Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 09:41   #201
Quote:
mala0077 kaže: Pogledaj post
jaa što se tiče hvara i kave od 20 kn pa jbg meni to nije puno!!!!!!!!!!
svaka kava skuplja od 8 kuna je previse.
kao sto i svako mjesto u kojem ima vise od jednog covjeka na 10 m2 nije turisticko.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 10:06   #202
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne zanima me hvar, nego starigrad. sjecam se da su lani sobe u pansionima po mjestu bile 100 kuna (nocenje s doruckom).
inace, svi registrirani iznajmljivaci privatnog smjestaja imaju sluzbene cjenike. i po tim cjenicima, sjecam se da je apartman za dvoje u visu (odnosno soba s koristenjem kuhinje i kupatila) bio 120 kuna.
lezaj u dvokrevetnoj sobi bio je 80 kuna, a iste su cijene na cijelom jadranu.
Ajde mi molim te daj link od tih iznajmljivača (u Visu).

A što se tiće cijena u Hvaru, možeš i tamo jeftino pojest i popit (nisam bila ove godine, nadam se da se nije ništa promijenilo). Neki bircevi su nabili cijene, a u nekima si cijene kao i u centru Zagreba. Ima za svakog nešto.
U Hvaru sam platila porciju lignji (ne baš bog zna kakvih) 120 kuna - u praznom restoranu, a isto sam tako pojela savršenu tjesteninu s kozicama za nekih 40 u krcatom restaću u kojem se čeka na red.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:38   #203
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne zanima me hvar, nego starigrad. sjecam se da su lani sobe u pansionima po mjestu bile 100 kuna (nocenje s doruckom).
inace, svi registrirani iznajmljivaci privatnog smjestaja imaju sluzbene cjenike. i po tim cjenicima, sjecam se da je apartman za dvoje u visu (odnosno soba s koristenjem kuhinje i kupatila) bio 120 kuna.
lezaj u dvokrevetnoj sobi bio je 80 kuna, a iste su cijene na cijelom jadranu.
whatever. volio bi da to pronadjes. mozda su te cijene i tocne ali van spice. isto tako te sobe sigurno osim kreveta i lavaboa nemaju nista.
opet kazem... mozda u starom gradu. znam da u trogiru danas nema teorije da to pronadjes. jednostavno nema mjesta u takvim sobama. nema mjesta
uopce. ali, kakvo nam je vrijeme zadnjih par dana, ako ovo potraje moglo bi to sve pojeftinit...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:38   #204
Došla sam juče sa Hvara,

bila sam u Jelsi...privatni smještaj
3*, suprug i ja smo 14 dana platili 440E za nas dvoje zajedno. Mislim da je na vratim sobe od turističke zajednice bio onaj cjenuik i da je pisalo da je sada soba 75Kn, a kasnije 65Kn
Bilo je nas 6, 3 para, svako je imao svoju sobu sa balkonom i kupaonicom, i nas 6 je dijelio jednu kuhinju...stvarno super....
Naša soba je imala bračni krevet i još jedan dodatni, mada na njemu nije niko spavao.

Pansion Rubin,
kod jedne divne porodice, koja se tako i preziva, oni se između ostalog bave proizvodnjom meda i maslinovog ulja, te su i vicešampioni hrvatske u uzgoju maslina, a i za med su dobijali dosta puta nagradu.
Na povratku u Sarajevo snadbjeli smo se medom i uljem koje je stvarno divno

Kod njih se kupovalo vino i crno i bijelo i prošek, onda oni kao gostima uvijek daju povoljnije, a dosta puta i besplatno
stalno kada bismo pravili ribu, oni bi je ispekli na gradele za nas, jer to bolje znaju, a nije im ništa ni mrsko.

Plaža je samo malo niz ulicu, to je plaža Mina i super je...do jelse, centra, od kuće 5 minuta hoda, starigrad 10Km udaljen, vrboska 7km...sve super i blizu.

e sada što se tiče cijena u kafićima, iskreno preskupo, kafa sa mlijekom 20-25kn?? (U Hvaru)je malo previše. Mada mi nismo to gledali, bitno nam je bilo da se odmorimo, ali na kraju kada se sve svede na papir bolje bi bilo da sam otišla u Tursku ili negdje drugdje, gdje bi u krajnjem slučaju ugostitelji bili i ljubazniji.

cijene u restornima, kako gdje... ngdje za prevelik novac hrana bljak, a negdje supe. U Jelsi ima konoba Huljić, koju svima preporučujem. Konoba sa 4 terase i svaka terasa različit ambijent, cijene su ok, ni preskupe ni preniske...
Vino domaće njihovo je 60kn litra.

Meni je odgovaralo što gužve na hvaru nije bilo kao što inače bude, jer sam se baš odmorila, ali probati nadoknaditi manjak turista tako što ćeš dignuti cijene, pa probati sve nadoknaditi
Urica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:31   #205
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
svaka kava skuplja od 8 kuna je previse.
kao sto i svako mjesto u kojem ima vise od jednog covjeka na 10 m2 nije turisticko.

ako je kava dobra, ja bih dao i vise. dati 8 kuna za mlijeko s vodom i crnom tekucinom koja bojom lici na kavu, jest previse.

mjesta u kojima nema toliko puno ljudi jos uvijek nam je, fala bogu, puna obala i otocje.

solta je dobar primjer. pa dugi otok, usce neretve, pokoje seoce izmedju Sibenika i Trogira...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:55   #206
Quote:
Urica kaže: Pogledaj post
Došla sam juče sa Hvara,

bila sam u Jelsi...privatni smještaj
3*, suprug i ja smo 14 dana platili 440E za nas dvoje zajedno. Mislim da je na vratim sobe od turističke zajednice bio onaj cjenuik i da je pisalo da je sada soba 75Kn, a kasnije 65Kn
Bilo je nas 6, 3 para, svako je imao svoju sobu sa balkonom i kupaonicom, i nas 6 je dijelio jednu kuhinju...stvarno super....
Naša soba je imala bračni krevet i još jedan dodatni, mada na njemu nije niko spavao.

Pansion Rubin,
kod jedne divne porodice, koja se tako i preziva, oni se između ostalog bave proizvodnjom meda i maslinovog ulja, te su i vicešampioni hrvatske u uzgoju maslina, a i za med su dobijali dosta puta nagradu.
Na povratku u Sarajevo snadbjeli smo se medom i uljem koje je stvarno divno

Kod njih se kupovalo vino i crno i bijelo i prošek, onda oni kao gostima uvijek daju povoljnije, a dosta puta i besplatno
stalno kada bismo pravili ribu, oni bi je ispekli na gradele za nas, jer to bolje znaju, a nije im ništa ni mrsko.

Plaža je samo malo niz ulicu, to je plaža Mina i super je...do jelse, centra, od kuće 5 minuta hoda, starigrad 10Km udaljen, vrboska 7km...sve super i blizu.

e sada što se tiče cijena u kafićima, iskreno preskupo, kafa sa mlijekom 20-25kn?? (U Hvaru)je malo previše. Mada mi nismo to gledali, bitno nam je bilo da se odmorimo, ali na kraju kada se sve svede na papir bolje bi bilo da sam otišla u Tursku ili negdje drugdje, gdje bi u krajnjem slučaju ugostitelji bili i ljubazniji.

cijene u restornima, kako gdje... ngdje za prevelik novac hrana bljak, a negdje supe. U Jelsi ima konoba Huljić, koju svima preporučujem. Konoba sa 4 terase i svaka terasa različit ambijent, cijene su ok, ni preskupe ni preniske...
Vino domaće njihovo je 60kn litra.

Meni je odgovaralo što gužve na hvaru nije bilo kao što inače bude, jer sam se baš odmorila, ali probati nadoknaditi manjak turista tako što ćeš dignuti cijene, pa probati sve nadoknaditi
slazen se za konobu Huljic sve je tamo perverzija!!
__________________
http://www.myspace.com/zona44
zona44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:02   #207
i ja sam ove godine bio na Hvaru i u Hvaru. OK,cijene jesu preterane...hotelski smjestaj,pice....ali zato mozes kao covijek odmoriti. nema guzve,da ne bude zabune ima ljudi ali ne moras se zivcirati i gurati kroz masu...taman koliko treba.
ja sam npr nasao savrseno utociste na terasi hotela adriana...raj hedonizma. kada sam sjeo u onu nisku fotelju pomislio sam kako nikada iz nje ne bi ustao...e sad,ledena kava,18 kn... punioo,previse? pa za mene je,slavonac sam....ovamo svi rasdimo za sicu(za placu koju konobari u veramundi skupe kao baksu za vece),ali kad pogledas na sav taj luksuz,finocu....na kraju dosli smo se odmoriti,znali smo cijene i nitko nas nije terao tamo. uz tu kavu,ili nesto drugo dobijes i besplatan pristup internetu,novine(iz citavog svijeta),mir... uf.
bas me ocarao taj hotel,pitam se kakva ce biti amfora kada se obnovi do kraja...
Hvaru ja zamjeram nesto drugo...luksuzno odmoriste,jedan od top 5 destinacija u HR...a plaze katastrofa. ok,kamenite su...to je priroda stvorila i ne treba dirati...ali nema tuseva???
pa mislim to ima i u baskoj vodi...
a i nocni zivot za mlade bas i nije nesto posebno,carpe je tolika sminka da mi se gadi i proci pored njega,a veramunda jedini disko naplacuje ulaz 100 kn... i cuga totalno precijenjena. znaci 10 dana, 1000 kn...samo za ulaz,pice sokic,pivo..evo jos 100 kn... koliko mladih hrvata si to moze priustiti? valjda dosta,kada disko tako radi i skupi po 1000-2000 ljudi.
ali zato barem 60% turista koje sam tamo sretao prica engleski...od toga pola sa americkim naglaskom...dakle dolaze ljudi sa 2. kontinenta...a ako je njima dobro,sta da mi kukamo!? ideo dalje,gdije nam odgovaraju cijene i ponuda...
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:37   #208
e da,jos nesto...nakon odmora u hotelu,nasao sam privatni smjestaj,sobu u samom centru grada,ulica iza setalista(iza hotela Riva),za curu i mene sam platio 150kn za dan...soba je bila starija(namjestaj),bez klime i tv-a(kojeg nisam vidio dva tjedna ) ali imala je svoje kupatilo i balkon...i meni je bila skroz ok. isto tako,kafic koji nije preskup,zove se Sidro. jedina mana mu je sto je prilicno mali..ali dobra atmosfera i gazdarica kojoj nije problem platiti rundu tu manu vrlo brzo nadoknade. isto tako restorancim Miss piggy,koji je malo udaljeniji od centra,nalazi se kod hotela Bodul,ima savim pristojne cijene hrane. imaju i nekave akcije,vecera od 17-18 h(cini mi se) po nizim cijenama,pizza sve vrste po 30 kn... za one koji se zele jeftino napiti uvijek postoje studenac i kerum,kao i svi hvarski vinari...pa mislim da se i na Hvaru ipak moze proci prilicno jeftino,tj jeftinije nego sto vecina nas ocekuje.
samo se treba malo informirati...
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:20   #209
http://www.youtube.com/watch?v=mEE6gbvPDNI
rafikx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:47   #210
Ako je nekome potreban smještaj za novu godinu ili za sljedeće ljeto, kliknite na link u potpisu i pošaljite mi mail, ja iznajmljujem sobe i apartmane
__________________
Kako oblikovati potpis
Hvarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:01   #211
ajmo otvorit i ovu sezonu komentiranja otoka hvara...
konkretno me zanima za grad Hvar 26.7. - 9.8.

jel se nešto promjenilo od prošlih godina?
mjesta za izlazak?
smještaj?
cijene?
iskustva nekoga tko je bio (20 god)?
ići ili ne ići? zašto?

-tražimo dobru zabavu bez fensi šmensi spika i takvih cura, puno mladih, dobri noćni provodi + cjenovno u nekoj normali (ne bi spavali na plažama, ali ne bi ni trošili preko 500 kn dnevno ukupno)

ako i je 500 kn neki vrh, dal se može dobro provesti s tolko novaca? kolko je smještaj, klopa, izlasci (najbolje ako je netko bio prošle godine pa zna koliko je potrošio i kako se proveo?)

bili prošlih godina u crikvenici, baskoj vodi, krku, vodicama, pagu pa eto ove godine se nekako našao Hvar. Kako i odkud, nemam pojma...ako imate boljih prijedloga, dapače (iako nije za ovu temu, ali eto)
koki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:15   #212
Quote:
koki_zg kaže: Pogledaj post
ajmo otvorit i ovu sezonu komentiranja otoka hvara...
konkretno me zanima za grad Hvar 26.7. - 9.8.

jel se nešto promjenilo od prošlih godina?
mjesta za izlazak?
smještaj?
cijene?
iskustva nekoga tko je bio (20 god)?
ići ili ne ići? zašto?

-tražimo dobru zabavu bez fensi šmensi spika i takvih cura, puno mladih, dobri noćni provodi + cjenovno u nekoj normali (ne bi spavali na plažama, ali ne bi ni trošili preko 500 kn dnevno ukupno)

ako i je 500 kn neki vrh, dal se može dobro provesti s tolko novaca? kolko je smještaj, klopa, izlasci (najbolje ako je netko bio prošle godine pa zna koliko je potrošio i kako se proveo?)

bili prošlih godina u crikvenici, baskoj vodi, krku, vodicama, pagu pa eto ove godine se nekako našao Hvar. Kako i odkud, nemam pojma...ako imate boljih prijedloga, dapače (iako nije za ovu temu, ali eto)
ja bila u hvaru lani pocetkom 8.mjeseca..vec sam prije bila u hvaru prije ovih fensi fazei pa nisam ocekivala nista..
prvo, sto se tice nocnog zivota-iznenadilo me i to recimo neugodno..sve se zatvara iza ponoci (cak ni u carpe diemu nije bio neki moving iza 2h i sve nesto mlitavo...domaci izlaze u par birceva i nemrem se sjetiti naziva, ali ima jedan birc di idu bas domaci i to mladi oko 20 godina u ulicici na skalinama...tam je bilo zgodno al isto radi do 2h uvrh glave
sto se tice kupanja ako nemas auto, imas izbor kupati se na betonskim i stjenovitim plazama u gradu ili otici brodom na paklinske otoke...paklinski otoci su krasni, prekrasna priroda, mirisi,more itd..ali prijevoz brodom je skup (mislim da sam 60 kn po osobi placala dnevnu karut-do recimo palmizane i natrag)..u palmizani na glavnoj plazi (najpoznatija plaza od paklnskih otoka) ima fora birc na otvorenom (sjedis na maslinovim granama)..
sto se tice klope u restoranima, ovi glavni su dosta skupi pa bi trebalo prozujati u malim ulicicama da se naleti na relativno nesto ..imas supermarket konzum koji je skuplji nego u zg,ako budes klopu kupovao/la po ducanima..uglavnom,..sam grad je lijep i ima dosta za vidjeti, npr. tvrđavu iznad grada svakako a probajte otici busom i do jelse i do milne i okolnih plaza (nisam isla tim "gradskim" busom ali sam vidjela da ima dnevni red na tamosnjem "kolodvoru"...)
ekipa-uglavnom fensi. i puno strendzera...nadam se da ce ti se javiti sa boljim detaljima od mojih, ja bila samo 2-3 dana lani pa nisam stigla istraziti a prosli put sam bila prije 10 godina pa se sve promijenilo..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 15:03   #213
jel može neka preporuka gdje na Hvaru ljetovati?
bitno mi je da ima pješčana plaža...
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:46   #214
Quote:
kamelija76 kaže: Pogledaj post
jel može neka preporuka gdje na Hvaru ljetovati?
bitno mi je da ima pješčana plaža...
hm, nije hvar izdasan sto se tice pjescanih plaza..kod jelse ima pjescana plaza di je guzva..pa u paklinskim otocima, tocnije na palmizani (strahovita guzva) i sucuraj ima pjescanu uvalu i to je to...ostalo su sljuncane plaze i stjenovite i betonske..
preporuke za ljetovanje-si s obitelji ili solo ili s ekipom ili? o tom ti ovisi di ljetovati
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 09:27   #215
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
hm, nije hvar izdasan sto se tice pjescanih plaza..kod jelse ima pjescana plaza di je guzva..pa u paklinskim otocima, tocnije na palmizani (strahovita guzva) i sucuraj ima pjescanu uvalu i to je to...ostalo su sljuncane plaze i stjenovite i betonske..
preporuke za ljetovanje-si s obitelji ili solo ili s ekipom ili? o tom ti ovisi di ljetovati
pa mi idemo kraj 6.mj. ili početak 7. pa ne vjerujem da će biti baš takva gužva. imam dijete od 2 god pa mi je pješčana plaža bitna. imat ćemo auto pa nismo vezani za jedno mjesto...
bila sam nekad davno na Hvaru i ostao mi je u jako lijepom sjećanju. bili smo na nekoj super plaži ali ja nažalost neznam više niti gdje je bila otprilike. mi smo bili baš u gradu Hvaru i s autom smo se vozili kroz onaj tunel... plaža je bila okružena visokim stijenama i brdo na kojem su bile male kućice i kampice... ako netko zna koja je to plaža nek se javi...
unaprijed zahvalna
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 10:23   #216
Quote:
kamelija76 kaže: Pogledaj post
pa mi idemo kraj 6.mj. ili početak 7. pa ne vjerujem da će biti baš takva gužva. imam dijete od 2 god pa mi je pješčana plaža bitna. imat ćemo auto pa nismo vezani za jedno mjesto...
bila sam nekad davno na Hvaru i ostao mi je u jako lijepom sjećanju. bili smo na nekoj super plaži ali ja nažalost neznam više niti gdje je bila otprilike. mi smo bili baš u gradu Hvaru i s autom smo se vozili kroz onaj tunel... plaža je bila okružena visokim stijenama i brdo na kojem su bile male kućice i kampice... ako netko zna koja je to plaža nek se javi...
unaprijed zahvalna
cini mi se da mislis na ivandolac,sveta nedilja, zavala ..tamo su stvarno krasne plaze , al sljuncane, ne pjescane..za dijete od 2 godine i sljuncane plaze su ok, al ako bas inzistiras na pjescanoj, ne znam bas ..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 12:02   #217
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
cini mi se da mislis na ivandolac,sveta nedilja, zavala ..tamo su stvarno krasne plaze , al sljuncane, ne pjescane..za dijete od 2 godine i sljuncane plaze su ok, al ako bas inzistiras na pjescanoj, ne znam bas ..
hvala ti na odgovoru...
bila sam tamo jako davno, pa se ne sjećam jel bila pješčana plaža, samo se sjećam da je bila prekrasna. sad bi radi djeteta radije pješčanu plažu.
budem pogledala malo druge otoke. ako imaš kakav prijedlog...?!?
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 12:43   #218
Quote:
kamelija76 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru...
bila sam tamo jako davno, pa se ne sjećam jel bila pješčana plaža, samo se sjećam da je bila prekrasna. sad bi radi djeteta radije pješčanu plažu.
budem pogledala malo druge otoke. ako imaš kakav prijedlog...?!?
sto se tice pjescanih plaza na otoku, toga ima rab (lopar), pag (plaze paške uvale), ugljan (kukljica), susak, (cres ima, al dostupno samo camcem ili dugim pjesacenjem), pasman, mljet (plaza saplunara), dugi otok (saharun, 5 km od bozave); korcula (lumbarda)..
e sad, napisi sto ti je bitno za ljetovanje osim pjescane plaze na otoku (blizina mjesta, sadrzaji u gradu itd. itd., da se do plaze od grada ne mora hodati npr..ili je svejedno jer ste s autom itd itd..) pa ti po tvojim zeljama preporucam di otici..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 09:36   #219
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
sto se tice pjescanih plaza na otoku, toga ima rab (lopar), pag (plaze paške uvale), ugljan (kukljica), susak, (cres ima, al dostupno samo camcem ili dugim pjesacenjem), pasman, mljet (plaza saplunara), dugi otok (saharun, 5 km od bozave); korcula (lumbarda)..
e sad, napisi sto ti je bitno za ljetovanje osim pjescane plaze na otoku (blizina mjesta, sadrzaji u gradu itd. itd., da se do plaze od grada ne mora hodati npr..ili je svejedno jer ste s autom itd itd..) pa ti po tvojim zeljama preporucam di otici..
ne mora nužno biti otok. znači bitno mi je da ima pješčanu plažu koja nije daleko od apartmana, da baš nemoramo svaki put kad idemo na kupanje sjedat u auto. da se ima navečer gdje malo prošetat, neki dobar restoran i to je to. dosad smo uvijek imali na ljetovanju dosta vožnji s autom i nismo se vezali samo za jedno mjesto, pa zato ove godine se mislimo baš opustit i odmoriti.....
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:17   #220
Quote:
kamelija76 kaže: Pogledaj post
ne mora nužno biti otok. znači bitno mi je da ima pješčanu plažu koja nije daleko od apartmana, da baš nemoramo svaki put kad idemo na kupanje sjedat u auto. da se ima navečer gdje malo prošetat, neki dobar restoran i to je to. dosad smo uvijek imali na ljetovanju dosta vožnji s autom i nismo se vezali samo za jedno mjesto, pa zato ove godine se mislimo baš opustit i odmoriti.....
napisala sam vec pod korcula..
rab-tocnije lopar/san marino, lumbarda i lopud su mozda onda najbolji izbor..samo sto je lopud dosta daleko (trajekti idu iz dubrovnika i to 1-2 dnevno) a rab i korcula su dobro povezani s kopnom..
lopar je 10-ak km od grada raba a lumbarda 5 km od korcule..plaze su predivne, i u oba mjesta ima konobi, restorana ..a za prosetati hmhm..ako hoces stari grad/rivu to vise za otici recimo predvecer u grad Rab ili Korculu..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.