Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2004., 14:52   #1
Zaruke

pozdrav svima!

zanima me kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz zaruke?
nose li zaručničko prstenje oboje ili samo zaručnica?
nose li ga na prstenjaku desne ili lijeve ruke?
skidaju li ga nakon vjenčanja ili ga ostavljaju/prebacuju na desnu ruku?

jeste li i vi (ako ste se zaručili) podlegli pritisku hollywooda i svojoj dragoj kupili dijamantni zaručnički prsten, koji ćete otplaćivati sljedećih 6 mjeseci?

na koji način i gdje ste ju zaprosili?

ima možda djevojaka koje su zaprosile svoje dečke?
airball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:55   #2
Mene zanima što su to zaruke općenito i čemu one služe. Znam jednog tipa koji se zaručio zbog odlaska u vojsku i rekao budućem kumu da mu čuva zaručnicu, što je kum predoslovno shvatio i naravno, preljubio kum kuma sa zaručnicom, pa me zato znaima da li zaruke služe konkretno da se na najbolji način riješiš drolje?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:57   #3
Zaruke su zapravo jedna vrsta gentleman agreementa. Ako ga iznevjeriš nećeš biti sanckionisan al' "bolje navade" pretpostavljaju poštivanje istog.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:05   #4
Pa, služe valjda kao imitacija braka iz koje je puno jednostavnije izaći, što se papirologije tiče, kad skužiš da to nije to. Barem tako je bilo u mom slučaju ali nisam ja bio taj koji je skužio prvi
Jednom je Bercana negdje rekla kako brak treba ukinuti a brijat samo na zaruke Iskreniji su.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:09   #5
ja sam već u godinama kad iz revolucionara prelaziš u konzervu, pa mi se te neke "tradicionalne" stvari sviđaju
airball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:14   #6
dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke - je li to stvarno osoba za "dobro i zlo sve dok..." ili se "osvijestiš"...
airball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:17   #7
Re: Zaruke

Quote:
airball kaže:
pozdrav svima!

zanima me kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz zaruke?
nose li zaručničko prstenje oboje ili samo zaručnica?
nose li ga na prstenjaku desne ili lijeve ruke?
skidaju li ga nakon vjenčanja ili ga ostavljaju/prebacuju na desnu ruku?

jeste li i vi (ako ste se zaručili) podlegli pritisku hollywooda i svojoj dragoj kupili dijamantni zaručnički prsten, koji ćete otplaćivati sljedećih 6 mjeseci?

na koji način i gdje ste ju zaprosili?

ima možda djevojaka koje su zaprosile svoje dečke?
U ZG znam masu ljudi koji su pozitivni spram zaruka a i masu onih drugih koji ih smatraju besmislenim, tako da ne mogu baš precizno o okolini.
Mi smo nosili oboje na desnoj ruci. Vjenčali se nismo, ali da se jesmo, pretpostavljam da bi ovaj skinuli a na lijevu ruku postavili vjenčani. Nemam pojma, zapravo, nikad mi nije bilo jasno to s rukama a i nije baš da sam se puno raspitivao.
I da sam podlegao pritisku Hollywooda, sumnjam da se dijamantni prsten može otplaćivat 6 mjeseci, prije bi to valjda bilo bliže 600 Bili su "obični" zlatni prsteni, reda veličine 500-1000 kn za oba.
Zar se to zove "prošenje" Ako da, zaprosio sam je usred svađe dok smo bacali tanjure jedno po drugom
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:19   #8
Re: Re: Zaruke

Quote:
banderas kaže:
Mi smo nosili oboje na desnoj ruci.
Zaručeni banderas.

Nema tog smajlija...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:22   #9
Re: Re: Re: Zaruke

Quote:
walter kaže:
Zaručeni banderas.

Nema tog smajlija...
I meni danas tako izgleda. Mladost-ludost. Nakon toga sam se opametio i počeo pit
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:27   #10
Re: Re: Zaruke

Quote:
banderas kaže:
U ZG znam masu ljudi koji su pozitivni spram zaruka a i masu onih drugih koji ih smatraju besmislenim, tako da ne mogu baš precizno o okolini.
Mi smo nosili oboje na desnoj ruci. Vjenčali se nismo, ali da se jesmo, pretpostavljam da bi ovaj skinuli a na lijevu ruku postavili vjenčani. Nemam pojma, zapravo, nikad mi nije bilo jasno to s rukama a i nije baš da sam se puno raspitivao.
I da sam podlegao pritisku Hollywooda, sumnjam da se dijamantni prsten može otplaćivat 6 mjeseci, prije bi to valjda bilo bliže 600 Bili su "obični" zlatni prsteni, reda veličine 500-1000 kn za oba.
Zar se to zove "prošenje" Ako da, zaprosio sam je usred svađe dok smo bacali tanjure jedno po drugom
kolko je meni bilo logično, samo cura nosi zaručnički, al me stara uvjerava da bi ga oboje trebali nositi...
...tempora...mores...

čuj, ima manjih i većih dijamanata... al istina je, i ja sam se odlučio za bijelo zlato, dijamant moš darovat jedino curi koja ima tjelesne čuvare, inače bi brzo ostala bez njega (a možda i bez prsta

dobro si to izveo - uz veliki plitki "Oš se udat?"
airball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:30   #11
Re: Re: Re: Zaruke

Quote:
airball kaže:
kolko je meni bilo logično, samo cura nosi zaručnički, al me stara uvjerava da bi ga oboje trebali nositi...
...tempora...mores...

čuj, ima manjih i većih dijamanata... al istina je, i ja sam se odlučio za bijelo zlato, dijamant moš darovat jedino curi koja ima tjelesne čuvare, inače bi brzo ostala bez njega (a možda i bez prsta

dobro si to izveo - uz veliki plitki "Oš se udat?"
Nije da sam fan prstenja, uvijek me živciralo što mi je sapun zapinjao ispod , ali zašto bi bilo logično da samo cura nosi zaručnički Mislim, i kupuju se u parovima, nije valjda da je taj drugi rezerva ako joj ovaj otpadne.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:32   #12
Re: Re: Re: Zaruke

Quote:
airball kaže:
dobro si to izveo - uz veliki plitki "Oš se udat?"
Ne, nego, "Amazonko, ajmo se zaručit ali prije trebamo po nove tanjure "
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:39   #13
Re: Re: Re: Re: Zaruke

Quote:
banderas kaže:
Nije da sam fan prstenja, uvijek me živciralo što mi je sapun zapinjao ispod , ali zašto bi bilo logično da samo cura nosi zaručnički Mislim, i kupuju se u parovima, nije valjda da je taj drugi rezerva ako joj ovaj otpadne.
nije, ne kupuju se nužno u parovima, možeš kupiti i samo jedan
airball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 17:46   #14
Moj dragi kaže da je to obična glupost!
Zašto kupovati prstenje prije samog čina vjenčanja, bit će stari pa onda treba kupiti nove i da to ne predstavlja nikakvu garanciju odnosno nema neko značenje, kao i kad je to papirnato poračeno!
Ja nemam takvo mišljenje, ali nakon tih izjava ne pokrećem više tu temu, a nošenje na jednoj ili drugoj ruci je po meni stvar izbora.
Dijamanti, mislim da su muški preškrti za takvo nešto (ako i imaju dovoljno novaca), ali ne znam da li bi ja taj prsten stavila na ruku!
__________________
smile I
smile I is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 21:29   #15
e ja bih bila shkrta i da ti kupim tajapice koje ne bi nosila.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 07:44   #16
meni muž kupio dijamantni zaručnički prsten... i ja sam ga do vjenčanja nosila na lijevoj ruci ...kad smo se vjenčali stavila ga na desnu a na lijeve su nam došli jednaki vjenčani prstenovi...i ne moj nije nosio nikakav zaručnički prsten ono mislim da je meni još uvik čudno što ne skida vjenčani jer nikad nije nosio prstenje
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 09:31   #17
Meni je zaručnik poklonio dijamantni prsten, 5000 kuna, nosim ga na desnoj ruci. Nisam baš imala priliku vidjeti da muškarac nosi zaručnički prsten, pa on je mene zaprosio
__________________
V
vanesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 11:52   #18
zaruceni smo ili nismo? anyway, dogogvaramo vjencanje za nagodinu, ali ne nosim prsten, niti je kleko, niti je bilo teske romantike. Najvise zbog nase trenutne financijske situacije.

Ali kako sam vec u ovim godinama moram priznat da bi mi to izuzetno laskalo da se na jedan dan ili sat potrudi oko mene ma koliko god mi zene na van bile emancipirane mislim da duboko u dusi uvijek ocekujemo da nema netko pridrzi vrata, ponese teske vrecice i sta ti ja znam
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 12:05   #19
Ako se zaruci svode na prstenje, bez obzira bilo ono dijamantno ili od kokosovog oraha, onda su zaista besmisleni, radije odite negdje na 7 dana za te novce.
Jednako tako je i brak besmislen ako bilo kome služi kao neka papirnata garancija. To mogu samo kokoši i provincijalci/ke zaostale par stoljeća u evoluciji
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 12:08   #20
Quote:
banderas kaže:
radije odite negdje na 7 dana za te novce.
probaj ti otici nekuda za 500/1000kn na 7 dana
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.