećava količina vode, puno toga bi postalo upitno ...

Quote:
nisam čitao članak - mrzim kad se samo stavi link na neke članke koji su još i na engleskom
Nije u pitanju članak, nego video zapis. Vidim nisi se ni potrudio otvoriti, da jesi slika bi ti kazivala više nego riječi. I nemoj mrziti, lampion, ni one koji stavljaju linkove na engleskom, ni sebe zato što ga ne razumiješ.
blue shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:58   #1220
Ja smatram da sm mi ti koji su u unutrašnjosti Zemlje. Dokazi su Sunce, koje je jezgra Zemlje i Zvijezde koje su odsjaji ostalih naroda na površini unutrašnjosti Zemlje.
Nitko još nije dokazao da je Zemlja okrugla. To je izmišljeno od strane tajnih vlada koje ne žele da pređemo kraj naše "Zemlje" i tako stupimo u kontakt s ostalim narodima i izazovemo revoluciju na unutarnjoj strani površine puno veće vanjske Zemlje.
409 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.