Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 10:28   #1
Dočekivanje gostiju

Broj mojih gostiju se trenutno kreće oko cca 250 ljudi (dragi ima veeeliku familiju) ali budući da dosta ljudi dolazi izvana i imaju djecu koja idu u školu, taj će broj vjerojatno pasti na nekih cca 220 ljudi

Jedino ne znam kako ćemo izvesti primanje gostiju, i on i ja (odnosno stanovi naših roditelja gdje smo prije živjeli) su u zgradi tako da će vjerojatno gore doći oni najbliži a ostali će ispred ulaza gdje će biti postavljen stol sa mezom i pićem pjevati, i čekati da mi siđemo.. jer nema teoretske šanse da se svi potrpaju u tako mali prostor, a ne mislim iznamljivati ništa za neko "zajedničko okupljanje"

kako ste vi rješili taj problem?
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 11:35   #2
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Broj mojih gostiju se trenutno kreće oko cca 250 ljudi (dragi ima veeeliku familiju) ali budući da dosta ljudi dolazi izvana i imaju djecu koja idu u školu, taj će broj vjerojatno pasti na nekih cca 220 ljudi

Jedino ne znam kako ćemo izvesti primanje gostiju, i on i ja (odnosno stanovi naših roditelja gdje smo prije živjeli) su u zgradi tako da će vjerojatno gore doći oni najbliži a ostali će ispred ulaza gdje će biti postavljen stol sa mezom i pićem pjevati, i čekati da mi siđemo.. jer nema teoretske šanse da se svi potrpaju u tako mali prostor, a ne mislim iznamljivati ništa za neko "zajedničko okupljanje"

kako ste vi rješili taj problem?
U posljednje vrijeme sve više ljudi izbacuje taj dio s dočekom. Bio sam na nekoliko svadbi gdje je to bilo uređeno kao što i ti planiraš i nigdje nije bilo ok. U stanu se natrpa hrpa ljudi, netko treba u wc, netko čašu, led itd.. a najviše se okupe zato jer smatraju da spadaju u kategoriju "najbližih". A ne možeš dovesti jednog strica i njegovu djecu u stan zato jer ti je on drag ili ti je njegova kćer i rodica i dobra prijateljica, a drugom stricu reći "ti si mi manje drag pa ti i djeca ne smijete ući u stan". Ne znam kako izgleda predvorje te zgrade, ali najčešće bi se skupili ispred portuna između parkiranih automobila, pa netko od susjeda treba izići s autom, a ispred kuće 200 ljudi i 100 naguranih automobila pa svi moraju izlaziti (čovjek ide na posao, trajekt itd..).

To nikako ne bih radio, s druge strane catering i najam prostora dođu 50-70-100kn po osobi, ovisi gdje si. To je bez pića. Nek uzmeš za polovicu ljudi, opet je popriličan trošak.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 11:57   #3
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne znam kako izgleda predvorje te zgrade, ali najčešće bi se skupili ispred portuna između parkiranih automobila, pa netko od susjeda treba izići s autom, a ispred kuće 200 ljudi i 100 naguranih automobila pa svi moraju izlaziti (čovjek ide na posao, trajekt itd..).
zato se susjede upozna s tim da će biti svatovi, zamoli ih se za razumijevanje, da na tih sat dva ostave aute negdje drugdje, a usput pozove i da popiju štogod, kad je već ekipa dolje

a ne zoveš sve njih na okupljanje. onima "manje bitnima" kažeš da je okupljanje, recimo, sat i pol prije vjenčanja pa budu tamo samo sat vremena i kreće se dalje. a ionako većina dođe tek na večeru, zar ne?


Quote:
kockica07 kaže: Pogledaj post
...
pa koliko vam stane u tu salu?
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 12:15   #4
Do sada nije bilo više od 350 ljudi u sali i ne mogu zamisliti da se u nju nagura još 100...mislim, sigurno stane, makar tako kažu, ne bi lagali al mogu zamislit ljude kao sardine, nema se gdje prolaziti, nema mjesta za ples....


Upravo iz razloga što imamo toliko puno ljudi smo i željeli u domu, a ne u sali gdje se plaća po stolici da malo srežemo troškove, i ne patim od tog da imam luksuzno vjenčanje, bitno mi je da se vjenčamo i da to proslavimo s dragim ljudima...
postoje sale naravno za 500 ljudi, ali nam se onda i troškovi drastično povećavaju...ne znam...bit ću prisutna, pa što odlučimo, bit će zapisano

I da, iz Slavonije sam
kockica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 13:08   #5
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
zato se susjede upozna s tim da će biti svatovi, zamoli ih se za razumijevanje, da na tih sat dva ostave aute negdje drugdje, a usput pozove i da popiju štogod, kad je već ekipa dolje

a ne zoveš sve njih na okupljanje. onima "manje bitnima" kažeš da je okupljanje, recimo, sat i pol prije vjenčanja pa budu tamo samo sat vremena i kreće se dalje. a ionako većina dođe tek na večeru, zar ne?
To je ok ako živiš na selu i poznaš sve susjede, ali ako živiš u uobičajenom commie bloku - ne. Ja to ne bih napravio ni u ludilu, smatram potpuno sebičnim ometati život ljudima u cijeloj ulici zato da bi uštedio 5 eur po glavi na najmu prostora i cateringu te radio taj doček na potpuno neadekvatnom prostoru
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:27   #6
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Broj mojih gostiju se trenutno kreće oko cca 250 ljudi (dragi ima veeeliku familiju) ali budući da dosta ljudi dolazi izvana i imaju djecu koja idu u školu, taj će broj vjerojatno pasti na nekih cca 220 ljudi

Jedino ne znam kako ćemo izvesti primanje gostiju, i on i ja (odnosno stanovi naših roditelja gdje smo prije živjeli) su u zgradi tako da će vjerojatno gore doći oni najbliži a ostali će ispred ulaza gdje će biti postavljen stol sa mezom i pićem pjevati, i čekati da mi siđemo.. jer nema teoretske šanse da se svi potrpaju u tako mali prostor, a ne mislim iznamljivati ništa za neko "zajedničko okupljanje"

kako ste vi rješili taj problem?
Ja sam imala taj problem... živjela sam u zgradi od 21 kata, a ja na sredini i onda sam na svojem katu rekla susjedima da dolaze gosti oko 13h i da će biti uređeno požarno stubište i hodnik kata + moj stan, nitko se nije bunio, na ulaz u zgradu smo stavili tjedan dana ranije obavijest da je svadba i da ih molimo za razumijevanje...nitko nije pravio probleme. Uglavnom, moji gosti su došli kod mene gore u stan i bili smo tamo, po hodniku, požarnom i u stanu...nikakvih problema bilo nije, a kad je dragi došao po mene, svi smo se spustili ispred zgrade jer je tamo plato, bilo je pripremljeno hrane i pića i bilo je uređeno i sve 5...

Priče da će netko bit ljut i da se nekoga ometa, oprosti, ali postali smo društvo gdje se ne znamo veselit za druge pa makar ih ne znamo, samo smo zavidni i ljuti i na sve jadamo i kukamo...opusti se i uživaj, par sati zabave i pjesme i smijeha u čast nekome nikome neće pokvariti dan osim pravom Gargamelu
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:58   #7
Bubiii najbolje zna kakvi su joj susjedi i koliko će susjeda morati dekomodirati.

Recimo moji susjedi su "Gargamelovi" kad ti njega dekomodiraš, ali im puca k za tebe kad oni tebe dekomodiraju. Ja se ne želim nervirati ni kad netko uleti preko reda u banci, a kamoli kad susjed zatvori ulicu da bi uštedio 30tak kn po glavi koliko bi ga došao adekvatan prostor, pa ja moram ići taksijem i platiti 100kn. S druge strane da ja zatvorim ulicu, a on mora negdje ići, izašao bi s sjekirom i rekao da će nas sve pobit ako mu se ne sklonimo za 5 sekundi jer gleda sebe i puca mu k za nečiju svadbu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:27   #8
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To je ok ako živiš na selu i poznaš sve susjede, ali ako živiš u uobičajenom commie bloku - ne. Ja to ne bih napravio ni u ludilu, smatram potpuno sebičnim ometati život ljudima u cijeloj ulici zato da bi uštedio 5 eur po glavi na najmu prostora i cateringu te radio taj doček na potpuno neadekvatnom prostoru


ako si na selu, onda ti susjedi i nisu briga, jer imaš dvorište u kojem to napraviš. a susjedi će uglavnom biti tamo i pomagati.

bio sam ja u podosta svatova i po zagrebu i svuda je bilo otprilike ovako kako emocionalka kaže. a još nisam nikad ni čuo da netko unajmi lokal za to.
ako si u većoj zgradi, uvijek će biti nekog kom će to smetati, al takvima vjerojatno smeta i kad hodaš po stanu, tako da o tome onda ni ne razmišljaš. a nije da svatove praviš triput godišnje. ne znam kud bi se to ljudima žurilo u subotu popodne...
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:28   #9
Imam i ja Gargamele ali je za taj dan mene bolila briga za njih i njihove osjećajčice jer sam uvijek ta kja na sve pazi da se slučajno netko ne bi uvrijedio i onda nitko to ne cijeni pa me ovaj put bolila briga... nije svaki susjed takav, ima naravno i onih dobrih. Kad sam ja izašla ispred nebodera, većina susjeda je bila na balkonima i prozorima, a neki su čak i van izašli, ali jedna baba na prvom katu je vriskala na svatove da pazimo na mačke i polijevala je vodom ulaz u neboder... iskreno ja to nisam ni primijetila, ali mi je prijateljica rekla da je žena stan iznad nje njoj onda zalila balkon i rekla joj da se smiri i pusti da se veselimo...ova je digla nos i otišla i pustila nas.... to samo znači da ima dobrih ljudi koji se i dalje znaju veselit, ali Bubii mora znat hoće li ići na rizik ili ne... osim ovog, što nisam ni vidjela, sve je prošlo u najboljem redu, a kod mene u neboderu i ispred smo slavili od 13-16:45, a muzika kod mene doma je bila već od 11 i nitko se nije pobunio
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:59   #10
Možeš se veselit i u adekvatnom prostoru, dapače, kažem, nije mi ni na kraj pameti taj dan razmišljati hoće li neka baba polijevati svatove mokraćom iz noćne posudice, hoće li zvati policiju i prvu pomoć, a oni neće moći proći zbog gužve itd.. fino ću iznajmiti prostor koji je namijenjen za takve stvari i tamo se veseliti tih par sati.

Da ne idemo off-topic, bezobzirno je druge povlađivati sebi i gledati samo svoju korist. I potpuno je nebitno što tko radi u subotu popodne. Možda netko radi u shopping centru koji radi i subotom i nedjeljom, šef mu je nadrkan i čeka priliku da mu da otkaz, a auto mu je blokirano tvojim svatovima. A možda je netko frustriran i puca mu k za tvoje svatove, on želi mir i odmor nakon radnog tjedna. Ti nisi draga njemu, nije ni on tebi, zato se ti ne diraš u njega niti on u tebe. Nitko nema ni zakonsko ni moralno pravo zakrčiti ulicu, bučiti i ometati mir i kretanje drugih. Od posljednjih 10 svadbi u kojima sam bio u njih 8 je doček bio u iznajmljenom prostoru s cateringom, u jednom slučaju nije bilo dočeka, a u jednom je doček bio u portunu zgrade, ali to je bilo bezveze, neukusno, čista seljačija i maltretiranje susjeda, samo što se ženio lokalni vepar-kriminalac pa nitko od susjeda nije smio pisnuti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 16:14   #11
Zašto se slavi u stanu ili kući? Zašto ne iznajmljuju svi lokale i prostore? Ja sam 26 godina živjela u toj zgradi i meni je imalo veliki značaj da iz te zgrade odem prema crkvi, htjela sam da moji prijatelji vide gdje sam živjela, da skupa samnom u mojoj rodnoj kući slave moje vjenčanje. I zato smatram da svatko sebi treba taj doček omogućiti kako želi. A ako netko organizira takav doček kod kuće onda će osigurati tj. probati srediti i parking, ja sam svima rekla gdje će se moći parkirati i nitko nije bio zatvoren, tako da moguće je ako se želi. A niti svi lokali za iznajmljivanje imaju parkinge. No opet to ovisi o području od kuda si jer kod mene toga nema, barem ne u mojoj neposrednoj blizini koja bi nam odgovarala. Guud ako si ti preplašen i paziš na sve i svih onda tako radi i dalje, ja se nemam namjere brinut o svakom susjedu ponaosob jer se oni ni o meni ne brinu. Tih par sati zbog sretnog događaja ako netko ne želi trpit i ne želi imat buku neka stavi jastuk preko glave i riješen problem.

p.s. imala sam policajca na svadbi, problema nije bilo
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:16   #12
Slažem se s Emocionalkom u svemu

I kako vidim danas sve više ljudi iznajmljuje prostore, radi catering i sl, meni je ta tradicija, čekanje, iščekivanje kad će oni doći po mene pa ih čuješ ispred sa harmonikom.. neprocjenjiva

ako moji susjedi mogu bušiti i lupati od 14 do 17 h svaki radni dan tako i vikend, a neki klinci puštat narodnjake do kasno u noć, onda se mogu i ja par sati proveselit na svoj jako važan dan a da pri tom ne mislim smetam li nekome
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 19:55   #13
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Zašto se slavi u stanu ili kući? Zašto ne iznajmljuju svi lokale i prostore? Ja sam 26 godina živjela u toj zgradi i meni je imalo veliki značaj da iz te zgrade odem prema crkvi, htjela sam da moji prijatelji vide gdje sam živjela, da skupa samnom u mojoj rodnoj kući slave moje vjenčanje. I zato smatram da svatko sebi treba taj doček omogućiti kako želi. A ako netko organizira takav doček kod kuće onda će osigurati tj. probati srediti i parking, ja sam svima rekla gdje će se moći parkirati i nitko nije bio zatvoren, tako da moguće je ako se želi. A niti svi lokali za iznajmljivanje imaju parkinge. No opet to ovisi o području od kuda si jer kod mene toga nema, barem ne u mojoj neposrednoj blizini koja bi nam odgovarala. Guud ako si ti preplašen i paziš na sve i svih onda tako radi i dalje, ja se nemam namjere brinut o svakom susjedu ponaosob jer se oni ni o meni ne brinu. Tih par sati zbog sretnog događaja ako netko ne želi trpit i ne želi imat buku neka stavi jastuk preko glave i riješen problem.

p.s. imala sam policajca na svadbi, problema nije bilo
Krenuo sam napisati odgovor, ali vidim po tvojoj zadnjoj rečenici da vjerojatno nema smisla jer nismo na istoj valnoj duljini. Policajac bi svojim prisustvom trebao biti primjer i ukazati na poštivanje zakona, a ne veza zbog koje se može radit što se hoće jer neće valjda policajac napisati kaznu policajcu. Ako nemaš policajca u svatovima onda moraš pazit, ako imaš onda si miran. :/

Nemam ništa protiv "dočeka" iako je to relikt nekih davnih vremena kad su vladali drukčiji uslovi života, kad su ljudi živjeli u kućama (djedovini) pa bi mladoženja došao po mladu u njenu kuću da je otkupi od njene obitelji i odvede pred oltar a zatim u kuću svoje obitelji. To ima svojih čari i to zna biti lijepo, uređeno dvorište itd.. S druge strane naguravanje u uskom smrdljivom portunu socijalističkog nebodera oko plastičnih čaša i boce viskija te cupkanje pred wc-om (jer se nemaš gdje popišat i posrat) u stančiću od 50m2 u koji se naguralo 100 ljudi mi nije lijepo, dapače. Još ako među susjedima vlada odnos ktj pa jedan krene nosit šutu i kamionom zakrči svatove, drugi dođe nožem na vrata prijetit, a baba s prvog kata zaljeva goste urinom iz noćne posude i psuje im majku - ugođaj je potpun. A to je čest slučaj u mojoj ulici zato što je 80% stanara došlo "iza brda". Restoran, staklene čaše i konobari koji poslužuju goste umjesto članova obitelji (koji bi na dan vjenčanja sina ili kćeri trebali biti zaokupljeni drugim stvarima).. mi djeluje mnogo privlačnije.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:39   #14
Guud malo pretjeruješ (za općenito, ne znam za tvoju zgradu konkretno ).
Bila u zadnjih par godina u 10-ak svatova u zgradama, stanova veličine 40 do 150 kvadrata i uvijek je ispalo super. U sat-dva koliko se bude na tom mjestu (dakle kada se spoje svatovi) se nitko ne usere u gaće.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:41   #15
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Guud malo pretjeruješ (za općenito, ne znam za tvoju zgradu konkretno ).
Bila u zadnjih par godina u 10-ak svatova u zgradama, stanova veličine 40 do 150 kvadrata i uvijek je ispalo super. U sat-dva koliko se bude na tom mjestu (dakle kada se spoje svatovi) se nitko ne usere u gaće.
Vjerujem, zato cvijeće u portunu bolje raste nakon svadbe.

Ne znam koliko je ljudi bilo u tim spojenim svatovima u stanu od 40m2, ako je bilo četvoro, mogu skužit, ali ako ih je bilo deset, baš i ne. I fotograf je odahnuo kad sam mu rekao da neće biti nagurivanja u portunu jer mi kaže da su mu to najgori trenuci, svi se laktaju jer žele vidjeti kupovanje mlade itd.. a on u tom uskom portunu gdje se nagurava 100 ljudi ne može dobiti dobar kadar. Naravno, mnogo toga ovisi o tome kako izgleda taj portun tj. zgrada. Sjećam se jednog vjenčanja gdje se dolazilo po mladu u stan njenih roditelja (ispustimo sad to što je već 10g živjela s dečkom u zajedničkom iznajmljenom stanu), ali taj stan je u maloj urbanoj vili s par stanova, velikom okućnicom i privatnim parkingom na kojem je bio šator i catering. Gosti su parkirali na javnom parkingu udaljenom 100njak metara, a njen otac je došao sutra dan i platio parking za sve goste (vjerojatno 500-600kn). To je mi je bilo ok, čak simpa, taj karusel koji se stvorio u tih 100m. U mom slučaju to nije izvedivo jer nema javnog parkinga tako blizu, a u portun se ulazi iz ulice koju bi trebao blokirati (a time i cca. 80tak automobila u nastavku ulice). Nedaj Bože da se nekom u ulicu zagrcne dijete (proguta komad nečeg), a hitna pomoć ne može doći jer je ulica blokirana, izbije požar jer je pijanom gostu ispala bengalka u auto itd.. Nemam volje riskirati.

Zadnje uređivanje Guud : 05.09.2013. at 20:52.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:42   #16
Eto vidiš, ima i koristi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:35   #17
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Krenuo sam napisati odgovor, ali vidim po tvojoj zadnjoj rečenici da vjerojatno nema smisla jer nismo na istoj valnoj duljini. Policajac bi svojim prisustvom trebao biti primjer i ukazati na poštivanje zakona, a ne veza zbog koje se može radit što se hoće jer neće valjda policajac napisati kaznu policajcu. Ako nemaš policajca u svatovima onda moraš pazit, ako imaš onda si miran. :/
Oprosti što nisam navela, ali u svojim prijašnjim postovima (prije vjenčanja) sam navodila u više navrata da imam policajca u svatovima pa sam s njime prošle sve vezano za svadbu (parking oko zgrade, blokiranje prometa, upaljena sva 4, ne imanje tablice već JUST MARRIED tablice, puštanje lampiona i sl.) stoga sam zato sad navela da sam imala policajca.... ali da pretjeruješ, opako pretjeruješ jer ispada da se ti ne veseliš svadbi i radosti mladenaca nego ti je loš doček, malen prostor...ma da se moram u liftu stiskat, došla sam se razveselit zbog mladenaca pa mi ne smeta ako cupkam ispred wc-a.

p.s. ja sam imala 3 wc-a, od svog stana i od 2 susjede... sve se može, kad se hoće
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 23:29   #18
Kad si sve to tako fino organizirala trebala si i svadbu obavit doma. Nekad (i to ne tako davno) se pirevi nisu održavali u salama već doma, catering, vizazist itd.. su bili potpuna nepoznanica. Danas su ipak neka druga vremena, život na selu je zamijenio život u gradu, pirevi se ne održavaju doma već u salama, ne baca se jabuka preko krova, ne kolje pijetao, ne trči seoska utrka,.. a posluživanje gostiju na dočeku prije pira ne rade roditelji već catering, itd.. Ali kao što kažeš, sve se može kad se hoće, čak i pir napravit doma. Ne znam kako bi se izrazio, ali kad sam zamišljao svoje vjenčanje nisam zamišljao ispijanje viskija iz plastičnih čaša u portunu ili na parkingu. Radije bi izbacio taj doček ako nemam adekvatne uvjete.

Zadnje uređivanje Guud : 05.09.2013. at 23:34.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 09:41   #19
Izdvojeno s druge teme
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 10:02   #20
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Kad si sve to tako fino organizirala trebala si i svadbu obavit doma. Nekad (i to ne tako davno) se pirevi nisu održavali u salama već doma, catering, vizazist itd.. su bili potpuna nepoznanica. Danas su ipak neka druga vremena, život na selu je zamijenio život u gradu, pirevi se ne održavaju doma već u salama, ne baca se jabuka preko krova, ne kolje pijetao, ne trči seoska utrka,.. a posluživanje gostiju na dočeku prije pira ne rade roditelji već catering, itd.. Ali kao što kažeš, sve se može kad se hoće, čak i pir napravit doma. Ne znam kako bi se izrazio, ali kad sam zamišljao svoje vjenčanje nisam zamišljao ispijanje viskija iz plastičnih čaša u portunu ili na parkingu. Radije bi izbacio taj doček ako nemam adekvatne uvjete.
Ako nema uvjeta onda izbaci, cijela ova rasprava ide u krivom smjeru. Samo sam rekla Bubi da je moguće i kako sam ja to izorganizirala. Tvoji komentari su stalno bili samo kontriranje tomu, a zašto, tko može i želi neka radi kako može i želi. Nisam imala fensi doček gostiju već lagano druženje jer nisam mislila nekoga impresionirat dočekom, imali smo plate s narescima naručeni iz Plodine, cugu, i da imala sam plastiku ali ne onu običnu već mrvicu bolju i nije djelovalo jadno i dvije prijateljice moje sestre su mi bile konobarice, nitko se nije požalio, kukao i jadao.... sve je bilo sjajno.

Svatko zamišlja svoje vjenčanje, a ja sam svoje zamislila tako da idem od kuće gdje sam odrasla. Uvjeti su bili adekvatni, ali ne idealni, bilo je dovoljno mjesta za sve moje goste, a kad je stigao on sa svojim gostima onda smo izašli na plato zgrade i opet sve 5 jer je i dolje bila hrana i cuga i više nego dovoljno mjesta. I to je sve trajalo par sati. Ne živim na selu i nemam okućnice tako da je svadba kod kuće otpala pa smo poslije mise išli u salu.

Opet se sve svodi na isto, svatko će si napraviti onako kako on/ona želi i može.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.