Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 23:30   #101
Da i ovdje pitam - gdje pojesti domaću klopu na potezu Gračac - Zadar, tj. u Zadru. Gdje domaći jedu npr. fina rižota, ribu i sl?

Preporuka za kolače i sladoled također dobrodošla
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 07:18   #102
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Da i ovdje pitam - gdje pojesti domaću klopu na potezu Gračac - Zadar, tj. u Zadru. Gdje domaći jedu npr. fina rižota, ribu i sl?



Preporuka za kolače i sladoled također dobrodošla

Evo ja cu za kolace i sladoled:

Kolaci samo u Malom hotelu na pocetku Kalelarge, odmah na kraju Trga (imaju stekat na samom Trgu). Sladoled u slasticarnici Donat kraj Sv. Stosije (isto na Kalelargi, ali vec pri kraju) i/ili u Evi na Rivi.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:24   #103
Hvala ti kofi
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:31   #104
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Hvala ti kofi

Nema na cemu. Sad vidim da sam Mali hotel napisala velikim slovom kao da mu je to ime, a nije. Zove se Art hotel Kalelarga.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:42   #105
Ovako, ja sam ti vodič za Zadar inače i živim tu od rođenja.Ako ćeš kvalitetnu frišku spizu u Zadru idi u Fošu (u Foši) riblji restoran a najpoznatiji je Niko na Puntamiki. Cijene su u ova dva su dosta skuplje. Janjetina recimo Tamaris na ulazu u grad kod dvi pumpe. Na poluotoku ima Bruchetta iznad rive,Dva ribara kod suda,5 bunara,Skoblar (odma blizu,malo skuplji),u varoši ima par konobi, na rivi prema trajektima Kornat (fino),grill meso i riba ima kod narodnog trga do bivšeg kina pobjeda,onda ima recimo villa hrešč kod sfinge,šime na boriku.Meni je pizza odlična u Gušti,to je obična pizzerija ima na Relji i Voštarnici i taxi.Što ja znam, nekako mi je sve jednolična ponuda,osim skupih restorana.e sladoled mi u Donata nije ništa posebno, uzmem ga u Danice na kalelargi,do kazališne kuće odma.
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:21   #106
Meni sladoled ipak najbolji u Evi, lokal u zgradi u onoj ulici što ide odmah uz rivu na poluotoku, od foruma lijevo. Hvale se talijanskom recepturom i svježim sastojcima (nije da mi je to za sladoled presudno, okus mi je bitniji, ali ako mogu birati... Nikad nisam probala toliko uvjerljivu pistaciju kao tamo. Špatule, 8kn, može pola-pola i dobije se jako velika količina za tu jednu špatulu.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:09   #107
Danas smo bili u ovdje spominjanom "Na po ure" i bilo je jedno veliko razočaranje. Ako ocjenjujem od 1-10 dajem 3. Za predjelo smo uzeli salatu od hobotnice koja je bila složena kao krumpir s tragovima žilave hobotnice, skroz nezacinjeno i neohlađeno. Kao da je stajala u frižideru danima, a izvadili su je 2 sata prije posluživanja. Suprug je uzeo morskog psa i uz njega je dobio istu tu krumpir salatu. Rekao je da je OK, ali da se ne bi vratio. Ja sam jela tjesteninu s tikvicama i kozicama. Za 75,00 kn očekivala sam ili Jadranske kozice ili makar domaću paštu. Ništa od toga nije bilo u tanjuru, kuhane pene, malo smrznutih kozica i par komadića tikvica u masnjikavom paradajz umaku.
Najveće razočaranje je konobarica koja nije znala odgovor niti na jedno pitanje. U dnevnoj ponudi je 5 jela, rekla je gulaš, kad sam je pitala od čega, nije znala. Nakon toga sam pitala da li je pašta na crveno ili bijelo, rekla je na bijelo, ali su mi skuhali na crveno, suprug je htio morskog psa pitala sam da li ga stave prije u mlijeko (par puta je bio jako gorak) rekla je da ga peku na žaru… naručili smo običnu Janu, dobili smo mineralnu, prvo je donijela hranu, pribor za jelo tek naknadno i tako dva puta…
natushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:20   #108
Meni je što se tiče Zd najbolji "Stipe" on je jednostavan,jeftin,a dobra klopa....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:22   #109
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Riba - Foša
Janjetina - Tamaris
to je onaj na ulazu poslje super nove desno?
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:58   #110
Gdje pojesti dobru hobotnicu ispod peke u zadru???
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:56   #111
Restoran Bonaca sukosan te neki kafici plaza Kolovare Zadar

Zadar, kolovoz 2015.
Ljetujem u Zadru gdje sam kupio stan skoro 30 godina dakle mogu reci kako grad i okolicu poznajem poprilicno dobro dapace izvrsno no svake godine sve vise se iznenadjujem nekulturnoscu, bahatoscu i bezobrastinom u ugostiteljstvu.
Slusam i nevjerujem kako nevalja situacija van sezone kada nema gostiju no nevalja niti u sezoni kada istih ima pogotovo ove godine kada je krcato.
Odlucih s obitelji proci cijelu obalu, sjesti u restorane u koje dosada nismo, uzivati u morskim i ostalim delicijama sto i jesmo no kako smo prilazili Zadru kojeg zaista volimo tako smo sve vise bivali razocarani uslugom pojedinih restorana i kafica.

Restoran Bonaca Sukosan:
Dolazimo u Sukosan restoran Bonaca naravno konzultirali smo internet i informirali se te kao cetveroclana obitelj sjedamo za stol koji "prihvaca" sest osoba no nevidim problem, cijeli restoran je otvoren sa svih strana, klima neradi, vani je pakao od + 36 i nema daska vjetra. Stol za koji smo sjeli nalazi se mozemo reci na otvorenom i "dise", htjeli smo samo jesti i ne utapati se u vlastitom znoju za vlastiti novac.
Dolazi konobar koji nema niti trunke kulture citaj kucnog odgoja, donosi meni ali samo dva, no nas je za stolom cetvero i prije nego ih je spustio na stol i rekao " izvolite" pita nas "ocekujete li jos nekoga". Kulturno kako su nas roditelji naucili prije skoro pedeset godina odgovaramo kako nas je cetvero i neocekujemo nikoga vise, zamoljeni smo se premjestiti za stol u nekom zagusljivom kutu jer ovo je stol za sestero. Okrecemo se oko sebe restoran je prazan sjedi jos jedna cetveroclana obitelj i to je to nigdje nikoga pustos.
Ok na godisnjem odmoru sam puna nam je kapa svega zelimo odmor i relaksaciju premjestamo se za stol koji prima cetvero no pitam se gdje ce stati ono sto smo dosli jesti, zar cu si u krilo staviti no sutimo, nezelimo se nervirati pa pitam koji su nacini placanja da se nedovedemo u neku bed situaciju te bahati konobar odgovara "samo kesh" iako web stranica restorana govori posve drugacije dakle navedene su kartice kojima se moze platiti. Iznenadjeni smo kako nacinom na koji su nas primili pa sve do nacina na koji bismo trebali platiti stoga se ustajemo, napustamo restoran i odlazimo malo dalje u prepunu konobu Bepo i uzivamo u usluzi, delicijama dok restoran Bonaca moze od nas dobiti samo lose kritike jer smo se tako i osjecali "LOŠE".

Plaza Kolovare neki kafici,
Nebih puno kritizirao no osvrnuti cu se na dva kafica koji se nalaze na samoj Zadarskoj plazi Kolovare, usluga nikakva bolje receno katastrofa, bahatost i nekultura naravno nikada vise tamo necemo sjesti pogotovo u onu bližu gdje je nekada bio albanac Miki koji zna sto je turizam, bonton, kulturno ponasanje te zna osnove "dobar dan, izvolite, hvala, molim, dovidjenja, dodjite nam opet te je stalno bio nasmijan, covjek koji se fenomenalno odnosio prema gostima i prema djeci dok su ovo dana nesto posve suprotno.

Nadalje nalazim se sada na istoj plazi Kolovare gore uz cestu takdjer albanac usluga izvrsna lokal prepun ljudi sladoled kazu ljudi dobar, iza njega lokal Đir takodjer nemam prigovor no do njega nalazi se:

Kafić Popay- iznad plaze Kolovare
Konobari bahati i bezobrazni spori do besvjesti, kava se ceka po dvadesetak minuta. Konobari radije skupljaju posudje nego usluzuju goste a obicno je pun samo red na terasi do mora i momci nista nestizu najveca zamjerka je sto necijene tudji rad jer necijene njihov novac i nonsalantno ga bacaju na stol no nisam pas tako da mi takAV nacin ostavlja gorcinu u ustima ma koliko im kava zaista dobra bila.
Nazalost je tako i znam da bi takvima trebalo dijeliti otkaze i dodatno im dati nogom u dupe.
ScubaFanatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:13   #112
Cesto odem do Popaya i sve 5.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 21:50   #113
Dajte još misljenja o zadarskim restoranima bas me interesira kako ja ne zalazim u njih..

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:08   #114
Trazim dobar i ne ultra skup restoran u okolici Zadra, a da je negdje na putu za aerodrom ili blizu njega. Ne bi ulazila u grad i trazila parking i sl, negdo nesto gdje se mozemo usput uparkirat odmah ispred, na brzinu rucat i stic na vrijeme na let. I da je primjereno za djecu

Tnx
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 12:27   #115
E sad, nije Zadar bas tako velik da treba traziti nesto posebno. Ok, ako hoces izbjeci parkiranje na poluotoku ali ovi sto su van poluotoka svi su dostupni u 10 - 15 min voznje.

Recimo, za sve sto ti trazis bi idealan bio Šime na Boriku. Ima parking, osoblje dobro, imaju djecje menije i stolice sam djecje vidio, dosta puta sam jeo tamo sa djetetom. Hrana se ne ceka previse i ukusna je, nije skupo. Pitanje je samo koliko ti je to daleko, na drugom je kraju grada ali brzo se tamo dodje cestom iznad Bilog Briga. Evo i link: http://restaurant-sime.com/o-nama/

Imas i Rafaelo na Boriku, jako dobar izbor: https://www.facebook.com/pages/Konob...12370422184109

Ako ste za janjetinu onda preporucam Tamaris, on je na izlazu iz Zadra pa je mozda prakticniji: http://tamaris-zadar.com.hr/o-nama/

Ukoliko ste za nesto na brzinu preporucam Kod Stipe, jako ukusna i povoljna gotova jela, brzo sluze i ima parking u blizini. Mozda nije bas za djecu jer nema manjih menija a ako ste sa kolicima mozda je problem za pronaci mjesta z anjih, to je klasicni restoran za marende. http://www.restoran-kodstipe.com/
Tu je negdje i restoran Sabunjar, on je malo blize aerodromu, slican kao Stipe ali po meni Stipe je bolji.


Eto par preporuka, ne mogu se sad vise nicega provjerenog sjetiti a da je van grada iako sigurno ima jos pokoji.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 12:36   #116
tnx, proucit cu. radije bih nesto da je blizu tom dijelu da smo komotni i da nemamo paniku djecji meni nam nije potreban jer ja ne mogu jest puno pa onda podijelim s malim svoju porciju vise mi je bitno da nije neki fensi restoran sa puno lomljivih stvari i klijentima kojima bi djeca smetala
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:30   #117
Prvi put smo bili u restoranu Sabunjar i jako smo zadovoljni
Velike porcije, odlična hrana i super cijene. Sve pohvale
Remus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:28   #118
pozdrav svima,
molila bih vas za preporuku nekog dobrog restorana u zadru, a da nije preskup. procitala sam dosadasnje preporuke ali vidim da su relativno zastarjele pa me zanima ima li neka up-to-date preporuka?

dakle, trazimo restoran po mogucnosti u centru, ili oko centra, ali da nije preskupo i napucano, bez onih jela di moras ici posli na cevape da se najedes. bili smo prije dvije godine u nike i stvarno je bilo FENOMENALNO, ali je cjenovno malo papren
vodimo obitelj koja nas je dosla posjetiti na izlet u zadar, malo da im pokazemo grad i rucali bi tu isto. po mogucnosti da je "domaca spiza" koliko je to moguce u nasim restoranima.

hvala!
fieke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:38   #119
Ja bih rekla Pet bunara
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:36   #120
Pusem prasinu s teme:


Isao bih za vikend u neki restoran. Smjesten u Kolovare hotelu. Znaci pri centru (20ak min hoda npr oko centra)
Rizoto riba jadr.lignje tjestenina


Frend mi spomenuo konobu Rafaelo
Imate sto frisko i fino (ne mora biti novo... al da je dobro).
Jelo plus deci vina do 150kn npr
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.