Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 07:53   #1
Daska za rezanje

Molim pomoć : tražim dasku za rezanju izrađenu od keramičke pločice na plastičnoj podlozi imali je , ali razbili sad više ne mogu nigdje naći ! hvala
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:01   #2
u plodinama sam prosle godine starome kupila keramicku plocicu na drvenoj podlozi za rezanje sira. s druge strane je bio dio za rezanje kruha. a u kompletu s tim i noz za rezanje kruha. nije bilo skupo.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:18   #3
Da se prikrpam na temu

Kako čistite plastične daske za rezanje?
I kako im vratiti boju? Bile su bijele, više nisu

Čula sam negdje da se dezinficiraju namakanjem u kloru?
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:01   #4
ne koristim vise plasticne daske za rezanje. od kad sam skuzila da su mi se za meso zalijepile sitne mrvice plastike...istina, bila sam pretjerala sa koristenjem....sve ima svoj vijek trajanja.....sad imam drvene...posebno za meso, posebno za ribu i posebno za povrce....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 16:51   #5
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Da se prikrpam na temu

Kako čistite plastične daske za rezanje?
Probaj sa soda bikarbonom.

Ne volim plastične daske tako da imam samo jednu koju sam dobila na poklon, a ona mi služi za rezuckanje čokolade, suhog voća i ostalih slatkih stvari. Za ostalo imam drvene.

No kada spremim hranu u duboko ili kada podgrijavam nešto u čemu ima puno paradajza npr. punjene paprike onda mi na plastičnoj posudi poslije uobičajenog pranja zna ostat onako kao malo crvenkaste boje. To rješavam tako da na vlažnu krpicu stavim malo sode bikrbone, istrljam, poslije operem i boja nestane. Pretpostavljam da bi to moglo biti u redu i za izbjeljivanje plastičnih dasaka.
Amalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:53   #6
Quote:
Amalia kaže: Pogledaj post
Probaj sa soda bikarbonom.

Ne volim plastične daske tako da imam samo jednu koju sam dobila na poklon, a ona mi služi za rezuckanje čokolade, suhog voća i ostalih slatkih stvari. Za ostalo imam drvene.

No kada spremim hranu u duboko ili kada podgrijavam nešto u čemu ima puno paradajza npr. punjene paprike onda mi na plastičnoj posudi poslije uobičajenog pranja zna ostat onako kao malo crvenkaste boje. To rješavam tako da na vlažnu krpicu stavim malo sode bikrbone, istrljam, poslije operem i boja nestane. Pretpostavljam da bi to moglo biti u redu i za izbjeljivanje plastičnih dasaka.
dajte molim vas , imate temu za pranje plast.daske keramika u plastičnom kućištu je idealno rješenje : nema ogrebotina , pere se ( savršeno ) lako ... samo je ne mogu naći
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 12:00   #7
Zanima me kako oštrica noža podnosi rezanje na keramičkoj pločici. Zar nije smisao drvene/plastične daske za rezanje, među ostalim, sprječavanje nepotrebnog zatupljivanja noža ?
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:33   #8
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako oštrica noža podnosi rezanje na keramičkoj pločici. Zar nije smisao drvene/plastične daske za rezanje, među ostalim, sprječavanje nepotrebnog zatupljivanja noža ?
dobro pitanje ali nije bio neki problem , uglavnom ne režeš baš direktno po podlozi ! meni je bit više u bakteriološkom i higijenskom smislu ili možda neko extra tvrdo drvo - vidio jednom u Plodinama ebanovinu daska što smo ju imali bila je vjerojatno iz Njemačke ...kod nas je to još uvijek izgleda nedostižno , naime spojiti keramičku pločicu i plastično kućište
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:47   #9
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
dobro pitanje ali nije bio neki problem , uglavnom ne režeš baš direktno po podlozi ! meni je bit više u bakteriološkom i higijenskom smislu ili možda neko extra tvrdo drvo - vidio jednom u Plodinama ebanovinu daska što smo ju imali bila je vjerojatno iz Njemačke ...kod nas je to još uvijek izgleda nedostižno , naime spojiti keramičku pločicu i plastično kućište

preporučujem plastične ploče za rezanje svega! ali od izrazito tvrde pe1000 plastike koja se koristi po HACCP standardu. Lako za održavanje, trajno i u raznim bojama. Vic je u tome što su skupe ali ako hoćete izdvojiti 130kn za jednu dimenzije 40x30x2cm(debljine) nećete se razočarati. Inače ove ploče za rezanje imaju i posebnu blanju koja je namjenjena za čišćenje površine. Trenutno nema u ponudi tih dimenzija ali manje od 25x15x1cm možete kupiti na
www.istra-webshop.com
IvanSterpin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:02   #10
Quote:
IvanSterpin kaže: Pogledaj post
preporučujem plastične ploče za rezanje svega! ali od izrazito tvrde pe1000 plastike koja se koristi po HACCP standardu. Lako za održavanje, trajno i u raznim bojama. Vic je u tome što su skupe ali ako hoćete izdvojiti 130kn za jednu dimenzije 40x30x2cm(debljine) nećete se razočarati. Inače ove ploče za rezanje imaju i posebnu blanju koja je namjenjena za čišćenje površine. Trenutno nema u ponudi tih dimenzija ali manje od 25x15x1cm možete kupiti na
www.istra-webshop.com
Je ,izvrsne su dok s njih iznad plamenika ne pokušate nešto usuti u posudu...
Ja imam dasku od tikovine.
Savršena je.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:44   #11
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Da se prikrpam na temu

Kako čistite plastične daske za rezanje?
I kako im vratiti boju? Bile su bijele, više nisu

Čula sam negdje da se dezinficiraju namakanjem u kloru?
ja ih imam petnaestak
kak se kaj nareže, daska putuje u perilicu

je, klor
razrijedi varikinu



Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
ne koristim vise plasticne daske za rezanje. od kad sam skuzila da su mi se za meso zalijepile sitne mrvice plastike.......
pripazit na kvalitetu pri kupovini
ja ih imam par koje su starije od 10 godina i niš se ne trusi s njih
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:01   #12
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ja ih imam petnaestak
kak se kaj nareže, daska putuje u perilicu
Pa kaj će ti?
ja imam dvije.
Velikačku i jednu srednju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:05   #13
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
Molim pomoć : tražim dasku za rezanju izrađenu od keramičke pločice na plastičnoj podlozi imali je , ali razbili sad više ne mogu nigdje naći ! hvala
u magmi home imaju kombinaciju bambusa i stakla s udubljenjem za sjeckalicu (http://www.magma-home.com/Products/M...-43870107.aspx), ako ti to ista znaci.
ja trazim cistu staklenu, al' sve sto sam vidjala po supermarketima mi je bilo jako ruzno, ne znam gdje da trazim.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:38   #14
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Pa kaj će ti?
ja imam dvije.
Velikačku i jednu srednju.
velika i srednja su za velka rezanja (zelje, picek,....)
male su za stalnu upotrebu i to je tih petnaestak
recimo danas imam za gablec sir i vrhnje s malo špeka, narezala špek i frknula dasku u perilicu
posle je išla kćer kuhat čaj od đumbira, nasjeckala đumbir i frknula dasku u perilicu
pa si je druga rezala kulen i frknula dasku u perilicu,...
.....
pa ja već znam da bum navečer sjeckala mrkvicu, a mislim da bu si zver narezal luk uz bunceka, svako na drugoj daskici koje buju frknute u perilicu
....i tako prođe dan
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:27   #15
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Je ,izvrsne su dok s njih iznad plamenika ne pokušate nešto usuti u posudu...
Ja imam dasku od tikovine.
Savršena je.
PE1000 ima visoku izdržljivost na udarce tako da možete tući meso na toj podlozi i visoku toplinsku izdržljivost do 100C. Naravno da se ne može dugo držati na plameniku, nije za to namjenjena
IvanSterpin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:50   #16
Quote:
IvanSterpin kaže: Pogledaj post
PE1000 ima visoku izdržljivost na udarce tako da možete tući meso na toj podlozi i visoku toplinsku izdržljivost do 100C. Naravno da se ne može dugo držati na plameniku, nije za to namjenjena
Nisam držala na plameniku,nego iznad njega dok sam s daske narezane komadiće stavljala u posudu na plameniku.
Daska plaćena 130 kuna se sva iskrivila.
Bačena u smeće.
Blaženo drvo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:01   #17
Drvene daske stavljate u masinu? Nisam se nikada usudila to napraviti, nesto drvo.. voda, natopljenost, ne znam ni sama zasto tocno, ali nisam .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:14   #18
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Drvene daske stavljate u masinu? Nisam se nikada usudila to napraviti, nesto drvo.. voda, natopljenost, ne znam ni sama zasto tocno, ali nisam .
Mislim,da Polka pere plastične daske.
Ja drvene perem ručno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:23   #19
Aha da, sad sam pazljivije procitala njezin post. Ok, dakle nastavljam ih rucno prat .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 07:42   #20
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
u magmi home imaju kombinaciju bambusa i stakla s udubljenjem za sjeckalicu (http://www.magma-home.com/Products/M...-43870107.aspx), ako ti to ista znaci.
ja trazim cistu staklenu, al' sve sto sam vidjala po supermarketima mi je bilo jako ruzno, ne znam gdje da trazim.


bog!


staklene imas kod neckermanna....mozes narucit i on-line....i to u nekoliko velicina.....



p.s. slazem se sa dlap....drvene daske su zakon....al....svatko ima svoje navike....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.