Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 15:11   #201
Kamere

Trebaju mi kamere za pokriti prostor oko kuce.
Osim da snimaju i imaju upotrebljivu snimku dan/noc, trebam i snimac na koji se mogu spojiti preko mobitela..

Zanima me da li je sustav ovog tipa zadovoljavajuci:

http://www.ebay.de/itm/8CH-Kanal-960...item2edacffbb1

hvala..
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 23:19   #202
Komplet je ok ali kamere djeluju da imaju malu IR a nosač im je očajan.
Imaš za sličnu lovu i kod komplet s kuturnijim kamerama i 800 TVL rezolucijom.
Npr.
http://www.videonadzor-alarm.hr/
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 15:48   #203
Zaštita drvarnice

Hajde da i ja nešto pitam.
Pošto mi je maznut bic prošle godine iz drvarnice, odlučio sam poduzeti neke korake da se to više ne desi, ili barem da se smanji ta mogućnost. Uskoro dolazi novi bic i potrudio sam se nabaviti skoro najbolju mehaničku zaštitu koja se danas može nabaviti, a radi se posebnom lancu sa karikama debelim 12mm. Kada će biti u šupi bit će vezan za drvenu gredu 7,5×5cm koju sam pojačao sa obje strane onom čeličnom trakom za gromobrane. Pošto smatram i skoro sam siguran da se ta pojačana greda neće moći samo tako lako pititi, jer jednostavno nema prostora za bilo kakav alat, a tu prvenstveno mislim i na Accu fleksericu, pretpostavljam da bi se lopina ipak u tom slučaju bacila na piljenje tog lanca. Pošto bi taj zahvat ipak stvarao buku, pretpostavljam da bi susjedi koji stanuju iznad to čuli, jer čak uspiju čuti, odnosno znaju kada ja otvaram drvarnicu.
Pošto u muklo doba noći čovjek ipak ima tvrdi san, postoji mogućnost da bi se taj akt i prespavao. Zato sam pored mehaničke zaštite postavio i Home Made alarm, ali pored svega toga htio bi i nešto da me obavijesti na mobitel. Gledao sam malo po netu i našao ovo:
http://www.aliexpress.com/item/GSM-G...65505.html?s=p
Sada pitam da li je netko imao prilike imati tu napravu, ili možda neko mišljenje o tom Pir GSM alarmu koji ima i kameru, mada mi to nije najbitnije, jer nisam siguran kakva bi to bila kvaliteta videa ili slike u poptunom mraku. Najbitniji je poziv. Jasno da bi ga postavio na mjesto koje se ne vidi preko rešetki na vratima drvarnice, jer bi se u tom slučaju lako mogao neutralizirati zračnim pištoljem ili puškom.
Samo da na kraju napišem, da trebe do drvernice obiti još 3 brave, od koje su sada dvije protuprovalne.

Zadnje uređivanje Hazl : 22.02.2015. at 15:58.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:10   #204
Trebao bi preporuku (i ako uopće to postoji) kamere koju bi postavio na moru na kampkućicu i da mi pošalje sliku na neki način ili uploada bilo kuda. U nekim intervalima (npr 1. dnevno) ili kad ja želim, ovisi kakva opcija postoji. Poželjno bi bilo solarno napajanje.
[]$@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:31   #205
Uređaj je ok ali je premala rezolucija , gledaj neki model da bude 1.0 MP , na 0.3 ti je ok slika na mobitelu ali na vecem ekranu slabo. Također ovaj model ti je samo indoor , nije za vanjsku montažu.

Quote:
Hazl kaže: Pogledaj post
Hajde da i ja nešto pitam.
Pošto mi je maznut bic prošle godine iz drvarnice, odlučio sam poduzeti neke korake da se to više ne desi, ili barem da se smanji ta mogućnost. Uskoro dolazi novi bic i potrudio sam se nabaviti skoro najbolju mehaničku zaštitu koja se danas može nabaviti, a radi se posebnom lancu sa karikama debelim 12mm. Kada će biti u šupi bit će vezan za drvenu gredu 7,5×5cm koju sam pojačao sa obje strane onom čeličnom trakom za gromobrane. Pošto smatram i skoro sam siguran da se ta pojačana greda neće moći samo tako lako pititi, jer jednostavno nema prostora za bilo kakav alat, a tu prvenstveno mislim i na Accu fleksericu, pretpostavljam da bi se lopina ipak u tom slučaju bacila na piljenje tog lanca. Pošto bi taj zahvat ipak stvarao buku, pretpostavljam da bi susjedi koji stanuju iznad to čuli, jer čak uspiju čuti, odnosno znaju kada ja otvaram drvarnicu.
Pošto u muklo doba noći čovjek ipak ima tvrdi san, postoji mogućnost da bi se taj akt i prespavao. Zato sam pored mehaničke zaštite postavio i Home Made alarm, ali pored svega toga htio bi i nešto da me obavijesti na mobitel. Gledao sam malo po netu i našao ovo:
http://www.aliexpress.com/item/GSM-G...65505.html?s=p
Sada pitam da li je netko imao prilike imati tu napravu, ili možda neko mišljenje o tom Pir GSM alarmu koji ima i kameru, mada mi to nije najbitnije, jer nisam siguran kakva bi to bila kvaliteta videa ili slike u poptunom mraku. Najbitniji je poziv. Jasno da bi ga postavio na mjesto koje se ne vidi preko rešetki na vratima drvarnice, jer bi se u tom slučaju lako mogao neutralizirati zračnim pištoljem ili puškom.
Samo da na kraju napišem, da trebe do drvernice obiti još 3 brave, od koje su sada dvije protuprovalne.
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:16   #206
Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

Da, znam da je to malo, ali više me zanima onaj drugi dio koji šalje informaciju na mobitel što mi najviše treba. Pošto bi bio u zatvorenom prostoru, nije potreban za vanjsku montažu. Naručio sam ga pa ćemo vidjet kako to sve radi. Mislim za 50$ ne možeš ništa bolje dobit, ali možda se i iznenadim.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 27.02.2015. at 01:27.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:44   #207
Pozdrav

Trebam firmu iz Osijeka koja se bavi alarmima i video nadzorom (montaža).
Hvala
baksadj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:49   #208
Potraži firmu Laterna iz Tenja.
ivva1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:52   #209
iz tenjA ili tenjE?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 09:12   #210
Potraži tvrtku Alarm Market na googlu, oni ti pružaju full uslugu od pregleda, savjetovanja, prodaje i montaže
HamaHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:46   #211
Herceg Security je ok
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 17:03   #212
Trebao bi nekakvu kameru za vikendicu, problem je što nema struje.

Ne razumijem se i ne znam da li je takvo nešto izvedivo, no trebao bi da ta kamera funkcionira na baterije ili neki akumulator, da pohranjuje na sd karticu ili još bolje na hard disk.

Bilo bi poželjno da je snimka ok i po noći, možda da se aktivira samo kada se nešto događa...

Ne trebam ništa profi, ako može par savjeta i pokoji link što da tražim.
Hvala
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:07   #213
Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

Nisi baš precizirao točno, no pokušat ću pogodit da ti treba za neki nadzor vikendice kada nisi tamo. Ne znam da li bi trebala nadzirati vanjski ili unutarnji prostor. Znaš i sam da bi napajanje u tom slučaju bilo akumulatorsko i po mogućnosti sa solarnim naponskim panelom koji u tom slučaju poskupljuje cijeli naponski sistem.

Ja sam nešto takvog nabavio, ali imam napajanje u vikendici i ako netko uđe u vikendicu javi mi porukom i po potrebi fotografijom na mobitel. RGB kamera ima i IC način rada, tako da može snimat u čistom mraku. Alarm-GSM kamera se može isključit telefonom slanjem poruke određenom naredbom. Postoji 20-tak naredbi koje se mobitelom preko SMS poruke šalju prema kameri. Pored toga možeš se spojiti na server na kojeg imaš pravo kupovinom tog uređaja i skoro sve naredbe možeš aktivirati i deaktivirati sa kompa ili pametnog telefona. Bitrno da je GSM kartica otvorena, odnosno da je ugašen PIN i aktivna. Ta PIR GSM kamera ima u sebi i bateriju koja traje oko 8h u slučaju da nestane napajanje. Punjač daje napon 5V tako da bi se dalo nešto složit sa akumulatorom od 6V i solarnom čelijom. Ne znam da li te takvo što zanima. Taj uređaj košta 50$. Rezolucija slike nije kvalitetna (640×480), ali je bitno da se prepoznaje dosta dobro faca, a plus toga na mobitel dobiješ informaciju da ti je netko u vikendici bilo SMS porukom, MMS fotkom ili pozivom. Nisam spomenuo da snima video zapis na SD kartici koju se umetne u kameru. Vrijeme snimanja opet možeš podesiti po želji. Evo ti link pa pogledaj da li ti takvo što treba.

http://www.aliexpress.com/item/App-W...306229518.html

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 02.04.2015. at 21:35.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 23:23   #214
Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

Da treba mi za nadzor vikendice kad nisam tamo, a nadzirao bi vanjski prostor, recimo ispred ulaza u vikendicu ili bi bila usmjerena prema vočnjaku... da ovo mi se čini ko dobro rješenje. Zanima me kak reagira taj senzor, ono dal reagira ako se mačka pojavi, grane na drvetu jače zanjišu ili ono baš dok se čovjek pojavi? Dal funkcionira tipa da me alerta porukom i onda mene zanima šta je, pa da naredim da pošalje fotku i ako je stvarno neko tamo da naredim da počne snimati?

Znaci u nju ide obična tipa t-com sim kartica s nekim internetskim paketom?

Da li bi funkcioniralo s ovime kao solarno napajanje
http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_1045.html

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.04.2015. at 00:02.
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:15   #215
Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

Na žalost, pošto ti treba za vanjski nadzor, ove ne bi bilo dobro. PIR senzor ima domet oko 4-5m i nisam siguran da li ga mačke mogu aktivirat, ali grane na drveću ne, jer reagira na temperaturu čovjeka.

Alarmirat te može na tri načina. SMS porikom, MMS forkom ili pozivom, ali može sve tri odjednom. Sve zavisi kako ga programiraš. Ja sam napravio da mi pošalje MMS, jer ne očekujem nikog u vikendici, osim nas koji tamo odlazimo (tada prije deaktiviram Alarm) ili neočekivanog gosta. Jasmo da možeš porukom poslat da ti uređaj fotka i pošalje MMS. Ma možeš sve što ti treba, ali na otvorenom mislim da ne bi baš dobro radio. Sa njim sam dobio karticu od 4GB što je sasvim dovoljno za sve, jer rezolucija nije nešto.

Ova fotonaponska čelija nema šanse da je jačine 30000mAh. Možda 300mAh, ali to je samo za sunčanog dana. Po noći čelija ne može puniti, a 8h koliko drži interna baterija je nedovoljno. Fotonaponski panel trebao bi puniti i neki vanjski Akku koji bi mogao držat barem 1-2 dana. Ono što je isto dobro da ovaj PIR GSM alarm pola sata prije otkazivanja interne baterije javi da je baterija prazna koju treba napuniti.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.04.2015. at 22:44.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:24   #216
razmisljam staviti video nadzor na kucu pa me zanima
kolko bi kostala samo montaza video nadzora sa recimo 4 vanjske kamere?
vidjela sam da postoje setovi za 200-250 eura no nigdje ne piše cijena montaže -.-
na sto trebam paziti kod kupnje? hvala
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:27   #217
Evo i ja sam tražio nešto za vikendicu bez struje.
Radi na akulumator, detektira pokret i snima sa zvukom
Radi se o auto kameri koje su zadnje vrijeme popularne

http://www.ebay.com/itm/Full-HD-1080...-/281469355511
gfc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 08:21   #218
Pozdrav svima.
Evo ovako...Kuca mi je na kraju ulice i imam dosta zelenila pa razmisljam o nadzoru kuce jer sam imao 2 provale.Ajmo reci da ako bi isao na kamere mislim da bi mi bile dovoljne 3-4 kamere kojima bi pokrio unutrasnjost kuce i mozda bi jednu stavio u garazu.Sto se tice unutrasnjosti mozda bi bili dovoljni senzori ali da stigne obavijest na mobitel.Do posla imam 10 minuta pa ako se aktivira mogu brzo stici.Cak sam razmisljao da bi postavio i izvan kuce sirenu koja bi se oglasila ako se aktivira alarm.Iskreno nisam siguran da li se home security sistem isplati kupiti preko ebay-a.Kod nas sam dosao do nekih informacija da ako hocu instalirati 4 kamere i npr 4 senzora moram platiti oko 5000-6000 kn.
Eto,ako netko ima neki savjet bio bih Vam zahvalan.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:00   #219
Pozdrav svima

Trebao bi postaviti 4 kamere u 2 sobe, može li se to izvesti na način da se samo kupe kamere i spoje na neki običan monitor(ili računalo), ili se mora kupiti i snimač. Ne znam ništa o tome, a u svakom dućanu u kojem sam dosad pitao dobio sam drukčiji odgovor.

Znate li gdje se mogu kupiti jeftine kamere?
---- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:31   #220
ljudi, jel može pomoć....

Situacija je ovakva.
Stan se nalazi u prizemlju zgrade.
Postoje dvije točke kroz koje se može provaliti, ulazna blindo vrata, i stepenice koje se spuštaju bočno do stana u prizemlju.
Te stepenice imaju vrata, i ogradu, ali su stepenice i vrata relativno nisko, i može se preskočiti. Stepenice se jako rijetko koriste od strane ljudi, ali ima dosta mačaka.
Zbog neriješenih imovinsko pravnih odnosa, ogradu ne možemo dignuti.
Prije nekih tjedan dana, narkoman je preskočio ogradu, i drogirao se u vrtu.
Ono što bi mi htjeli je sljedeće:

-kamera sa senzorom, koji će se aktivirati svaki put kada netko prođe tim stepeništem i poslati nama sms/mail što već
-povezivanje na tu kameru putem neta tako da možemo vidjeti tko tuda prolazi
-sirena koja se može daljinski aktivirati ukoliko vidimo da je nepoželjni gost

Da li je tako nešto moguće složiti, i koliko krznaša ? Na što treba pripaziti kada budem tražio ponude od ovih firmi koje se bave ugradnjom takvih sustava?


hvala Vam
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.