Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 20:37   #41
HYPO alpe adria banka, studenstski kredit

http://www.hypo-alpe-adria.hr/bank/p...sp?txt_id=1776

Quote:
Iznos kredita:: 500 - 20.000 EUR
u protuvrijednosti kuna prema srednjem tečaju HAAB


Rok otplate: 1 - 5 godina za iznose do 10.000 EUR
1 - 7 godina za iznose od 10.001 EUR


Kamatna stopa: Redovna kamatna stopa: 7,50% bez depozita.
Kamatna stopa je godišnja; primjenjuje se dekurzivna metoda obračuna, proporcionalni kamatnjak.


Interkalarna kamata: Interkalarna kamatna stopa istovjetna je redovnoj kamatnoj stopi. To je kamata koja se obračunava na iznos glavnice za period od isplate (korištenja) do početka otplate kredita. Interkalarna kamata se obračunava i naplaćuje prilikom isplate kredita.


Efektivna kamatna stopa (EKS): EKS za kredite s rokom otplate od 5 godina iznosi 8,20%.
EKS za kredite s rokom otplate od 7 godina iznosi 8,09%.
Izračun EKS temelji se na nominalnoj kamatnoj stopi uključujući sve troškove kredita koje korisnik kredita plaća Banci (interkalarna kamata, naknada i sl.).

U izračun EKS nije uključen trošak police osiguranja nekretnine i police životnog osiguranja / riziko police, međutim korisnik kredita je obavezan podmiriti troškove polica ukoliko su iste instrument osiguranja kredita.Korisnik kredita snosi i sljedeće troškove koji ne ulaze u izračun efektivne kamatne stope: javnobilježničke pristojbe, te, ukoliko je nekretnina instrument osiguranja sudske troškove izdavanja ZK izvatka i uknjižbe založnog prava u korist Banke, trošak procjene vrijednosti nekretnine.


Naknada: 1,00% od iznosa kredita
Naknada se obračunava i naplaćuje jednokratno prilikom isplate kredita.
moze li mi netko reci da koliko je ovaj kredit isplativ, jer stvarno se ne razumijem u ove stvari:b
i na temelju ovih podataka kako točno mogu izračunati koliko novaca moram vratiti ako bih recimo dvije godine dobivao po 1000kn mjesečno? samo nadodam kamatnu stopu 7.50% ili?
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:58   #42
Diste

Imam par pitanja

Dakle, gdje su najbolji?
Jel mogu negdje dobit recimo nekih 500 evra samo za novi komp (pošto je ta šema u hypoa da veći dio ide na račun fakulteta što mi ne treba jer sam bez plaćanja)?
Šta se dogodi ako zamrznem godinu? Moram počet plaćat ili se računa kao da još studiram?

hvala, voli vas puno drizzt
Drizzt61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 23:51   #43
pozdrav,

nedavno sam ostala u zbunjujućoj situaciji. Naime, školarina mi je trebala biti 5500 eura (studiranje u Nizozemskoj), i planirala sam uzeti kredit od 20 000 eura. Studij traje 3 godine.
Ali nedavno su mi povećali školarinu na prokletih 9000 eura. Sada mi treba veći kredit,moram platiti školarinu,vizu i sve ostale gluposti. Ja bi lako mogla dobiti stipendiju u iznosu od 4000 eura,ali opet treba mi jako puno novaca. Za otplaćivanje kredita se ne brinem jako jer se tamo posao dobije jako brzo.
Jedino mi tata može biti sudužnik,ali od muke još mu nisam rekla za kredit od nekih 30 000 do 40 000 eura. Same brojke me plaše.
Kakve su kamate u slučaju ovolikog kredita? da li se šta mjenja?
Da li je uopće pametno to učiniti...?
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:20   #44
Pozdrav!
Želim na studij u Englesku gdje bi me prva godina koštala oko 8000 eura, a nakon toga tri godine po 4000 eura. Koji bi bio najpovoljniji kredit za ovakav studij? :/
discoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:51   #45
ovdje ba samo pitanja a nitko ne odgovara. (:
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:21   #46
Quote:
discoza kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Želim na studij u Englesku gdje bi me prva godina koštala oko 8000 eura, a nakon toga tri godine po 4000 eura. Koji bi bio najpovoljniji kredit za ovakav studij? :/
pbz ti ima dosta povoljne kredite za skolarine. pogledaj na moj-bankar.hr imas i kredite za troskove zivote itd..
bankolitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:33   #47
pozdrav,dal neko znal jel moguce da vanredan student dobije studenski kredit?
maton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:58   #48
Moje pitanje je sljedece, da li je uvjet dizanja studentskog kredita da se taj novac iskljucivo uplati na racun fakulteta ili se recimo moze kupit auto?
falcon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:45   #49
novac ide na račun faksa po predračunu koji ti faks da
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:16   #50
Auh, gadno hvala na odgovoru u svakom slucaju!
falcon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:20   #51
čiji vam se krediti čine najpovoljniji?
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:18   #52
u OTP banci su trenutno jako povoljni studentski krediti: max iznos 10000€ do 7 god otplate uz kamatu od 6,99%. Do 8000€ ne treba nikakvo osiguranje, samo ovjera kod javnog bilježnika, a iznad 8000€ ide jedan jamac ili polica osiguranja. To je za studente koji su u radnom odnosu, a za one koji ne rade se uzimaa jedan od roditelja kao sudužnik
coala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:25   #53
ček pod šta je ono šta se daje mogućnost za studnente nešto u vrijednosti od 1000 kn? pa onda to lagano vratiš na kraju faksa ili tako nešto?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 13:07   #54
Pozdrav,
evo ovako, meni je malo doslo u glavu da ja sebi dignem ovaj kredit, kada upisem 3. godinu redovno u 9mj.
mozda ne bih imao jamstva (suduznika), a a mozda bih (tatu), on je suduznik koji ima hajmo rec dobra primanja pa ne bi bilo nekih vecih problema ja mislim. (a i drugi roditelj je u radnom odnosu).
htio bih dici kredit za normalno zivljenje, znaci vjerojatno ono u anuitetima da dobivam cca 500-800kn mjesecno.. ali opet bi htio npr sebi platiti tecaj od 4k kn na net akademiji.. (za to mi treba keš 4k kn, tj 1 semestar 2k, i drugi 2k),
a i htio bih si ovako jos nesto kupiti do nekog iznosa od 2-3t kn... znaci trebao bih cca 1000€ kredit u anuitetima, i cca 1000€ gotovine...
pa me zanima, sto mislite, kako bi bilo najbolje to ostvariti, u kojoj banci ako postoji mogucnosti i tako..

i nigdje nisam procitao kada pocinje otplata kredita:?
-po zavrsetku zadnje diplomirane akademske godine
- dobivanjem diplme u ruke
-pocetkom zaposlenja (naravno uz potvrde s burze rada da do onda nisam bi ou radnom odnosu)


Hvala!
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 19:56   #55
Koliko znam nigdje ne možeš dobiti novce na ruke. Ukoliko dižeš kredit da platiš školarinu moraš im donijeti potvrdu faksa/učilišta i oni im uplaćuju novce; dakle ti ih niti ne vidiš.
A ako dižeš kredit za troškove studiranja dobivaš mjesečnu rentu koja je svaki mjesec ista (a niti jedna banka ne nudi višu od 300-400 eura mjesečno max., koliko se sjećam).


EDIT:

Evo ti npr. PBZ index krediti, za troškove studiranja:

- kredit se odobrava za plaćanje troškova smještaja, prehrane, nabave udžbenika, plaćanja studijskih putovanja...
- studenti dodiplomskog studija ostvaruju pravo na kredit ukoliko su završili prvu godinu studija
- iznos kredita od 2.000 – 18.000 EUR u kunskoj protuvrijednosti koristi se u jednakim mjesečnim tranšama
- max. iznos mjesečne tranše iznosi 300 EUR u kunskoj protuvrijednosti
- korištenje kredita jednako je trajanju studija, max. do 6 godina

Zadnje uređivanje mokry : 04.07.2010. at 20:02.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 01:03   #56
školarina i tto mi ne treba, znaci samo za potrebe zivotarenja

nasao sam prije par mjeseci kad sam isto gledao u erste ako se ne varam, mozes birati isplati - mjesecno, kvartalno, polugodisnje, sve na ruke....

nekak mi se cini da cu se morati zadovoljjiti mjesecnim anuitetima pa skupljat za ono sto zelim
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 01:53   #57
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
nasao sam prije par mjeseci kad sam isto gledao u erste ako se ne varam, mozes birati isplati - mjesecno, kvartalno, polugodisnje, sve na ruke....
Ne, isto samo mjesečno ili kvartalno, u jednakim iznosima. Nitko ti neće dati sve na ruke.

Ali koliko vidim, Erste ima u ponudi Erste Club potrošački kredit, iznos do 10000 eura, na rok do 5 godina. Samo ne piše ništa kakvi su uvjeti, instrumenti osiguranja i sl.


Btw, jesi li baš 100% siguran da ti je to neophodno potrebno?! Početi život kreditom...hm...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 02:46   #58
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne, isto samo mjesečno ili kvartalno, u jednakim iznosima. Nitko ti neće dati sve na ruke.

Ali koliko vidim, Erste ima u ponudi Erste Club potrošački kredit, iznos do 10000 eura, na rok do 5 godina. Samo ne piše ništa kakvi su uvjeti, instrumenti osiguranja i sl.


Btw, jesi li baš 100% siguran da ti je to neophodno potrebno?! Početi život kreditom...hm...
bila je i mogucnost sve na ruke pa radi sto hoces, ali je vise nema, znam tocno jer sam o tome razmisljo (a ne bi razmisljao da nisam procito na stranicama od banke)

ne smatram bas da je neophodno, mogu malo objasniti situaciju..
sad kada dam ispit, bit cu sluzbeno 3. godina faksa (ujedno i zadnja), protekle 3 godine (da, jednu sam pao ) zivim mjesecno od parsto kn,
znaci cca 500-600 (a razmisli da moram jest svaki dan, kupit nekad materijale za fax, za higijenu, potrepstine za stan) i tako to....
starci mi bas ne mogu davati 3k mjesecno, pa dobivam 2k (4/5 odu na stan i rezije)

pa si zelim kao neku zaslugicu, nakon zavrsene 2. godine i upisane 3. godine ipak priustiti malo lagodniji zivot, jer mi se neda svaki dan razmisljat hocu li potrosit 10kn za ručak ili cu potrosit 20 pa sutra necu imat za jest
tj. zelim zivjeti nekim donekle normalnim zivotom ovih godinu dana bez nekog opterecenja (briga o financijama mi oduzima brdo zivaca i jos vise kalkulacija kako prozivit mjesec, da tolko kalkuliram na faxu dobio bi rektorovu nagradu).

eto, nadam se da sam objasnio potrebu za kreditom, a i kao sto sam rekao, jedan dio bi vjerojatno bio i ulozen u neko znanje (certifikati i sl, dok jos imam popust zbog faxa na kojem studiram).

p.s. da se zna, zelim podici kredit do maxx 12 000,00 kn tj. 1000 mjesecno ce biti i vise nego dovoljno... znaci variram izmedju 1000 i 1700€, nisu neki bogovski iznosi od desetak tisuca € i sl, i samo za jednu godinu koristenja
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 02:37   #59
Lightbulb Mogu li kao redovni student dobiti studentski kredit koji nije isključivo namjenjen za školovanje?

Znači, redovni sam student s osobnim potrebema (iliti, plaćam faks), željela bih dignuti studentski kredit koji ne bi bio namjenjen za plaćanje školarine, već za neke moje druge potrebe (ne tipa stanarina, odjeća i sl., već za pokretanje posla)?! Mogu li ga dobiti ili da tražim poticaje i kredite za mlade poduzetnike (točnije, otvorila bih d.o.o.)?! Da pojasnim, trebalo bi mi oko 100000 - 150000kn za izgradnju (dogradnju) nekretnine koju bih kasnije iznajmljivala.. Što Vi mislite o tome? Budući da nemam nikakve prihode, mogu li isposlovati hipoteku na tu istu nekretninu ili..??
U potpunosti sam neupućena, pa bih Vas molila za svaki savjet!!
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:23   #60
Postoje studentski krediti za troškove studiranja, ali koliko znam oni su manji od tih iznosa koji tebi trebaju i isplaćuju se u ratama tijekom cijelog studija.
Postoje i stud. potrošački krediti, ali su oni do 10000 eura.

Hipoteku možeš (a za toliki iznos vjerojatno i moraš) staviti na nekretninu ako imaš čisti vlasnički list, ali svejedno trebaš dokazati primanja. Ili eventualno ponuditi sudužnika sa redovnim primanjima.
Uglavnom, studentski kredit za to nećeš dobiti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.