Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2016., 02:54   #381
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako se Račan nije bojao prepustiti Oluju i Bljesak haškoj inkviziciji
Malo je neodgovorno pripisivati koješta nekoj vlasti bez vođenja računa o tome što se za čijeg mandata odlučilo. Ajd pliz zaguglaj malo kada je što potpisano i kada je tko izručen. Evo za početak, za orijentaciju:

http://www.europe.hr/category/hrvats...2/kronologija/

Tim više što se generalno bacanje generala pod vlak dogodilo baš za Sanadera koji je na dizanju frke oko generala dobio izbore. HDZ im je još i obranu sabotirao uskraćivanjem ratne dokumentacije, jer su opet nacionalnom interesu pretpostavili interese svojih umočenih štićenika.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
ako je Mesić otpustio silne generale koji su bili najzaslužniji za pobjedu u ratu
Ček, ti stvarima ove težine o kojima pričamo, dakle ratnom profiterstvu i upropaštavanju čitave države za cijelu jednu generaciju, pripašeš umirovljenje generala nakon rata kao neki krimen nad kojim bi se trebalo zgražati? Mislim da je to malo neozbiljno.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
e onda je mirne duše mogao obračunat sa pretvorbom i privatizacijom zbog koje je HDZ i izgubio izbore
Kako si ove dvije stvari prije povezao s ovom tu, stvarno mi nije jasno Ali svejedno. Već si imao prilike vidjeti da Račana za prošušteno, a što mu je bila dužnost, nitko od nas lijevo orijentiranih ne ekskulpira. Dapače.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Moja je percepcija drugačija, mislim da ljevičari na sve načine opravdavaju SDP, pa i ova pobjeda Milanovića
Nisam uvjeren da je tvoja percepcija zaista drugačija. Znaš da lijevi mediji pišu o SDP-ovim skandalima i Milanoviću vade mast svakom prilikom, uz redovite kolumne u kojima ga izvrijeđaju na pasja kola, sasvim zasluženo. Znaš i da mi tu obični pojedinci koji smo lijevo orijentirani nemamo nikakve zadrške kritizirati SDP niti bilo kojeg njihovog člana. A znaš i koliko se desni mediji i glasači iskreno mogu istim time pohvaliti. Nema baš smisla da se pravimo slijepi, pogotovo ne u ovim vremenima kada su zaista sve maske pale.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sanaderov HDZ je nešto suprotno domoljublju, tu je u igri bio čisti lopovluk i eurosluganstvo.
Vidimo se na ovu temu kada se ćaća vrati na scenu opran od svih grijeha

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Karamarkov HDZ, e sad, neki mu zamjeraju suradnju sa Mesićem, a ja čisto sumnjam da ljevičarima smeta suradnja sa Mesićem
Mesićem je opsjednuta jedino desnica, jer se on nigdje osim u mitologiji dnevno.hr-a i te ekipe niti ne pojavljuje godinama. Nama je samo smješno da je desnici, koja smatra da je lijepo pozdraviti Mesića na ulici jednako nacionalnoj izdaji, nema problema s Karamarkovom suradnjom s njime baš u vremenu kada je Mesić navodno najviše radio kontra Hrvatske. To je jednostavno stav koji zaslužuje ruganje.

O Karamarku govore njegova djela i izjave, a o glasačima HDZ-a da su takvog čovjeka spremni podržati. Pravdati njegov opus je zapravo gore nego što je za Sanaderove vladavine bilo braniti njegov. A tada, kao, isto nitko nije znao da je ovaj zadnja hulja i lopov. Ma vjerujemo vam da niste znali. Ko i Šukiju i ekipi koja mu je držala svijeću

Sve je svima jasno. Svi znamo tko je Karamarko, a očito nas ima puno koji će znajući tko je i što je iza njega stati.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 04:10   #382
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Malo je neodgovorno pripisivati koješta nekoj vlasti bez vođenja računa o tome što se za čijeg mandata odlučilo. Ajd pliz zaguglaj malo kada je što potpisano i kada je tko izručen. Evo za početak, za orijentaciju:

http://www.europe.hr/category/hrvats...2/kronologija/

Tim više što se generalno bacanje generala pod vlak dogodilo baš za Sanadera koji je na dizanju frke oko generala dobio izbore. HDZ im je još i obranu sabotirao uskraćivanjem ratne dokumentacije, jer su opet nacionalnom interesu pretpostavili interese svojih umočenih štićenika.
nisam ja rekao da su generale izručili u hag, nego su dozvolili hagu da podigne optužnice za Oluju i Bljesak, do Račana hag nije imao nadležnost nad Olujom i Bljeskom.

A glede karle del ponte, pa ja sam tipkovnicu istrošio pišući o HDZeovoj veleizdaji, rekao sam da bi oni i mrtvog Tuđmana izručili zbog EU-a

Quote:
Ček, ti stvarima ove težine o kojima pričamo, dakle ratnom profiterstvu i upropaštavanju čitave države za cijelu jednu generaciju, pripašeš umirovljenje generala nakon rata kao neki krimen nad kojim bi se trebalo zgražati? Mislim da je to malo neozbiljno.
Opet si krivo shvatio, rekao si da se Račanu nebi dozvolilo da se idra u tajkune, a ja sam na to rekao, da ako je Meske smijenio generale i ako se lovio Norac, da onda nije bilo nikakvog opravdanja da se tajkuni i lopine štite pod tobožnjim izgovorom, da narod čuva tajkune

Quote:
Kako si ove dvije stvari prije povezao s ovom tu, stvarno mi nije jasno Ali svejedno. Već si imao prilike vidjeti da Račana za prošušteno, a što mu je bila dužnost, nitko od nas lijevo orijentiranih ne ekskulpira. Dapače.
Mislim da sam sad pojasnio što sam mislio

Quote:
Nisam uvjeren da je tvoja percepcija zaista drugačija. Znaš da lijevi mediji pišu o SDP-ovim skandalima i Milanoviću vade mast svakom prilikom, uz redovite kolumne u kojima ga izvrijeđaju na pasja kola, sasvim zasluženo. Znaš i da mi tu obični pojedinci koji smo lijevo orijentirani nemamo nikakve zadrške kritizirati SDP niti bilo kojeg njihovog člana. A znaš i koliko se desni mediji i glasači iskreno mogu istim time pohvaliti. Nema baš smisla da se pravimo slijepi, pogotovo ne u ovim vremenima kada su zaista sve maske pale.
Treba priznati da HDZ nema podršku kao pod Tuđmanom, a ja Sanaderu nisam ni na rivi vjerovao, ja sam po svom političkom uvjerenju suverenista i ne priznajem euroreptile iznad Sabora, nažalost, sabor su pretvorili u tor s dva stada

Quote:
Vidimo se na ovu temu kada se ćaća vrati na scenu opran od svih grijeha
Kao što rekoh, europejcima i strankama koje su pod EU stijegom ne vjerujem ništa!

Quote:
Mesićem je opsjednuta jedino desnica, jer se on nigdje osim u mitologiji dnevno.hr-a i te ekipe niti ne pojavljuje godinama. Nama je samo smješno da je desnici, koja smatra da je lijepo pozdraviti Mesića na ulici jednako nacionalnoj izdaji, nema problema s Karamarkovom suradnjom s njime baš u vremenu kada je Mesić navodno najviše radio kontra Hrvatske. To je jednostavno stav koji zaslužuje ruganje.
Htio sam reći da je Karamarko napadan dok je još bio u opoziciji, a vidimo da je i dan danas u opoziciji, ja osobno ne vjerujem da on zapovjeda Oreškoviću, Oreškovića i Kolindu postavili su puno veći igrači koji se ne brinu o suverenitetu RH, a Karamarka ću komentirati kad i ako dođe na vlast.

Htjeli ga zamjeniti sa Plenkovićem koji je predstavnik brisela, pa kad nisu uspjeli, doveli su lika koji ni nezna hrvatski jezik- vrhunac domoljublja

Quote:
O Karamarku govore njegova djela i izjave, a o glasačima HDZ-a da su takvog čovjeka spremni podržati. Pravdati njegov opus je zapravo gore nego što je za Sanaderove vladavine bilo braniti njegov. A tada, kao, isto nitko nije znao da je ovaj zadnja hulja i lopov. Ma vjerujemo vam da niste znali. Ko i Šukiju i ekipi koja mu je držala svijeću
Kao što reko, ja Sanaderu nisam ni na rivi vjerovao, a Karamarka ne vidim na vlasti, na vlasti vidim kanađanina kojeg je postavio krupni kapital, on je samo ubrzao Mrsićeve reforme!

Quote:
Sve je svima jasno. Svi znamo tko je Karamarko, a očito nas ima puno koji će znajući tko je i što je iza njega stati.
Kao što bi više volio Komadinu na čelu SDPea, tako mislim da HDZ nij imao boljeg unutar HDZea, ako se ne varam protukandidati su bili Jadranka i još neki. Čak sam smatrao da je Karamarko bolja opcija od Kujundžića, jer Karamarko za Sanadera nije bio član HDZ.

E sad, ako je lopina neka ga uhite, ali na Hrvatskoj političkoj sceni očito nema nitko na njega pravo baciti kamen, pada mi napamet slučaj Linić -Milanović, nakon onakvog okršaja je malo čudno da su oba čisti... ali da sad ne ispada da nekog branim, ja sam svoj glas dao Sinčiću i Živom zidu jer smatram da se radi o novim ljudima koji su ponudili nešto novo, a smatram ih pravim suverenistima i socijalno osjetljivim.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 05:43   #383
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Taj mit nikada,ali baš nikada nije bio dekonstruiran...

Dečko,za vrijeme rata su HDZ direktori na područjima gdje je HDZ bio na vlasti i imao sve pod kontrolom uništavalido te mjere tvornice da su iz njih odvoženi ne samo stolci i projektna dokumentacija (pravo blago firme) nego stolice i ormari...
Niti ce ikada biti dekonstruiran, ako to ikoga bude za koju godinu uopce zanimalo i ako Hrvatska kao drzava jos uvijek postojala.

Jedino sto je dekonstruirano su firme, imovina, nekretnine i pokretnine koje su nominalno, de iure i de facto pripadale svakom Hrvatu.

Za primjer dekonstrukcije spomenut cu tek dekonstrukciju jasinjskih vocnjaka i vinograda. Jebote, cupali su i odvozili betonske stupove iz vinograda. Toliko su temeljito dekonstruirali sto se dekonstruirati dalo. Sad dekonstruiraju ono sto se nije dalo tada.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 05:44   #384
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Uspoređuješ protjerivanje ljudi sa dobrovoljnom ekonomskom migracijom?

Jes lik u banani, ali tesko da je ekonomska migracija dobrovoljna.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:49   #385
Sdp i hns su u svojoj suštini hdz, ali koji se ni ne prave da vole ovu državu. Kad god ljevica dođe na vlast pokaže sve negativne karakteristike hdz-a, s tim da moraju dovesti najjače svjetske PR -ovce da im objasne kako bi trebali koristiti simboliku države u kojoj pokušavaju doći na vlast. Da je bar sdp malo domoljubniji, onda se više hdz ne bi mogao provlačiti s jadnim, površnim pokazivanjem domoljublja, već bi na tom polju imali ozbiljnu konkurenciju.
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Hvala @Globinho i @Stipe


Da ovo boldano stoji, složio bih se s tobom. Međutim HDZ-ovi birači razlikuju se od većine ostatka biračkog tijela po tome da bezrezervno brane stranku čak i kada očito čine zlo. Mediji naklonjeni ljevici uredno kritiziraju lijeve političare, pogotovo kada su na vlasti, objavljuju njihove skandale i pišu kolumne koje im vade crijeva. Hrvatska ljevica nema tu epsku lojalnost o kojoj je ovdje bilo riječi i većina njenih birača otvoreno kritizira postupke vlastite opcije kada se kose s njihovim principima.

Druga stvar, hrvatska se desnica gotovo isključivo bavi zagorčavanjem života svojim ideološkim neprijateljima. Zapravo se ne mogu sjetiti ničeg drugog čime se HDZ od svog nastanka bavio. HDZ-ove kampanje za izbopre se isključivo bave obećavanjem mjera koje će nekome napakostiti (nepoćudnim novinarima, srpskoj manjini, Republici Srbiji itd.), a u praksi se u ovom mandatu jedino time i bave. Od općih mjera uveli su isključivo one koje donose štetu nekim njihovim neprijateljima (kultura) ili svima (nabijanje cijena i srozavanje usluge u zdravstvu).


Ja sam uvjeren da ne samo da je daleko veće zlo, već da i to zlo desnica svjesno podržava. Pogotovo s obzirom da se "zla" koja HDZ pripisuje ljevici svode isključivo na mjere kojima je ljevica previše pomogla nekome koga HDZ-ovi glasači mrze (npr. homoseksualci ili žrtve rata srpske nacionalnosti).


Trebalo bi te zabrinuti što kada treba primjer otvorene podrške ustaškom režimu i zločinima ne moramo uložiti više od minute truda (jer su posvuda), a ti se trebaš sakriti iza ovako općenitog nagađanja što ljudi rade u kući kada ih nitko ne gleda, proglašavanjem samog postojanja ličnosti koje ti se ne sviđaju kao krimena (Mesić), navijanja za "krivu" reprezentaciju itd. Kamo sreće da su to najgore stvari koje nas brinu.
Interesantan osvrt, nažalost no evidence included.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 12:33   #386
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
nisam ja rekao da su generale izručili u hag, nego su dozvolili hagu da podigne optužnice za Oluju i Bljesak, do Račana hag nije imao nadležnost nad Olujom i Bljeskom.
Točno je da je Račanova vlada prihvatila tu nadležnost. Evo Šeks nakon Račana, o Račanovom odnosu s Haagom, i tadašnjoj varijanti šatoraša:

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1306&sec=422

Ja bih, ako se slažeš, na tome stao o Haagu jer smo u offtopicu.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A glede karle del ponte, pa ja sam tipkovnicu istrošio pišući o HDZeovoj veleizdaji, rekao sam da bi oni i mrtvog Tuđmana izručili zbog EU-a
Na žalost su mnogi pali da bi se zaštitilo one zbog čijih je postupaka čitava država inkriminirana. Ja HDZ-u ne zamjeram suradnju s međunarodnim institucijama. Kakve god one bile, mi nismo USA pa da nam nitko ništa ne može. Slovenija je najbolji primjer kako se treba igrati s velikima i moćnima. Ona je u svim pregovorima zaštitila svoje interese i izvukla daleko najbolje što se dalo.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Opet si krivo shvatio, rekao si da se Račanu nebi dozvolilo da se idra u tajkune [... ] pod tobožnjim izgovorom, da narod čuva tajkune
Tajkune su čuvali puno opasniji likovi od naroda koji se bunio na postupke prema generalima. Ja ne mislim da bi netko prosvjedovao da je Račan krenuo na tajkune. Mislim da bi završio kao Đinđić, ubijen. Ali svejedno smatram da je to bila njegova dužnost jer se kandidirao za mjesto na kojem se mora s time moći nositi. Nema izgovora, govorim samo o okolnostima, jer ne želim da se moralno izjednačava Račanov propust da bude heroj sa onima koji su mafiju stvorili i držali joj leđa sve ove godine.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
...a ja Sanaderu nisam ni na rivi vjerovao...
Svaka čast ako je tako, ali sjetit ćeš se da je Sanader i dok je najočitije krao i uvaljivao generale uživao ogromnu podršku HDZ-ovih birača. Tek je s unutrašnjim obračunom krenuo njegov pad, kada ga je sam HDZ odlučio potopiti.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kao što bi više volio Komadinu na čelu SDPea, tako mislim da HDZ nij imao boljeg unutar HDZea, ako se ne varam protukandidati su bili Jadranka i još neki. Čak sam smatrao da je Karamarko bolja opcija od Kujundžića, jer Karamarko za Sanadera nije bio član HDZ.
Karamarko je kao nekakav test koliko nisko HDZ može ići a da se svejedno i dalje može izvlačiti na domoljublje. Ja jednostavno ne vjerujem nikome kada kaže da ga podržava jer je domoljuban i da ga ne vidi kao ništa manje nego do srži pokvarenog i opasnog čovjeka. Nitko nije toliko slijep. Vjerujem zaista da su HDZ-u sada ostali samo glasači koji imaju izravne koristi od toga da je mafija na vlasti ili se toj koristi nadaju, jer poštenih prilika za uspjeh već odavno nema.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 12:44   #387
Sva naša vlast od 3.1.2000. je katastrofalna, neovisno je li se radi o HDZu, SDPu ili HNSu. Pogotovo u 2000ma, svi su vodili istu jadnu politiku.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 14:14   #388
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Sdp i hns su u svojoj suštini hdz, ali koji se ni ne prave da vole ovu državu. Kad god ljevica dođe na vlast pokaže sve negativne karakteristike hdz-a, s tim da moraju dovesti najjače svjetske PR -ovce da im objasne kako bi trebali koristiti simboliku države u kojoj pokušavaju doći na vlast. Da je bar sdp malo domoljubniji, onda se više hdz ne bi mogao provlačiti s jadnim, površnim pokazivanjem domoljublja, već bi na tom polju imali ozbiljnu konkurenciju.
Meni ovo zvuči kao da hoćeš reć da je bolje imat lažne domoljube na vlasti, nego ljude koji se odbijaju sakrivati iza domoljublja?

Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Interesantan osvrt, nažalost no evidence included.
Ovu eru HDZ-ove vladavine zaista obilježava najljenije, uvredljivo loše laganje, tek toliko reda radi, jer je ta krinka domoljublja kao stara izraubana gas maska koja pušta na sve strane i za koju nositelj više nije siguran je li mu uopće potrebna.

Ja ne očekujem da HDZ-ovi glasači priznaju da ih jedino zanima cipelarenje susjedove krave. To priznanje nije niti potrebno, slušamo što je desnici bitno svaki dan iz svih smjerova i da nečeg drugog ima, za to bismo čuli. HDZ nije ni donio program, nego je danonoćno drvio o Titu i kako će kada dođe na vlast sve lustrirati. Pa jebemu, on je usred one biblijske poplave držao miting o Titu

Ako još netko vjeruje HDZ-ovim glasačima da ne znaju što čine kada daju svoj glas, vrijeme je da prestane.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 14:40   #389
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Na kog si točno mislio?

Na SDP koji su nakon lopina došli na vlast, a nisu vratili ni jednu kunu otetog ili?
na HDZ, SDP i sve lopove općenito. nebitno mi je u kojem su taboru, političkom, nacionalnom ili bilo kojem drugom.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:41   #390
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
na HDZ, SDP i sve lopove općenito. nebitno mi je u kojem su taboru, političkom, nacionalnom ili bilo kojem drugom.
Preksinoć na TV čuo od jednog profesora, da predstavnicima krupnog kapitala itekako paše da ljudi vjeruju u ovakvo iluzorno višestranačje u kojem će dominirati ideološka komponenta, na taj način krupni kapitala vlada.

Ako pogledamo te tzv reforme, vidimo da se radilo o:

OIB-u na sirotinju

Nakon OIBA, eto deložacije ovrhe blokade

Za bogate i podobne imali smo predstečajne nagodebe

Ukidanje penzije (makar su nam Sanderi, Kosorke, Plenkovići, Pusičke obećavali penzije u EU)

Manja radnička prava

Privatnizirano zdravstvo

Porez na promet

...

Vidimo da reforme dolaze iz istog izvora, stranke mogu odlučiti o tempu i broju uhljeba koji su poput cijene stranki za podršku.


Ali ovo sa Timom je pun pogodak, čovjek niti zna hrvatski, u startu najavio raspodaju Hrvatske, ukidanje penzija i poreze na nekretnine, a ni jedan glas dobio nije, HDZ, MOŠT, pa i HSP ga postavili na vlast, ko da je maršal Tito
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:59   #391
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali ovo sa Timom je pun pogodak, čovjek niti zna hrvatski, u startu najavio raspodaju Hrvatske, ukidanje penzija i poreze na nekretnine, a ni jedan glas dobio nije, HDZ, MOŠT, pa i HSP ga postavili na vlast, ko da je maršal Tito
Klinac, Tim je puno jaci. Tito je imao golemu vojnu silu iza sebe, a ovaj bas nista.

TO je pravi frajer. A i hrvatski govore podjednako.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 18:23   #392
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Klinac, Tim je puno jaci. Tito je imao golemu vojnu silu iza sebe, a ovaj bas nista.

TO je pravi frajer. A i hrvatski govore podjednako.
Ma bilo mi fora, što su Tepeša pitali da li daje podršku Timu, mislim što pravaš ima davati podršku liku koji Hrvatsku nezna nać ni na karti, jedino je možda Plivu znao nać na karti...

Pa sam se sjetio kako su maršala stavili bez glasovanja da bude predsjednik republike... ali dobro sad mi je pala napamet i Jadranka Kosor kad ju je opći sabor HDZea "izabrao" za prdejednicu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:48   #393
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Tuđman nije dopustio pljačku, a nije ni normalno pričati na ovakav način- Nije u redu da sami ponudite argument svojih neistomišljenika te ga onda, opet sami, s lakoćom protuargumentirate. Nitko ne brani pljačku. Tuđman je bio humanist, demokrat i iskreni domoljub koji nije niti krao niti dopuštao da se krade. Jugoslavija je ekonomski propala, rat nas je uništio, a onda su snađi se druže jugo direktori još i privatizirali na svoj lopovski način. Taj mit vaš o pljački Hrvatske je već bezbroj puta, čak i ovdje dekonstruiran.
Koje gluparije pises, ti si ga kao poznavao, sjedio si u uredu do njega...on je bio sve samo ne ono sto pises na osnovu propagande u koju je ulozena velika lova, upravo od onih koji se kriju iza lika i djela doticne vspodobe...falsificiraju blisku nam povijest..dobro se sjecam njegovih reakcija 71. god. njegovog djelovanja kroz yugu....ubaceni smrad i nista drugo, koji je skrojio propast hrvatskog naroda jednom za uvjek..sad neka moderatori brisu, briga me, brisu saznanje o svojoj buducnost....
emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 02:07   #394
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
nisam ja rekao da su generale izručili u hag, nego su dozvolili hagu da podigne optužnice za Oluju i Bljesak, do Račana hag nije imao nadležnost nad Olujom i Bljeskom.

A glede karle del ponte, pa ja sam tipkovnicu istrošio pišući o HDZeovoj veleizdaji, rekao sam da bi oni i mrtvog Tuđmana izručili zbog EU-a



Opet si krivo shvatio, rekao si da se Račanu nebi dozvolilo da se idra u tajkune, a ja sam na to rekao, da ako je Meske smijenio generale i ako se lovio Norac, da onda nije bilo nikakvog opravdanja da se tajkuni i lopine štite pod tobožnjim izgovorom, da narod čuva tajkune
Zašto očekivati od Račana da brani Bljesak, Oluju i bilo što iz hadeze-Tuđmanovih devedesetih kad se Račan ni u čemu nije slagao s Tuđmanom? Kad je upozoravao na njihove "opasne namjere", tj. rat i svo zlo koje dolazi s njim? E kad se to zlo zaista dogodilo i kad je trebalo zahvaljujući i Tuđmanovoj bedastoći i nesposobnosti položiti račune za svoj dio sranja i zločina, proziva se Račan koji je to kao trebao spriječiti. Zašto bi? Zaboli ga racku, "jesam li vas upozoravao?", e pa sad izvolte ! Naravno da se državotvorci s HDZ strane osjećaju izdani, ali zašto bi netko morao dijeliti oduševljenje i ljubav prema onome što su stvorili, ako je imao svoju viziju kako doći do istog cilja - države, a da se ne uništi društvo.

Ista je stvar i s privatizacijom, tajkunizacijom. Nije li Tuđman imao vremena od 95. kad je rat praktički prestao, sankcionirati sve negativno, kriminalno, kažnjivo iz togdoba ili barem započeti proces? Jest, ali nije ni mrdnuo, već se patriotski prosrao s "200", a narod mu je pljeskao. Isti taj narod je na svim izborima devedesetih debelo podržavao politiku Tuđmanovog i adezetovog patriotizma, marginalizirajući potpuno Račana i "komuniste", da bi se naglo otrijeznio Tuđmanovim smrću, shvativši da ničeg obećanog nema, da se ništa bolje ni ne nazire, a kao uspjeh i pobjeda prikazuje simbolika himne, grba i zastave, kao sloboda "Vila" i "Ban"+ izbori svakih četiri godine, pa je dok se Tuđman još hladio brže-bolje izabrao Račana i Mesića, Tuđman-hadezeove najljuće neprijatelje ne bi li ovi popravili što se može, tj. vratili sve "kako je nekad bilo". No bilo je kasno, onda i danas je.

Nikad više hadezeov patriotizam se nije mogao prodati, već se je vlast osvajala temeljem razočaranja u postojeću.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 02:48   #395
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Zašto očekivati od Račana da brani Bljesak, Oluju i bilo što iz hadeze-Tuđmanovih devedesetih kad se Račan ni u čemu nije slagao s Tuđmanom? Kad je upozoravao na njihove "opasne namjere", tj. rat i svo zlo koje dolazi s njim? E kad se to zlo zaista dogodilo i kad je trebalo zahvaljujući i Tuđmanovoj bedastoći i nesposobnosti položiti račune za svoj dio sranja i zločina, proziva se Račan koji je to kao trebao spriječiti. Zašto bi? Zaboli ga racku, "jesam li vas upozoravao?", e pa sad izvolte ! Naravno da se državotvorci s HDZ strane osjećaju izdani, ali zašto bi netko morao dijeliti oduševljenje i ljubav prema onome što su stvorili, ako je imao svoju viziju kako doći do istog cilja - države, a da se ne uništi društvo.

Ista je stvar i s privatizacijom, tajkunizacijom. Nije li Tuđman imao vremena od 95. kad je rat praktički prestao, sankcionirati sve negativno, kriminalno, kažnjivo iz togdoba ili barem započeti proces? Jest, ali nije ni mrdnuo, već se patriotski prosrao s "200", a narod mu je pljeskao. Isti taj narod je na svim izborima devedesetih debelo podržavao politiku Tuđmanovog i adezetovog patriotizma, marginalizirajući potpuno Račana i "komuniste", da bi se naglo otrijeznio Tuđmanovim smrću, shvativši da ničeg obećanog nema, da se ništa bolje ni ne nazire, a kao uspjeh i pobjeda prikazuje simbolika himne, grba i zastave, kao sloboda "Vila" i "Ban"+ izbori svakih četiri godine, pa je dok se Tuđman još hladio brže-bolje izabrao Račana i Mesića, Tuđman-hadezeove najljuće neprijatelje ne bi li ovi popravili što se može, tj. vratili sve "kako je nekad bilo". No bilo je kasno, onda i danas je.

Nikad više hadezeov patriotizam se nije mogao prodati, već se je vlast osvajala temeljem razočaranja u postojeću.
Daklem.

Prije Tuđmana nije bilo suverene Hrvatske, nakon Tuđmana imamo suverenu Hrvatsku

Za vrijeme Tuđmana bilo je gnjida koje su pljačkale državu, ali ništa strateškog nije prodano strancima, osim ovih domaćih kokošara koji su ko svrab na guzici, teško se riješiti te gamadi dok se po Hrvatskoj razaralo granatama i raketama


Rat je trajao do mirne reintegracije Vukovara i Podunavlja, nakon toga Tuđma obolio od iste bolesti kao i Sušak, nakon što su se liječili u istom odjelu u Americi (slučajno)

Moram priznati da je i mene sahrana pokojnog Tuđmana osvjestila, jer sam tada shvatio da je to bio NAŠ predsjednik, a ne kao što danas imamo ekipu na vlasti koju su postavili svjetski močnici


Inače Mesić koji dva puta pobjeđuje spominjao je trag novca i reviziju privatizacije, ništa od toga, samo je otvorio arhive pokojnog Tuđmana.


Nakon Tuđmana smo bili dužni nekih 9 milijardi dolara, pola tog duga je nasljeđeno, a EK nam je nametnula embargo kako bi na našoj krvi zarađivala na oružju.

Nakon sađenja tikvi sa EU, nakon što smo uništili industriju kako ne bi bili konkurentni EU, kako bi bili njihovo tržište, taj dug se popeo na 50 milijardi eura.

Dakle, europejsku avanturu smo dobro platili kreditnim novcem kojeg više ne možemo vratiti, rođovi su bili goli kurac prema američkim bankaroidima.

Evo sad nam strani centri moći postavljaju premijera koji je obećao puku rasprodaju Hrvatske!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 08:27   #396
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Zašto očekivati od Račana da brani Bljesak, Oluju i bilo što iz hadeze-Tuđmanovih devedesetih kad se Račan ni u čemu nije slagao s Tuđmanom? Kad je upozoravao na njihove "opasne namjere", tj. rat i svo zlo koje dolazi s njim? E kad se to zlo zaista dogodilo i kad je trebalo zahvaljujući i Tuđmanovoj bedastoći i nesposobnosti položiti račune za svoj dio sranja i zločina, proziva se Račan koji je to kao trebao spriječiti. Zašto bi? Zaboli ga racku, "jesam li vas upozoravao?", e pa sad izvolte !
Mislim da si tu u krivu (na stranu to što je moglo biti opasno po Račana i po Hrvatsku da je silom razjurio bagru) jer čim je Račan sudjelovao na izborima, to znači da se prihvatio poltičke odgovornosti da nešto napravi.

"jesam li vas upozoravao? e pa sad izvolte" može govoriti netko tko se povukao iz politike, dok pijucka pivo na terasi. Dok je dio politike, nema pravo tako govoriti.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:35   #397
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Daklem. [...]
Ako sam dobro shvatio, ratno profiterstvo i privatizacija 90-ih nisu bili ništa što se ne bi poslije dalo popraviti, a današnju opću bijedu dugujemo mračnim svjetskim silama koje su od tada do danas postavljale naše vladare?

Zar nije malo sumnjivo da je uvijek netko drugi kriv, da su svi protiv nas i da mi jadni sami ništa ne možemo? Mi i Srbi definitivno dijelimo ovu sklonost uvaljivanja odgovornosti za sve svoje neuspjehe nekim mističnim silama, koje su obično toliko maglovito i promjenjivo definirane da u biti dođu kao zlodusi. Bacilo nam urok

Problem je u tome što se mi sami ponašamo na način koji garantira neuspjeh i priča o tome da nam netko drugi kroji sudbinu je sasvim bespredmetna. Da je cijeli svijet na našoj strani i jedina im je briga da nama bude dobro, mi bi na način na koji se ponašamo i dalje bili preko nosnica u dreku.

Ovo vječito opravdavanje i vađenje na nekakve globalne komplote neodoljivo podsjeća na ponašanje kronično propalog obiteljskog nasilnika koji je sve zapio i ostavio u kladionici, sa svima se posvađao i bunca da netko okreće njegovu djecu da govore protiv njega, a on jadan takav divan i nedužan. Točno ta slika.

Niti jednom narodu na ovom svijetu blagostanje nije poklonjeno, a velika većina njih su u 1000x težoj startnoj poziciji od Hrvatske i pod puno realnijim utjecajem globalnih sila koje im ne daju da stanu na noge. Iz naše relativno slobodne i privilegirane pozicije se žaliti na međunarodni položaj jednostavno zvuči kao kad se bogata bijela Amerikanka žali što su joj poslužili prezaslađeni frapućino
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 15:03   #398
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, ratno profiterstvo i privatizacija 90-ih nisu bili ništa što se ne bi poslije dalo popraviti, a današnju opću bijedu dugujemo mračnim svjetskim silama koje su od tada do danas postavljale naše vladare?

Zar nije malo sumnjivo da je uvijek netko drugi kriv, da su svi protiv nas i da mi jadni sami ništa ne možemo? Mi i Srbi definitivno dijelimo ovu sklonost uvaljivanja odgovornosti za sve svoje neuspjehe nekim mističnim silama, koje su obično toliko maglovito i promjenjivo definirane da u biti dođu kao zlodusi. Bacilo nam urok

Problem je u tome što se mi sami ponašamo na način koji garantira neuspjeh i priča o tome da nam netko drugi kroji sudbinu je sasvim bespredmetna. Da je cijeli svijet na našoj strani i jedina im je briga da nama bude dobro, mi bi na način na koji se ponašamo i dalje bili preko nosnica u dreku.

Ovo vječito opravdavanje i vađenje na nekakve globalne komplote neodoljivo podsjeća na ponašanje kronično propalog obiteljskog nasilnika koji je sve zapio i ostavio u kladionici, sa svima se posvađao i bunca da netko okreće njegovu djecu da govore protiv njega, a on jadan takav divan i nedužan. Točno ta slika.

Niti jednom narodu na ovom svijetu blagostanje nije poklonjeno, a velika većina njih su u 1000x težoj startnoj poziciji od Hrvatske i pod puno realnijim utjecajem globalnih sila koje im ne daju da stanu na noge. Iz naše relativno slobodne i privilegirane pozicije se žaliti na međunarodni položaj jednostavno zvuči kao kad se bogata bijela Amerikanka žali što su joj poslužili prezaslađeni frapućino
Da uzmeš crnu kroniku bilo kojeg grada najsređenije države, naći ćeš sranja, prema tome nema govora da je Tuđman dozvolio neka sranaja, ali pogreb je dokazao da nije bio ničiji igrač.

Kad pokažu Tuđmanove suradnike, svi su govorili kako je već tada bilo pritisaka da se privatiziraju strateški subjekti, a tu je još bio i embargo u kojem su strani lešinari vidjeli dodatni rast cijene oružja.

Danas je gamad embargo zamjenila dopunskim osiguranjem, opet zarada na hrvatskoj patnji, doduše danas HDZ otvoreno sudjeluje u izdaji nacionalnih interesa. Privatizacija zdravstva dogovorena je sa briselom, kako bi i kroz zdravstvo njihovi lešinari izvlačili lovu.

Nije nikakava mudrost primjetiti, da kad su bivše soc države izlazile iz socijalizma, da su strani lešinari pokušali opljačkat što god se moglo, kao onomad kad su te iste države po Africi vršili genocid i širili engleski jezik, danas kad je ta zaraza engeleskog jezika svuda, sada šire "demokraciju".

Demokracije su oslobođene države tipa Kuvajt, SA... koje amerima plaćaju reket...

Neda mi se više otkrivati toplu vodu, uglavnom kao što sam rekao, Sandera sam već prokužio na rivi, nije mi sjeo, osjetio sam da laže, na samom početku sam bio protiv Kolinde, za Tima sam rekao da će vratiti Plivu (kroz cinizam sam rekao što je).

Protiv Tomice nisam baš pisao, nije mi djelovao opaki igrač, nažalost i tu sam bio u pravu, nisu dozvolili da on bude premijer, pa da mogu i ja konačno biti u krivu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 16:00   #399
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Mislim da si tu u krivu (na stranu to što je moglo biti opasno po Račana i po Hrvatsku da je silom razjurio bagru) jer čim je Račan sudjelovao na izborima, to znači da se prihvatio poltičke odgovornosti da nešto napravi.

"jesam li vas upozoravao? e pa sad izvolte" može govoriti netko tko se povukao iz politike, dok pijucka pivo na terasi. Dok je dio politike, nema pravo tako govoriti.
Meni je fora sto govori iz pozicije kao da bi Racana cekale druge okolnosti da je izabran na izborima..

Racan se pravio toso,kao i Macek prije njega,sa tom razlikom sto Racan i nije imao puno manevarskog prostora,a plus ljudi su htjeli promijene..

Po izbornim jedinicima sds je osvojio samo Knin,sav ostatak buduce RSK je dobio skh-sdp..Svi ti kadrovi su gotovo odmah nakon sto vidjeli premocnu pobijedu hdz-a,sam okrenuli kapute i postali sds..Nije Racan bio glup da ne zna kakav je sve kadar imao tada u stranci i kak ce se malo teze u tom vremenu reformirati stranka..

Iz te perspektive mogao je praviti i puno vise problema da je onakav kakvim ga danas znaju neki predstavljati..A plus normalno da je izjavio ono za hdz,kad mu je pola clanstva pred prve izbore pocelo otvoreno koketirati sa cetnistvom..

Da je skh-sdp i dobio izbore,jednakom brzinom lupio bi ga samar zapadnih srpskih zemalja..Oni na prostoru krajine ionako su glasali za tu listu jer su htjeli ili drzati status quo ili ici prema onome sto ce i izglasati na svom referendumu..A vjetar promijena tada je debelo prosao nad Europom,a republicki ogranci partija davno prije tih izbora su rascistili izmedju sebe..Sa tom razlikom sto su Srbi iz RH ionako dozivljavali sks kao svoj,a skh kao onaj za kog mogu glasati..

Dok je o svemu bitnome ionako dirigirao Beograd sto se tice prostora gdje je skh-sdp ostvario bolji rezultat..Prave poluge moci su imali oni,sto ce se i vidjeti kod otimanja oruzja iz stanica,TO..otkazivanje poslusnosti,priznavanje novog poretka i ustava..sve ono sto bi i Racana cekalo sa vremenom
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 16:21   #400
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da uzmeš crnu kroniku bilo kojeg grada najsređenije države, naći ćeš sranja
Živim u jednom takvom gradu i čitam tu crnu kroniku. Ovo je drugi planet. Tu sranja imaju posljedice na onoga tko ih čini. U Hrvatskoj se kriminal nagrađuje.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
prema tome nema govora da je Tuđman dozvolio neka sranaja, ali pogreb je dokazao da nije bio ničiji igrač.
OK, tebi je Tuđman sveta krava i nema smisla da o njegovom opusu i odgovornosti raspravljamo. Samo ovo s pogrebom moram komentirati jer mislim da insinuiraš da je Tito imao onakav pogreb zato što je bio... svačiji igrač? Pa njemu su došli baš svi, iz svih međusobno posvađanih svjetskih blokova totalno oprečnih interesa. Po toj logici je i Nelson Mandela bio "nečiji igrač". OK, Tuđman je bio faca jer su mu svi na svijetu osim Turske okrenuli leđa. Baš cijeli svijet. Svi su umočeni u veliku antihrvatsku zavjeru Nek ti bude, neću te razuvjeravat.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Privatizacija zdravstva dogovorena je sa briselom, kako bi i kroz zdravstvo njihovi lešinari izvlačili lovu.
Koja je tvoja teorija zašto Slovenija nije popustila svim tim pritiscima, nego je ispregovarala ravnopravnu poziciju unutar EU?

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nije nikakava mudrost primjetiti, da kad su bivše soc države izlazile iz socijalizma, da su strani lešinari pokušali opljačkat što god se moglo
Jesu. I što sad? Naš odgovor na tu situaciju je da se pravdamo tim okolnostima, koje su BTW iste takve i za sve druge male države, a koje se nisu dale uništiti? Sve, samo da se ne zapitamo koja je naša odgovornost. Po Amnesty Internationalu, cijena korupcije u RH je 10% BDP-a. Stranci nam u pljački koju smo sami nad sobom proveli uopće nisu bitna konkurencija.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Protiv Tomice nisam baš pisao, nije mi djelovao opaki igrač, nažalost i tu sam bio u pravu, nisu dozvolili da on bude premijer, pa da mogu i ja konačno biti u krivu.
A ja eto baš nikome ne vjerujem da ne prepoznaje Tomicu kao čistog mafijaša i da ga glasači podržavaju baš zato što je beskrupulozan i do srži pokvaren. Dok god ljude za glasanje motivira zlo koje će kandidat napraviti onima koje mrze, a nema drugog razloga da se podrži karakter kakav je Karamarko, ne samo da će nas svi na svijetu iskorištavati, već nikome neće biti ni žao što nam se to događa, takvi zaista bolje nismo zaslužili.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.