Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 16:22   #61
wow, ma nećeš se razočarati
samo smisli neki lijepi tekstić i nabaci osmijeh i to je to
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:57   #62
Mene je moj dragi odlučio zaprositi na moru prošle godine, izronivši prsten. Iako smo već razgovarali o vjenčanju, iznenađenje je bilo sasvim neočekivano! Nisam mogla vjerovati... Odlučili smo da ćemo prvo reći starcima. Eh, slučajnosti li.. to popodne kad smo otplovili i kad me dragi zaprosio, najavio se njegov tata da će navratiti do vikendice jer je poslovno bio u Splitu, pa smo mu bili usput. Razmišljamo mi, dal da mu kažemo ili ne, al odlučismo da ne. Pričekat ćemo kad se vratimo kući i svima skupa obznaniti. Prsten pospremljen i lagano čavrljanje sa budućim svekrom. Pitam ja njega-jesu vam cure priopćile kaj se dogodilo (dečkove sestre se bojale reći starome da su nešto potrgale na čamcu prije nas), a on ko iz topa izvali-KAJ STE SE ZARUČILI?-ja pozelenila! Kažem-nismo-hahaha i potajno do dragog pitati ga je li on nešto rekao. Nije ni on. Slučajnost..

Kad smo se vratili s godišnjeg, prvo smo išli kod njegovih-oduševljeni-stari se smijao ko lud kad smo mu rekli koju intuiciju ima!
Nakon toga došli kod mojih-smiješak, ruka gore, prsten pod nos i objava! Mama je bila zaprepaštena, ono u očima joj se vidjelo-moja mala curica se udaje (26 god i 4 god veze)... a tata je to hladnije podnio, odmah su litar i voda bili na stolu! Kasnije mi je mama rekla da mi želi da zauvijek budem sretna kao kad smo im došli reći-da su nam oči sjajile i cijelo moje djetinjstvo joj je prošlo pred očima.
Onda sam se i ja pošteno raspekmezila...
wendy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:23   #63
Hvala vam ljudi na dobrim željama ))

ja sam sada stigao doma i mogu vam reći da mislim da sam u ova
dva dana i sada najsretniji čovjek na svijetu!!
sve je prošlo i više nego odlično, prvenstveno zahvaljujući mojim i
njezinim prijateljima koji su mi pomogli oko svega toga

zaprosio sam ju na zrinevcu gdje smo se prvi puta poljubili
tamo smo voljeli provoditi dane kada bi markirali iz škole,
znali smo se satim izležavati i pričati o tome kaj će biti (tada smo bili skupa)
u budućnosti, ma o svemu smo tamo pričali i puno lijepih stvari nam se
dogodilo u tom dijelu grada i zbog toga ga oboje volimo. ja sam ga zavolio zbog nje.
i uvijek sam tamo kihao zbog alergija, ali sam ipak htio biti tamo hehe
ja sma htio da bude kiša da bude još romantičniji ugođaj jer moja cura
voli ljubljenje na kiši! ali i ovako je bilo lijepo jer je puhao vjetar i onako baš
pred kišu , a i oboje volimo taj ugođaj.
zašto na zrinjevcu? zato što ona ne preferira fancy mjesta, a i takva mmjesta ništa
ne znače nama i htio sam učiniti negdje gdje na nekom posebnom mjestu koje volimo oboje.
ona je reagirala tako da je ostala bez teksta hihi i čak mi se u jednom trenutku učinilo da joj je loše
kada sam ju pitao onak, kak to već ide, hoće li se udati za mene, bila mi je malena trema zbog uzbuđenosti
i kada je rekla da želi. joj ljudi moji, meni je srce htjelo eksplodirati od sreće!!!
taj osjećaj još do sada nikada u životu nisam imao, ne znam ga bolje opisati D

a kako joj je bio rođendan, naši frendovi su na viksi napravili roštilj i nakon zrinjevca smo krenuli prema rijeci, a za to kada dođemo sam napravio na velikom platnu slike naše i ubacio sam pjesme naše )) .. našao sam slike još od prvi puta kada smo bili u vezi pa sve do sada
tu mi se rasplakala i prvi put da sam bio sretan jer plače he he.
bilo nam je odlično, zabavljali smo se do danas popodne, to sve smo podijelili s našim pravim frendovima a ne s onima koji su se predstavljali tako i bili frendovi kada su se trebali okoristiti.
još jednom im hvala od srca!! iako ovo neće pročitati nikada
ja nikada zbog njih i nje nisam bio sretniji nego u ta dva dana i to ću
im vječno biti zahvalan jer su se potrudili zbog nje i mene da nam uljepšaju zaruke )))

a njezini roditelji i brat, iako su u početku bili skeptični malo što
se tiče naše veze zbog moje prošlosti su to super prihvatili jer su
valjda shvatili da ju volim od srca i da sam razriješio svoje probleme
koje sam imao. u petak idemo kod njih na večeru.
iako su mi to susjedi, ali ovo je ipak posebna večera naravno ;D

malo sam se raspisao, ali ne mogu si pomoći kada sam sretan !!!!
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 10:04   #64
ajd dobro. onda cu i ja svoje napisat. hehe Ovako. Prosle god.smo dragi i ja bili na moru i ja si mislim, prvi put smo isli na more zajedno i sl. reko tamo ce mozda doci do prosnje. hmm. kad ono ne. sam je bio rekao, ja te necu ovdje zaprosit jer ... u medjuvremenu ja briznula u plač i reko kako mi to mozes rec, ja ocekivala da ce me zaprosit a on ucini suprotno. I tako od mog silnog nadanja od zaruka nista, ali sam je bio rekao, nisam htio jer svi to sad ocekuju a zelim to napravit kad ne budes ocekivala. Ajd dobro, bez obzira sto sam plakala malo to i tjesilo. Vratili se s mora, svi ispituju i jeste se zarucili, ja reko nisam, kako je bilo na moru, a ono..lijepo ali tak tak. I tako proslo nekoliko mjeseci, potajno on gledao prstenje i na kraju kupio. I sad kako se blizio moj reodjendan, a ja sam bila pozvana na jednu zabavu i govorim mu kako cu ici. To je u nedjelju, a s njim i drustvom su proslavit rodjendan u petak i subotu. Ok. U medjuvremenu dogovarali se mi za romanticnu veceru i divnoj vinariji i poslije toga smo planirali ici u kusaonu vina i obic podrume vina i to je to. Priblizio se petak, dogovorili se kad cemo se nac i sve super. Dosla ja do njega, priceklala da se spremi on do kraja i polako mi krenuli. Izmedju dva sela gdje je bila ta kušaona vina, on naglo pocne kočit i skrene desno na neki prteni put i suti. Ja reko, sta je bilo jesi novcanik ili nesto zaboravio? on samo nesto promrmlja, a ja shvatila ka je, idemo nazad. I sad ja gledam lijevo desno, i govorim mozes u rikverc nema auta, slobodno se okreni ???. hmm. on stoji tako koju sekundu a ja jos uvijek onako, pa mozes, nema nikog desno. Na to on vadi ogromnu kutijicu, u tom trenu sam skuzila, i pocela se onako sretno smijat, prekrila sam cijelo lice s rukama hehe. I onda me lijepo upitao "hocu li mu uciniti tu cast i udati se za njega", ajoooooj, ja sam bila toliko sretna da nisam mogla rec DA isti tren, sama sam rekla aha, tri puta kad me pitao i onda je rekao, HOCES ILI NECES DAAAAAAAAAAA. Otvorio je kutijicu, a ono predivan zarucnicki prsten, neopisivo predivan. Bijelo zlato s ogromnim kamenom. I tako izljubili se mi i izgrlili, sve divno i bajno, krecemo mi dalje i on kroz pricu kaze, nosio sam taj prsten prosli tjedan u jakni kad smo bili na koncertu od Halida i htio sam te tamo zaprosit, ali bila je tolika guzva znas i sama, da jednostavno nisam imao gdje kleknut ))) aaaaaaaa kako slatko, hehe. Na to sam mu rekla ti si lud, sta da si ga izgubio. Uglavnom. Nakon divne vecere, otisli smo odmah kod njegovih i rekli im vjijest, svi su bili sretni i cestitali nam i rekla, aaaaaaa znali smo sve to. A ja rekla, joooj lisice jedne lukave. Uh. Poslije toga isli smo rec mojima, dosli kod mene kuci, staraca nema, auuu, ja nemogu docekat rec svojima. Moji obozavaju decka. Nazovem mamu pitam, di ste vi, a oni...hahhhaha. evo kod prijatelja gledamo Šeherezadu, ahahahha, reko kad cete doc. Oni pa jos malo cim zavrsi. To mao se oduljilo, taj petak su prikazivali 3 serije zaredom, nismo ih ni viedjeli tu vecer, mi fino osli spavat, reko ujutro cemo. zzzzzzzz ujutro tada zarucnik vec, ide kuci svojoj i reko ajmo sad. grrr mama taman na wc-u bila, ocuh u dnevnom, a ja mamu pitam, reko kad ces izac, hoce te xxxxx pozdravit ide kuc. Ona taman izlazi van, odmah pitala i kako ste se proveli sinoc, i govori kako nije n i znala da Šeherezada ide 3 x zaredom, a ja na to pruzim ruku i pokazem prsten. ahahaha, a ona na to kaze, to ti je xxxx dao, ah bas je lijep. A ja ju pogledam i stresem joj rukom jos jednom s rukom i onda je skuzila. samo je bilo HA? molim, zarucili ste se, stvarno, na to dolazi ocuh, sretan i sve to, mama dosla mrvicu k sebi, pocela se trest od srece i plakat, grlit nas i ljubit. Bas je bilo lijepo. Dobro da se nije onesvjestila, hehhe. Taj dan, su starci zvali sve zive i hvalili se o skorom vjencanju. Australija, Njemacka, cijela HR, ma svi zivi su to morali znat. Bas je bilo lijepo cut kako im je drago i da su sretni. I jos da napomenem, nije mi bila trema to rec roditeljima, vec kad sam trebala pitat polusestru da mi bude kuma, tu sam se pocela trest, kao da mi je tek onda doslo u glavu, pa ja se udajem. Eto, to je to, svadba je nagodinu u 6.mjesecu. Pripreme u tijeku i sve je super. To je moje iskustvo koje je bilo za pamcenje, barem meni. Prosnja na jednom malom prtenom putu
__________________
crna
sambol1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:49   #65
Eto baš lijepo, ne mora biti filmski da bude divno
Čestitam
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:45   #66
Evo i mene ovdje....
Od kad sam na Forumu čitam ovu temu i vjerujte nisam ni sanjala da je to tako "teško".
Petak navečer ili ti subota rano jutro..godišnji počeo i sve laganini...šala vamo-tamo...tek najednom dragi ajde samnom..
nisam ni u snu mogla predpostaviti da će me zaprostiti...
u pidžami, čupava, šmrcava, kašljem sto na sat
dragi iz police izvuće kutijicu, ja još nekužim da je to prosidba...
dragi klekne i pita me hoću li se udati za njega (kasnije sam ga pitala što je rekao, jer sam sama zanjemila)..ja ga podižem s koljena i ljubim
a on klekne i viče na mene: pa nisi rekla DA!
rekoh da da dragi
uzima prsten i lagano ga stavlja na moj prst, u strahu da neće biti dobar..
moram napomenuti da sam mu taj dan i dan prije rekla da me sada ni nemora zaručivati i kupovati prsten, jer sam našla prsten koji mi je kupio prije 3 godine.. jadan, nije znao što će s sobom nakon takve izjave, a ja nisam ni sanjala da će me zaprostiti...jer na spomen zaruka ili braka on mjenja temu..
zaspala sam tek u 5 ujutro, uzbuđenje i zbunjenost..
ujutro smo imali naporan dan, svatko je imao neke planove...al smo se odvezli do njegovih i ja sva zbunjena, ruke mi se tresle pokazala sam prsten i čekala da skuže sami...mami smo otišli u trgovinu gdje radi...bila je također sva zbunjena, ali nas izljubila i izgrlila
na kraju smo se odvezli do mojih kući i priopčili tati, odnosno pokazala sam prsten, nakon 5 min je pitao: dali je to sada službeno?! mi smo rekli da i onda je i on čestitao...taj datum će mi uvijek ostat zapamčen, jer smo isti dan dobili ključeve od naše zajedničke kuće
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 07:38   #67
Ajmeee, svatovi predstaa za roditelje?? O svašta! Hm, možda jedino ako ih žicate da sve financiraju!

inače, mi se nismo zaručili, prskočili smo taj dio, bio je to normalan slijed događaja i samo smo objavili datum vjenčanja i poveli starce, jedne i druge na finu večericu da nazdravimo u to ime...
ana.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 09:37   #68
Bilo je prekrasno i nisam se niti malo nadala i napravio je to na jako lijep nacin..stavrno se potrudio da bude posebno a na nasem mjestu na koje idemo za svaku godisnjicu

Dosli smo kuci i rekli starcima "imamo vam nesto za reci"...pogled je bio onako s upitnikom "kaj ste trudni?" ...ja sam ispruzila ruku i onda su shvatili o cemu se radi...mama nas je pocela grliti, tata sretan...a moja sestra je plakala ko malo dijete njezin komentar je bio najbolji:ajme, pa ti si jucer jos bila mala a sad si zarucena..ajme seka moja uglavnom proslo je sretno i veselo!
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:13   #69
Eto moram i ja svoju pricu podijeliti s vama...

Dragi i ja smo sad vec skupa skoro 5 godina, i vec prosle godine su poceli razgovori kad cemo se zarucit, zenit, kad budu djeca. I tako sve ozbiljnije price krenule i ja mislila (i ocekivala) ili ce biti za moj rodendan (6mj.) ili za novu godinu kad nam je godisnjica. Prosao moj rodendan, prosla i godisnjica, a od zaruka i prstena nista. Ja vec bila polako razocarana, ono pa do kad da te ja cekam... A on meni , pa strpi se sve bu doslo na svoje...
Došao je prvi mjesec, a mi otisli u dućan kupovat ukrasne vrecice za kumcad, kad ja vidim one ogromne ukrasne vrecice od 50kn i velim ja njemu da hocu tu vrecicu za rodendan, ali punu, na to on meni odgovara, pa nebes sve dobiti, ja ti za rodendan nekaj drugo planiram! ostala ja tako nekoliko trenutaka bez teksta, a on krene dalje mrtav-hladan, ja za njim i pocnem se derati na njega kao ono pa nebi ti to moral za sebe zadrzati, nebi to trebalo biti iznenadenje, daj se nauci da malo presutis neke stvari. (inace mu je obicaj da sve s cim me hoce iznenaditi izlane unaprijed je nemoze cekati da vidi moju reakciju )
Naravno ja bila sva sretna, konacno bum dobila prsten i prosnju, odmah zvala frendicu i rekla joj kad mozemo ocekivati prosnju.
Doslo je tako i valentinovo, a on mmeni dan prije veli da mora ici poslovno u zg i da se vraca tek navecer, ja naravno razocarana jer se necemo vidjeti cijeli dan, ali ajde proveli smo vecer prije na koncertu parnog valjka, i otici cemo kasnije na neku vecericu. Ja taj cijeli dan provela kod staraca (inace dragi i ja zivimo vec tri i pol godine skupa), i zove on mene oko pet popodne da je stigao iz zg-a, ja reko super, da cu doci prije kraja radnog vremena pa da skupa odemo doma da se spremimo i na veceru. On mene u tom trenutku pita dali bi se ja ljutila ako mi danas ne kupi ruzu jer nije stigao cijeli dan, a ja se pocela smijati i rekla, ma nema veze, budes kupil sutra kad budu ruze jeftinije .
Dosla ja do njega na posel, mi otisli iza u skladiste, ja njemu dajem svoj poklon, a on kao kaj si mi sad isla nekaj kupovati rekel sam ti da netreba iblabla... veli on meni cekaj da odem do auta, vadi prvo bombonjeru, pa iz neke zguzvane vrecice pohvalnicu za najbolju curu, i jos hrpu cokoladica, ja se pocela smijati, a on meni jesi zadovoljna, ja rekla jesam, izgrlili se mi izljubili, a on stane i veli, skoro sam zaboravil, sagne se on kopa po toj istoj vrecici i rece ipak sam ti kupil ruzu, vadi on neku duguljastu kutijicu a u njoj ruza, ja se pocela smijati ko sumanuta jer vidim da nije prava ruza, i prvo kaj sam pomislila je da su tangice umijesto cvijeta, a on otvori kutijicu, izvadi ruzu (tu vec ja shvatila da nisu tangice) da mi je u ruke i veli otvori, ja otvaram a on na koljena i pitanje dali se hocu udati za njega.
Mozda nije bilo najromanticnije mijesto na svijetu, ali je bilo predivno i bolje nisam mogla ni zamisliti!

A kaj se tice objave prvo smo isli mojima (sljedeci dan), nazovem ja mamu velim da nakratko dolazimo na kavu k njima, a ona meni pa kak mi sad to javljas nemam nist spremno, mogla si prije javiti... naravno mama ko mama, dosli mi do njih, sjeli za stol, ja ruku pod stol, dragi i ja se pogledavamo kak da im velimo, a on meni odi reci mami (mama u kuhinji kuhala kavu), dodem ja do mame, tutnem joj ruku pod nos i bubnem ti se svida moj novi lak za nokte? a on anis ne kuzi i veli pa je dobar je , di si ga kupila? ja njoj, pa si dobro pogledala? ona se zagledala u ruku i veli aaaa, prsten, to ti je dragi kupil, bas je lepi, skine mi ga i krene isprobavati, vidim ja ona i dalje nis ne kuzi, pa joj velim nek mi ga vrne, da se to nesme isprobavati, pogleda ona mene, onak zabezeknuto i veli, i kaj sad to znaci? krene u sobu di su se tata i dragi razgovarali i pita, pa kaj ste se vi to zarucili? dragi veli da, a tata nas gleda, veli cestitam i pita a kad je datum, mi reko sredinom sljedece godine, iscestitali si, izljubili se, nazdravili, razgovarali malo o gostima i to je to.
A kod njegovih je bila malo drugacija situacija, za tatu smo znali da bu to super, ali za mamu nismo bili sigurni kak bi joj rekli s obzirom da je jako velika vjernica, i nije podrzavalo to da mi zivimo skupa a da nismo u braku, da zivimo u grijehu, i iz tog istog protesta nije zeljela k nama dolaziti tak dugo dok se ne ozenimo. Naravno nismo joj tutnuli prsten pod nos, nego je dragi onak bojazljivo pocel, pa znate , mama, tata, mi smo se dogovorili, odlucili da bumo se ozenili. a ona veli onak mrtva hladna, pa normalno da bute se ozenili, pa zakaj tak dugo zivite skupa, i pita a kad, a mi pa sljedece godine, na to se ona pocela derati, pa kak vi to mislite? nebute se vi zenili sljedece godine!!! dragi i ja se pogledamo i neznamo kaj da si mislimo a ona se opet izdere, vi bute se ove godine zenili!!! naravno uslijedila su uvjeravanja i objasnjenja, da se stvarno nemozemo ove godine ozeniti, jer nestignemo sve organizirati i financijski podnesti.
gogili18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 22:16   #70
Naslov teme malo je modificiran
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:43   #71
Quote:
mucasta666 kaže: Pogledaj post
Sa dragim se dogovorila da se vjencamo tad i tad,kod maticara nas svega 30 poslje na veceru. Moji su popizdili kada sam rekla da neću ici u crkvu..rekli da nece doci jer to nije vjencanje i slavlje i da kakav je to brak.
Da ti olakšam nisi jedina ..

a ovo ostalo, zaručili smo se prije nekoliko mjeseci kad smo zajedno proveli vikend u Italiji (povodom jednog događaja) ahhh
međutim objava roditeljima...ja sam svojima rekla sama, on je svojima rekao sam i kako ni jedni ni drugi nisu oduševljeni nije bilo nikakavog slavlja poslije...no vjenčanja će biti!
__________________
samo bih ga ljubila
farra:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:45   #72
On rekao svojima kad smo odlučili otići na tečaj. U isto vrijeme sam se raspitivala za svoju sadašnju kumu i njeno vjenčanje.
Njegovi rekli - ajde, konačno! Kao da smo godinama odgađali to.
Rekla svojima - bili svi oduševljeni.

Onda ih spojili na zajedničkom ručku, uz odličnu klopu i cugu. Skompali se, pričali o nama kao da nas nema.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:14   #73
meni je izaslo ovo cudo iz one male tirkizne kutijice iza DDD

http://img580.imageshack.us/img580/7477/img0649ha.jpg

Zadnje uređivanje Mayo : 11.01.2012. at 13:36. Reason: prevelika fotka
udavaca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:55   #74
Iako je bilo dosta govora o tome, mene je moj ipak uspio iznenaditi.
Znala sam da će me zaprositi, ali nisam znala kad.
Bili smo s frendovima na Plitvicama (btw 3 i pol god.otkako smo u vezi pilila sam ga s tim Plitvicama, i tek sad smo otišli ).

I tak mi šetamo i šetamo i šetamo...ja niš ne slutim, on se ponaša normalno, ne vidim nikakvu nervozu.
Nakon par sati hodanja, oslučili smo se odmoriti, ovi drugi frendovi uzeli su dekicu i napravili smo si mali piknik na livadi
I tak mi sjedimo, jedemo sendviče, sve normalno...i u jednom trenutku ja skočim, dignem se, uzmem fotić i velim da moram i taj piknik pofotkati, okrenem se a ono moj dragi kaže "Slikaj ovo!" i stavi pred mene kutijicu s prstenom
Malo je reći da su mi se narednih 10-ak min noge tresle i morala sam ga ćvrsto zagrliti da se ne bi srušila
Još sam pol sata dolazila k sebi.
Ostatak dana po Plitvicama sam lebdjela...više me noge nisu boljele od hodanja.....

Starcima smo najnormalnije rekli...svak svojima... a onda nekih tjedan-dva kasnije, bio mi je ročkas, pa smo organizirali njihovo upoznavanje, koje je ujedno bila na neki način proslava zaruka i mog ročkasa
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 11:49   #75
evo da i ja napisem kako je bilo..

ja i dragi smo u to vrijeme zivjeli vec zajedno, ali u njemackoj, ali posto ja nisam imala vizu da mogu tamo neograniceno boraviti, morala sam uvijek jedno vrijeme biti kuci u hrvatskoj, da bi mogla opet doci u njemacku. godinu dana i vise smo tako zivjeli (ja na dvije adrese). pocelo je polako ici na zivce, jer nista ne mogu zapoceti, niti u njemackoj niti u hrvatskoj, ni posao ni skola... i onda sam ga pitala jednom, kakvog smisla to ima, i zar ne bi bilo bolje da se ozenimo, pa bar ne bi morala malo malo putovati i mogla bi nesto zapoceti ovdje u njemackoj. a njemu kao da se zeludac okrece na pomisao zenidba, stresao me samo s k.. i to je to. nedugo nakon toga spremali smo se zajedno ici kuci, jer smo bili pozvani na svadbu kod moje sestricne s kojom sam jaaako dobra. pakujem kofere, a on meni da bi mogla ponjeti vise odjece, jer cu ja mozda duze ostati... a ja - ????!!! ostala paff..
stvarno nisam znala na sto misli, prvo sto mi je palo na pamet da zeli prekinuti, ali bi me ipak prvo doveo kuci. a nije mi bilo jasno jer sve je bilo u redu ovako, nikad nekih problema nismo imali. mozda sam mu dosadila.. sto stvari mi je prolazilo kroz glavu.

dosli smo u hvatsku i i dalje je bilo sve u redu.. svadba kao svadba, vesela.. moji svi tu, roditelji, najbliza rodbina.. doslo je na red bacanje buketa, i mlada samo sto mi ga ne doda, ja ga uhvatim. i posto sam ga ja uhvatila, mogla sam si birati partnera i da samo mi otpelsemo ples. biram mog dragog. pocinje pjesma - NASA pjesma. nije mi jasno. odkud oni tu pjesmi sviraju. pogledam dragog a njemu oci pune suza, sve mi je bilo jasno. cula sam nekoliko divnih rijeci koje mi je rekao, sto mi znacim i koliko i na kraju je kleknuo. raspekmezila sam se kao malo dijete, kleknula sam i ja pored njega, a cujem odusevljenje svih uzvanika koji su stajali oko nas i pljeskali, tek na snimci sam vidjela da je barem polovina uzvanika i plakala. nakon toga smo izasli vam da u miru malo porazgovaramo o tome i onda mi je rekao sto je on planirao. uglavnom nasi papiri svi su vec bili gotovi i sredeni, u tajnosti mi je ukrao putovnicu i vec sve priredio, posto mi treba viza da se mozemo vjencati u njemackoj. a ponasao se kao majmun da ja ne bi nesto posumljala i zbilja nisam, cak suprotno... par dana poslje smo otisli u zg i ostavili te papire sa se viza pravi i zbog toga sam ostala ja kod kuce nekih 2 mjeseca (zato mi je rekao da uzmem vise stvari). cim sam dosla u njemacku sudbeno smo se vjecali i poceli planirati crkveno i svadbu za godinu i pol. a i to je vec proslo.

a sto se mojih roditelja tice, moj dragi je bio toliko staromodan da je par dana prije nego me zaprosio otisao kod mojih i pitao ih dali se oni s time slazu, nije rekao sto i kako nego samo dali ga oni podrzavaju, naravno da su rekli da. i moram priznati da je ta gesta imala veliki ucinak na moje. i to bi preporucila svima da urade. sestricnu je naravno pitao dali se slaze s time da u njenim svatovima to napravi i ona se slozila, tako da je i ona znala, zato mi je i tako dobacila buket. uglavnom svi su skoro znali osim mene i bas je lijepo ispalo.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 14:15   #76
kako ste se zaručili? :)

uglavnom.. kako ste zaručeni, kako ste zaručili osobu koju volite..

ja još nisam imala prilike za doživit tako nešto.. dosta san racionalna al i pomalo romantična...

pričali smo o nama i braku, jer smo dulje zajedno.. pa da malo sanjarin.. pa se nadan da opišen i kako je to kod nas ispalo..

ako je bila tema, slobodno me prebacite...
a i lipo je malo se prisjećat
lost in.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 00:09   #77
Uf kada citam vasa iskustva malo dobivam dojam kako bi to trebalo izgledati. Naime, moram starcima obznaniti tu vijest, a ono sto cijelu stvar komplicira je to sto moji ignoriraju njegovo postojanje u zadnje 4godine, nisu za tu vezu makar decka nikad nisu htjeli upoznavat kao osobu. Ono sto je takodjer specificno je da smo se nas dva odlucili zivit skupa od nove godine kod njegovih, koji su mene pak odlicno prihvatili i slazu se. Eh da, zivimo na skroz razlicitim stranama drzave, pa to znaci da bi se i odselila kada on dodje po mene da me zaprosi. Stvarno ne znam kako reci svojima..
zekica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 09:44   #78
Mi smo njegovima to rekli na badnjak, sjeli i dečko je rekaao: Mi bi nagodinu odradili neku svadbu. Oni rekli dobro, kada, koliko ljudi, gdje (ja i on živimo u Zagrebu, oboje smo iz Slavonije ali smo udaljeni kojih 35km jedno od drugoga) a mi jadni ko tutleki tamo sjedili i nismo imali odgovor ni na jedno njihovo pitanje, da bi nam njegov stari rekao da ako se njega pita da bi on malu svadbu (cca 50ljudi), ali da se sami dogovorimo. Onda smo otišli kod mojih, i htjeli i njima reći no na kraju nismo jer je hrpa susjeda bila kod nas i kak da im onda kažemo. Mada sam ja svojima još prije 2mj nagovjestila da možda bude nešto nagodinu u 10mj. i moji oduševljeni, a danas se eto spremam im javiti telefonski da će ipak biti svadbe, bez onog možda. Poznavajući moje starce mama će skakati do plafona,a stari će joj govoriti, dobro ženo daj se smiri.
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:45   #79
Mi smo već dugo pričali o zarukama i mogućoj godini vjenčanja,pošto smo već dugo zajedno. Ali,ipak me dragi iznenadio. Ono,kao sve se nadaš,ali ipak te iznenadi to pitanje: hoćeš li se udati za mene? Bilo je to na staru godinu. On kleknuo,ja u piđami,sva rasčupana,nenašminkana ,bilo je jutro nakon doručka. Ja rekla DA,vratili se u krevet i odgledali neki film. Kao,niš se nije promijenilo,ali opet je nekako drkčiji,snažniji osjećaj. A,ja sam svoje roditelje već i prije pripremila na to da bi se ove godine mogli zaručiti (jer sam htjela sama sebi olakšati kad ću im to jednom morati objaviti). Sestri sam javila telefonom,to nisam mogla izdržati do večere. I onda smo došli navečer kod mojih i ja već s vrata pokazala prsten na prstu. Malo smo se izgrlili,mami zasuzile okice i to je bilo to po brzom postupku. Ali,je bilo super kaj je bila stara godina,pa smo usput i to proslavili. Jer ja ne volim puno pompe oko takvih stvari,tak da se sve ukombiniralo zajedno.
__________________
Obale tvoje plavetne srce su moje vezale, ljubavlju koju ti jedini znaš...
Pčelica0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:02   #80
pčelice imala sam jako sličnu prosidbu početak našeg godišnjeg i nastojeća selidba u našu kuću...piđama, rasčupana, pomalo bolesna a on kleči
svi su preživili objavu...dapače neki su na prvu pomislil da je šala i čestitali nakon 5 minuta vrtenja filma u glavi..
5 dana sam se budila i prvi pogled je bio na prsten
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.