Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 19:40   #241
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
nisam voljela prokuhano.
i ja se sjećam maslaca od mojih dede i bake. baš sam nedavno nekome pričala o tome. totalno drugačiji okus. još ga osjećam u ustima.
ne znam kaj je ta moca. mislim da nikad nisam probala.
maslac je ustari nepretopljeno maslo
kada se pretopi maslac,dobije se maslo i ti ostaci,od kojih se napravi moca
vjerovatno nisi,jer d ajesi,sjecala bi se tog okusa i mirisa
evo pljuvacka mi krenu...kako sam pozelio ta starinska i neobicna jela

uglavnom odosmo malo u off
zanima me,da li su ovi mlijekomati jos aktivni i je li ih raja koristi,nisam upratio kada je pokrenuta tema
zippoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:42   #242
Sad ste me sjetili s ovim pričama iz djetinjstva kako je moja baka s otoka pričala o nekom tipu koji je iza 2. svj. rata bio upućen od narodne vlasti da prosvijetli zaostali puk o pitanjima higijene u domaćinstvu. Skupile se sve žene, a on krene s predavanjem, sve onako knjiški, s visoka, kao da one pojma nemaju. Pa je rekao "Mlijeko valja prvo prokuhati a potom dati djeci".

Na to se bakina sestra, koja je bila živi vrag, okrene prema ostalima i kaže "Osibe i Marijo, da potom? Bome ja mojoj lipo nalijen u čikaru"
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 10:02   #243
Isproban mljekomat u Slunju (pa ako netko ide u Rastoke ili tom cestom prema unutrašnjosti/moru, odmah može iz Rastoka uzet brašno sa mlina a iz Slunja mlijeko ).

Lokacija na onom malom autobusnom kolodvoru, 5kn litra, prazna boca 4kn ako nemate svoju.
Mlijeko je sasvim ok, kupila bih ga opet.

I ne ostavlja mi čudan okus u ustima.
Dok mi recimo nedavno kupljena svježa Tonka ostavlja. Još nisam uvjerena da je kriva ambalaža dok ne provjerim na većem uzorku.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 05:36   #244
Quote:
zippoo kaže: Pogledaj post
citam ovu temu i ne mogu da se ne nasmijem nekima ovdje,sto pisu o mlijeku
cudno mi je da neki nikada nisu ni probali pravo mlijeko,samo skuhano
bar dok su bili djeca...jer se prije podrazumjevalo da se djeca hrane sa pravim mlijekom

e sada,kod mene je uvijek bilo krava...obje nene i djedovi su to imali i cesto sam i radio i pomagao oko toga a i gledao kako se prave sirevi,kako se obradjuje mlijeko,kako kajmak i znam svu preceduru

nema tu neke mudrolije...vidim neki vazda pisu o nekim bolestima ovo ono...to vam je sve servirano iz medija,to u praksi ne stoji
16-17 godina sam pio i konzumirao takvo mlijeko i ostale produkte mlijeka i nkada nisam imao nikakvu zarazu,upalu ili bolest...tako da su to ciste gluposti

cudno mi je i to da pisete kako ljudima treba objasnjavati sta je MLIJEKo,stvarno
ja sam doduse iz BiH...ovdje dosta ljudi je bar imalo dodir sa kravama,mlijekom i tako ...nije im tolika nepoznanica

btw.od ovog pasteriziranog lijeka se ne moze praviti recimo puding,sutlijasi i ostali deserti...mora biti pravo mlijeko

a danas sam naletio na ovakve teme sa mlijekomatima,pa sam se malo zainteresovao...cak bacio malo i na razmisljanje
vidio sam da ima dosta mlijekomata koji su jeftiniji...neki na nekom forumu spominju neke lude cifre tipa 20-40000 eura...sto je suludo...eno na alibabi,od 1000-7000 dolara

kontam samo da li kod nas ima potrebe za ovo,jer jos uvijek psotoje pijace gdje ljudi prodaju mlijeko...mada mislim da ima potrebe,jer raja ima sve manje vremena a ovako bi mogao kupiti mlijeko i u povratku sa posla ili u vecernjim satima

ajd ne izmišljaj gluposti!!!

jel znaš zbog čega se mlijeko pasterizira i na kojoj temp.

da bi se bilo šta pojavila na policama trgovina mlijeko MORA biti pasterizirano
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 07:49   #245
negdi na liniji draškovićeva-kvatrić (išla sam pješke pa ne znam je li mašićeva, jordanovac oder was) s desne strane novi zeleni dućan sa simpa smutijima i ženijal mlijekom iz mlijekomata (proustovski moment i jutra kod babe)
ekipa je jako simpa ne čine se skupi, a litra košta 6 novaca
__________________
životpišegermane
jagodica kolačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 09:09   #246
Gdje?

Mašićeva i Jordanovac nisu na liniji Draškovićeva Kvatrić, nego Kvatrić Dubrava, vidi ovdje
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:16   #247
Vlaška-Bauerova, tamo gdje je nekad bila tramvajska stanica.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:49   #248
Trebala bi mi preporuka za sto masnije mlijeko s mljekomata (radim maslac) na podrucju zagreba. Hvala unaprijed!
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:53   #249
https://www.google.com/maps/d/viewer..._8WsNt_G2ZrInA
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:07   #250
Korisno, hvala!
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:11   #251
Mljekomat Jurkas na tržnici u Španskom.
Ne znam koliki im je udio masti u mlijeku, ali je izvrsno, kao i svi drugi proizvodi. Imaju i maslac i vrhnje, sir...
Sir sam tek nedavno probao, možda i najbolji kupovni sir do sad, za svaku preporuku.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:38   #252
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Mljekomat Jurkas na tržnici u Španskom.
Ne znam koliki im je udio masti u mlijeku, ali je izvrsno, kao i svi drugi proizvodi. Imaju i maslac i vrhnje, sir...
Sir sam tek nedavno probao, možda i najbolji kupovni sir do sad, za svaku preporuku.
Potpisujem.

Proizvodi su im zaista vrhunski. Sve im je domaće - sami proizvode hranu za svoje kravice na svojoj farmi.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 21:05   #253
Super, znate mozda cijenu maslaca?
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2020., 22:04   #254
Postoje li još mljekomati na Kvatriću i/ili u Vlaškoj, zna li netko?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 01:05   #255
Zna li netko gdje ima na črnomercu mljekomat?
Čitao sam da ima negdje grahorova/grada mainza
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 09:29   #256
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje ima na črnomercu mljekomat?
Čitao sam da ima negdje grahorova/grada mainza
Tako je, na samom krizanju Grahorove i Mainzove, pokraj Vocarne
lokacija, blizi kut

ovo mlijeko
https://farmakiseljak.com
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 11:18   #257
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Postoje li još mljekomati na Kvatriću i/ili u Vlaškoj, zna li netko?
Na placu Kvatrić postoji tamo gdje je i bio. Odmah unutra, desno. Sada je mlijeko od jednog OPG-a iz okolice Siska, dobro je i ima 4% m.m.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 12:30   #258
Dobro je pelle da si mu odgovorio nakon 3g .

Svejedno dobro je znati. Nego otkad je to mlijeko iz SK, uzeo pred par godina i onak li la je bilo.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 17:03   #259
Pa je dobro je... nisam znala da ima.
Nije da baš ne nešto pijemo mlijeko, ali možda proba netko tko je sada pročitao.
Kakva flaša je ok? Može plastična od Jamnice i sl.
Kako to funkcionira? Točiš koliko želiš pa zaustaviš ili odabereš npr. 1 litru, pa nema veze što imaš veću flašu?
(nisam nikada koristila)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 21:28   #260
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Dobro je pelle da si mu odgovorio nakon 3g .

Svejedno dobro je znati. Nego otkad je to mlijeko iz SK, uzeo pred par godina i onak li la je bilo.
OPG iz okolice Siska je oko dvije godine. Prije je bio OPG Matijević. Mislim da su mu Vedrine znatno smanjile promet dok nisu nenormalno digli cijene. Meni je njegovo mlijeko bilo ok, malo slatkasto, bilo je dobro za raditi kefir ali ovo sada mi je malo bolje. Matijević iz Farkaševca više nema krave.

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Pa je dobro je... nisam znala da ima.
Nije da baš ne nešto pijemo mlijeko, ali možda proba netko tko je sada pročitao.
Kakva flaša je ok? Može plastična od Jamnice i sl.
Kako to funkcionira? Točiš koliko želiš pa zaustaviš ili odabereš npr. 1 litru, pa nema veze što imaš veću flašu?
(nisam nikada koristila)
Možeš uzeti bilo koju bocu ali možeš ju i tamo kupiti. Plastična od Jamnice je ok.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.